 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2004 22:06 | boguslawa czyzowska | Nadnaturalne zjawiska | proszę o krótka odp. doswiadczylam w swiom życiu dwóch zjawisk. jasnowidzenia mistyka - modlitwa wstawiennica jak wytłumaczyć że po śmierci są przypadki przychodzenia szmerem otwieranymi drzwiami,przekaz myślowy/przeżyłam to/ jestwm wykształconą osobą. czekam na kilka zdań. |
| Robi | Tylko dlaczego od razu Pani uznała, że przekaz myślowy musi być jakimś nadprzyrodzonym zjawiskiem? Z tego co wiem, naukowcy ładnie już to próbują wytłumaczyć i być może za niedługi czas nie będzie w tym nic dziwnego. To czego nie umiemy wytłumaczyc zawsze musi pchac nasze mysli w strone "nadnaturalnosci"? kiedys tym samym zapewne było uderzenie pioruna albo zaćmienie słońca. Niektórzy naukowcy są niemal pewni, ze myśli to materia, które moga być z powodzeniem kierowane na odległość i odbierane przez inne osoby. mysle, ze jesli teraz jeszcze nic wiele na ten temat nie wiemy to w przyszlosci sie to zmieni.
|
|
 | | mrcin_s | > Niektórzy naukowcy są niemal pewni, ze myśli to materia, które moga być z powodzeniem kierowane na odległość i odbierane przez inne osoby.
To, że istnieją nawiedzeni pracownicy nauki jest faktem znanym. Żaden _poważny_ uczony takich tez nie głosi. Wszystkie jako tako znane aksperymenty mające je potwierdzać zostały przeprowadzone nieprawidłowo bądź sfałszowane przez życzeniowo myślących eksperymentatorów. Jak dotąd nikt nie potwierdził istnienia telekinezy czy telepatii.
|
|
|  | | duch |
> Jak dotąd nikt nie potwierdził istnienia telekinezy czy telepatii.
Potwierdzam, ja potwierdzam, że istnienie telepatii jest zjawiskiem występującym realnie w przyrodzie i niema w tym żadnej magii. Chociaż rzadko, bo potrzebny jest do wystąpienia tego odpowiedni stan psycho-umysłu, który zdarza się w większości przypadków niespodziewanie dla obydwu stron przekazu, i niezwykle trudno wprowadzić się w ten stan świadomie. Miałem w swoim życiu jeden taki przekaz z osobą bardzo mi bliską; trwał zaledwie kilka sekund, lecz był tak wyraźny i mocny, jakby w mojej głowie na parę sekund włączył się obraz z kamery i mikrofonu sprzężonych ze sobą. Myśląc o tym dzisiaj, wydaje się mi, że zaskoczenie, jakie przeżyłem w tamtej chwili i samoczynna próba analizy przez mózg tego zjawiska, skróciło ten dziwny a zarazem fascynujący przekaz.
|
|
| |  | | Marcin Klapczynski | Opisywany przez Ducha 'przekaz' może być po prostu przypadkowym zbiegiem okolicznosci niezaleznie od jego subiektywnego odczucia. Towarzyszace temu uczucie moze miec podobne podloze jak tzw. 'deja vu', ktore jest skutkiem chwilowego braku koordynacji miedzy osrodkami pamieciowymi a osrodkami percepcji i kojarzenia.
Wkrotce w naszym serwisie ciekawostek naukowych pojawi sie nowinka o synestezji - rzadko wystepujacym zjawisku podwojnej percepcji bodźców, które może być przyczyną widzenia przez niektórych 'aury'. Okazuje się, że tego typu zaburzenia percepcyjne mają podstawy w usieciowaniu nerwowym mozgu.
|
|
| |  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Ja każdego wieczora doznaję zjawiska telepatii w odniesieniu do lampy w moim pokoju. Wystarczy że na nacisnę taki mały "wichajsterek", a żarówka w lampie zaczyna świecić! Żarówka odbiera telepatycznie sygnał do "wichajsterka" - jakże to inaczej da się wytłumaczyć?!
