 |
Czarna lista zespolow metalowych - cenzorskie nozyczki wracaja Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2007 17:49 | Frozen Mist (8 punktów) | Czarna lista zespolow metalowych - cenzorskie nozyczki wracaja | Witam, Oto, co odebralo mi mowe dzisiaj rano, podczas przegladania internetowych newsow : wiadomosci(*)iadomosci/1,80269,4223376.htmlPisze w sprawie tego wlasnie artykulu i tej "czarnej listy zespolow", ktora moim zdaniem lamie podstawowe prawa obywatelskie i obowiazujaca litere prawa w ogole. Po co pisze? Ano po to, zeby muzycy i fani nawet nie zaczeli sie bac, a zaczeli jakos wspolnie dzialac, zeby zapobiec przygotowywanej katastrofie sceny metalowej w Polsce. Nie siedzcie i nie pytajcie : Kto nastepny? (takie wpisy pojawily sie na forum "gazety" pod artykulem), nie dajcie sie zastraszyc, tylko - zatrzymajcie sie na sekunde i spokojnie pomyslcie. Nie wolno pozwolic na zastosowanie tego bezprawia, ktore zniszczy najpierw scene metalowa w Polsce, pozniej byc moze rowniez i rynek ksiegarski, a nastepnie wtloczy wszystkich obywateli w szare mundurki-garniturki, bo noszenie koszulki takiego na przyklad "Behemotha" stanie sie groznym, choc nigdzie jasno nie wymienionym w przepisach, przestepstwem. Jezeli zastosowanie czarnej listy stanie sie rzeczywistoscia, to znow wroca czasy cenzury i zamordyzmu : "Zamknij oczy, zamknij usta, kartoteka bedzie pusta". Po pierwsze - sam charakter tej listy, jej niejawnosc, tajnosc dla ogolu obywateli lamie podstawowa zasade, ze kazdy obywatel ma dostep do obowiazujacych przepisow i moze je poznac. Skoro lista, choc niejawna, bedzie stosowana jak obowiazujacy, wprowadzony ustawowo przepis, (co samo w sobie jest absurdem niegodnym kraju, ktory oficjalnie nazywa sie demokratycznym i jest czlonkiem Unii Europejskiej), do czego szczesliwie przyznaja sie zarowno urzednicy miejscy, wymienieni z funkcji i z nazwiska, jak i policja, majaca przeciez z definicji stac na strazy prawa, a nie czuwac nad wprowadzeniem w zycie jawnego bezprawia, to lista owa bedzie de facto funkcjonowala, jak normalny przepis, zawarty w kodeksie i opublikowany w Dzienniku Ustaw. W takim razie - trzeba domagac sie bezwzglednej publikacji tegoz "przepisu", a takze - co zawsze poprzedza taka publikacje - rzetelnego opracowania ustawy, ktoraz bedzie dyskutowana i przeglosowywana w sejmie. W razie przeglosowania - mozna sie odwolywac zarowno w kraju (Trybunal Konstytucyjny na przyklad), jak i za granica (Unia Europejska). Jeszcze raz powtarzam - w demokratycznym panstwie demokratyczne urzedy tegoz panstwa nie moga blokowac obywatelom dostepu do informacji ich dotyczacej, ani do obowiazujacych przepisow. Malo tego - skoro ktos mowi, ze niebo jest czerwone, ziemia fioletowa a taki czy inny zespol - satanistyczny, to niech to rzetelnie udowodni. Bo tu pojawia sie kolejny problem pogwalcenia prawa : Co z zasada domniemania niewinnosci? Co z prawem do obrony? Jezeli lista jest tajna, "oskarzanym" o satanizm zespolom odmawia sie prawa do obrony i od razu przykleja sie im etykietke "winny". Poza tym - znaleznienie sie na liscie jest rownoznaczne z oskarzeniem o muzyczne reprezentowanie sekty. Jak kazde oskarzenie rzucane