Racjonalista - Strona głównaDo treści
Brak poprawnych wzorców

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
21-08-2007 15:24fratris (-24 punktów)Brak poprawnych wzorców
Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę

próbuję tą lukę wypełnić

wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba wynika głównie z nie odpowiednich wartości przekazywanych w rodzinie, jak też pobłażania występkom w czasie kształtowania się charakteru

wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tienti (28 punktów)
"Pomysłów u mnie mnóstwo
Niczym w worku bez dna
Bądź co bądź być sobą to domena ma
Pokazy mody i żurnale nie obchodzą mnie wcale
Fason swój dobieram sam jak staruszka korale
Mam typ osobisty niczym dowód
I osobisty powód
By czuć się wygodnie, swobodnie
Polski rodowód w aktach
Opieram się tylko i wyłącznie na faktach
Pragnę być nietypowy, niepowtarzalny
Jednorazowy i oryginalny
Jeśli kopiuję to tylko w punktach ksero
Gdy ktoś powiela kogoś
Uważam go za zero"

"Lata lecą, a ja to wciąż ja
O nie! Nie zależy mi na tym by być kanonizowanym
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany
Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany
Jedną zasadą wciąż motywowany
Bądź własną osobą
Bądź co bądź sobą
Niech twa osoba będzie ozdobą
Nie jednorazowo, lecz całodobowo
Trafiam białym w czarne jak kulą bilardową"

"Pozwolisz, że posłużę się przykładem
Jest pewien Smok, który nie jest gadem
Podąża śladem serca, a nie za stadem
Jego skronie ozdabia tkany wolnością diadem
Jego słowa są szczęścia wodospadem
Tą oto wodą razem ze składem
Zalewa jak ulewa lub zasypuje gradem
Chcesz czy nie jesteś dla niego obiadem
Robię to co kocham, to nikomu nie szkodzi
Robię to no bo to lubię i wiem że wiesz o co mi chodzi
Robię to no bo chcę to robić a wiem że to mi wychodzi
Chcę i robię, cała reszta mnie nie obchodzi"

Paktofonika 2000r.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę
>próbuję tą lukę wypełnić

Jeszcze parę takich Twoich postów i zostanę lesbijką.

Niestety, nie bardzo mogę zostać komunistką, musiałabym zamknąć firmę i zwolnić ludzi.

Ale pracuj dalej, wszystko możliwe, dobrze Ci idzie.

ps. Nic o przodkach żydach ani masonach nie było!!!
Buuu... opuszczasz się.

"Wizards don't believe in gods in the same way that most people
don't find it necessary to believe in, say, tables."
Terry Pratchett "Reaper Man"
fratris (-24 punktów)
chcesz powiedzieć , że mam wpływ na Ciebie?!


Pokój i Dobro
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU


Konfucjusz powiedział: "Prawdziwym błędem jest błąd popełnić i nie naprawić go."
A.Wielogórska
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę
>próbuję tą lukę wypełnić
>wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba wynika
>głównie z nie odpowiednich wartości przekazywanych w
>rodzinie, jak też pobłażania występkom w czasie
>kształtowania się charakteru
>wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw
>lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie

>

Normalnie szkoda słów, ale muszę odpowiedzieć, bo chcę żebyś zrozumiał, że taka postawa jest aspołeczna i rasistowska.
Dlaczego uważasz, że homoseksualizm jest chorobą, dlaczego jesteś takim zagorzałym rasistą?Zastanów się co znaczy słowo "tolerancja" człowieku.Jestem też ciekawa skąd wziął się u Ciebie taki pogląd?Od rodziców, z kościoła, czy sam na to wpadłeś?

Gdy wycięte zostanie ostatnie drzewo, zatruta zostanie ostatnia rzeka i zginie ostatnia ryba, odkryjemy wreszcie, że nie można jeść pieniędzy.
frater15 (-5 punktów)
(zablokowany)
homoseksualizm jest chorobą, jest na to ogrom dowodów, które mogę przedstawić, ale w osobnym wątku i nie w dziale Religie

są też lekarze specjaliści leczący ze skutkiem pozytywnym homoseksualistów

abstrahuję od tego, że homoseksualizm jest bardzo ciężkim grzechem śmiertelnym
Celecrin (11895 punktów)
>homoseksualizm jest chorobą, jest na to ogrom dowodów, które mogę przedstawić, ale w >osobnym wątku i nie w dziale Religie
>są też lekarze specjaliści leczący ze skutkiem pozytywnym homoseksualistów
>abstrachuję od tego, że homoseksualizm jest bardzo ciężkim grzechem śmiertelnym
Frater, albo jest choroba, albo grzechem. Nie moze byc jednym i drugim jednoczesnie, bo to nie logiczne. Choroba to cos od nas niezaleznego, 'co bozia dala', nie jest zalezna od naszej woli. Krecisz bracie zatem...
fratris (-24 punktów)

