 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-09-2013 19:47 | Asphodelus1 (887 punktów) | ''Czarna Wdowa''.
1 na 1 | www.tvn24.(*)la-sie-w-nairobi,356939,s.htmlfakty.inte(*)dopodobnie-znajduj,nId,1032068Istnieje prawdopodobieństwo, że jedną z zamachowczyń była tzw. ''biała wdowa'' czyli rodowita Angielka, która zmarnowała sobie życie, żeniąc się z islamistą. Czyż to nie jest dziwne? Że w dzisiejszym w dużej mierze sfeminizowanym społeczeństwie, gdzie kobieta przynajmniej w teorii powinna znać swoje prawa i nie dań sobie mężczyźnie ''wejść na głowę'', gdzie istnieją organizacje chroniące praw kobiet trafiają się takie przypadki? Dziewczyna z brytyjskiej klasy średniej staje się w toksycznym związku potulna jak owieczka, przecież takie zachowania jest zupełnie odmienne od zachowań rdzennych młodych europejek. Do końca tego nie pojmuję, choć mam taką poszlakę; niektóre radykalne feministki są rasistkami: pl.wikiped(*)minists_at_Stockholm_Pride.jpgMoże zatem gardziła zamożnymi rodzimymi mężczyznami, zapragnęła przygody z egzotycznym emigrantem, który ją przemienił w to, czym się stała? Ciekawe jest również to, że rasizm ostatnio działa tylko w jedną stronę, otóż bardzo słusznie jest tępiony rasizm wobec hmm... powiedzmy wszystkich nie-białych ludzi, taki rasizm jest dławiony w zarodku. Jak widać zaś z powyższego plakatu ludzi o białym kolorze skóry można jawnie obrażać, i nie wyciąga się z tego konsekwencji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | Jan Grabiński (1015 punktów) | > www.tvn24.(*)la-sie-w-nairobi,356939,s.html> fakty.inte(*)dopodobnie-znajduj,nId,1032068> Istnieje prawdopodobieństwo, że jedną z zamachowczyń była tzw. ''biała wdowa'' czyli rodowita> Angielka, która zmarnowała sobie życie, żeniąc się z islamistą.Straszne jest też to, że fakty pozwalają na wyciągnięcie wniosków, że oto działała wyłącznie nienawiść religijna (cytowani terroryści tak mówili), ale media (Trójka słuchana w samochodzie i TVN) wiją się jak piskorz, aby tylko nie wyrazić się jednoznacznie w tym temacie. Problem dotyczy wszystkich religii. Problemu pedofilii w KK też jakoś lepiej nie poruszać, bo religijny. Aby znaleźć lekarstwo, trzeba postawić diagnozę, ale jeżeli ta jest błędna lub zafałszowana, to leczenie nie da efektu. Tutaj mamy do czynienia z próbami zakłamania prawdy. Nie wiem, dokąd nas to doprowadzi.
|
|
 | 3 na 3 | Asphodelus1 (887 punktów) | Nie, problem pedofilii jest poruszany, tylko że,nie chodzi o fakt wykorzystania tych dzieci, bo o tym nas poinformowano. Bulwersuje co innego, że tych kapłanów nie można sprowadzić do Polski- biskupi podlegają Watykanowi, czyli występuje fikcja prawna- jakoby byli oni obywatelami Watykanu, a są polskimi.
Problemem jest fałszowanie faktów i brak możliwości wykonania kar. I o ile antyterroryści zabiją konkretnych terrorystów, to taki biskup będzie przerzucany po całym świecie i polski wymiar sprawiedliwości go nie dopadnie.
|
|
|  | 2 na 2 | Jan Grabiński (1015 punktów) | >Nie, problem pedofilii jest poruszany, tylko że,nie chodzi o fakt wykorzystania tych dzieci, bo o tym nas poinformowano. Bulwersuje co innego, że tych kapłanów nie można sprowadzić do Polski- biskupi podlegają Watykanowi, czyli występuje fikcja prawna- jakoby byli oni obywatelami Watykanu, a są polskimi. >Problemem jest fałszowanie faktów i brak możliwości wykonania kar. I o ile antyterroryści zabiją konkretnych terrorystów, to taki biskup będzie przerzucany po całym świecie i polski wymiar sprawiedliwości go nie dopadnie. > Jedno muszę przyznać. Sprawę pedofilii, i to dosyć ostro postawioną, polskie media zaczęły omawiać. Między innymi rano w radiowej Trójce, w przeglądzie prasy, zacytowano ostrą ocenę "szkolenia" w sprawie pedofilii dla 40 księży i zakonnic. Jest to dla mnie zaskakujące, ale i pocieszające, że przynajmniej jedno tabu spadło.
|
|
|  | 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | >Nie, problem pedofilii jest poruszany, tylko że,nie chodzi o fakt wykorzystania tych dzieci, bo o tym nas poinformowano. Bulwersuje co innego, że tych kapłanów nie można sprowadzić do Polski- biskupi podlegają Watykanowi, czyli występuje fikcja prawna- jakoby byli oni obywatelami Watykanu, a są polskimi. Z tym też się nie mogę zgodzić. Immunitet dyplomatyczny jaki ew. chroni katabasa na Dominikanie nie ma mocy w Polsce. Jeśli prokuratura polska wszcznie postępowanie, a ma z tego co mówił rzecznik taki zamiar i ma kompetencje, albowiem obywatel polski odpowiada także za czyny popełnione gdziekolwiek za granicą, jeżeli są przestępstwem w myśl polskiego prawa, to będzie miała pełne prawo moim zdaniem wystawić i list gończy (i europejski nakaz aresztowania) także i wobec tego katabasa, jeśli się nie stawi do udziału w sprawie wbrew wezwaniom lub nie będzie gdzie takich doręczyć.
