 |
Nauka i logika wskazują, że Bóg jest. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-07-2009 20:38 | simon_templar (-17 punktów) (zablokowany) | Nauka i logika wskazują, że Bóg jest.
-11 na 13 | 1. Z teorii ww( czytaj wielkiego wybuchu) wynika, że 13,7 mld lat temu w jednej chwili, w jednym punkcie powstała cała materia wszechświata, przestrzeń i czas. 2. Każdy skutek ma swoją przyczynę. 3. Przypadek -zbieg okoliczności, inaczej koincydencja - nieoczekiwane i rzadkie wystąpienie dwóch zdarzeń w tym samym czasie, między którymi nie występuje żaden związek przyczynowo -skutkowy. 4. Człowiek nie jest zwierzęciem ponieważ ma duszę(zdolność do abstrakcyjnego myślenia i wolną wolę). 5. Życie człowieka ma większy sens niż życie robaka.
Wnioski wynikające z aksjomatów 1,2: 1.Pierwszym skutkiem we wszechświecie był ww. 2.przyczyną ww nie mogła być: materia, czas ani przestrzeń dlatego, że żadne z tych trzech nie istniały przed ww 3. Jedyną, logiczną przyczyną ww jest Bóg -istota niematerialna, mogąca istnieć poza czasem i przestrzenią. z 1,2,3 wynika: 4. Wielki wybuch nie może być przypadkiem ponieważ był pojedyńczym zdarzeniem a w czasie kiedy wystąpił nie zaistniało żadne inne zdarzenie. jeżeli ww nie był przypadkiem to znaczy, że był zdarzeniem celowym. kto lub co spowodowało celowość wielkiego wybuchu? materia, czas, przestrzeń na pewno nie bo nie istniały przed ww a poza tym rzeczy te jako, że są nieożywione nie mogą nadawać celowości innym rzeczom. tak więc tę celowość ww mogła nadać istota nie materialna -Bóg. z 1,2,3,4,5 wynika: 5. Życie człowieka musi mieć i ma sens. życie człowieka ma sens jeżeli ma nadzieję na życie wieczne. na istnienie życia po śmierci wskazują przeżycia ludzi, którzy mieli śmierć kliniczną a to implikuje istnienie boga. 6. Świat raczej ma sens niż jego nie ma a skoro ma sens to znaczy, że jest Bóg.
Odpowiedzcie sobie ateiści na dwa pytania: 1. która koncepcja życia jest lepsza dla człowieka?: a) człowiek po śmierci przestaje istnieć -dusza nie istnieje b) człowiek po śmierci nie przestaje istnieć -dusza istnieje. 2. zakładając, że Bóg istnieje: kogo wynagrodzi?: a) ateistę b) wierzącego w boga.
Wyniki: Jeżeli wybrałeś dwa razy odpowiedź b to znaczy, że zgadzasz się z zakładem pascala i powinieneś nawrócić się.
Zakład Pascala (Gra Pascala) - rozumowanie przedstawione przez Blaise'a Pascala mające dowodzić, iż warto wierzyć w Boga. Pascal rozpatrzył dwa proste przypadki dotyczące istnienia Boga: Bóg istnieje i nagradza za wiarę życiem wiecznym. Bóg nie istnieje i nie istnieje życie wieczne.
Człowiek może wierzyć lub nie wierzyć w istnienie Boga. Jeśli wierzy, to traci życie doczesne (na rzecz modlitw i czynienia dobra) i otrzymuje życie wieczne, ale tylko w pierwszym przypadku. Jeśli nie wierzy, to zatrzymuje życie doczesne i traci życie wieczne. Pascal wywnioskował, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki (człowiek żyje średnio około 70 lat), a nagrodą może być życie wieczne.
2. Jeżeli w pierwszym pytaniu wybrałeś odpowiedź "a" to znaczy, że życie jest ci nie miłe i być może rozważasz samobójstwo.
3. Jeżeli wybrałeś w drugim pytaniu odpowiedź "a" to znaczy, że nie myślisz logicznie.
Na pytania odpowiadajcie szczerze przed samym sobą. mnie możecie oszukać ale siebie nie.
Zakładając hipotetycznie, że macie rację iż boga nie ma to nigdy nie przekonacie się o tym bo nie wierzycie w życie po śmierci.