>Frater, albo jest choroba, albo grzechem. Nie moze byc jednym i drugim jednoczesnie, bo to nie logiczne. Choroba to cos od nas niezaleznego, 'co bozia dala', nie jest zalezna od naszej woli. Krecisz bracie zatem...
>

choroba ta jest od nas zależna bo nie dostajemy jej w genach
(poczytaj artykuły na ten temat), a na bazie nieprawidłowych wzorców i słabego charakteru homoseksualiści błądzą

poczytaj w Twojej Wiki na ten temat, proszę

palenie tytoniu jest nałogiem i grzechem zarazem

nałóg pijaństwa (alkoholizm), to też grzech i choroba nieprzekazywana nam w genach, a wyleczalna

homoseksualizm to tez nałóg


Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)

>homoseksualizm to tez nałóg
>
Pokój i Dobro


Blondynka mówi do koleżanki:
- Nie uwierzysz, wczoraj napadł mnie bandyta z rewolwerem, krzycząc: "Śmierć, albo pieniądze!"
- Co zrobiłaś?
- Co miałam zrobić? Śmierdziałam...
Rosi58 (259 punktów)
>>choroba ta jest od nas zależna bo nie dostajemy jej w genach...

Z tego, co wiem, zarówno choroba jak i śmierć są skutkiem grzechu pierworodnego. Czyż nie?
Chcesz powiedzieć, że to nasza wina, że chorujemy? Każdy chory jest winien i powinien zostać ukamienowany?
To Ty człowieku jesteś chory m.in. na brak tolerancji, brak współczucia i brak empatii. Jednak nie powinno mnie to dziwić, przecież właśnie te braki to są Wasze "wartości chrześcijańskie".

Pozdrawiam


"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją."
Woody Allen
frater15 (-5 punktów)
(zablokowany)
homoseksualizm jest chorobą

założę na ten temat osobny wątek, tylko jak opadna emocje

będziesz się mógł merytorycznie odnieść


Pokój i Dobro
mefta (480 punktów)
czekam z niecierpliwością...
może otworzyłbyś dodatkowo kącik ortograficzny??
poza tym skoro piszesz o braku poprawnych wzorców nie powinieneś kłamać pisząc, że myślisz.
Uważaj na stosie, na którym chciałbyś palić niewiernych jest ogień, który i twego nosa długiego może sięgnąć.
mydło i powidło

ja przepraszam państwa za zgrzytanie zębami...
JATO (2644 punktów)
>będziesz się mugł merytorycznie odnieść
>
Pokój i Dobro

A to ci mugol!!!



Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
Celecrin (11895 punktów)
Czesc
>>choroba ta jest od nas zależna bo nie dostajemy jej w genach
Rzeżaczki tez nie dostajemy w genach, ale sam sie nie wyleczysz.
Poczytalem Wiki:
Choroba: O zaistnieniu choroby można mówić wtedy, gdy działanie czynnika chorobotwórczego powoduje przekroczenie zdolności organizmu do adaptacji, co z kolei wywołuje niepożądane, szkodliwe następstwa.
Co jest czynnikiem chorobotworczym w homoseksualizmie?

>homoseksualizm to tez nałóg
Nalog: to zakorzeniona dysfunkcja sprawności woli przejawiająca się w chronicznym podejmowaniu szkodliwych dla organizmu decyzji, które są sprzeczne z przesłankami rozeznania intelektualnego.

Jeszcze raz: na nalog wplyw mamy, na chorobe nie.
fratris (-24 punktów)
Bracie obiecuję osobny wątek na ten temat

Pokój i Dobro
kafir (363 punktów)
>Bracie obiecuję osobny wątek na ten temat
>
Pokój i Dobro

Dobrze Siostro! Oj jak dobrze!!
Spenetruj ten temat głęboko. Znasz się przecie na tym ... no ... zgłębianiu!!!

Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
Paul (408 punktów)
>Bracie obiecuję osobny wątek na ten temat

Wnuczek wraca z przydomowego ogródka do domu z dość nieciekawą miną i pyta babcię:
- Wiesz babciu, tam za płotem, gdzie byłem popatrzeć na budowę, jeden pan powiedział do mnie "braćie".
- To bardzo ładnie z jego strony. Na pewno lubi dzieci.
- Tak myślisz?
- Oczywiście.
- Ale on powiedział: Sp...aj stąd braćie, i to w podskokach!
TyDraniu (6569 punktów)
>homoseksualizm jest chorobą, jest na to ogrom dowodów, które mogę przedstawić, ale w osobnym wątku i nie w dziale Religie
>są też lekarze specjaliści leczący ze skutkiem pozytywnym homoseksualistów

Ciekawe, co na to Światowa Organizacja Zdrowia? Może cała WHO składa się z gejów? Może oni po prostu nie znają tych twoich dowodów? Myślę, że im powinieneś przedstawiać te dowody, a nie nas tutaj zadręczać swoją głupotą.
fratris (-24 punktów)
chętnie Cię oswiecę w tym temacie, ale najpierw trochę go poznaj

Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)
> hętnie Cię oswiecę w tym temacie, ale najpierw trochę go poznaj
>
Pokój i Dobro

>
W łaźni leży starsza pani, a nieco poniżej znajduje się młoda dziewczyna. Dziewczyna myje się, czule nacierając swoje piękne ciało mydłem w płynie. Starsza pani mówi:
- Ładna jesteś, laleczko.
- Tak, ładna jestem.
- Z pewnością chłopaki za tobą biegają.
- Tak, biegają.
- I nikomu nie dajesz?...
- Nie daję nikomu, oj nie daję.
- A potem tak będziesz żałować, oj będziesz żałować...
bogo141 (113 punktów)
:DDowcipy masz przednie
I one winne służyć za cały komentarz do tej dyskusji.
Paul (408 punktów)
> hętnie

Pierwsza lekcja języka niemieckiego:
- Czy zna ktoś jakieś zdanie po niemiecku?
Zgłasza się Jasio:
- "Postrafiam pielkrzymuf s Polski".
J.Szulc (5723 punktów)
> hętnie Cię oswiecę w tym temacie, ale najpierw trochę go poznaj
>
Pokój i Dobro

>
No co Ty?
Teraz "przeginasz"!
Namawiasz do "GRZECHU" naszego Drania?
Jak możesz?

TyDraniu! Nie daj się!

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
fratris (-24 punktów)
chodzi o jednostkę chorobową - homoseksualizm

diagnoza, sposoby leczenia, występowanie

obszary poznawcze `TyDraniu` niech ograniczą się do penetracji Wiki i jej linków


Pokój i Dobro
przepraszam - zakładam żeście znacznie inteligentniejsi od prostego Pielgrzyma
TyDraniu (6569 punktów)

>obszary poznawcze `TyDraniu` niech ograniczą się do penetracji Wiki i jej linków

Często myślisz o penetracji?



>Pokój i Dobro

Liga i Samoobrona
Paul (408 punktów)

>obszary poznawcze `TyDraniu` niech ograniczą się do penetracji Wiki i jej linków

Rozmawia dwóch Ukraińców:
- Wiesz jak w Polsce mają zajebiście? Wstajesz rano, zajebiste śniadanie, potem seks, seks, seks do południa. Potem zajebisty obiad, potem seks, seks, seks do wieczora. Potem zajebista kolacja, potem seks, seks, seks, a potem idziesz spać.
- A byłeś tam?
- Nie, moja siostra była.
placownik (17853 punktów)

   Mało śmieszne.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Paul (408 punktów)
>   Mało śmieszne.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


Wybacz, jeżeli nawet masz poczucie humoru.
Pozdrawiam.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>   Mało śmieszne.
>>   Pozdrawiam
>>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

>Wybacz, jeżeli nawet masz poczucie humoru.
To Niemiecki dowcip sprzed kilku lat dostosowany do polskich warunkow.
Pozdrawiam
TyDraniu (6569 punktów)

>Namawiasz do "GRZECHU" naszego Drania?

Sugerujesz, że Frater poznał homoseksualizm w seminarium, ale jakby od odwrotnej strony? I stąd się biorą te jego propozycje?

>TyDraniu! Nie daj się!

Nie dam się, nie dam! Mocno się trzymam i się nie puszczam .
kafir (363 punktów)
>>Namawiasz do "GRZECHU" naszego Drania?
>Sugerujesz, że Frater poznał homoseksualizm w seminarium, ale jakby od odwrotnej strony?
>I stąd się biorą te jego propozycje?
No właśnie nie umiem go rozgryźć, jakiś taki agresywnie utajony, nie?
Niby taki aktywny, ale widać, że postawa bierna też mu nie obca!
Coś tam, franca jedna ukrywa pod sukienką!


Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
kafir (363 punktów)
> hętnie Cię oswiecę w tym temacie, ale najpierw trochę go poznaj
>
Pokój i Dobro

>
Oj, oj świntuszku!
Widzę, że znasz się na tym, co?
I mówisz "hętnie Cię oswiecę" ! Oj mów tak do mnie, mów jeszcze!!!
Faceci w sukienkach onieśmielają mnie.

Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
> hętnie Cię oswiecę w tym temacie, ale najpierw trochę go poznaj

Świecą oświecasz?? |Zakonnice ponoć świec używają, ale one już przestały to tak nazywać...

>
Pokój i Dobro


Fasolka i Zlew.

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Paul (408 punktów)
>homoseksualizm jest chorobą, jest na to ogrom dowodów, które mogę przedstawić, ale w osobnym wątku i nie w dziale Religie
>są też lekarze specjaliści leczący ze skutkiem pozytywnym homoseksualistów
>abstrachuję od tego, że homoseksualizm jest bardzo ciężkim grzechem śmiertelnym

Facet trafił do więzienia za drobne malwersacje. Z braku miejsc został przydzielony do celi ze skazanymi na długoletnie wyroki więźniami. Wchodzi, a tam na ośmiu wyrach siedzi jedenastu wytatuowanych, nieogolonych, muskularnych osiłków. Patrzą na siebie, a po chwili ten wyglądający najgroźniej wstaje i mówi:
- Słuchaj koleś, w tej celi obowiązują pewne zasady. Wybieraj: albo cię wszyscy zerżniemy w d... albo wydłubiemy ci jedno oko.
Przerażony facet zaczyna walić w drzwi celi i krzyczeć:
- Strażnik, strażnik! Dlaczego posadziliście mnie z samymi ciotami? Zabierzcie mnie do normalnych facetów!
Ten najgroźniejszy podchodzi do niego i z gniewnym wyrazem twarzy pyta:
- Dlaczego uważasz nas za cioty?
- A bo jakoś nie widzę wśród was jednookich!
A.Wielogórska
>homoseksualizm jest chorobą

Ok, wiem już że tak uważasz, teraz napisz dlaczego

Gdy wycięte zostanie ostatnie drzewo, zatruta zostanie ostatnia rzeka i zginie ostatnia ryba, odkryjemy wreszcie, że nie można jeść pieniędzy.
Satanisław (1358 punktów)
(zablokowany)
>>homoseksualizm jest chorobą
>Ok, wiem już że tak uważasz, teraz napisz dlaczego<

Choroba to:
"proces, objawiający się zaburzeniami w prawidłowym funkcjonowaniu części lub całości organizmu".

Jedną z podstawowych funkcji organizmu rozdzielnopłciowego, niezbędną dla istnienia populacji jest popęd płciowy, instynktownie ukierunkowany w celu prokreacji ku płci przeciwnej.
Homoseksualizm zaburza tę funkcję, zatem obiektywnie jest chorobą, choćby miliardy pedałofilnych lewaków, popierając się niespójnym i nie opartym na naukowych podstawach bajdurzeniem urzędasów z WHO twierdziło inaczej.
A.Wielogórska
>>>homoseksualizm jest chorobą
>>Ok, wiem już że tak uważasz, teraz napisz dlaczego<
>Choroba to:
>"proces, objawiający się zaburzeniami w prawidłowym funkcjonowaniu części lub całości organizmu".
>Jedną z podstawowych funkcji organizmu rozdzielnopłciowego, niezbędną dla istnienia populacji jest popęd płciowy, instynktownie ukierunkowany w celu prokreacji ku płci przeciwnej.
>Homoseksualizm zaburza tę funkcję, zatem obiektywnie jest chorobą, choćby miliardy pedałofilnych lewaków, popierając się niespójnym i nie opartym na naukowych podstawach bajdurzeniem urzędasów z WHO twierdziło inaczej.
>

Ok, jeśli jest chorobą, to dlaczego w takim razie ludzi "chorych" mamy uważać za tych z marginesu, za wyrzutków, przecież "są chorzy"

Gdy wycięte zostanie ostatnie drzewo, zatruta zostanie ostatnia rzeka i zginie ostatnia ryba, odkryjemy wreszcie, że nie można jeść pieniędzy.
Nowak (136 punktów)
>abstrahuję od tego, że homoseksualizm jest bardzo ciężkim grzechem śmiertelnym
>

