 |
Ocena z religii wliczana do średniej ! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2007 18:22 | the_uau (126 punktów) | Ocena z religii wliczana do średniej ! | Świeża wiadomość:</br></br> > Stopień na koniec roku z religii będzie wliczany do średniej ocen. Rozporządzenie w tej sprawie zostało w piątek przekazane do uzgodnień międzyresortowych. Zostanie najprawdopodobniej podpisane pod koniec czerwca - poinformował wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. </br>
Minister edukacji wziął w piątek udział w spotkaniu dyrektorów Wydziałów Katechetycznych z diecezji z całego kraju. Spotkanie to, zorganizowane przez Komisję Wychowania Katolickiego przy Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się od czwartku do soboty na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. </br> Po spotkaniu Giertych powiedział dziennikarzom, że włączenie stopnia z religii do średniej ocen ma zwiększyć poważanie dla tego przedmiotu. Nikt nie jest zobowiązany do tego, żeby na religię chodzić. Natomiast jeżeli już chodzi, to niech traktuje ten przedmiot poważnie - tłumaczył minister. całość tutaj: www.wp.pl/r/1X234
dodatkowo, wraz z nagraniem wideo - inne źródło wiadmości, tutaj: www.tvn24.pl/-1,1509581,wiadomosc.html
Co o tym sądzicie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| APawłowski (1150 punktów) | Prosty sposób na podniesienie średniej ocen. Jestem przekonany że naraz nasi uczniowie staną się znacznie mądrzejsi.
|
|
 | | the_uau (126 punktów) | >Prosty sposób na podniesienie średniej ocen. Jestem przekonany że naraz nasi uczniowie staną się znacznie mądrzejsi.
A co z tymi co religie konczą z oceną niedostateczną, bo po prostu leją na tą lekcję, a chodzą bo... "nie chcem, ale muszem" Może być śmiesznie,
scenka sytuacyjna, koniec czerwca -wakacje Czesc! jak tam swiadectwo, zdałes? - niestety uwaliłem rok =/ No co ty! z czego? - z religii 0_o
|
|
|  | | APawłowski (1150 punktów) | Ofiary myszą być
|
|
| Sylwia (23 punktów) | > Co o tym sądzicie?  i tyle.
|
|
Michał Stanisław Kiewicz (5 punktów) (zablokowany) | A teraz wyobraźcie sobie, drodzy socjaliści, że z waszych socjalnych ocząt spadają łuski i likwidujecie MEN, kuratoria, centralne rozporządzenia, szkoły są prywatne, i kazda z nich uczy tego, co chcą ich klienci. Wyobraźcie sobie, że możecie posłać swe dziecko albo do szkoły, gdzie religii nie ma wcale, albo jest co dzień po kilka lekcji tejże religii.
Wyobraźcie sobie, że macie jako wolni ludzie wolny wybór.
Ale wy wolicie narzekać na zamordystyczny system, którego sami jesteście apologetami, a aktualnie wam on nie pasuje tylko z tego powodu, że za mordę trzyma was człowiek z konkurencyjnego plemienia. Wolelibyście za mordę innych trzymać sami...
|
|
 | | the_uau (126 punktów) | >A teraz wyobraźcie sobie, drodzy socjaliści, że z waszych socjalnych ocząt spadają łuski i likwidujecie MEN, kuratoria, centralne rozporządzenia, szkoły są prywatne, i kazda z nich uczy tego, co chcą ich klienci. Wyobraźcie sobie, że możecie posłać swe dziecko albo do szkoły, gdzie religii nie ma wcale, albo jest co dzień po kilka lekcji. >Wyobraźcie sobie, że macie jako wolni ludzie wolny wybór. >Ale wy wolicie narzekać na system, którego sami jesteście apologetami, a aktualnie wam on nie pasuje tylko z tego powodu, że za mordę trzyma was człowiek z konkurencyjnego plemienia. Wolelibyście za mordę innych trzymać sami... >
Nie uogólniaj nas tak... Ja np. zgadzam sie z ograniczeniem socjalu w kraju, prywatne szkoły, szpitale, zkliwidowanie ZUS'u (składki emerytalne we własnym zakresie w wybranej np. agencji ubezpieczeniowej czy funduszu w banku...) - to było by bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą, można by sie dzieki takim rozwiązaniom pozbyc rzeszy ludzi prezentujacych postawe "bo mi się należy (np. zasiłek) wiec robić nie bede", jednak narazie (oby jak najkrócej) rządzą nami konserwatywni, fanatyczni i prorodzinni(prosocjalni) niby prawicowcy, którzy uszczęsliwiają nas na siłe np. obowiązkiem uczęszczania na religie, zastąpienia najlepiej wszystkich obowiązkowych lektur (czyli takich z których mozna tematów sie spodziewac na maturze wiec czytac trzeba) całą bibliografią "wielkiego patrioty i wychowawcy młodziezy" (- by Wierzejski) oraz dziełami papieża i o papieżu. Bóg, Koalicja, Tradycja - a obywatele niech narzekają
W związku iż żyjemy w takim, a nie innym ustroju, i rządzący wprowadzają takie a nie inne pomysły w zycie, mamy prawo krytykowac
|
|
|  | Michał Stanisław Kiewicz (5 punktów) (zablokowany) |
>W związku iż żyjemy w takim, a nie innym ustroju, i rządzący wprowadzają takie a nie inne pomysły w zycie, mamy prawo krytykowac<
Tak - ale z tego, co widzę, to tu krytyka jest nie tego, że nie ma możliwości wyboru szkoły z takim, lub innym programem, lecz krytykowane jest to, że (akceptowane) narzucanie swej woli innym ludziom akurat odbywa się nie po myśli potencjalnego zamordysty.
