 |
Protest przeciwko wystąpieniu Ratzingera w Bundestagu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-06-2011 16:01 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Protest przeciwko wystąpieniu Ratzingera w Bundestagu
11 na 11 | Z coraz to wieksza krytyka spotyka sie planowane 22 wrzesnia br wystapienie papieza w niemieckim Bundestagu. „Jak mozna pozwolic na wystapienie w niemieckim Bundestagu czlowiekowi, ktory modli sie przy grobie faszysty?“ Takie pytanie stawia organizacja „Wolni obywatele w imieniu demokracji“. Powodem tego stala sie zaplanowana na 4 i 5 czerwca br wizyta papieza Jozefa Ratzingera w Chorwacji, ktory pragnie w Zagrzebiu o godz.17 pomodlic sie nad grobem beatyfikowanego w 1998r kardynala Alojzije Stepinaca (1898-1960). „Stepinac byl gleboko uwiklany w okrutne dzialania katolicko-faszystowskiego ruchu ustaszy“- komentuja „Wolni obywatele“. Fakty: Stepinac w latach 1941-1943 jako arcybiskup Zagrzebia nie byl tylko glowa Kosciola rezimu katolicko-hitlerowskiego, powolanego za aprobata Hitlera. Od stycznia 1942r byl oficjalnym wikariuszem ustaszow, ktorzy w tym czasie przymusowo nawracali i mordowali prawoslawnych Serbow. Te dwa sposoby postepowania dotyczace tej samej osoby byly stosowane nagminnie. Serbowie byli rozstrzeliwani, kluci, bici, scinano im glowy, topiono ich, krojono na czesci, duszono, zakopywano zywcem w ziemi, palono zywcem, byli krzyzowani lub torturowani na smierc. Takie bestialskie okrucienstwo przestraszylo nawet stacjonujacych tam wloskich faszystow i niemieckich nacjonalistow. To wszystko jednak nie powstrzymalo chorwackiego prymasa Stepinaca od calkiem otwartej kolaboracji z faszystowskim rezimem podczas tego okresu, a urodziny Ante Pavelica, faszystowskiego przywodcy i masowego mordercy, byly obchodzone we wszystkich kosciolach podczas mszy i przy dzwiekach „Te Deum“. Stepinac nigdy oficjalnie nie zaprotestowal przeciwko tej masowej rzezi, ktora rownala sie ludobojstwu. Zaden z mordercow nie zostal ekskomunikowany. Byli przy tym obecni liczni franciszkanie jak np. Miroslav Filipovic-Majstorovic, ktory przez pewien czas kierowal oslawionym obozem koncentracyjnym w Jasenovac, w ktorym zamordowano ok. 100 000 Serbow i Zydow. W roku 1943 Stepinac dodatkowo jeszcze dziekowal szczegolnie franciszkanom za ich „zaslugi w nawracaniu“ wyznawcow prawoslawia. Koscioly i klasztory katolickie sluzyly za sklady broni i centrale do wydawania polecen. Stepinac wraz z dziesiecioma innymi duchownymi zasiedli w faszystowskim parlamencie. Rowniez i papiez Pius XII, nie tylko milczal na temat przestepstw wojennych, lecz takze zyczliwie przyjmowal na audiencjach przywodce Pavelica i jego generalow, a bosa faszystow nazwal „praktykujacym katolikiem“ i zegnal go „ zyczac wszystkiego dobrego w dalszej pracy“. Po wojnie Pavelic zbiegl, korzystajac ze zorganizowanej przez Watykan pomocy na “trasach szczurow“ (ang. rat lines, jak okreslaly trasy zbiegow wojskowe kola alianckie) i zmarl w 1959r w Madrycie, blogoslawiony przez papieza. Ten czarny rozdzial XX wieku nieomal popadlby w niepamiec, gdyby nie zostal opisany przez owczesnego historyka jugoslowianskiego Vladimira Dedijera („Vatican i Jasenovac“, Belgrad 1987) oraz niemieckiego pisarza Karlheinza Deschnera („Die Politik der Päpste im 20.Jahrhundert“, 1982 II cz.) „Najwidoczniej papiez Joseph Ratzinger tak jak i jego poprzednik, podczas swojego pobytu w Chorwacji nie zamierza poruszyc strasznej przeszlosci - wrecz przeciwnie - zamierza sie modlic nad grobem jednego ze sprawcow“ komentuja „Wolni obywatele“. „Niemiecki Bundestag, ktory zaprasza papieza do wygloszenia mowy jest wiec zwiazany z silami, ktore blogoslawia wojenne okrucienstwo tak, jak Watykan pod kierownictwem Ratzingera do dzis tuszuje przestepstwa seksualne dokonywane na dzieciach. Niemcy powinny sie wstydzic, ze w tak lekkomyslny sposob ryzykuja utrate dobrej opinii, jaka sobie wyrobili po wojnie jako panstwo demokracji z wzorowa konstytucja.“ Blizsze informacje: www.freie-buerger.org | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | Gosia (9452 punktów) | Robienie wyrzutów papieżowi, że chce się pomodlić za Stepinaca uważam za absurd. No, mało komu boskie miłosierdzie jest aż tak potrzebne...