publicznie, takze i to trzeba publicznie udowodnic, w przeciwnym razie staje sie ono pomowieniem i jako przestepstwo podlega sciganiu z urzedu. Zdaje sobie sprawe, iz w obecnych realiach nie byloby to latwym przedsiewzieciem, niemniej jednak jest to wykonalne. Inna kwestia - lista i jej konsekwencje - naruszaja prawo do ochrony prywatnosci. Tak samo jak nikt nie moze zakazac czy nakazac w prywatnym mieszkaniu sluchania takiej czy innej muzyki, tak - przynajmniej teoretycznie - nikt nie moze zakazac i nakazac prywatnym klubom muzycznym, w ich prywatnej, zamknietej przestrzeni, organizacji imprez, na ktore wstep jest uwarunkowany posiadaniem biletu. Wiadomo, ze zawsze mozna wywrzec presje na wlasciciela klubu, zeby koncert sie nie odbyl... Ale to juz inna sprawa. Byly juz precedensy, chocby z koncertem "Marduka" w Łodzi w zeszlym roku. Na koniec cos, nad czym warto sie rowniez zastanowic. Skoro komitet pana Nowaka tworzy czarna liste, ktora ma byc wiarygodnym narzedziem dla urzedow panstwowych do wykonywania cenzorskich ciec w kulturze, rodzi sie istotne pytanie : Czy jego komitet jest w stanie obiektywnie udowodnic poziom swojej fachowosci i profesjonalizmu w danej dziedzinie?... Trywialny przyklad, per analogiam - 1. "Samoobrona" w swoim czasie blokowala polskie drogi. Czy to od razu znaczy, ze jej dzialacze byli fachowcami w dziedzinie budowy i utrzymania drog? 2. Komitet blokuje koncerty i niszczy scene metalowa w Polsce... To chyba tyle w tej sprawie. Przynajmniej na razie. Pozdrawiam serdecznie z innej Europy. Frozen Mist | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Atlantis (1733 punktów) (zablokowany) | Mnie przeraża to, że w tym kraju istniejąca od dawna antysatanistyczna propaganda stanie się jedyną obowiązującą wykładnią. Mam serdecznie dosyć słuchania kolejnych bredni o czarnych mszach na których je się koty, gwałci noworodki, pije ludzką krew i bezcześci zwłoki wykopane o północy na cmentarzu... Mam dosyć słuchania opowieści rodem ze średniowiecza - z tą tylko różnicą, że w ich współczesnej wersji miejsce Żydów zajęli sataniści. W gruncie rzeczy nie ma się czemu dziwić - o Żyda ostatnio coraz trudniej... Rzecz jasna zawsze znajdzie się jakiś niezbyt inteligentny dzieciak przepełniony nienawiścią do całego świata i chcąc coś zniszczyć pójdzie na cmentarz powyrywać kilka krzyży aby się dowartościować, ale co to ma wspólnego z ideologią? Tyle, ile kulturalne kibicowanie ulubionemu klubowi z zadymami po meczach...
Nie dosyć, że radio, tv, media publiczne kreują ten wypaczony wizerunek satanisty - czciciela Szatana - TEGO Szatana z Biblii co jest największą bzdurą... Satanizm to w pewnym sensie religia "zmyślona" - starszy brat Diskordianizmu czy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Tak samo ja dwa powyższe ma w swoich założeniach stosowanie prowokacji, ale NIGDZIE nie ma mowy o prawdziwych ofiarach z ludzi czy mazaniu się krwią, Ci, którzy wiedzą o co chodzi nawet nie pomyślą przez chwilę, że taki zespół do czegoś takiego na serio nawołuje...
Moja teoria jest taka, że taki KAT mógł zwyczajnie podpaść za skrajny antyklerykalizm i krytykę Kościoła, za co swoją drogą darzę Kostrzewskiego ogromnym szacunkiem.
