Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiara, a Radio Maryja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-07-2007 13:30Ada WielogórskaWiara, a Radio Maryja
Z czym wam się kojarzą słowa "Radio Maryja"?
Mnie z ojcem Rydzykiem. A ojciec Rydzyk?-z kasą.Ale na pewno nie z wiarą, Bogiem, czy chrześcijaństwem.
Brakuje mi słów na opisanie tego co on robi z tymi wszystkimi "wiernymi"
Najlepszym przykładem jest moja babcia.
Ciągle chodzi do kościoła, modli się (jeśli o to chodzi to do niej nic nie mam, to jej wiara)no i.... tak właśnie bez przerwy słucha Radia Maryja, propagandy jakiej tam się prowadzi.
Czysta komercha (wiem,że to nie polskie słowo)
Co kilka godzin podają numer konta, dobrze,że moja babcia nie wpłaca im na konto żadnej jałmużny.To byłoby już dno.Albo szczyt. Jak kto woli.
Jeśli chodzi o kościółek, to na ofiarę zdarza jej się dawać nawet 5-7 złotych.Bo przecież na biedne dzieci!
To straszne, ale moja babcia jest tylko jedna z tysięcy takich osób.Można tylko płakać.
I tak nie napisałam wszystkiego co chciałam wyrazić.
Ale na to brakuje słów...

Konopny (12 punktów)
Ale co mozna z tym zrobic, w Ameryce, podobnej kulturowo do Polski, odpowiednik "Telewizji Trvam", bije rekordy popularnosci. Ludzie chca miec cos swojego, co rozumieja swoimi nieskomplikowanymi rozumkami, grupe, z ktora sie identyfikuja.

Twoje ubolewanie jest oczywiscie dla mnie zrozumiale, ale z rownym powodzeniem moge zrozumiec ludzi, ktorzy ulegaja magicznej magii finansowego ramienia kosciola. Pomysl, ze gdyby nie robil tego Kosciol Katolicki, ludzi tych przejeliby inni. Swiat nie znosi prozni.

Oczywiscie pieknie by bylo, gdyby ludzie rozumieli co sie wokol nich dzieje, ale nie rozumieja. Potrzebuja jasnych wskazowek, chocby nieracjonalnych.
Ada Wielogórska
Masz rację, też sądzę że można nad tym tylko ubolewać i nic więcej, a napisałam ten post po to żebyście wiedzieli że martwię się o losy mojej babci i innych zombi
Konopny (12 punktów)
Wiesz, mnie cieszy, ze ty zaczynasz i chesz rozumiec swiat To bylo, nie bylo, ewolucja
Ada Wielogórska
>Wiesz, mnie cieszy, ze ty zaczynasz i chesz rozumiec swiat To bylo, nie bylo, EWOLUCJA


To ma być komplement, czy obelga?

Gdy wycięte zostanie ostatnie drzewo, zatruta zostanie odtatnia rzeka i zginie odtatnia ryba, odkryjemy wreszcie, że nie można jeść pieniędzy.
Konopny (12 punktów)
ani jedno, ani drugie - przepraszam
unknown (163 punktów)
>Ale co mozna z tym zrobic, w Ameryce, podobnej kulturowo do Polski, odpowiednik "Telewizji Trvam", bije rekordy popularnosci. Ludzie chca miec cos swojego, co rozumieja swoimi nieskomplikowanymi rozumkami, grupe, z ktora sie identyfikuja

Ah te stacje God Tv i inne. Naliczyłem z 10 programów o takiej tematyce (no może nieco mnniej). Zatrważa sposób w jaki wyrażają tam swoje opinie. To bardziej przypomina wiec wyborczy niż wykład z religii. Aborcja jest zła, Bóg dobry. Ateista nie może być prezydentem itd. Dla przestrogi...
Gawliński (65 punktów)
Każdy słucha to co lubi

>To straszne, ale moja babcia jest tylko jedna z tysięcy
>takich osób.Można tylko płakać.
>I tak nie napisałam wszystkiego co chciałam wyrazić.
>Ale na to brakuje słów...

