Próbuję się dowiedzieć coś o tym, czy są jakieś przymiarki do beatyfikacji ojca Żelazka duszpasterza trędowatych. Czy ktośo tym coś wie? Bo żałosna jest ta beatyfikacyjna histeria wokół JPII. ŻĄłosna, bo po pierwsze postać to jednak kontrowersyjna a po drugie nikt nie ma zamiaru kontynuowaćtego vo wydaje mi się w jego działalności najcenniejsze: szerokiego ekumenizmu a zwłaszcza pojednania z islamem. Ale brak wzmianek o ŻElazku, który był jak Matka Teresa, jest dla mnie dziwne, bo to był gość niesamowity. |