Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szanta Wielkanocna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-04-2009 19:58Adamiak (36436 punktów)Szanta Wielkanocna
Ocena 5 na 5
"Łajba to jest morski statek,
Zefir wiatr co fale pieści,
Cierpi kraj na niedostatek
Morskich opowieści. "

Już słychać jajeczne wrzaski,
pleban z ambony ubliża,
zakładajcie sobie kaski,
kto nie ma negliża.

Barka to łaciński statek,
sternik po niemiecku gada
po diabła nam taki "kwiatek"...
czas utopić dziada.

Na rzymską galerę sposób:
niech ateusz dmuchnie tęgi,
razem dmuchnie parę osób...
popękają wręgi.

Na zew od morskiego wilka,
nucąc szanty wielkanocne,
czekać będziem chwilek kilka,
aż powieje mocniej.

Więc do mesy wkroczmy śmiało
pokrzepić się szanty zwrotką,
szklaneczką rumu zawiało
i może przewrotką.

Niech wilk morsko-wielkanocny
w starym marynarskim dresie
pozwoli nam bez Jonaszy,
pić rum w naszej mesie.

Chociaż sztorm nie byle jaki,
Okręt nasz nierówno płynie,
zmartwychwstania świecą znaki
jak w halloween dynie.

Niepotrzebne święte locje,
niepotrzebne złote krany,
polepszy się żeglowanie,
gdy znikną bałwany.

Polska jest jak łódź bez steru,
gdy kler steru żąda ostro,
jak się pozbędziemy kleru
wyjdziemy na prostą.

Wiosnę czuć w żaglowca linach,
fiolet z bielą się pokłócił,
żółć z bielinką już nie wróci...
będzie co wspominać.

Na pokładzie pojaśnieje,
gdy utonie klerokracja,
jak Jonaszy fala zmyje...
Niech żyje sanacja!
...

Hej, ho, niech Wolter rześki
naszej łajby stare deski
ożywi skrzydłem Pegaza
jak dziad tło obraza.

Zdrowsze święta bez plebana,
lepszy wiatr od innej burty,
gdy nie będziem mieli Pana...
możem pić jogurty.
...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
   
Dobrze, że istnieją tacy twórcy, jak Wy. Jak się człowiek rosołem przeje, to i na zalewajkę łaskawiej spojrzy.
Aneta Dziwińska
11-04-2009 07:21 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>   Dobrze, że istnieją tacy twórcy, jak Wy.
   Też się cieszę, że istnieję.

>Jak się człowiek rosołem przeje, to i na zalewajkę łaskawiej spojrzy.
   Eee tam, od razu tak... z grubej rury - "człowiek".
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Zdrowsze święta bez plebana,
>lepszy wiatr od innej burty,
>gdy nie będziem mieli Pana...
>możem pić jogurty.
Burty - jogurty - plus za ten rym.
.
11-04-2009 07:17 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>Zdrowsze święta bez plebana,
>>lepszy wiatr od innej burty,
>>gdy nie będziem mieli Pana...
>>możem pić jogurty.
>Burty - jogurty - plus za ten rym.

   Juruś Byron też zaczynał od jednego plusa (sprawdzić, czy nie od dr. Wassermana...).

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365