Niestety - największa sekta w naszym kraju kontroluje już władzą i konkurencji nie znosi... Tylko czekać na zakaz słuchania metalowych zespołów, a zaraz potem również tych propagujących ateizm, bezbożność i rozwiązłość. Tylko czekać jak na czarną listę trafi połowa zespołów rock 'n rollowych, punkowych, regge itp.
|
|
| waldmarc | Spokojnie, nie zostaniemy odcięci od kultury muzycznej. Proboszczowie w ramach rekompensaty zaczną nam puszczac o 6.30 "Kiedy ranne wstają zorze" a przez resztę dnia kolejne utwory z kościelnej listy przebojów.  Takie innowacje wprowadził już dawno ksiądz w mojej parafii, ostatnio głośno (w przenośni i dosłownie) o podobnym pomyśle w Chorzowie.
|
|
 | | Karolina (81 punktów) | Może i te zespoły w swoich piosenkach mają teksty mogące być uznane za satanistyczne czy antymoralne ("Nie bójcie się zamobójstwa" - Blue Oyster Cult, "Jeśli chcesz patrzeć na krew, masz przecież własną" - Iron Maiden) ale umówmy się - kto przy zdrowych zmysłach będzie chciał urzeczywistniać to, co w tych tekstach zawarte? Poza tym dosłowne interpretowanie Biblii również mogłoby doprowadzić do wielu zbrodni, istne propagowanie przemocy - i jakoś nikt nie kwapi się, aby tej księgi zakazać 
..::carpe diem::..
|
|
| aenigma (455 punktów) | bo jest jedno prawdziwie słuszne radio w naszym kraju i jego trzeba słuchać, a nie jakiegoś Marylina Mansona (Manson to pewnie to samo co Mason - a takich trzeba tępić)... a taki Dimmu Borgir czy Dark Funeral to już w ogóle nie wiadomo... zakazać i tyle. A jak ktoś chce posłuchać muzyki na żywo, to będzie musiał na koncert scholi przyjść 
Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii.
|
|
| J.Szulc (5723 punktów) |
Widać, jak nasza władza jest bardzo "na topie". Głowa państwa nie umie przyporządkować marihuany do konopi, nikt nie słyszał fantastycznie wykonanego "Ojcze nasz" przez Pneumę a to przecież metal. Nie pofatygowali się nawet, żeby wsłuchać się w teksty! Cóż, Niemcy w czasie wojny stosowali "znaki" na ubraniach a dziś, jeśli ubierasz się na czarno i masz trochę łańcuchów na szyi, jesteś na cenzurowanym. Mam nadzieję,że jednak do tego nie dojdzie. Jakby co, skonsolidujmy siły. Lubię tę muzykę.
Pozdrawiam.
---
|
|
 | | Tofik (5585 punktów) | >Cóż, Niemcy w czasie wojny stosowali "znaki" na ubraniach a dziś, jeśli ubierasz się na czarno i masz trochę łańcuchów na szyi, jesteś na cenzurowanym. Niedługo stare babcie za ubranymi na czarno (z pieszczochami i innymi gadżetami)będą latać z krzyżykami i wodą święconą...
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) |
A jak nie zadziała, dołożą mu torebką wyposażoną w odpowiednio ciężkie "argumenty"  Dopóki naród nie nauczy sie tolerancji, dopóty będzie sie tak dziać. Najgorsze, gdy ci na najwyższych stołkach dają anty - przykład. Ta ekipa nie pierwszy raz zachowuje sie jak średniowieczna Inkwizycja w XXI- szo wiecznym wykonaniu. To żenujące i tyle. Mam nadzieję, że jednak się opamiętają. Bo najgorzej, jak komuś bozia rozumek zabierze. Lepiej, żeby mu wcale nie dawała. Pozdrawiam.