|
|
7 na 9 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | ? Jestem pod wrażeniem. Atak terrorystów szybko skojarzony z feminizmem... Czyżby złowrogie feministki z brodami, wiadomo bardziej wojowniczo wyglądają, porysowały Asphodelusa swymi zarośniętymi łydkami pozostawiając go w traumie i słabo maskowanej nienawiści do kobiet? Ech
|
|
 | 1 na 1 | Asphodelus1 (887 punktów) | > ? Jestem pod wrażeniem. Atak terrorystów szybko skojarzony z feminizmem... Czyżby złowrogie feministki z brodami, wiadomo bardziej wojowniczo wyglądają, porysowały Asphodelusa swymi zarośniętymi łydkami pozostawiając go w traumie i słabo maskowanej nienawiści do kobiet?Ech  Skąd wywnioskowałeś moją nienawiść do kobiet? Pokazałem w przykładzie coś całkiem odwrotnego- nienawiść niektórych kobiet wobec niektorych mężczyzn. Te panie które wywiesiły ten transparent chyba zapomniały, ze w kraju w którym żyją (w Szwecji) panuje równość płci. Szwecja jest jednym z najbardziej postępowych krajów. Propagowanie tam feminizmu ma taki sam sens jak propagowanie wahabizmu w Arabii Saudyjskiej.
|
|
2 na 2 | hamp (3461 punktów) | >Czyż to nie jest dziwne? Że w dzisiejszym w dużej mierze sfeminizowanym społeczeństwie, gdzie kobieta przynajmniej w teorii powinna znać swoje prawa i nie dań sobie mężczyźnie ''wejść na głowę'', gdzie istnieją organizacje chroniące praw kobiet trafiają się takie przypadki?
Dziwne? Wcale nie dziwne. Spójrz na przypadki przemocy domowej pojawiające się chociażby w Polsce. Kobiety żyjące w społeczeństwie silnych facetów i bezradnych dziewczyn są bardziej podatne na zastraszanie, terroryzowanie i łatwiej ulegają różnym ideom.
Sam mam "prawie rodzinę" w Niemczech, w której córka miała w czasie dorastania problemy z poczuciem własnej wartości. Poznała araba, zakochała się, ale żeby stworzyć z nim stały związek musiała zostać muzułmanką. I została - większą niż jej mąż, który prosi ją, by nie nosiła hidżabu, jednak ona bardzo je lubi, bo pokazują otoczeniu, że uwielbia islam. Jej charakter był na to podatny. Ona czuła się mało wartościowa, przeczytała Koran, wytłumaczono jej dobre rzeczy z tej księgi, i zakochała się w tym.
Może z "Białą Wdową" było podobnie?
"We don't see things as they are, we see them as we are." -Anais Nin
|
|
 | 1 na 1 | Asphodelus1 (887 punktów) |
>Sam mam "prawie rodzinę" w Niemczech, w której córka miała w czasie dorastania problemy z poczuciem własnej wartości. Poznała araba, zakochała się, ale żeby stworzyć z nim stały związek musiała zostać muzułmanką. I została - większą niż jej mąż, który prosi ją, by nie nosiła hidżabu, jednak ona bardzo je lubi, bo pokazują otoczeniu, że uwielbia islam.
Nie, nie musiała wcale zostawać muzułmanką! Tym bardziej, ze skoro jej maż zdaje się być liberalny... to muzułmanie mają się asymilować do naszej kultury, a nie nasze kobiety asymilować do swojej. Te przykłady pokazują słabość organizacji feministycznych wobec radykalizmu islamskiego. Wątpię, gdyby jej mąż był chrześcijaninem albo buddystą doszło do przejścia jej na powyższe wiary. Przykład? Słyszałem o rodzinie ateistyczno-buddyjskiej, gdzie żona buddystką nie została. Ale już popierany przez pożytecznych idiotów Mahmed Khalidow zmanipulował swoją zonę- przeszła na islam. Ciekawe czy zmusił do islamu i obrzezania swojego syna.
|
|
2 na 2 | Matix (5786 punktów) | >Może zatem gardziła zamożnymi rodzimymi mężczyznami, zapragnęła przygody z egzotycznym emigrantem, >który ją przemienił w to, czym się stała?
Taki sam patriarchat tu i tu tylko powody inne. Tutaj facet trzyma kobietę na smyczy w postaci portfela tam religii. Tutaj wydaje się kobiecie, że jest to w 100% dobrowolne (podświadoma manipulacja społeczna), tam to samo.
|
|
 | 1 na 1 | Asphodelus1 (887 punktów) | >Taki sam patriarchat tu i tu tylko powody inne. Tutaj facet trzyma kobietę na smyczy w postaci portfela tam religii. Tutaj wydaje się kobiecie, że jest to w 100% dobrowolne (podświadoma manipulacja społeczna), tam to samo. Tylko ze w cywilizacji europejskiej, kobieta swobodnie bierze z mężowskiego portfela, na różne potrzeby, a mąż i tak jest ''pod pantoflem''.