Być może homoseksualizm jest chorobą - nie wiem, nie wnikam.
Ale, moim zdaniem, wcale nie jest grzechem.
Ostatnio się dowiedziałam, że grzechem jest uczynek, który jest niezgodny z NASZYM WLASNYM sumieniem, dlatego osoba, która popełni jakikolwiek grzech, który w świetle praw Kościoła jest jakimś złamaniem tego prawa, a nie czuje się winna, bo:
- albo jest chora i nie jest w stanie odróżnić dobra od zła
- albo ktoś jej kazał (fakt, taka osoba mogła się nie zgodzić na popełnienie grzechu, ale myślę tu o szantażu)
- albo po prostu uważa, że to, "zło", które MY uważamy za złe, było poprawne, według jego zasad moralnych.
Chciałabym właśnie w tym miejscu podkreślić, że, moim zdaniem, najważniejszą wartością jest człowiek i jego zasady i to właśnie według nich powinien żyć. Nie mamy prawa nikomu narzucać naszych praw. O ile się nie mylę, nawet Dekalog został stworzony przez człowieka (nie wierzę w to, że odpowiada za to Bóg, bo po prostu w Niego nie wierzę), a zwłaszcza przykazania kościelne.
Ale wracając do tematu, nie możemy potępiać kogoś tylko dlatego, że różni się od nas wyglądem, poglądami czy osobowością, uważam, że właśnie powinniśmy być dumni z tego, że jednak różnimy sie od tych zwierząt, że nie jesteśmy wszyscy tacy sami.
A jak już sie tak uczepiliśmy tego homoseksualizmu, to chciałabym podkreślić, że to jest tylko przykład
Pozdrawiam
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę
Zdefiniuj 'poprawne wzorce' oraz 'Wiare'.
> próbuję tą lukę wypełnić
Nie przedstawiasz zadnych wzorcow, ani nie mowisz o zadnej 'Wierze', wiec w jaki sposob?
> wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba wynika głównie z nie odpowiednich wartości przekazywanych w rodzinie, jak też pobłażania występkom w czasie kształtowania się charakteru
Skad to wiesz? Jestes homoseksualista albo masz w rodzinie homoseksualiste?
> wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie.
Wiedza implikuje istnienie zrodla danych. W jaki sposob dowiedziales sie, ze duza czesc z czytajacych/piszacych na forum to 'potomkowie warstw lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie'?
Pozdrawiam wielce zadziwiony
fratris (-24 punktów)

>Wiedza implikuje istnienie zrodla danych. W jaki sposob dowiedziales sie, ze duza czesc z czytajacych/piszacych na forum to 'potomkowie warstw lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie'?

Czy się mylę?

A o Poprawnych wartościach porozmawiamy dużo.

Powoli będziemy zapełniać tę lukę.

Zobaczymy, czy za namową Naszej Przyjaciółki ta Droga okaże się bardziej skuteczną...


Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)

>Zobaczymy, czy za namową Naszej Przyjaciółki ta Droga okaże się bardziej skuteczna

Facet miał trzy przyjaciółki i w którymś momencie musiał się zdecydować którą z nich poślubić. Dlatego postanowił zrobić test. Każdej dał po 4 tysiące złotych i czekał co będzie.
Pierwsza przyjaciółka poszła do sklepu, kupiła sobie suknie, buty, piękny kapelusz. Poszła do fryzjera, solarium i kosmetyczki. Wraca i mówi:
- Chce być najpiękniejsza, ponieważ cię kocham! Druga przyjaciółka poszła do sklepu. Kupiła strój piłkarski, telewizor, wideo i tysiąc puszek piwa. Wraca i mówi:
- To moje prezenty dla ciebie, ponieważ cię kocham!
Trzecia przyjaciółka wzięła pieniądze, zainwestowała. W krótkim czasie zarobiła 250 procent. Pieniądze znów zainwestowała i tak je pomnożyła, że dorobiła się wielkiego majątku. Wraca i mówi:
- Je te pieniądze zainwestowałam i zarobiłam tyle, aby wystarczyło na naszą wspólną, szczęśliwą przyszłość, ponieważ cię kocham!
Facet był zachwycony wszystkimi przyjaciółkami. Przemyślał wszystkie za i przeciw i... ożenił się z tą, która miała największe cycki.
Morał: mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, nie lecą na kasę.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Wiedza implikuje istnienie zrodla danych. W jaki sposob dowiedziales sie, ze duza czesc z czytajacych/piszacych na forum to 'potomkowie warstw lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie'?
>Czy się mylę?
Nie takiej odpowiedzi sie spodziewalem.
>A o Poprawnych wartościach porozmawiamy dużo.
Wpierw napisz czym one sa.
>Powoli będziemy zapełniać tę lukę.
Ja mam te luke czy Ty?
>Zobaczymy, czy za namową Naszej Przyjaciółki ta Droga okaże się bardziej skuteczną...
?
Pozdrawiam
fratris (-24 punktów)
Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.

