Witam! Postanowiłem zasięgnąć Waszej pomocy. Być może ktoś zna temat, który intryguje mnie od dawna. Kilkanaście lat temu, kolega pożyczył mi ksiażkę. W wielkim skrócie, opisywała ona przygodę awanturnika, który udał się na jakąś zapadłą misję katolicką. Po dotarciu do niej okazało sie, że pracujący tam ksiądz umiera i nasz bohater, męczony żądaniem umierającego postanawia się wcielić w rolę księdza. Przypomina sobie cały obrządek mszy, sakramentów, męczą go potężne wyrzyty sumienia ale nawróceni przez misjonarza wierni czekają z nadzieją...trwają przy nim.. Nasz bohater podejmuje dzieło poprzednika i prowadzi misję...najwieksze męczarnie dopadają go podczas spowiedzi. Tak trwa, do momentu przyjazdu na misję zwierzchnika kościoła, biskupa. Mam prośbę...szukam tej książk, chcę raz jeszcze ją przeczytać ale...nie pamiętam ani tytułu ani autora. czy ktoś kojarzy sobie mój chaotyczny być może opis? Proszę o pomoc i ewentualną odpowiedź na adres: lp.pw@31tojlePozdrawiam serdecznie. Leszek Rybnik |