---
|
|
| Tofik (5585 punktów) | Wstrząsające!!!  To prawo mnie zabija! Sama słucham tego typu muzyki, no może rzadziej heavy metal (mimo to nie wyznaję żadnego satanizmu, bo rzadko spotykam się z takimi treściami). Może i niektóre mają treści satanistyczne, ale co z tego, to osobista sprawa jakiej muzyki się słucha i czy chce się być satanistą czy nie. Chyba mamy wolność, a skoro jest wolność to znaczy, że możemy być homoseksualistami, ludźmi o odmiennych poglądach, a także satanistami. To jest rodzaj wyznania wiary, jeżeli brać pod uwagę satanizm jako wiarę w diabła i odprawianie obrządków. Nie mogę patrzeć jak nasz kraj się stacza!!! Ludzie zróbcie coś, bo jak tak dalej będzie, to wszyscy będą mieli narzucony jeden styl, jedną wiarę i jedne poglądy!!! Zwariuje 
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) |
Spokojnie, Toficzku Kochany. Jeszcze na razie możemy słuchac do woli  Jestem ciekawa, jakim aktem prawnym takie posunięcie wytłumaczą. Będzie znowu "podziemie", jak za PRL-u.. No proszę, do czego demokratyczne rządy dążą. Strach się bać! Pozdrawiam.
---
|
|
|  | | Tofik (5585 punktów) | A najbardziej jest mi szkoda wszystkich dziadków którzy walczyli długo o ta wolność a teraz władze chcą wszystko zepsuć!!!
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
| |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Zapędy na cenzurowanie wszystkiego są widoczne już od jakiegoś czasu. Tylko teraz nie nazywa się to cenzurą a dbałością o dobre wychowanie (czytaj katolickie). W ten sposób, bezmyślnie, sami ustalający te prawa robią sobie "krecią robotę". Nie da się już jednak wciskać ludziom kitu, nie teraz. Przypomina mi to najprostszy przykład z filozofii - "Jaskinię" Platona. Kto raz "posmakuje" światła, nie będzie już chciał wracać do ciemności.
Pozdrawiam.
---
|
|
von Kalckstein (164 punktów) (zablokowany) | Satanistów nie popieram. Jednakże zakazanie sprzedaży płyt zespołu takiego jak Burzum to zbrodnia.
|
|
 | | Tofik (5585 punktów) | > Satanistów nie popieram. Jednakże zakazanie sprzedaży płyt zespołu takiego jak Burzum to zbrodnia.Burzum jest fajne, ale ostre, a oni by pewnie zamknęli nawet takie jak np. iron maiden, type o negative, rammstein, SOaD i inne tego typu, bo przecież tam było napisane, że nie tylko matel (już nie mówiąc o heavy), ale także rockowe!!!!!!!! 
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
| Michal Satanislawkiewicz (499 punktów) | >w demokratycznym panstwie< >demokratyczne urzedy tegoz panstwa nie moga blokowac< >obywatelom dostepu do informacji ich dotyczacej, ani do< >obowiazujacych przepisow.<
A to niby dlaczego? Tyle razy lewackie eurokractwo wbijało mniej kumatym absurdalną definicję demokracji, że sporo w to uwierzyło. Kochany, demokracja to nic innego, jak przemoc większości wobec mniejszości. Jak sobie większość ustali, że mniejszość ma mieszkać gettach, albo płacić haracze na realizację ich zachcianek - to będzie właśnie przejaw działania państwa demokratycznego.
>przynajmniej teoretycznie - nikt nie< >moze zakazac i nakazac prywatnym klubom muzycznym, w ich< >prywatnej, zamknietej przestrzeni, organizacji imprez, na< >ktore wstep jest uwarunkowany posiadaniem biletu.< (....) >Pozdrawiam serdecznie z innej Europy.<
A to ciekawe - z której jej części? Bo w każdym zakątku soc-europki jak w prywatnym klubie muzycznym urządzisz koncert muzyki nazistowskiej, to ci się demokratycznie do tyłka dobiorą i nie tylko zakażą - ale jeszcze wyrok dostaniesz.
|
|
 | | waldmarc | Tu naprawdę nikogo twoje teksty nie podniecają. Idź sobie na jakiś portal Naszego Dzienika czy UPR i tam będziesz mógł się zrealizować w tropieniu lewactwa i eurokołchozu, które tak cię uwierają w beret.
