Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wałęsa vs. Kaczyński

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-06-2007 19:47nieobecnyWałęsa vs. Kaczyński
2 godziny temu zgłosiłem ten post: wiadomosci(*),85916851,3890731,0,forum.html do usunięcia jako "obrażający osoby publiczne".
Co, jeszcze możecie go przeczytać? Nie zniknął?
Dziś, jak każdego z 7 dni tygodnia, na Onecie ma dyżur PiSdupoliz.

mohawk (2936 punktów)
>2 godziny temu zgłosiłem ten post:
>do usunięcia jako "obrażający osoby publiczne".

Szczerze mówiąc, jak na internetowy post to dość umiarkowana wypowiedź (można by pewnie zaryzykować stwierdzenie, że bardziej umiarkowana niż ten Twój wątek). Ba, nawet komentowana wypowiedź Wałęsy była bardziej drastyczna. A przecież osoby publiczne nie tylko wyznaczają standardy debaty publicznej (ostatnio z niejakim upodobaniem penetrując kulturalne dno), ale też powinny wykazać się odpowiednio większą niż zwykli śmiertelnicy 'gruboskórnością'.
bezniku (1690 punktów)
>2 godziny temu zgłosiłem ten post:
>wiadomosci(*),85916851,3890731,0,forum.html
>do usunięcia jako "obrażający osoby publiczne".
>Co, jeszcze możecie go przeczytać? Nie zniknął?
>Dziś, jak każdego z 7 dni tygodnia, na Onecie ma dyżur
>PiSdupoliz.

Niektórzy ludzie siedzieli w wiezieniu po to by każdy mógł powiedzieć (napisac) publicznie największą głupotę, wiec trzeba uszanować to prawo....
DawidKarolkievitz (984 punktów)

>Niektórzy ludzie siedzieli w wiezieniu po to by każdy mógł powiedzieć (napisac) publicznie największą głupotę, wiec trzeba uszanować to prawo....

A ja myslałem, że w więzieniu siedzi sie za przestepstwo...

Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna.
W. Lenin
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>>Niektórzy ludzie siedzieli w wiezieniu po to by każdy mógł powiedzieć (napisac) publicznie największą głupotę, wiec trzeba uszanować to prawo....
>A ja myslałem, że w więzieniu siedzi sie za przestepstwo...
No... Myślozbrodnia, nie?

Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery. Z niego wynika reszta. -- George Orwell, 1984
Duda (25557 punktów)
>2 godziny temu zgłosiłem ten post:
>wiadomosci(*),85916851,3890731,0,forum.html
>do usunięcia jako "obrażający osoby publiczne".
Do Polski wróciła cenzura tylnymi drzwiami ale wróciła i to gorsza niż dawniej.
Cenzurą jest paragraf o obrażaniu uczuć religijnych rozciągnięty na zakaz krytyki dostojników kościelnych a już zakaz krytykowania dostojników państwowych jest idiotyzmem. Jak nie chcą być obrzucani błotem to niech się nie pchają do władzy.
Gdyby uznać , że nie można obrażać osób publicznych to taśmy Beger nie miały by możliwości się ukazać bo przecież korupcji nie było?? Żiobro też nie popełnił przestępstwa wydając wyrok na tego lekarza. Jeżeli napiszę, że premier zachowuje się jak sekretarz RZPR to jest obraza czy nie ( i dla kogo?). Każda krytyka władzy, jak za dawnych lat, będzie niedopuszczalna (bo poczują sie obrażeni). Podstawą demokracji jest wolność słowa każde ograniczanie wolności słowa świadczy o zagrożeniu demokracji.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365