|
|
 | 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | >Robienie wyrzutów papieżowi, że chce się pomodlić za Stepinaca uważam za absurd. No, mało komu boskie miłosierdzie jest aż tak potrzebne...
Dla mnie jest to jeden z przejawów organicznej jedności katolicyzmu i faszyzmu. Odkąd padła tuba propagandy komunistycznej w demoludach, Kościół z ekshibicjonistyczną radością nie tylko przestał się wstydzić tej karty swojej historii (t.j. mniej lub bardziej otwarcie deklarowanej przychylności Kościoła dla reżimów faszystowskich), ale najwyraźniej z satysfakcją obnaża tę stronę swojej natury.
P.S.Przepraszam za seksualną retorykę. To prof. Grabowska mnie doprowadziła do takiego stanu.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
|  | 1 na 1 | Gosia (9452 punktów) | Wszystkie totalitaryzmy są do siebie podobne.
|
|
 | 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Może gdyby się modlił namiętnie za zyjących w tym za katabasów z fujarkami na wierzchu to moze by nie dochodziło do tych ekscesów na tle. Umarłemu kadzidło nie pomoże,ale sprawnie moze zadymić jego przeszłośc. A skoro tak bronisz tego aktu to chyba droga Gosiu nie bedziesz miała nic przeciwko jakieś mszy za dusze Hitlera ? Gdzinki za Stalina ? Chyba wszystkim się nalezy to boskie miłosierdzie bo im samym jakos zabrakło.
|
|
|  | 3 na 3 | Gosia (9452 punktów) | Pora umierać... Moja wypowiedź to był sarkazm, następnym razem napiszę to drukowanymi literami i podkreślę dla jasności na czerwono.
|
|
| |  | | AdamGr (3037 punktów) | Trzeba było zastosowac "znaczek" na końcu  Tylko z tym zaznaczaniem to nie przedobrzyj bo ci flamaster na obrus przebije
|
|
|  | 4 na 4 | finerbijk (17282 punktów) | > Gdzinki za Stalina ?Nie wiem, co to gdzinki, ale towarzysze rosyjscy wystąpili jakiś czas temu do cerkwi o uznanie Josifa Wissarionowicza świętym. Więc, nie ma co robić podśmichujek z poważnych ludzi.
|
|
| |  | | AdamGr (3037 punktów) | I to jest fajne w swojej istocie że towarzysze występuja do cerkwi o "uświęcenie" swojego guru  Znak czasu.Hybryda komunizmu z prawosławiem. To wcale nie jest głupie posunięcie, z chwilą kiedy zostanie uznany kto wazy się złe słowo powiedzieć żeby nie dostac kamieniem ? Tylko zastanawiam się nad problemem ubioru, wszak świetemu nie przystoi mundur,a stalin w szlafroku ?
|
|
| | |  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | > Tylko zastanawiam się nad problemem ubioru, wszak świetemu nie przystoi mundur,a stalin w szlafroku ?  Spoko, już nawet ikony mają:  Gdyby nosił ordery, to by gorzej było. Ale to skromny człowiek był, jak na świętego przystało.
|
|
| | | |  | | AdamGr (3037 punktów) | Skąd masz ta wersje obrazka? Ja znalazłem tylko z jedną aureolą u matki i jednym jej opisem.