Etyka powinna obowiązywać wszystkich.


Pokój i Dobro
Zaratustra (145 punktów)

>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.

Jeśli jesteś katolikiem to jedna dziesiąta dekalogu gdzieś ci wyparowała.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.
>Etyka powinna obowiązywać wszystkich.
Po statystykach przestepczosci naszego katolickiego kraju tego nie widac.
Pozdrawiam
Paul (408 punktów)
>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.

Dzwoni telefon.
- Kochanie, co wolisz: banany czy truskawki?
- Na bazarze jesteś, mój rycerzu?
- Nie, w aptece.
Paul (408 punktów)
>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.
>Etyka powinna obowiązywać wszystkich.

Po przejrzeniu wyników badań FRATRISA, lekarz wychodzi z gabinetu do poczekalni i mówi do żony FRATRISA:
- Pani mąż cierpi na bardzo rzadką przypadłość, która jest związana bezpośrednio z codziennym stresem. Jeżeli nie będzie pani postępowała według moich wskazówek, mąż umrze.
- Co mam robić?
- Proszę pamiętać, aby dostał każdego ranka zdrowe śniadanie do łóżka. Musi pani być dla niego miła i dbać o jego dobre samopoczucie. Obiady powinny składać się tylko i wyłącznie ze zdrowej żywności, kolacje również. Niech pani nie dzieli się z nim złymi wiadomościami, wszelkie problemy powinna pani sama załatwić. Proponuję, aby po domu chodziła pani w samej bieliźnie, to go uspokoi i zrelaksuje. Wszystkie prace domowe proszę wykonywać sama, bo zdrowie męża jest najważniejsze. Większość czasu mąż powinien spędzić w łóżku, oglądając telewizję. Ach, i jeszcze jedno. Proszę uprawiać seks siedem razy w tygodniu, dwa razy dziennie przez dziesięć miesięcy. Mąż z tego wyjdzie.
W drodze do domu zaciekawiony FRATRIS pyta żonę,
- I co powiedział lekarz?
- Niestety, wkrótce umrzesz...
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.
>Etyka powinna obowiązywać wszystkich.

Czy sugerujesz, że to My mamy tutaj problem z etyką??


>
Pokój i Dobro


Ave Matka Boska Samoprzylepna!!

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
HannaW
>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.
>Etyka powinna obowiązywać wszystkich.
>
Pokój i Dobro


Dekalog był dla starożytnych Żydów, chrześcijan obowiązuje prawo miłości oraz złota reguła "czyń innym tak, jak chcesz, aby Tobie czyniono"
frater15 (-5 punktów)
(zablokowany)
>>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.
>>Etyka powinna obowiązywać wszystkich.
>>
Pokój i Dobro

>Dekalog był dla starożytnych Żydów, chrześcijan obowiązuje prawo miłości oraz złota reguła "czyń innym tak, jak chcesz, aby Tobie czyniono"

masz rację, że na wszystkie czyny powinniśmy patrzyć przez pryzmat Miłości.

Wszystkie Przykazania wypływają z Dwóch Przykazań Miłości


Pokój i Dobro
Rosi58 (259 punktów)
>Dekalog jest drogowskazem u Chrześcijan.

Właśnie! Znajdź mi w dekalogu przykazanie: Nie będziesz współżył z osobą tej samej płci.

>
Pokój i Dobro


Flip i Flap

"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją."
Woody Allen
kwiatek (3 punktów)
(zablokowany)
nie znajdziesz tez nic o jedzeniu drugiego śniadania i prowadzeniu samochodu.

Ale każde państwo ma Kodeks Karny, który w państwach demokratycznych mocno zbieżny jest z Dekalogiem.

Pokój i Dobro
Rosi58 (259 punktów)
>nie znajdziesz tez nic o jedzeniu drugiego śniadania i prowadzeniu samochodu.

O czym Ty mówisz, człowieku! Od kiedy jedzenie drugiego śniadania lub prowadzenie samochodu jest grzechem?
Czyżbym coś przeoczył???

"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją."
Woody Allen
mefta (480 punktów)
a mówiłam... te strajki psychiatrów przynoszą tylko straty
pozdrawiam

Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
fratris (-24 punktów)

>
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...


