Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jezus w Eucharysti ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
28-06-2007 23:40FreemanJezus w Eucharysti ?
Ostatnio często zakładam wątki na tym forum...ale mam kolejny problem.

O co dokładnej chodzi z tą obecnością Chrystusa w eucharystii? Na religii ksiądz tłumaczył mi że nie spożywamy wafelka tylko Jezusa, ale w jakim stopniu ten Jezus jest obecny w tym chlebie?
Kiedy mówiłem księdzu że ludzie co myślą że kawałek opłatka może być ciałem człowieka muszą mieć sporo wyobraźnię, on mi tłumaczył że nie trzeba wyobraźni i że on naprawdę "jest" (czym ma być to "jest" ??).
Nie rozumiem widziałem opłatek i przyjmowałem komunie (baaaardzo dawno temu), i wcale nie smakował inaczej niż inne wafelki tego typu (znaczy na pewno nie był to kawałek ciała).
Nie zrozumiałem tego księdza...bo jeśli on ma być obecny materialnie to byłby gwałt na nauce i jawna kpina z niej.
A wy wiecie na czym polega ta tajemnicza "obecność" ?

Dla mnie to kit, wafel (czy też chleb choć mi na chleb to nie wygląda ale pewnie się nie znam) będzie zawsze tym czym jest choćbyś nie wiem co nad nim gadał.

Dzięki za odpowiedź bo nie daje mi to spokoju. Swoją drogą szkoda że nie tak łatwo wypisać się z tej debilnej organizacji. Głupio tak patrzeć jak wliczają cię w statystykach do pocztu tych wariatów. Potem w telewizji mamy Glempa co twierdzi że wszyscy w Polsce to katolicy (nic dziwnego jak ma się takie metody odstraszania od apostazji, oraz wrodzony dar niezrozumienia natury statystyki). Ale to inny temat i zupełnie inna dyskusja

Pozdrawiam!

google
Było.. www.racjonalista.pl/forum.php/s,83075
I owszem, to kit na kółkach.
Freeman
>Było.. www.racjonalista.pl/forum.php/s,83075
>I owszem, to kit na kółkach.

Sorry, ale widać za słabo szukałem (albo forum słabo się indeksuje)
Na przyszłość poszukam 2x dokładniej...
oko_pilata (27 punktów)

no ja jako osoba wierzaca wiem, ze nie jem ani ciala Jezusa i tym bardziej Jego krwi...
to jest taki ziemski opis a tak naprade chodzi o cos innego...
gdy nastapi zmartwychwstanie to wtedy otrzymamy nowe ciala ktore beda inne od tych ktore mamy teraz i beda w innym wymiarze a TO co teraz przyjmujemu to wlasnie kawaleczki tego przyszlego zycia...


...gdy mędrzec pokazuje księżyc, idiota widzie jedynie palec...
DawidKarolkievitz (984 punktów)

>gdy nastapi zmartwychwstanie to wtedy otrzymamy nowe ciala ktore beda inne od tych ktore mamy teraz i beda w innym wymiarze a TO co teraz przyjmujemu to wlasnie kawaleczki tego przyszlego zycia...

Acha...


Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna.
W. Lenin
Tofik (5585 punktów)
Opłatek to tylko symbol. Ksiądz Ci to bardzo źle wyjaśnił. Chodzi o to, że jeżeli np. poświęcisz dom, to jest on chroniony od złych mocy. Podobnie jest z opłatkiem, przynajmniej w odbiorze wierzących.

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Patty Matheson (2087 punktów)
>Kiedy mówiłem księdzu że ludzie co myślą że kawałek opłatka
>może być ciałem człowieka muszą mieć sporo wyobraźnię, on mi
>tłumaczył że nie trzeba wyobraźni i że on naprawdę "jest"
>(czym ma być to "jest" ??).

Z racji mojego wegetarianizmu musiałam porzucić tę kanibalistyczną religię.

>Nie zrozumiałem tego księdza...bo jeśli on ma być obecny
>materialnie to byłby gwałt na nauce i jawna kpina z niej.

Hehe, tylko to?

Może Jezus pochodził od Wafelkowych Ludzi [Homo wafel - przyp. red.]

Pozdrawiam.
Morgoth (64 punktów)
Oplatek i wino sa symbolem i niczym wiecej. Ma to pokazywac, ze pamietamy, ze Jezys zginal za nasze grzechy. Nakazal swoim uczniom podczas ostatniej wieczerzy aby 'to czynili na jego pamiatke'.
A na moje oko jest to pozostalosc skladania ofiar. Przez lata wszelkie nowe religie wchlanialy je poprzedzajace. Tak samo bylo z katolicka. Musicie przyznac, ze obecnie moglo by sie spotkac z lekkim niezrozumieniem zarzynanie ludzi na oltarzu czy chocby owego baranka. Zaraz jakas partia zielonych podniosla by raban a i za zwierzaka trzeba zaplacic. A tak prosto i skutecznie. Troche maki, wody, jakies magiczne gusla nad tym ksiadz odprawi i cacy.
Do tego dochodzi element swoistego 'wyroznienia'. Jestesmy lepsi bo my mamy w sobie boga poprzez spozywanie swietych wafelkow (w dodatku bez cukru...).

Myśl - po to masz mózg!

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365