Żona islamisty by baty pewnie zarobiła od męża.
|
|
8 na 8 | Anna Salman (16360 punktów) | > ... rodowita Angielka, która zmarnowała sobie życie, żeniąc się z islamistą.Zmarnowała? Stereotyp starego, brodatego, prymitywnego i agresywnego faceta ubranego w długą flanelową koszulę nocną i turban jest jak widać trwały. A to są często mężczyźni bardzo przystojni i do tego podobno świetni w łóżku. > Dziewczyna z brytyjskiej klasy średniej staje się w toksycznym związku potulna jak owieczka, ...Faktycznie - potulna owieczka szkoląca terrorystów (w tym pewnie głównie mężczyzn) i napadająca z bronią w ręku na centra handlowe.  To chyba trochę więcej nawet, niż postawa Katarzyny W., a już nie wiem, jak mam siebie określić. > Może zatem gardziła zamożnymi rodzimymi mężczyznami, zapragnęła przygody z egzotycznym emigrantem, który ją przemienił w to, czym się stała?Z opisu wynika, że raczej nie pochodziła ze środowiska, w którym szukają żon zamożni "rodzimi" mężczyźni. Skoro jedynym wsparciem w trudnych chwilach okazali się mieszkający po sąsiedzku muzułmanie...  A kim się stała? - Przywódczynią grupy militarystycznej, osobą o wysokim statusie społecznym w środowisku, w którym obecnie funkcjonuje. Jej dzieci będą miały zapewnione wsparcie finansowe oraz prestiż, jako potomkowie bohaterów, męczenników. A nasi dziennikarze mogliby się nieco bardziej wysilać, nawet drukując taką propagandówkę - z dowodu wynika, że urodziła się 1985, w artykule jest rok 1983.
|
|
 | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | >z dowodu wynika, że urodziła się 1985, w artykule jest rok 1983. Dowód jest fałszywy, data też nie musi być prawdziwa.
|
|
 | | Asphodelus1 (887 punktów) | > Zmarnowała? Stereotyp starego, brodatego, prymitywnego i agresywnego faceta ubranego w długą flanelową koszulę nocną i turban jest jak widać trwały. A to są często mężczyźni bardzo przystojni i do tego podobno świetni w łóżku.Oczywiście, ze oni się maskują, gdy chcą zdobyć kobietę spoza jej kultury. To szczyt perfidii ale cóż, cel uświęca środki. > Faktycznie - potulna owieczka szkoląca terrorystów (w tym pewnie głównie mężczyzn) i napadająca z bronią w ręku na centra handlowe. To chyba trochę więcej nawet, niż postawa Katarzyny W., a już nie wiem, jak mam siebie określić.Najspokojniejszy człowiek świata owładnięty złą ideologią, może zmienić się o 180 stopni. > A nasi dziennikarze mogliby się nieco bardziej wysilać, nawet drukując taką propagandówkę - z dowodu wynika, że urodziła się 1985, w artykule jest rok 1983.Polskie dziennikarstwo to jest dno dna. Nie cytowałem wczoraj cudzoziemskich mediów, bo miałem ciężki dzień i byłem zmęczony.
|
|
|  | 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | >Oczywiście, ze oni się maskują, gdy chcą zdobyć kobietę spoza jej kultury. ... Poznałam kilku mężczyzn - muzułmanów, m.in. z Algierii i Turcji - fajne ciacha. A np. Niemki specjalnie jeżdżą do północnej Afryki, żeby się wyszaleć. Wyznawcy islamu to wielość grup etnicznych i lokalnych kultur, o czym zapominamy. Rzymski katolik w Polsce obrazi się, gdy zostaje potraktowany, jako członek grupy bardzo jednorodnej, a uznanie za taką kilkuset milionów ludzi, żyjących w różnych krajach jakoś mu nie przeszkadza. >Najspokojniejszy człowiek świata owładnięty złą ideologią, może zmienić się o 180 stopni. O tak radykalnych zmianach nie słyszałam, raczej trzeba mieć inklinacje. Przy tym nie wiemy, czy ona była spokojna. Chciałam podkreślić coś innego - ona w pewnym sensie uzyskała awans społeczny. Różnie można to oceniać, ale prosta dziewczyna z niezbyt dobrej dzielnicy, staje się kimś i to w społeczeństwie wybitnie patriarchalnym. A w swojej "demokracji" byłaby pewnie już na zawsze nikim - statystyką. Co powoduje, że ludzie wykluczeni, zmarginalizowani przystępują do środowisk radykalnych ideologicznie i stosujących przemoc? Zazwyczaj chęć odreagowania poczucia beznadziei i pozyskanie poczucia sprawstwa. Zastanawiam się jak była traktowana przez otoczenie i władzę po śmierci męża. Nie jest to usprawiedliwienie dla mordowania ludzi, ale warto pomyśleć choć przez chwilę, czy to nie my - tzw. cywilizowani europejczycy produkujemy terrorystów. Ale to jest przykre myślenie, łatwiej jest postawić znak równości islam = terroryzm, a muzułmanin to facet znęcający się nad żoną w przerwach między zamachami. A co powiemy, gdy faszyzm rozkwitnie nam znowu w Europie?