Oj niezgłębione, więc zacznij je Moja Droga zgłębiać

Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)

>Oj niezgłębione, więc zacznij je Moja Droga zgłębiać
>
Pokój i Dobro

>
W czasie sylwestrowej prywatki w jednym z wieżowców z ostatniego piętra wypadł pijany facet. Po chwili mocno poobijany wstaje z ziemi, otrzepuje się i krzyczy do stojących na balkonie współtowarzyszy zabawy:
- Co się tak k***a gapicie? Rzućcie instrument, to coś zagram!
Facet zginął od uderzenia akordeonem.
J.Szulc (5723 punktów)

Paul, mam dla Ciebie propozycję.
Może wydasz w jakiś sposób swoje dowcipy?
Widzę, że sypiesz nimi, jak z rękawa. Zazdroszczę, bo nie dość, że nie pamiętam dowcipów, to jeszcze najczęściej "spalę" ten, który chcę opowiedzieć.
Mam jeden "dyżurny", którego już nikt nie chce słuchać.
I tak go napiszę

Otóż, wyobraźcie sobie: szkoła podstawowa, klasa druga, lekcja muzyki.
Dzieci śpiewaja piosenki o swoich zwierzątkach.
Przychodzi kolej na naszego kochanego Jasia. Pani pyta: Co nam zaśpiewasz?
Jaś odpowiada: Piosenkę o jeŻu.
Pani zdziwiona, bo nie zna takiej piosenki. Ale cóż. Jaś wstaje i zaczyna śpiewać:
- JeŻu malusieńki.....

Pozdrawiam.


"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
fratris (-24 punktów)
myślałem, że reprezentujesz wyższy poziom

Wybacz


Pokój i Dobro
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>myślałem
   Wątpię.

Konfucjusz powiedział: "Prawdziwym błędem jest błąd popełnić i nie naprawić go."
frater15 (-5 punktów)
(zablokowany)
Nie wątp.
Myślenie to kontemplacja.
Ważna też jest Medytacja.


Pokój i Dobro
J.Szulc (5723 punktów)

Przykro mi z powodu Twojego rozczarowania.
Uważasz nadal, że tutaj jest jednak dobre miejsce na dowcipy?
Pewnie, że możesz tak uważać, Twoja wola.
Osobny zeszycik byłby (moim zdaniem) lepszym wyjściem.
Chyba, że nie podobał Ci się napisany przeze mnie "humorek".
Znam tylko ten, więc też bardzo mi przykro.

Pozdrawiam.
P.S. Z grzeczności dziękuje, wiesz za co, prawda?
Znasz się na ludziach.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Paul (408 punktów)

>Wybacz


Wieczorem wchodzi facet do apteki i mówi:
- Poproszę jedną prezerwatywę.
- Są pakowane po trzy sztuki. Ile podać?
- Prosiłem o jedną. Tylko jedną.
- Przykro mi, nie mogę panu sprzedać jednej.
- No dobrze, niech pan da trzy.
Facet bierze opakowanie, wyjmuje z niego jedną prezerwatywę, a dwie wrzuca do kosza. Zdziwiony aptekarz:
- Co pan robi?!
- Kończę powoli z tym nałogiem!
krutki (1550 punktów)

   Nie wiem skąd tyle trafnych dowcipów bierzesz, ale nie przesadzaj, nie będziemy za każdym razem klikać "plusika" Rozumiem wstawkę o nałogu, ale proszę, mam wrażenie, że lekko obniżasz lot...

Pozdrawiam

"Forever we will be what we want to be" | ośrodek trójmiejski
J.Szulc (5723 punktów)

>- Kończę powoli z tym nałogiem!

Dobra, Paul - kończymy?

Najlepiej schodzi się ze sceny w glorii chwały.
Odpuść, proszę, zgoda?

Może załóżmy (TY załóż) wątek "na rozluźnienie", bo zaczęło byc bardzo wojowniczo i poważnie.
Będziesz najbardziej do tego powołaną osobą.

I szczerze, z sympatią, pozdrawiam.


"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Paul (408 punktów)

>- Kończę powoli z tym nałogiem!
Tak, to chyba był ostatni. Bawiłem się dobrze, uśmiałem się do rozpuku - a muszę uważać bo jestem po operacji na przepukline . Jeżeli kogoś urażiłem swymi żarcikami - przepraszam - naturalnie z wyjątkiem naszego "pasterza". Odezwiesz się "ojczulku", a ja zatakuje. Resztę gorąco pozdrawiam.
frater15 (-5 punktów)
(zablokowany)
Masz Wolną Wolę Bracie i za każdy czyn odpowiemy w dzień Sądu Ostatecznego.