|
|
| |  | | ats42 | >> Jak dotąd nikt nie potwierdził istnienia telekinezy czy telepatii. To, że nauka jeszcze wszystkiego nie zbadała (nawet nie zbadała tego, co już odkryła) i nie wyjaśniła w aspektach przyczynowo-skutkowych i ilościowych nie dowodzi, że jakieś przypuszczenia są wyssanymi z brudnego palucha głupotami. Nieumiejętność przeprowadzenia dowodu nie podważa tezy lecz pozostawia ją nieuowodnioną! To jest zadanie do wykonania a nie podstawa do odrzucenia tezy. Ograniczony zasób możliwości przeprowadzenia dowodu jest również wytyczną do ich rozszerzenia, a nie do olania tematu! Nie jestem fachowcem, lecz za pośrednictwem pewnych analogii spróbuję ustosunkować się do zagadnienia telepatii. Otóż znane jest powszechnie pojęcie "fale mózgowe". Są one badane przez naukowców, są mierzalne. A zasadniczą cechą każdej fali jest to, że rozchodzi się ona nie tylko w danym ośrodku, lecz również oddziaływuje na ośrodki mające kontakt z tym pierwotnym ośrodkiem i również sie w nich rozchodzi! Np. fale na wodzie oddziaływują na ruch cząstek powietrza itd. Ponadto: jeden ośrodek jest generatorem fali a drugi jest jej odbiornikiem. Można spokojnie założyć, że sygnał niesiony przez falę jest zdolny odebrać i zinterpretować analogiczny ośrodek do tego, który jest pierwotnym adresatem informacji, tzn. jeżeli fala mózgowa dowolnej istoty rozchodzi się w przestrzeni, to potencjalnym jej odbiorcą jej może stać się każdy osobnik co najmniej tego samego gatunku. W przypadku fal radiowych, sygnał odbierają wszystkie odbiorniki zestrojone na tą samą częstotliwość. A przecież nauka rozwiązała problem wykluczenia pewnych odbiorników z odbioru konkretnego sygnału poprzez jego kodowanie. Zakładam, że tak samo jest w przypadku impulsów myślowych istot żywych. Zapewne kod DNA zawiera informację o sposobie kodowania własnych sygnałów, albowiem rozchodzenia fali (żadnej) nie da się powstrzymać! Można ją: tłumić, wygaszać, zakłócać, polaryzować itd. ale wszystkie środki do tego służące zmuszone są do przejęcia energii fali i w zwiazku z tym same zaczynają generować jakieś fale i tak w nieskończoność. Stajemy w obliczu naszej niezdolności do zmierzenia i rozdzielenia/rozkodowania sygnałów przenoszonych przez pewnego rodzaju fale
|
|
| | |  | | marcin_s | >>> Jak dotąd nikt nie potwierdził istnienia telekinezy czy telepatii. >To, że nauka jeszcze wszystkiego nie zbadała (nawet nie zbadała tego, co już odkryła) i nie wyjaśniła w aspektach przyczynowo-skutkowych i ilościowych nie dowodzi, że jakieś przypuszczenia są wyssanymi z brudnego palucha głupotami. A umiesz czytać? Kto tu mówi o zbadaniu? O wyjaśnieniu? Tu się mówi o istnieniu. Nie ma ANI JEDNEGO wiarygodnego dowodu na rzecz ISNIENIA tych zjawisk. Tu po prostu nie ma co badać. > Nieumiejętność przeprowadzenia dowodu nie podważa tezy lecz pozostawia ją nieuowodnioną! To jest zadanie do wykonania a nie podstawa do odrzucenia tezy. Ograniczony zasób możliwości przeprowadzenia dowodu jest również wytyczną do ich rozszerzenia, a nie do olania tematu! Tak, potraktuj w ten sposób wszelkie warickie hipotezy: o krasnoludkach, cudownej lampie Alladyna, UFO i bracie bliźniaku Elvisa i powiedz mi, czemu telepatia zasługuje na takie wyróżnienie by jej poszukiwać, a krasnoludki to już nie? Do dalszej części się wspaniałomyśnie nie ustosunkuję.
|
|
| | |  | | Piotrek | >Nieumiejętność przeprowadzenia dowodu nie podważa tezy lecz pozostawia ją nieuowodnioną! To jest zadanie do wykonania a nie podstawa do odrzucenia tezy. Ograniczony zasób możliwości przeprowadzenia dowodu jest również wytyczną do ich rozszerzenia, a nie do olania tematu! To dotyczy również tezy przeciwników 'telepatii', głoszącej, że takowa NIE ISTNIEJE. To tylko złudzenie, że jak coś ma nazwę, to istnieje (p. na przykład 'krasnoludki').
|
|
| inhet | Wystarczy jedno słowo - omam.
|
|
| chaos (100 punktów) | żaden człowiek nie jest wiarygodnym świadkiem... im prędzej zdamy sobie prawde z tego że wiekszośc obrazu otaczającego naś świata jest dorabiana pprzez mózg tym szybciej znajdziemy odpowiedz na mnóstwo pytań...
sa to fakty potwierdzone przez neurologów iz czasem ponad połowe tego co odbieramy jest dorobiona przez nasz mózg... byśmy posiadali spujny obraz otaczającej nas rzeczywistości...
|
|
| Asmoeth_Beta | >proszę o krótka odp. doswiadczylam w swiom życiu dwóch >zjawisk. jasnowidzenia mistyka - modlitwa wstawiennica jak >wytłumaczyć że po śmierci są przypadki przychodzenia >szmerem otwieranymi drzwiami,przekaz myślowy/przeżyłam to/ >jestwm wykształconą osobą. czekam na kilka zdań.
Ja tez jestem osoba wyksztalcona, ale pomimo tego nijak nie potrafie zrozumiec, co tez wlasciwie kolezanka mogla miec na mysli. O bol glowy przyprawia mnie fakt, iz "przechodzenie szmerem otwieranymi drzwiami" wymyka sie moim probom zrozumienia. Czy to oznacza, ze drzwi otwieraja sie szmerem? Zas co do modlitwy i mistycyzmu - prosimy o argumenty, bo "ja to przezylam" nie jest zadnym argumentem. Czlowiek to straszny swiadek...
|
|
| Asmoeth_Beta | >proszę o krótka odp. doswiadczylam w swiom życiu dwóch >zjawisk. jasnowidzenia mistyka - modlitwa wstawiennica jak >wytłumaczyć że po śmierci są przypadki przychodzenia >szmerem otwieranymi drzwiami,przekaz myślowy/przeżyłam to/ >jestwm wykształconą osobą. czekam na kilka zdań.
Ja tez jestem osoba wyksztalcona, ale pomimo tego nijak nie potrafie zrozumiec, co tez wlasciwie kolezanka mogla miec na mysli. O bol glowy przyprawia mnie fakt, iz "przechodzenie szmerem otwieranymi drzwiami" wymyka sie moim probom zrozumienia. Czy to oznacza, ze drzwi otwieraja sie szmerem? Zas co do modlitwy i mistycyzmu - prosimy o argumenty, bo "ja to przezylam" nie jest zadnym argumentem. Czlowiek to straszny swiadek...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|