|
|
|  | | Michal Satanislawkiewicz (499 punktów) | >Tu naprawdę nikogo<
Aaaaa, towarzysz wypowiada się po uzgodnieniu z kolektywem? Niech mi tylko towarzysz zdradzi, w jaki sposób poznał zdanie kilku miliardów potencjalnych internautów mogących tu zajrzeć, albo przynajmniej tych kilkudziesięciu milionów posługujących się polszczyzną?
|
|
| nieobecny | Ja pamiętam czasy, kiedy w Polsce zakazany był punk rock. Żeby dowiedzieć się co naprawdę dzieje się w kraju i na świecie słuchało się Radia Wolna Europa, żeby posłuchać co się dzieje na świecie w muzyce słuchało się Radia Luxemburg. Katokomuchy najwyraźniej tęsknią za tamtymi czasami...
Teoretycznie nie mają szans przywrócenia "jedynie słusznej ideologii", bo mamy demokrację, a praktycznie owa demokracja jest bezsilna wobec takich zakusów.
Rządzące polityczne oszołomy wspierane przez fanatyków typu ten Nowak czy inny Rydzyk robią co chcą. Obawiam się, że we wprowadzaniu totalitaryzmu mogą mieć większe sukcesy niż komuna, bo społeczeństwo w większości skoncentrowane jest na "przeżyciu do pierwszego" i zupełnie olewa kolejne przejawy zamordyzmu tych pojebów opętanych wizją i misją wprowadzenia IVRP. Za komuny nie było wolności w sferze światopoglądowej, za to większości ludzi żyło się nieźle.
|
|
 | | Michal Satanislawkiewicz (499 punktów) |
>Za komuny nie było wolności w sferze światopoglądowej, za to większości ludzi żyło się nieźle.<
Nieźle? Chętnie podzieliłbym Polskę na dwie części - komunistyczną i wolnorynkową.
W tej pierwszej - powrót do kartek na cukier, mięso, wódkę, papierosy, buty (dostępny tylko rozmiar 48), benzynę, talony na maluchy, tandetne meblościanki, kanapy czy telewizory dostępne po tygodniowym staniu w kolejce, domy budowane przez 10 lat z żużlobetonu sporządzanego przez przyszłego mieszkańca osobiście (bo innych materiałów budowlanych nie ma). Gdzie z braku papieru toaletowego podciera się tyłek "Trybuną Ludu". Niech się postkomunistyczna dzicz tam kisi. Lecz nie byłbym tak okrutny jak władcy komunistyczni zamykający granice, by chorzy psychicznie kandydaci na masochistów nie uciekali na własna zgubę (hehehehe) do krajów (wtedy) kapitalistycznych, lecz z przyczyn humanitarnych zezwolił bym na emigrację do wolnorynkowej części Polski, lecz z dożywotnim pozbawieniem prawa do udziału w wyborach.
|
|
|  | | nieobecny | >Chętnie podzieliłbym Polskę na dwie części - komunistyczną i wolnorynkową. Taki podział masz. Ci pierwsi są zwolennikami PiSokomuny, ci drudzy są jej przeciwnikami.
>W tej pierwszej - powrót do kartek na cukier, mięso, wódkę, papierosy, buty (dostępny tylko rozmiar 48) [...] Znaczy dane ci było żyć tylko w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i nie masz pojęcia jak było wcześniej.
|
|
| |  | | Michal Satanislawkiewicz (499 punktów) |
> Taki podział masz. Ci pierwsi są zwolennikami PiSokomuny, ci drudzy są jej przeciwnikami.<Jacy "drudzy"? Mówisz o przefarbowanych komunistach, obecnie w rozmaitych "socjaldemokratycznych" partyjkach? Jajca sobie robisz? > Znaczy dane ci było żyć tylko w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i nie masz pojęcia jak było wcześniej.<A tobie błyo dane żyć tylko w XXI wieku i nie masz pojęcia jak było wcześniej
|
|
| estetka (708 punktów) | postuluje w zwiazku z powyzszym utworzyc Komitet Obrony Przed Skutkami Dzialania Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|