"W roku 2001 brytyjscy naukowcy Sam Parnia i Peter Fenwick stwierdzili, że po śmierci mózgu nadal istnieje życie. W badanie zaangażowano 63 pacjentów, którzy przeżyli śmierć kliniczną. 56 badanych nie pamięta niczego z czasu, gdy teoretycznie nie żyli. Co ciekawe, 7 pacjentów dokładnie wie, co się z nimi działo. Pamiętają, że byli otoczeni "przez radość, miłość i pokój", zaś czas biegnął zdecydowanie szybciej. W pewnym momencie widzieli jasne światło, a po chwili dziwne kreatury wyglądające jak anioły czy też święci. Twierdzą, że znajdowali się w innym świecie."
Zgodnie z brzytwą Ockhama prawdopodobniejsze jest to, że wszystko co powstało ma sens niż to, że wszystko nie ma sensu. Ten sens wraz z prawami rządzącymi wszechświatem musiał nadać ktoś myślący. Gdyby tak nie było człowiek jako najinteligentniejsza forma materii wiedziałby wszystko a jest tak, że niewiele wie więc Bóg musi istnieć. Nasze życie, to, że myślimy ma sens bo śmierć tego nie niweczy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | marcus (876 punktów) | > 56 badanych> nie pamięta niczego z czasu, gdy teoretycznie nie żyli. Co ciekawe, 7 pacjentów >dokładnie wie, co> się z nimi działo. Pamiętają, że byli otoczeni "przez radość, miłość i pokój", zaś >czas biegnął> zdecydowanie szybciej. W pewnym momencie widzieli jasne światło, a po chwili dziwne >kreatury> wyglądające jak anioły czy też święci.Nie wypowiadaj się proszę na tematy, na które, jak widzę, pojęcie masz wręcz ogromne, gdyż moim zdaniem dużo bardziej prawdopodobne jest stwierdzenie, że ludzki organizm umierając wytwarza duże ilości hormonów szczęścia (endorfin, jeżeli dobrze pamiętam) które zalewając mózg powodują stworzenie wspaniałych, pełnych radości i uniesienia wyobrażeń. A tych siedmiu pacjentów nie wiedziało, a uważało że wie, co się z nimi działo. Pozdrawiam, marcus. czarnanowina.xn.pl www.niflheim.fora.pl
|
|
2 na 2 | rudyment (3233 punktów) | Jak wynika z powyższego, autor ani o logice, ani o nauce (nawet podstaw pisowni, czego uczą w pierwszych klasach podstawówki) zbytniego pojęcia nie ma. Argumentacja zatem mnie nie przekonuje.
"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
|
|
| Sylwek (15472 punktów) | No, chcieli mieć niektórzy wytchnienie od tematów gejowsko-adopcyjnych to mają. Od razu w trzech działach co najmniej.
|
|
4 na 4 | NieIstniejesz (1137 punktów) | Pomijając fakt, że jesteś ewidentnym trollem, ponieważ zakładasz trzy identyczne wątki i ogłaszasz swoje "prawdy" tonem nieznoszącym sprzeciwu, postanowiłem podjąć walkę z wiatrakiem i odpowiedzieć. > 1. Z teorii ww( czytaj wielkiego wybuchu) wynika, że 13,7 mld lat temu w jednej chwili, w jednym punkcie powstała cała materia wszechświata, przestrzeń i czas.Moja wiedza z fizyki jest raczej żałosna, niemniej to było o wiele bardziej skomplikowane niż to, co raczyłeś ująć w jednym zdaniu. > 2. Każdy skutek ma swoją przyczynę.Bzdura - związek przyczynowo skutkowy obalił już Hume, a potem było to rozwijane, aż u Bergsona powstała koncepcja Trwania, czyli "dziania się" wszystkiego, podczas gdy to tylko nasz umysł wiązał fakty w łańcuchy zdarzeń i rejestrował je na filmie wspomnień. Nie uchwycamy Trwania, tak jak nie uchwyćmy dla przykładu momentu śmierci, momentu między istnieniem a nieistnieniem. > 4. Człowiek nie jest zwierzęciem ponieważ ma duszę(zdolność do abstrakcyjnego myślenia i wolną wolę).Dogmat i bzdura. Człowiek różni się od innych zwierząt tylko poziomem rozwoju, a zwierzęta też mają wolną wolę i