Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Bóg na ławie oskarżonych"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
12-07-2007 16:11Tofik (5585 punktów)"Bóg na ławie oskarżonych"
"Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa rumuńska.

Mircea Pavel, odsiadujący w więzieniu karę 20 lat pozbawienia wolności za morderstwo, oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Twierdzi, że podczas chrztu zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której "oskarżony" miał chronić go przed złem.

Sąd odrzucił oskarżenie Pavla przeciw "Bogu, zamieszkałemu w Niebie i reprezentowanemu w Rumunii przez Kościół Prawosławny". W uzasadnieniu stwierdził, że Bóg nie jest "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania"."

wiadomosci(*)=9017383&rfbawp=1184249292.553

I jak tu wierzyć w boga, jak ten nie dotrzymuje obietnic
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
A przypadkiem kosciol nie jest reprezentantem boga na Ziemi? Czy nie znaja adresu Kosciola?
Pozdrawiam ubawiony
Gawliński (65 punktów)
>"Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia
>przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa
>rumuńska.
>Mircea Pavel, odsiadujący w więzieniu karę 20 lat
>pozbawienia wolności za morderstwo, oskarżył Boga o
>"zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Twierdzi, że
>podczas chrztu zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której
>"oskarżony" miał chronić go przed złem.
>Sąd odrzucił oskarżenie Pavla przeciw "Bogu, zamieszkałemu
>w Niebie i reprezentowanemu w Rumunii przez Kościół
>Prawosławny". W uzasadnieniu stwierdził, że Bóg nie jest
>"osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania"."

>wiadomosci(*)=9017383&rfbawp=1184249292.553
>I jak tu wierzyć w boga, jak ten nie dotrzymuje obietnic
>

Hehe, załóżmy że by wygrał sprawe to ciekawe jaką karą by obłożyli Boga ?
Czarny (262 punktów)
>Hehe, załóżmy że by wygrał sprawe to ciekawe jaką karą by obłożyli Boga ?
Karą za niedotrzymanie umowy zwykle jest kara pieniężna.
APawłowski (1150 punktów)
>>Hehe, załóżmy że by wygrał sprawe to ciekawe jaką karą by obłożyli Boga ?
>Karą za niedotrzymanie umowy zwykle jest kara pieniężna.
Wyrok to pół biedy, orzec można każdy (oczywiście teoretycznie), ciekawie by się zaczęło robić, na okoliczność egzekucji wyroku. Już widzę komornika w tej sytuacji.
Tofik (5585 punktów)
Heh, ale to nie jedyny przypadek! Przecież wiele osób się modli o różne dobra i nic z tego nie mają, a są w podobnej sytuacji jak ta powyżej! Należałoby dać gorszą karę za oszukiwanie całego świata czyli ścięcie, a to byłoby niewykonalne na metafizycznym bogu. Można jeszcze pozbawić władzy nad Ziemią.
Tylko jak do takiego kolesia trafić?!

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
APawłowski (1150 punktów)
To jednak trochę inna sytuacja. Na modlitwy Bóg z reguły nie odpowiada i nie składa obietnic a już na pewno nie w obecności notariusza. Tak więc modlitwa nie jest podstawą do roszczeń.
Zresztą sam chrzest też nie jest. Podczas chrztu składa się jednostronną obietnicę, Bóg niczego nie obiecuje i niczego nie podpisuje na tą okoliczność.
Tofik (5585 punktów)
No fakt! Czyli należy obwiniać kościół, bo z nimi się podpisywało akt, że bóg będzie naszym pomocnikiem czy coś takiego, a że nie mają aktu, że koleś się modlił to cała ta sprawa jest bez sensu

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
APawłowski (1150 punktów)
Są jeszcze pewne warunki które trzeba spełnić. I tu jest problem, warunków jest tak wiele, że nikomu się jeszcze nie udało.
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>Zresztą sam chrzest też nie jest. Podczas chrztu składa się jednostronną obietnicę, Bóg niczego nie obiecuje i niczego nie podpisuje na tą okoliczność.
No jak nie? Warunki promocji usług określa "Nowy Testament."

Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery. Z niego wynika reszta. -- George Orwell, 1984
Patty Matheson (2087 punktów)
Ten to się potrafi wycfanić. Podporządkował sobie tylu ludzi, a jak przychodzi do roszczeń, to nie ma kto odpowiadać.

Była kiedyś trochę sensowniejsza sprawa w Niemczech; oskarżono niektóre Kościoły o znieważenie imienia Jezusa. Sąd jednak żartobliwie stwierdził, że nie można tu skorzystać z możliwości oskarżenia o znieważenie zmarłej osoby, ponieważ Jezus rzekomo zmartwychwstał.
Gawliński (65 punktów)
Co niektórzy ludzie mają po prostu nie po kolei w głowie
Kiedyś mówili w wiadomościach że jeden były więzień w Polsce zaskarżył więzienie na 10 Bilionów, ale nic mu to nie dało.
estetka (708 punktów)
>"Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia
>przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa
>rumuńska.

>I jak tu wierzyć w boga, jak ten nie dotrzymuje obietnic
>

nie widze tu zadnej umowy. Umowa jest to zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron, ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. jak widac z definicji, nie doszlo do zawiazania umowy,w zwiazku z powyzszym nie doszlo do jej zerwania. jezeli dane panstwo ma na uwadze obrone poszkodowanych i pozwala na bezplatne zlozenie pozwu do sadu, to oczywiscie beda istnialy czy to zarty na tym tle czy jakiekolwiek wykorzystanie syuacji. Uwazam, ze zarty z instytucji sadowych sa nie na miejscu ani je tworzac ani je powtarzajac.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365