|
|
| |  | 4 na 4 | Asphodelus1 (887 punktów) | > Poznałam kilku mężczyzn - muzułmanów, m.in. z Algierii i Turcji - fajne ciacha. A np. Niemki specjalnie jeżdżą do północnej Afryki, żeby się wyszaleć. Wyznawcy islamu to wielość grup etnicznych i lokalnych kultur, o czym zapominamy. Rzymski katolik w Polsce obrazi się, gdy zostaje potraktowany, jako członek grupy bardzo jednorodnej, a uznanie za taką kilkuset milionów ludzi, żyjących w różnych krajach jakoś mu nie przeszkadza.Czym innym jest, jak w przypadku tych Niemek turystyka seksualna, mająca na celu zaspokojenie potrzeb seksualnych z ''napalonymi południowcami'' (tak wiem że to jest stereotyp)a czym innym- wiązanie się z człowiekiem z kultury która już u swojego źródła jest wroga cywilizacji europejskiej, przy czym nie mamy pewności, czy ten człowiek jest ześwieczczony. Jakoś dziwnym trafem kobiety które przechodzą na islam występują częściej niż mężczyźni którzy porzucają islam. Pamiętajmy też o taqija- możliwości okłamywania ''niewiernych''. Co do islamu- pewnie, ze islam islamowi nierówny, jednym z dowodów na ''spokojnych muzułmanów'' są Tatarzy- lecz to tylko jedna z grup. Muzułmanie w europie zachodniej w większości nie asymilują się z ludnością rodzimą, sami izolują się w gettach, do europejczyków i ich cywilizacji pochodzą z pogardą. > Chciałam podkreślić coś innego - ona w pewnym sensie uzyskała awans społeczny. Różnie można to oceniać, ale prosta dziewczyna z niezbyt dobrej dzielnicy, staje się kimś i to w społeczeństwie wybitnie patriarchalnym. A w swojej "demokracji" byłaby pewnie już na zawsze nikim - statystyką.Nie wiem, jaki jest system alimentacyjny w WB. Ale z pewnością on, jak i pomoc socjalna są tam wyższe niż w Polsce- innymi słowy- biedota w Anglii ma lepie nie raz, niż klasa średnia w Polsce. Zaślepiona islamem zatraciła swą szansę w cywilizowanym świecie, wolała mieć wyższy status społeczny w kulturze od naszej prymitywniejszej. Cóż ja tego nie pojmuje, moja rozmówczyni pewno także nie. Oto nagranie, pokazujące jak islam wyprał mózg jakiemuś polskiemu młodzieńcowi, nie znam człowieka, ale czy samo odrzucenie społeczne, czy inne problemy życiowe musiały go skierować na taką drogę? www.youtube.com/watch?v=a-HquryEXh0Autor powyższej piosenki jest potencjalnym terrorystą. Gdzie on nasiąkł tą ideologią? > Co powoduje, że ludzie wykluczeni, zmarginalizowani przystępują do środowisk radykalnych ideologicznie i stosujących przemoc? Zazwyczaj chęć odreagowania poczucia beznadziei i pozyskanie poczucia sprawstwa.> Zastanawiam się jak była traktowana przez otoczenie i władzę po śmierci męża. Nie jest to usprawiedliwienie dla mordowania ludzi, ale warto pomyśleć choć przez chwilę, czy to nie my - tzw. cywilizowani europejczycy produkujemy terrorystów. Ale to jest przykre myślenie, łatwiej jest postawić znak równości islam = terroryzm, a muzułmanin to facet znęcający się nad żoną w przerwach między zamachami.Domyślam się do czego zmierzasz, ale nie zgadzam się z tym. Dlaczego europejczycy mieli by do końca świata przepraszać za kolonializm? Owszem, były błędy, ale nie powinni z tego powodu cierpieć nasze dzieci. Tak, owszem- błędem europy było sprowadzenie milionów emigrantów islamskich, z których większość, się nie integruje, dużo nie podejmuje pracy, sporo zaś gardzi naszą cywilizacją. Oczywiście są nieliczne wyjątki, jak ten pan. Został ateistą. info.wiara(*)00.Muzulmanin-katolik-apostata> A co powiemy, gdy faszyzm rozkwitnie nam znowu w Europie?Nie rozkwitnie. Jeśli założymy, ze wszystkie ruchy skrajnie prawicowo-chrześcijańskie (bo to o takich mowa, gdy rzuca się hasłem-studnią ''faszyzm'')miały by rozkwitnąć nawet by nie wykiełkowały. Chrześcijaństwo w europie jest na wymarciu. Liberałowie panicznie boją się odrodzenia katolickiego ciemnogrodu, a winni bać się radykalizmu islamskiego. Przykłady: Po ulicach Londynu przechadzają się zakapturzone bandy, egzekwując od napotkanych przechodniów egzekwowanie prawa szariatu. Atakują ludzi słuchających muzyki, "nieskromnie ubrane" kobiety, wyrywają z ręki butelki z alkoholem. www.wykop.