„..Największym wyzwaniem dialogu jest zmiana świadomości w postrzeganiu nie tylko innego, ale także siebie. Źródłem dialogu jest wiedza o nas samych i zrozumienie innych..” /GR , cyt .1/11/
W imieniu Prezydenta Instytutu Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Wschodniej oraz Polsko-Francuskiej Fundacji Nowych Praktyk Demokratycznych im. Michela de Montaigne - – Pani Dr Grażyny Olszewskiej – Baka serdecznie zapraszamy na
I Otwarte Seminarium Edukacyjne nt.
„WSPÓŁCZESNE WYZWANIA I BARIERY DIALOGU POLSKO-ŻYDOWSKIEGO”,
które odbędzie się w dniu 29 marca 2011 r. w godz. 11.00-14.00
w siedzibie Polsko-Francuskiej Fundacji
w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 12.
PROGRAM: Godz.11.00 OTWARCIE SEMINARIUM, WPROWADZENIE : DR GRAŻYNA OLSZEWSKA – BAKA, Prezydent Polsko - Francuskiej Fundacji Nowych Praktyk Demokratycznych im. Michela de Montaigne i Instytutu Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Wschodniej, HISTORIA I DIALOG WSPÓŁCZESNY. Godz.11.30 WYKŁADY : KAROL YARON BECKER, Izraelski publicysta, były Dyrektor Wydziału Edukacji Polskiego Instytutu w Tel Avivie, wykładowca filozofii w Izraelskich Kolegiach Pedagogicznych, nauczyciel historii i tłumacz polsko – hebrajski, POLSKO – ŻYDOWSKIE WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO. RELACJE POLSKA – IZRAEL. MIĘDZY NAUKĄ NIENAWIŚCI A SZUKANIEM UNIWERSALNEGO PRZESŁANIA. PODRÓŻE STUDYJNE IZRAELSKIEJ MŁODZIEŻY DO POLSKI. WIZERUNEK POLSKI W OCZACH IZRAELCZYKÓW I POLSKI TEMAT W IZRAELSKICH PODRĘCZNIKACH DO HISTORII. DEBATA
Z poważaniem, Zespół Polsko-Francuskiej Fundacji Nowych Praktyk Demokratycznych i Instytutu Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Wschodniej |