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | > Ja znalazłem tylko z jedną aureolą u matki i jednym jej opisem.tsn.ua Nie mogłem znaleźć teraz konkretnie tej podstrony, ale przy okazji też śliczne:
|
|
| | | |  | 1 na 1 | PanBuk (6257 punktów) | > >Tylko zastanawiam się nad problemem ubioru, wszak świetemu nie przystoi mundur,a stalin w szlafroku ?  > Spoko, już nawet ikony mają:waw! a gdyby tak świętych na tydzień do Czarnobyla, to nie tylko w kolo głowy była by jasność! Lenin też jak o.Pio!  a nie chcą go na świętego... I to ma być sprawiedliwość??? PioLenin
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Robienie wyrzutów papieżowi, że chce się pomodlić za Stepinaca uważam za absurd. No, mało komu boskie miłosierdzie jest aż tak potrzebne...
Tak, wiem, że to miał być sarkazm. A Ty chyba wiesz, że są katolicy, którzy tak myślą na poważnie. Czy nie podałaś mimowolnie kolejnego przykładu za tym, że katolicki bóg nie jest ani sprawiedliwy, ani miłosiernym, nawet w teorii? Skoro można go modlitwami przekupić w takich sprawach?
ps. Za grzesznika to się Benio może modlić w odosobnieniu. Powszechnie uważa się odwiedzenie czyjegoś grobu za wyraz szacunku dla zmarłego. Co zresztą nie jest wykluczone, w końcu papież odwiedza grób błogosławionego. Człowieka, z którego katolicy powinni brać wzór.
"II prefer my universe stringy not loopy"
|
|
2 na 2 | Satyr (4285 punktów) | > Jak mozna pozwolic na wystapienie w niemieckim Bundestagu czlowiekowi, ktory> modli sie przy grobie faszysty?Nonsens, przecież właśnie za największych zbrodniarzy należy się, wedle nauki katolickiej, modlić. Tym bardziej więc jeśli chodzi o postać kontrowersyjną, a nie o zbrodniarza. Jak można czynić z tego zarzut? Owi ludzie chyba niespecjalnie wiedzą, czym jest modlitwa w katolicyzmie. Zakładając, że przytoczone fakty istotnie są faktami, to trudno przecież przypuszczać, że Papież wznosi ku niemu jakieś dziękczynienia. Za wiki: Cytat:Z kolei w kazaniach Stepinaca po 1942 roku zaczęły pojawiać się protesty przeciwko drastycznym metodom, stosowanym przez ustaszów wobec Serbów, zwłaszcza jeśli te metody były niezgodne z kościelną doktryną. Arcybiskup podawał w wątpliwość szczerość masowych nawróceń, dokonywanych pod lufami karabinów. Później osobiście angażował się w ochronę prawosławnych i Żydów Czy te informacje podane przez protestujących są sprawdzone? Wyglądają bardzo jednostronnie. Pozdrawiam P.S. Zajrzałem na stronę owych "Wolnych obywateli". Wyglądają na niezbyt poważnych - jakieś przekreślone wizerunki Papieża itp.
|
|
 | 1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > [cytat]Z kolei w kazaniach Stepinaca po 1942 roku zaczęły pojawiać się protesty przeciwko drastycznym metodom, stosowanym przez ustaszów wobec Serbów, zwłaszcza jeśli te metody były niezgodne z kościelną doktryną.
Dość ciekawie sformułowane. Czyli były jakieś drastyczne metody ZGODNE z katolicką doktryną? Niech zgadnę: palenie, tortury - zgodne z doktryną. Krzyżowanie nie - Jezus ma wyłączność. Jak się spojrzy na historię kościoła, to właściwe logiczne.
ps. Angielska wiki już nie jest tak łagodna dla Stepanica.
"II prefer my universe stringy not loopy"
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|