(*)ja-prawio-szariatu-w-londynie/Samobójstwo białego chłopca na tle rasowym spowodowane przez muzułmanów. www.answer(*)old-british-student-aaron.htmlwww.dailym(*)hospital-targeted-bullies.htmlwiadomosci(*)c.html?ticaid=1115f2&_ticrsn=3Władze szkoły były tak poprawne politycznie, że nic nie zrobiły by mu pomóc. Zgrozą napawa mnie również fakt, że aż 75% dzieci to imigranci. Świetny film dokumentalny. www.youtube.com/watch?v=HUqMsg9MitEwiadomosci(*)ii,wid,15455346,wiadomosc.htmlAle uwaga: islamskie święta są obchodzone publicznie, ich swieckość nie obowiązuje. Na koniec perełka: www.youtub(*)?v=yuSrTsEsPrg&feature=related Cytat: Członkowie skrajnie lewicowej organizacji Antifa, występującej przeciwko rasizmowi i za tolerancją dla imigrantów, zostali poturbowani przez imigrancką młodzież. Jak pisze autor komentarza na eutimes.net, "demoniczny związek" -- czyli sojusz islamu i lewicy -- jest tylko chwilowy. "Związek stworzony przez marksistów i muzułmanów jest niestabilny i załamie się pod wpływem najlżejszego środowiskowego stresu. Radykalna lewica w Europie używa islamu jako swojego tarana do zniszczenia tego, co pozostało z europejskiej tradycji i demokracji. Wygląda na to, że członkowie lewicy myślą -- przy założeniu, że w ogóle myślą -- że gdy ostatnie mury europejskiej cywilizacji runą, oni w jakiś sposób będą w stanie odsunąć muzułmanów od władzy, żeby samemu zacząć zajmować się tworzeniem socjalistycznej utopii". Dla mnie Islam, to nie jest religia. Tylko totalitarna ideologia, gorsza od faszyzmu.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | >Czym innym jest ... turystyka seksualna, ... a czym innym- wiązanie się z człowiekiem z kultury która już u swojego źródła jest wroga cywilizacji europejskiej, ... Mam coraz więcej wątpliwości, czy istnieje coś takiego, jak cywilizacja europejska, a jeśli chodzi o prywatne związki, budowane na emocjach - nie mnie (ani Tobie) osądzać. Narzucanie ludziom, gdzie powinni kierować uczucia jest nadmierną ingerencją, nie różniącą się od innych ideologii, przede wszystkim religii. >... jednym z dowodów na ''spokojnych muzułmanów'' są Tatarzy... To nie jest tak, że są muzułmanie spokojni i niespokojni albo że Tatarzy, są spokojniejsi. Polscy Tatarzy się świetnie zasymilowali, bo otrzymali niegdyś świetne warunki do życia w naszym kraju. A przecież to sunnici - ten sam odłam, który najprawdopodobniej przejmie władzę w Afganistanie po wyjściu stamtąd obcych wojsk. Europa zachodnia ma taki problem, jaki sobie wykreowała. Trzeba było już dawno ograniczyć przywileje wszystkich religii, ale chyba liczyli, że ci półdarmowi robotnicy odwalą robotę i wrócą do siebie. Mści się polityka braku wyobraźni. >Nie wiem, jaki jest system alimentacyjny w WB. Ale z pewnością on, jak i pomoc socjalna są tam wyższe niż w Polsce- innymi słowy- biedota w Anglii ma lepie nie raz, niż klasa średnia w Polsce. Widzisz - trochę niewłaściwie to postrzegasz, jak większość Polaków, którzy jadą na wyspy, żeby mieć tam dzieci i "socjal". A co ma zrobić osoba, nieskora do brania jałmużny? To nie jest tak, że terroryści zapewnią jej ów socjal, ale rodziny zamachowców samobójców i innych bohaterów otrzymują ponoć niebagatelne kwoty. Ona, jako aktywna działaczka organizacji zarabia na siebie. Różnie można oceniać tą formę zarobku, ale przecież prawie każdy kraj ma armię, żołnierze jeżdżą na misje (dawniej nazywało się to wojny) i zabijają ludność cywilną. To jest powszechna mentalność Kalego, ale tak jest - nasi to bohaterowie, ich terroryści. Może dla części Polaków szczytem marzeń jest dziadowanie na socjalu, ale istnieje coś takiego, jak poczucie względnej deprywacji społecznej. Tu miała pewnie niski status społeczny (nie wiem - to domysł), tam jest kimś, osiągnęła wyższą pozycję społeczną, niż wielu mężczyzn. >Oto nagranie, pokazujące jak islam wyprał mózg jakiemuś polskiemu młodzieńcowi, ... Głupie to do bólu, ale ludzi o takiej mentalności spotyka się też w OD. Pewnie zaburzenie psychiczne. >Domyślam się do czego zmierzasz, ale nie zgadzam się z tym. Dlaczego europejczycy mieli by do końca świata przepraszać za kolonializm? ... Czyli jednak nie zrozumiałeś - tu już dawno nie chodzi o kolonializm, a przynajmniej nie ten w klasycznej formie. Co by się stało, gdyby kraje Zachodu z dnia na dzień postanowiły (i wykonały) - wychodzimy z krajów muzułmańskich z naszymi interesami (i wojskami) i równocześnie wstrzymujemy imigrację z tych państw do Europy, a nielegalni są natychmiast usunięci? Myślę, że stabilizacja byłaby do osiągnięcia w ciągu kilku lat, ale ... Zachód nie wyjdzie np. z Bliskiego Wschodu, bo ma tam interesy i bardzo nam widać pasuje tamtejszy zamordyzm i niestabilność. Teraz trochę się zmienia, bo sytuacja się "przegrzała". >... Jeśli założymy, ze wszystkie ruchy skrajnie prawicowo-chrześcijańskie ... miały by rozkwitnąć nawet by nie wykiełkowały. Chrześcijaństwo w europie jest na wymarciu. Liberałowie panicznie boją się odrodzenia katolickiego ciemnogrodu, a winni bać się radykalizmu islamskiego. Faszyzm to nie jest jakiś radykalizm chrześcijański (jeśli już w ogóle to katolicki, czego nie należy mieszać), tego typu ideologie wyrastają z uwarunkowań stworzonych przez ich poprzedniczki, a potem (czasem) wchodzą w ich miejsce. Z reguły zaczyna się to w czasach kryzysu. A jeśli chodzi o ten rzekomy strach liberałów