Mnie się marzy wolność wyboru. Niech Wierzejski posyła swe dzieci do szkoły zakonnej, Szczuka (jak się zapyli) do feministycznej, Biedroń (jak wynajdą rozmnażanie z dwóch plemników) do pedalskiej, Schudrich do chederu, Thun do euroentuzjastycznej, Czempiński do paramilitarnej. Niech płacą i wymagają.
Bo na razie to każdy egoistyczny zamordysta tylko chce narzucić innym przemocą swoją wizję - i tylko o to jest spór.
NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ WYBORU!!!!
|
|
| |  | | the_uau (126 punktów) | >Tak - ale z tego, co widzę, to tu krytyka jest nie tego, że nie ma możliwości wyboru szkoły z takim, lub innym programem, lecz krytykowane jest to, że (akceptowane) narzucanie swej woli innym ludziom akurat odbywa się nie po myśli potencjalnego zamordysty.
Od czegoś trzeba zacząc ;p Zapewne więszkośc chciałaby wybierać, tylko nie ma takiej możliwości, dlatego kytykuje się próby narzucania ideologi w instytucji publicznej, która zgodnie z konstytucją powinna być neutralna.
>Mnie się marzy wolność wyboru.
ponoć marzenia się spełniają... ;D
>Bo na razie to każdy egoistyczny zamordysta tylko chce narzucić innym przemocą swoją wizję - i tylko o to jest spór.
tylko i aż...
|
|
| | |  | Michał Stanislaw Kiewicz (5 punktów) (zablokowany) |
> Zapewne więszkośc chciałaby wybierać<
Większość nie chce wybierać - bo głosuje na tych, którzy proponują w przypadku nauczania brak możliwości wyboru. Konsekwentnie, już od 18 lat.
>tylko nie ma takiej możliwości<
Jest - po następnych wyborach. To już za 2 lata.
>dlatego kytykuje się próby narzucania ideologi w instytucji publicznej, która zgodnie z konstytucją powinna być neutralna.<
Ja wolę krytykować sam fakt istnienia zbędnej instytucji publicznej. Dopóki będzie istnieć kryminogenna struktura (publiczna szkoła) - będą i nieprawidłowości. Jedną sitwę się zlikwiduje, przyjdzie druga, trzecia, czwarta. Ja preferuję leczenie przyczynowe, nie objawowe.
|
|
| aenigma (455 punktów) | > Świeża wiadomość:planowal to juz od dawna. Moim zdaniem jakiekolwiek oceny z religii/etyki* nie maja najmniejszego sensu - bo co tu oceniac? wiedze - na tych lekcjach nie podaja nam zadnej wiedzy; zachowanie - z tego mamy juz oceny; moralnosc - niby jak  ; poboznosc - tak, niech dzieci sobie kajeciki zaloza i niech im ksieza wpisuja, czy sie modla i na religie chodza  Zatem tworzenie jakichs ocen koncowych, a tym bardziej wliczanie ich do sredniej jest co najmniej bez sensu (by nie okreslic dobitniej) * - niepotrzebne skreslic. PS: Przepraszam za brak polskich znakow, ale [Alt] mi odmowil posluszenstwa 
Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii.
|
|
 | | Mały (2374 punktów) |
> Moim zdaniem jakiekolwiek oceny z religii/etyki* nie maja najmniejszego sensu - bo co tu oceniac? wiedze - na tych lekcjach nie podaja nam zadnej wiedzy; zachowanie - z tego mamy juz oceny; moralnosc - niby jak ; poboznosc - tak, niech dzieci sobie kajeciki zaloza i niech im ksieza wpisuja, czy sie modla i na religie chodza > Zatem tworzenie jakichs ocen koncowych, a tym bardziej wliczanie ich do sredniej jest co najmniej bez sensu (by nie okreslic dobitniej)Widać, że niegdy nie chodziłaś/łeś, na zajęcia z tych przedmiotów, ktoś uczący etyki na pewno podaje wiedzę (i to dużo) na zajęciach, a i kapłan (albo zakonnica..) jesli tylko nie jest zbytnio nawiedzony/na, może przekazać sporo wiedzy na temat religii i to różnych, niekoniecznie tej "jedynie słusznej". Pozdrawiam
|
|
|  | | aenigma (455 punktów) | toż piszę: niepotrzebne skreślić> jesli tylko nie jest zbytnio nawiedzony/na, może przekazać sporo wiedzy na temat religii i to różnych, niekoniecznie tej "jedynie słusznej"z reguły jest  i nie miałam okazji poznać katechety, który coś przekazuje, a tylko powtarza w kółko to samo lub sprawia wrażenie, że jest cośkolwiek nawiedzony (i czy w ogóle normalny?) albo za dużo słuchał Jedynego Słusznego RadiaTak czy siak, precz z ocenami z religii! 
Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii.
|
|
| |  | | Mały (2374 punktów) | > toż piszę: niepotrzebne skreślić> >jesli tylko nie jest zbytnio nawiedzony/na, może przekazać sporo wiedzy na temat religii i to różnych, niekoniecznie tej "jedynie słusznej"> z reguły jest i nie miałam okazji poznać katechety, który coś przekazuje, a tylko powtarza w kółko to samo lub sprawia wrażenie, że jest cośkolwiek nawiedzony (i czy w ogóle normalny?) albo za dużo słuchał Jedynego Słusznego Radia> Tak czy siak, precz z ocenami z religii!  > Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii.OK. Wynika z tego, że miałaś pecha i nie chodziłaś na lekcje do właściwych osób. Trzeba było zapisac się "na etykę" na pewno byłoby lepiej! Sorry. To nie twoja wina, ze w twojej szkole uczą religii idioci! Pozdrawiam
|
|
| | |  | | aenigma (455 punktów) | >Trzeba było zapisac się "na etykę" na pewno byłoby lepiej! Sorry. To nie twoja wina, ze w twojej szkole uczą religii idioci! I to w niejednej i nie tylko w mojej... A znasz jakiegoś naprawdę dobrego nauczyciela religii?
Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii.
|
|
2 na 2 | LM50 (153 punktów) | To po prostu konsekwentne działanie kleru. Najpierw było - religia w szkołach, księża uczą za darmo. Potem - księża nie mogą uczyć za darmo. Teraz - ocena z religii do średniej. Przewidywany koniec: religia przedmiotem obowiązkowym na maturze.  Dodatkowo: - teraz: o obsadzie nauki religii decyduje kościół (lokalny proboszcz) - przewidywane: proboszcz decyduje o obsadzie nauczycielskiej (całość)  Jest to zasada działania stara jak świat: daj palec - złapią całą rękę.
|
|
 | | Brzozowska | >To po prostu konsekwentne działanie kleru. >Przewidywany koniec: religia przedmiotem obowiązkowym na maturze. >proboszcz decyduje o obsadzie nauczycielskiej >Jest to zasada działania stara jak świat: daj palec - złapią całą rękę.
Nic dodać, nic ująć. Czy ja mogę dać jakieś punkty LM50?
|
|
| Tofik (5585 punktów) | Wiary nie można oceniać. Bóg jest dobry i wybaczy, jeśli ktoś sie potknie, a później pomoże mu powstać  Nawet jeśli byłyby oceny z religii, to nie byłoby większego problemu. Dialog z mojej religii: -katechetka: Olek! Dlaczego nie piszesz pracy, która zadałam, żebyś robił w czasie lekcji? Czy chcesz skończyć tak samo jak ostatnio (dostał 3 czyli i tak nie tak źle) -Olek: Proszę pani! Tak na prawdę nie ważne są oceny!!! Ważne jest co się czuje do boga! Ja teraz myślę o bogu i nie mam czasu pisać pracy, bo muszę przedyskutować z kolegami sens istnienia! -katechetka: Acha, dobrze nie ma sprawy. Więc koleś nie musiał pisać durnej pracy, a nie dostał żadnej oceny, bo przecież nie lenił się z kolegami na lekcji 
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
| Przemek Gawlas (209 punktów) | Właściwie to należałoby powiedzieć, że to kolejny sygnał, że wiara słabnie. Słyszałem dzisiaj w Zetce rozmowę z Giertychem i powiedział on był, że jest to odpowiedź na "żądanie kościołów". taka sytuacja więc jest jak najbardziej -chyba- nam na rękę, bo przymus młodzieży do czegokolwiek raczej zawsze ma wydźwięk odwrotny do zamierzonego. Więc nie ma nad czym biadolić. Raczej trzeba to wykorzystać i wspomóc rozpatrywane kiedyś "siódemki szkolne" - by była etyka i by nie uczyła jej pani od religii! No i nadal pozostaje kwestia samej religii w szkole. Tym temetem można powalczyć. Może podkopać konkordat? - to by było medialne! Zieloni przypinają się do drzew i o ekologii się mówi - my raczej nie będziemy się przyczepiać do czegokolwiek więc musimy przyjąć inne metody "promocji".
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|