 |
"Bóg na ławie oskarżonych" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-07-2007 16:11 | Tofik (5585 punktów) | "Bóg na ławie oskarżonych" | "Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa rumuńska.
Mircea Pavel, odsiadujący w więzieniu karę 20 lat pozbawienia wolności za morderstwo, oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Twierdzi, że podczas chrztu zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której "oskarżony" miał chronić go przed złem.
Sąd odrzucił oskarżenie Pavla przeciw "Bogu, zamieszkałemu w Niebie i reprezentowanemu w Rumunii przez Kościół Prawosławny". W uzasadnieniu stwierdził, że Bóg nie jest "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania"."wiadomosci(*)=9017383&rfbawp=1184249292.553I jak tu wierzyć w boga, jak ten nie dotrzymuje obietnic  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | A przypadkiem kosciol nie jest reprezentantem boga na Ziemi? Czy nie znaja adresu Kosciola? Pozdrawiam ubawiony
|
|
| Gawliński (65 punktów) | > "Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia> przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa> rumuńska.> Mircea Pavel, odsiadujący w więzieniu karę 20 lat> pozbawienia wolności za morderstwo, oskarżył Boga o> "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Twierdzi, że> podczas chrztu zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której> "oskarżony" miał chronić go przed złem.> Sąd odrzucił oskarżenie Pavla przeciw "Bogu, zamieszkałemu> w Niebie i reprezentowanemu w Rumunii przez Kościół> Prawosławny". W uzasadnieniu stwierdził, że Bóg nie jest> "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania"."> wiadomosci(*)=9017383&rfbawp=1184249292.553> I jak tu wierzyć w boga, jak ten nie dotrzymuje obietnic>  Hehe, załóżmy że by wygrał sprawe to ciekawe jaką karą by obłożyli Boga ?
|
|
 | | Czarny (262 punktów) | >Hehe, załóżmy że by wygrał sprawe to ciekawe jaką karą by obłożyli Boga ? Karą za niedotrzymanie umowy zwykle jest kara pieniężna.
|
|
|  | | APawłowski (1150 punktów) | > >Hehe, załóżmy że by wygrał sprawe to ciekawe jaką karą by obłożyli Boga ?> Karą za niedotrzymanie umowy zwykle jest kara pieniężna.Wyrok to pół biedy, orzec można każdy (oczywiście teoretycznie), ciekawie by się zaczęło robić, na okoliczność egzekucji wyroku. Już widzę komornika w tej sytuacji.
|
|
 | | Tofik (5585 punktów) | Heh, ale to nie jedyny przypadek! Przecież wiele osób się modli o różne dobra i nic z tego nie mają, a są w podobnej sytuacji jak ta powyżej! Należałoby dać gorszą karę za oszukiwanie całego świata czyli ścięcie, a to byłoby niewykonalne na metafizycznym bogu. Można jeszcze pozbawić władzy nad Ziemią. Tylko jak do takiego kolesia trafić?!
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
|  | | APawłowski (1150 punktów) | To jednak trochę inna sytuacja. Na modlitwy Bóg z reguły nie odpowiada i nie składa obietnic a już na pewno nie w obecności notariusza. Tak więc modlitwa nie jest podstawą do roszczeń. Zresztą sam chrzest też nie jest. Podczas chrztu składa się jednostronną obietnicę, Bóg niczego nie obiecuje i niczego nie podpisuje na tą okoliczność.
|
|
| |  | | Tofik (5585 punktów) | No fakt! Czyli należy obwiniać kościół, bo z nimi się podpisywało akt, że bóg będzie naszym pomocnikiem czy coś takiego, a że nie mają aktu, że koleś się modlił to cała ta sprawa jest bez sensu 
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
| | |  | | APawłowski (1150 punktów) | Są jeszcze pewne warunki które trzeba spełnić. I tu jest problem, warunków jest tak wiele, że nikomu się jeszcze nie udało.
|
|
| |  | | Jacek Krysztofik (1390 punktów) | > Zresztą sam chrzest też nie jest. Podczas chrztu składa się jednostronną obietnicę, Bóg niczego nie obiecuje i niczego nie podpisuje na tą okoliczność.No jak nie? Warunki promocji usług określa "Nowy Testament."
Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery. Z niego wynika reszta. -- George Orwell, 1984
|
|
| |  | | Patty Matheson (2087 punktów) | Ten to się potrafi wycfanić. Podporządkował sobie tylu ludzi, a jak przychodzi do roszczeń, to nie ma kto odpowiadać.
Była kiedyś trochę sensowniejsza sprawa w Niemczech; oskarżono niektóre Kościoły o znieważenie imienia Jezusa. Sąd jednak żartobliwie stwierdził, że nie można tu skorzystać z możliwości oskarżenia o znieważenie zmarłej osoby, ponieważ Jezus rzekomo zmartwychwstał.
|
|
| | |  | | Gawliński (65 punktów) | Co niektórzy ludzie mają po prostu nie po kolei w głowie  Kiedyś mówili w wiadomościach że jeden były więzień w Polsce zaskarżył więzienie na 10 Bilionów  , ale nic mu to nie dało.
|
|
| estetka (708 punktów) | > "Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia> przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa> rumuńska.> I jak tu wierzyć w boga, jak ten nie dotrzymuje obietnic>  nie widze tu zadnej umowy. Umowa jest to zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron, ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. jak widac z definicji, nie doszlo do zawiazania umowy,w zwiazku z powyzszym nie doszlo do jej zerwania. jezeli dane panstwo ma na uwadze obrone poszkodowanych i pozwala na bezplatne zlozenie pozwu do sadu, to oczywiscie beda istnialy czy to zarty na tym tle czy jakiekolwiek wykorzystanie syuacji. Uwazam, ze zarty z instytucji sadowych sa nie na miejscu ani je tworzac ani je powtarzajac.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|