przed katolikami ... w dużej części to ci sami ludzi i ideologie bardzo zbieżne. Natomiast nagonka na muzułmanów w Polsce to już realnie temat zastępczy - zasłona dymna w sytuacji, gdy powstają organizacje polityczne jawnie faszyzujące i wspierane przez krk. Co do przywołanego cytatu, to nawet nie chce mi się komentować, ot znalazł autor kolejnego kozła ofiarnego. Po tym chociażby widać, czego boją się tzw. liberałowie (już chyba tylko przez siebie tak zwani) - nie fundamentalizmu katolickiego, który w gruncie rzeczy ich popiera, lecz jakichkolwiek ruchów obywatelskich, będących poza kontrolą państwa. > Dla mnie Islam, to nie jest religia. Tylko totalitarna ideologia, gorsza od faszyzmu. Przecież każda religia to tylko ideologia, zawsze totalitarna, pierwotna wobec innych - nacjonalizmu, komunizmu i faszyzmu i wszystkie są jednakowo odrażające. Zwalczanie jednej inną daje efekt przeciwny do zamierzonego i tylko koszty podnosi.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Asphodelus1 (887 punktów) | > Mam coraz więcej wątpliwości, czy istnieje coś takiego, jak cywilizacja europejska, a jeśli chodzi o prywatne związki, budowane na emocjach - nie mnie (ani Tobie) osądzać. Narzucanie ludziom, gdzie powinni kierować uczucia jest nadmierną ingerencją, nie różniącą się od innych ideologii, przede wszystkim religii.Istnieje, sądzę że wątpliwości w istnienie pojęcia ''cywilizacja europejska'', świadczy o nieumiejętności dokładnego usytuowania jego trwania w czasie i przestrzeni, (nie ma zgody kiedy się zaczęła, ani jakie państwa się w niej znajdowały bądź znajdują). Co do kierowania uczuć- zgoda. Lecz to co zwiesz ''nadmierną ingerencją'' wywodzi się często nie od żadnej ideologii, czy religii a niestety zakazów prawnych czy medycznych. > To nie jest tak, że są muzułmanie spokojni i niespokojni albo że Tatarzy, są spokojniejsi. Polscy Tatarzy się świetnie zasymilowali, bo otrzymali niegdyś świetne warunki do życia w naszym kraju. A przecież to sunnici - ten sam odłam, który najprawdopodobniej przejmie władzę w Afganistanie po wyjściu stamtąd obcych wojsk. Europa zachodnia ma taki problem, jaki sobie wykreowała. Trzeba było już dawno ograniczyć przywileje wszystkich religii, ale chyba liczyli, że ci półdarmowi robotnicy odwalą robotę i wrócą do siebie. Mści się polityka braku wyobraźni.Hm... może do asymilacji Tatarów przyczyniła się także ich niewielka liczba. Ilość muzułmanów na Zachodzie jest o wiele większa. O Afganistanie za chwilę. > Może dla części Polaków szczytem marzeń jest dziadowanie na socjalu, ale istnieje coś takiego, jak poczucie względnej deprywacji społecznej. Tu miała pewnie niski status społeczny (nie wiem - to domysł), tam jest kimś, osiągnęła wyższą pozycję społeczną, niż wielu mężczyzn.Nawet jeśli miała niski status społeczny, to przecież jako wychowana w europejskiej rodzinie miała wzorce kultury europejskiej. Przecież w WB od ponad 80 lat panuje równouprawnienie kobiet, nie powinna mieć ona zatem poczucia gorszości wobec mężczyzn, powinna była czuć się równa w prawach. Nie wiem co zaszło ze postanowiła osiągnąć sukces w cywilizacji dla kobiet nastawionej skrajnie patriarchalnie, łatwiej jej było by przecież osiągnąć wysokie stanowisko w WB. > Czyli jednak nie zrozumiałeś - tu już dawno nie chodzi o kolonializm, a przynajmniej nie ten w klasycznej formie. Co by się stało, gdyby kraje Zachodu z dnia na dzień postanowiły (i wykonały) - wychodzimy z krajów muzułmańskich z naszymi interesami (i wojskami) i równocześnie wstrzymujemy imigrację z tych państw do Europy, a nielegalni są natychmiast usunięci? Myślę, że stabilizacja byłaby do osiągnięcia w ciągu kilku lat, ale ... Zachód nie wyjdzie np. z Bliskiego Wschodu, bo ma tam interesy i bardzo nam widać pasuje tamtejszy zamordyzm i niestabilność. Teraz trochę się zmienia, bo sytuacja się "przegrzała".Tak od razu nie było by to wykonalne, z resztą, wszystkiego na raz nie musiano by robić. Zahamowanie imigracji, przy jednoczesnym propagowaniu dzietności ludności rodzimej, oraz nielegalnych imigrantów, oraz np. radykalnych imamów głoszących mowę nienawiści, czy nawołujących do złamania prawa wraz z ich zwolennikami dało by się wykonać. Jednocześnie nie było by potrzeby zrywania stosunków z krajami muzułmańskimi posiadającymi obfite złoża ropy, powinno się oczywiście w miarę kurczenia tychże zasobów wprowadzać pojazdy na napęd wodorowo-tlenowy. pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_paliwoweWtedy handel z nimi kurczył by się stopniowo. Pamiętajmy, ze obecność armii zachodu ew krajach islamskich jest konsekwencją zamachu na USA 9.11.2001. To islamiści tę wojnę sprowokowali. > Faszyzm to nie jest jakiś radykalizm chrześcijański (jeśli