Trochę więcej niż tysięcy , czy nie miliony.
Nie ma co płakać, trzeba się modlić
Magiczna (5 punktów)
>Z czym wam się kojarzą słowa "Radio Maryja"?
>Mnie z ojcem Rydzykiem. A ojciec Rydzyk?-z kasą.Ale na
>pewno nie z wiarą, Bogiem, czy chrześcijaństwem.
Dokładnie... Mnie Radio Maryja również nie kojarzy sie z wiarą. To Radio robi pranie mózgu słuchaczom...

>Najlepszym przykładem jest moja babcia.
>Ciągle chodzi do kościoła, modli się (jeśli o to chodzi to
>do niej nic nie mam, to jej wiara)
Ojj ta Twoja babcia . Każdy ma prawo wierzyć, modlić się i chodzić do kościoła. Też nic do tego nie mam, nie moja sprawa co kto robi.

>Jeśli chodzi o kościółek, to na ofiarę zdarza jej się dawać
>nawet 5-7 złotych.Bo przecież na biedne dzieci!
O taaak, na biedne dzieci ;>...
Raczej na kolejny samochód jakiegoś księdza i inne przyjemności ;]. Ale babciom tego
nie przetłumaczysz.
Chudzik (100 punktów)
Radio Maryja to media manipulujące religijną częścią społeczeństwa i wykorzystujące ją do celów politycznych, zarobkowych.
Nie widze tam religii, ani Boga. Widzę jedynie chciwość, nienawiść i manipulację ubraną w ładne z pozoru religijne słowa. Jednak jak się człowiek lepiej przyjrzy, dostrzeże fałsz.

W końcu jeżeli chce się uzyskać jakiś cel to łatwiej powiedzieć: "Żydzi zabili Jezusa, zasługują na nasze potępienie" niż: "Nienawidzę i tępie Żydów, ty też masz ich nienawidzieć i tępić."

Delikatne zdanie niosące te samo przesłanie szybko "dochodzi" do człowieka, który ulega takiemu poglądówi, niż jednokrotne powiedzenie tego samego w sposób dosłowny-to człowieka od razu odrzuca. Jest to znany sposób manipulacji. W taki sam sposób mężczyzna manipuluje kobietą, gdy chce odbyć z nią stosunek(miłosne zagrywki, zamiast powiedzieć "chce się rżnąć").
macjan (77 punktów)
>Z czym wam się kojarzą słowa "Radio Maryja"?
>Mnie z ojcem Rydzykiem. A ojciec Rydzyk?-z kasą.Ale na
>pewno nie z wiarą, Bogiem, czy chrześcijaństwem.

Brawo, pierwsza racjonalna opinia jaką napotkałem na tym forum. Tylko powiedz mi jedno: dlaczego skoro Radio Maryja wg Ciebie nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to w innym watku utożsamiasz chrześcijan z jego słuchaczami?

Ojciec Rydzyk rzeczywiście dość mocno wypacza wiarę chrześcijańską i bezwstydnie wykorzystuje wiarę prostych ludzi do robienia kasy. Niestety, prości i niemyślący samodzielnie ludzie potrzebują jakiegoś autorytetu i często padają ofiarą rozmaitych szarlatanów. Smutne tylko, że to wszystko dzieje się w imię Matki Boskiej.
Kelly
>Z czym wam się kojarzą słowa "Radio Maryja"?

Z humorem, m. in. z kaczkami albo książeczką "Kawały o klerze" i z TVN 24 ("Patrzcie, masońska telewizja na tym świętym placu!!! [grożenie parasolką]" - niby głupota, ale nigdy tego nie zapomnę).

5 - 7 zł? Mój dziadek (który, nawiasem mówiąc, jest naprawdę kochany) czasem daje na tacę po 20. A przynajmniej tyle dał wtedy, kiedy wyciągnął mnie w Boże Ciało 2005. W następnych latach w porę się schowałam.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365