MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DNA 2011 - KONKURS NA NAJLEPSZY ESEJ IV Doroczny Europejski Konkurs na Najlepszy Esej z Dziedziny Genetyki dla uczniów szkół średnich pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Termin zgłoszeń: Poniedziałek, 25 kwietnia 2011 (Dzień DNA 2011) Cytat:Pięćdziesiąt pięć lat temu została odkryta podwójna helisa - struktura DNA. Międzynarodowy Dzień DNA obchodzony 25 kwietnia ma na celu nie tylko upamiętniać to odkrycie ale przede wszystkim być świętem genetyki i jej osiągnięć. Już po raz czwarty Europejskie Towarzystwo Genetyki Człowieka (ang. European Society of Human Genetics) organizuje na terenie Europy międzynarodowy konkurs na najlepszy esej z dziedziny genetyki dla uczniów szkół średnich. Natomiast Amerykańskie Towarzystwo Genetyki Człowieka (ang. American Society of Human Genetics) po raz kolejny jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia na terenie Ameryki. Oba Towarzystwa ogłaszają konkurs w oparciu o te same pytania i kryteria, co umożliwi ocenę stanu wiedzy z zakresu genetyki u uczniów zamieszkałych na obu kontynentach. Poprzez konkurs, będący atrakcyjnym narzędziem edukacyjnym, promowana będzie wiedza z zakresu genetyki. Zamierzeniem projektu jest zainspirować uczniów do wnikliwej analizy, oceny i refleksji nad znaczeniem i skutkami społecznymi badań genetycznych i ich praktycznych zastosowań. Oczekuje się, iż konkursowe prace będą gruntownymi analizami opartymi o dobrze uzasadnione argumenty ilustrujące głęboką wiedzę z zakresu zagadnień objętych pytaniami konkursowymi. [oprac. na podstawie informacji o wydarzeniu] Źródło: Polskie Towarzystwo Genetyki Człowieka Dalsze informacje: The European Society of Human Genetics |