już w ogóle to katolicki, czego nie należy mieszać), tego typu ideologie wyrastają z uwarunkowań stworzonych przez ich poprzedniczki, a potem (czasem) wchodzą w ich miejsce. Z reguły zaczyna się to w czasach kryzysu. A jeśli chodzi o ten rzekomy strach liberałów przed katolikami ... w dużej części to ci sami ludzi i ideologie bardzo zbieżne. Natomiast nagonka na muzułmanów w Polsce to już realnie temat zastępczy - zasłona dymna w sytuacji, gdy powstają organizacje polityczne jawnie faszyzujące i wspierane przez krk.Ale tylko tzw. konserwatywni liberałowie, oni to łączą etykę katolicką z liberalizmem gospodarczym, hamując obyczajowy. Libertarianie natomiast nie łączą swej ideologii z żadną religią. Niestety dobre imię polskich liberałów psuje taki jeden łysy pan z muchą nazwiskiem Korwin- Mikke, który może i jest inteligentny ale nie umie oddzielić prywatnych poglądów od spraw gospodarczych czym zraża do siebie ludzi. Faszyzująca MW i inne Ruchy Narodowe myślę nie mają przyszłości. > Przecież każda religia to tylko ideologia, zawsze totalitarna, pierwotna wobec innych - nacjonalizmu, komunizmu i faszyzmu i wszystkie są jednakowo odrażające. Zwalczanie jednej inną daje efekt przeciwny do zamierzonego i tylko koszty podnosi.Każda religia jest podbudowana na ideologii, ale niektóre z nich nie mają, lub przestały mieć aspiracje do bycia totalitarystycznymi. Taki obecnie chyba już tylko islam pozostał, oraz skrajne ruchy chrześcijańskie i ortodyksyjny judaizm.
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | >... to co zwiesz ''nadmierną ingerencją'' wywodzi się często nie od żadnej ideologii, czy religii a niestety zakazów prawnych czy medycznych. Nie zrozumiałam. Związek dwojga ludzi różnych wyznań jest niedopuszczalny z przyczyn medycznych? >... Ilość muzułmanów na Zachodzie jest o wiele większa. ... Ale ci radykalni stanowią bardzo niewielki procent liczebnie, a zajmują wiele miejsca w mediach. Coś tak, jak nasi tzw. kibole. >... w WB od ponad 80 lat panuje równouprawnienie kobiet, nie powinna mieć ona zatem poczucia gorszości wobec mężczyzn, powinna była czuć się równa w prawach. To nie jest, wbrew pozorom zależne tylko od miejsca na mapie świata, często bardziej od miejsca w strukturze społecznej. Przy tym coś takiego, jak "nie powinna czuć się" jest zwyczajnie zabawne, tak jak powinna / nie powinna się była zakochiwać. Jakiekolwiek próby wpływania na indywidualne emocje są z góry skazane na porażkę. Nawet manipulacja zachowaniem tłumu jest skuteczna tylko przez jakiś czas i dotyczy głównie emocji negatywnych. >... łatwiej jej było by przecież osiągnąć wysokie stanowisko w WB. Gdybać to sobie można, ale przecież są twarde fakty - ona osiągnęła tam sukces, a w swoim środowisku nie. Czyli ... tym gorzej dla faktów? >... Jednocześnie nie było by potrzeby zrywania stosunków z krajami muzułmańskimi posiadającymi obfite złoża ropy, ... Tu nie chodzi o zrywanie / nawiązywanie kontaktów, zwłaszcza handlowych, tylko bezczelne mieszanie się do ich polityki. >Pamiętajmy, ze obecność armii zachodu ew krajach islamskich jest konsekwencją zamachu na USA 9.11.2001. To islamiści tę wojnę sprowokowali. Ale 9/11/01 był konsekwencją określonej polityki USA. >Ale tylko tzw. konserwatywni liberałowie, oni to łączą etykę katolicką z liberalizmem gospodarczym, hamując obyczajowy. Konserwatywny liberał to oksymoron, a coś takiego, jak etyka katolicka nie istnieje. >Libertarianie natomiast nie łączą swej ideologii z żadną religią. Żadna ideologia nie łączy się z inną (oficjalnie), a religie nie lubią być postrzegane, jako ideologie, którymi są. >Faszyzująca MW i inne Ruchy Narodowe myślę nie mają przyszłości. Ale swoją niszę już mają i coś, co jest bardzo ważne, ale wciąż niedoceniane - źródło finansowania. >Każda religia jest podbudowana na ideologii, Jak pisałam wcześniej - religia to jest ideologia, najbardziej pierwotna ze wszystkich. Każda przecież stworzona została w celu ukonstytuowania, tj. zbudowania, utrwalenia oraz legitymizacji określonego porządku społecznego. >... niektóre z nich nie mają, lub przestały mieć aspiracje do bycia totalitarystycznymi. Każda religia jest totalitarystyczna, bo reguluje wszystkie sfery życia ludzkiego - od urodzenia do śmierci. To, że wskutek ewolucji społecznej niektóre religie też musiały ewoluowować (protestantyzm, po części prawosławie), a inne złamano siłą (katolicyzm, prawosławie w ZSRR) i zmuszono do zmiany retoryki nie znaczy, że odrzucono dogmaty i wykładnie teologiczne. Po prostu nie są wysuwane na pierwszy plan, czekając powrotu "lepszych czasów", czyli kolejnego kryzysu społecznego, który zwróci im ich wiodącą rolę. Przykłady - cerkiew moskiewska, krk w Polsce, "wojujący" islam.