zapewne zdolność do abstrakcyjnego myślenia. > 5. Życie człowieka ma większy sens niż życie robaka.A dlaczego? Bo tak. Nie no cudnie. Coś podobnego mówili naziści, mordując Żydów, Słowian i inne grupy etniczne żeby stworzyć Lebensraum swej wspaniałej Rasie. > 5. Życie człowieka musi mieć i ma sens. życie człowieka ma sens jeżeli ma nadzieję na życie wieczne. na istnienie życia po śmierci wskazują przeżycia ludzi, którzy mieli śmierć kliniczną a to implikuje istnienie boga.Słyszeliście wszyscy? MUSI! No, to rozwiewa przecież wszystkie wątpliwości  Jeśli jesteś tak ograniczony, że twoje życie bez perspektywy życia wiecznego nie miałoby sensu, to prawie mi ciebie żal. Prawie, bo jestem zbyt podłym relatywistą, żeby współczuć takim jak ty bezmyślności. > 6. Świat raczej ma sens niż jego nie ma a skoro ma sens to znaczy, że jest Bóg.To stwierdzenie jest znacznie bardziej bzdurne od tego, na którym opierała się teodycea - "Świat jest raczej dobry niż zły" - bardo relatywna sprawa. Jeśli chodzi o sens świata, to jeszcze trudniej to zmierzyć niż jego dobroć, więc wybacz, ale kolejny denny "argument". > Odpowiedzcie sobie ateiści na dwa pytania:> 1. która koncepcja życia jest lepsza dla człowieka?:> a) człowiek po śmierci przestaje istnieć -dusza nie istnieje> b) człowiek po śmierci nie przestaje istnieć -dusza istnieje.> 2. zakładając, że Bóg istnieje: kogo wynagrodzi?:> a) ateistę> b) wierzącego w boga.1. a) - myśl, że kiedyś będę mógł nie-istnieć, jest bardzo pocieszająca. 2. a) - ale inaczej - pomyśl, czy miłosierny Bóg nagrodzi raczej tego, który całe życie kierował się bzdurami wypowiadanymi przez spasionych biskupów, czy tego, który poszukiwał prawdy na własną rękę? > Zakład PascalaPo pierwsze - w momencie, gdy gra toczy się o samego siebie, nie ma mowy o żadnych zakładach. Po drugie - Pascal zapomniał o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Otóż jeśli Boga nie ma, a ja tracę życie na modły do niego, na hipokryzję, na bzdury zamiast poszukiwać prawdy (czy czegoś tam, jak się komu podoba). Poza tym - albo się wierzy, albo nie. Tu nie ma żadnego świadomego wyboru pod tytułem - "Aha, bardziej opłaca mi się wierzyć, więc od teraz naprawdę wierzę w Boga." > Zgodnie z brzytwą Ockhama prawdopodobniejsze jest to, że wszystko co powstało ma sens niż to, że wszystko nie ma sensu. Ten sens wraz z prawami rządzącymi wszechświatem musiał nadać ktoś myślący. Gdyby tak nie było człowiek jako najinteligentniejsza forma materii wiedziałby wszystko a jest tak, że niewiele wie więc Bóg musi istnieć. Nasze życie, to, że myślimy ma sens bo śmierć tego nie niweczy.Nie tobie, z twoim stanem wiedzy, decydować, co było prostsze i bardziej sensowne. I to by było na tyle. Gdybyś chciał odpowiadać na mój post - nie rób tego. Skończyłem z tym tematem. Wiem, że moje argumenty cię nie przekonają - ale cóż zrobić, taka już natura wiary. (Nigdy więcej dyskusji z wierzącymi, naprawdę.) (Przepraszam wszystkich za karmienie trolla, ale nie mogłem się powstrzymać)
"Trzeba nosić w sobie Chaos, by dać życie Tańczącej Gwieździe"
|
|
 | 2 na 2 | Scorp (5381 punktów) |
>Nie tobie, z twoim stanem wiedzy, decydować, co było prostsze i bardziej sensowne.
Chyba lepsza byłaby refleksja nad jego stanem zdrowia...
>(Przepraszam wszystkich za karmienie trolla, ale nie mogłem się powstrzymać)
Nie szkodzi. To tak działa, wywołuje współczucie i chęć pomocy... -
|
|
7 na 7 | placownik (17853 punktów) |
ZAMYKAMY
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|