|
|
| |  | | Matix (5786 punktów) | >>Oczywiście, ze oni się maskują, gdy chcą zdobyć kobietę spoza jej kultury. ... >Poznałam kilku mężczyzn - muzułmanów, m.in. z Algierii i Turcji - fajne ciacha.
W Polsce to pewnie ani jednego ciacha nie ma?
|
|
| | |  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | > W Polsce to pewnie ani jednego ciacha nie ma?Muzułmanów poznałam w Europie, głównie w Polsce (nb. południowych Włochów ciężko czasem odróżnić od Arabów) przy czym nie twierdzę, że Polscy mężczyźni są do kitu, chociaż starszej pani to już nie interesuje. Ale drażni mnie takie tendencyjne pokazywanie tych najpaskudniejszych, najbrudniejszych i stale wrzeszczących. Przypomina mi to niemiecką propagandę nt. Polski i Polaków jeszcze w latach 90-tych. Weźmy takich Persów (Iran) - piękny naród. Jak kiedyś pokazano fragment posiedzenia ichniego parlamentu (było też kilka kobiet), to zamarłam. A nasze "ciacha" parlamentarne - Kalisz, Niesiołowski, o osławionym agencie Tomku nie wspominając ...  ?
|
|
| | | |  | | Matix (5786 punktów) | Różne są gusta, dla wielu dziewczyn bardziej liczy się poczucie humoru niż egzotyczny kolor skóry.
|
|
| | | | |  | 5 na 5 | Anna Salman (16360 punktów) | > Różne są gusta, dla wielu dziewczyn bardziej liczy się poczucie humoru niż egzotyczny kolor skóry. Dla mnie na pewno, ale czy w czymś to wadzi w obiektywnej ocenie kto jest atrakcyjny fizycznie, a kto nie? Poza tym zauważam, że Polacy mają coraz mniej dystansu do siebie i tracą poczucie humoru. PS. Zakończę nieco złośliwie. Gdyby role były odwrócone, tzn. ktoś by podnosił atrakcyjność Słowenek, Czeszek, czy właśnie kobiet z krajów Orientu, a kobieta napisała by taki komentarz jw. odpowiedź najprawdopodobniej byłaby w stylu - zakompleksiony, zawistny pasztet, za którym nikt się nie ogląda itp. Może stereotypowe postrzeganie płci również warto poddać pod refleksję ...
|
|
| | | |  | | Asphodelus1 (887 punktów) | >przy czym nie twierdzę, że Polscy mężczyźni są do kitu, chociaż starszej pani to już nie interesuje. Nie przesadzajmy. 49 lat, jeśli jest się zadbanym, wysportowanym i dobrze się odżywiającym, to nie jest aż jeszcze tak ''staro'' jak mogło by się zdawać.
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | >... 49 lat, Mam 47. >jeśli jest się zadbanym, wysportowanym i dobrze się odżywiającym, to nie jest aż jeszcze tak ''staro'' jak mogło by się zdawać. Ale to nie o to chodzi, jak ja jestem postrzegana, tylko czy mnie się jeszcze chce "postrzegać" inną płeć.
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | |
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | |
|
| | | | | | | |  | 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | |
|
| baszarteg (2319 punktów) | Delikatnie rzecz ujmując myślę że wyciągasz zbyt pochopnie wnioski .  "Ech ,życie bywa jak zasadzka zastawiona przez nieudolnego myśliwego ,któremu roi się że jest wielkim łowczym ..."
|
|
 | | Asphodelus1 (887 punktów) | > Delikatnie rzecz ujmując myślę że wyciągasz zbyt pochopnie wnioski . > "Ech ,życie bywa jak zasadzka zastawiona przez nieudolnego myśliwego ,któremu roi się że jest wielkim łowczym ..."Mógłbyś rozwinąć? Z miłą chęcią zapoznam się z Twym zdaniem.
|
|
|  | | baszarteg (2319 punktów) | > Mógłbyś rozwinąć? Z miłą chęcią zapoznam się z Twym zdaniem.Owszem,w wolnej chwili postaram się rozwinąć ,pozwól jednak że skupię się wtedy jedynie na pierwszym zdaniu tj.dlaczego uważam iż wyciągasz zbyt pochopne wnioski ,cytowany fragment nie ma nic wspólnego z twoją wypowiedzią .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|