Osobiście uważam, że zaczniesz zmianę na lepsze niebawem.

Pokój i Dobro
Paul (408 punktów)
>Masz Wolną Wolę Bracie i za każdy czyn odpowiemy w dzień Sądu Ostatecznego.
>Osobiście uważam, że zaczniesz zmianę na lepsze niebawem.
>
Pokój i Dobro


"Ojczulku" pamiętaj że nie jesteś dla mnie ani bratem, ani ojcem. Ja swoją rodzinę znam i na szczęście obyło się bez czarnej owcy. Więc żegnaj i opuść to miejsce, dobrze ci radze.
kwiatek (3 punktów)
(zablokowany)

Nie jestem ojczulkiem

OJCA mamy jednego, jest w Niebie.

jesteś dla mnie Bratem, gdyż pielgrzymujesz ze mną na ziemi i nie wykluczone, że możesz zostać Wierzącym (bylibyśmy wtedy także Braćmi w Wierze), możesz wstąpić też do Zakonu (wtedy także bylibyśmy braćmi)

Wszyscy wywodzimy się od Adama i Ewy

Pokój i Dobro
Dziękuję Kochani za Tezaurusa - super pomysł
można wziąć lepszą wersję z Open Offica - legalnie ze sourceforge.net
Paul (408 punktów)
>Nie jestem ojczulkiem
>OJCA mamy jednego, jest w Niebie.
>jesteś dla mnie Bratem, gdyż pielgrzymujesz ze mną na ziemi i nie wykluczone, że możesz zostać Wierzącym (bylibyśmy wtedy także Braćmi w Wierze), możesz wstąpić też do Zakonu (wtedy także bylibyśmy braćmi)
>Wszyscy wywodzimy się od Adama i Ewy
>Pokój i Dobro
>Dziękuję Kochani za Tezaurusa - super pomysł
>można wziąć lepszą wersję z Open Offica - legalnie ze sourceforge.net
>
Jako że wszyscy wywodżimy się od małpy to mamy podobne DNA i tyle. Nowy nick masz super - kwiatek - czy masz ochotę kogoś tu poderwać ? Ja jestem zajęty !
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
Nie bądź taki To Kwiatek św. Franciszka.

Iniustitia, sed lex.
placownik (17853 punktów)
>Nie jestem ojczulkiem

   Trójcą Świętą też nie jesteś i dlatego powinien Ci wystarczyć jeden nick - fratris. Ten zostaje zablokowany.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Satanisław (1358 punktów)
(zablokowany)
Frater twierdzi:
>OJCA mamy jednego, jest w Niebie.<

Frater, weź ty się zastanów - tak twierdząc nie tylko uznajesz mnie i Jezusa za braci przyrodnich, ale nawet stawiasz Jezusa w dość niezręcznej roli - zrodzonego ze związku kazirodczego.

Otóż skoro wszyscy mamy mieć jednego Ojca w Niebiesiech - to również miała go Maria, matka Jezusa. Czyli Maria była córką Boga Ojca. I ten jej tatuś dopuścił się najwidoczniej kazirodztwa na swej córce, zapładniając ją, z czego zrodził się syn Boga Ojca Jezus.

Jeszcze jedno - skoro tak samo Jezus, jak i ja mamy jednego tatusia, to może ja, Satanisław jestem prawdziwym bogiem z Trójcy, a nie Jezus?
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>I ten jej tatuś dopuścił się najwidoczniej kazirodztwa na swej córce, zapładniając ją,
   To był (rzekomo) Duch Święty, a nie Bóg Ojciec.

Iniustitia, sed lex.
krutki (1550 punktów)

   Kurcze, Paul bez tych Twoich dowcipów w ogóle nie zabrałbym się do przeczytania tego wątku...

Pozdrawiam

"Forever we will be what we want to be" | ośrodek trójmiejski
kafir (363 punktów)
>   Kurcze, Paul bez tych Twoich dowcipów w ogóle nie zabrałbym się do przeczytania tego wątku...
Ja go czytam głównie dla Paula !
No i dla małej przyjemności odbierania punkcików fratrowi jednemu w trzech osobach!

Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
J.Szulc (5723 punktów)

>No i dla małej przyjemności odbierania punkcików fratrowi

- a moja ulubiona, bo dotychczas niewojująca osoba, odwdzięcza sie tym samym.
Wiem coś o tym

Pozdrawiam.

P.S. A napisałam tylko jeden "cienki" dowcip... chyba sie nie spodobał

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
frater15 (-5 punktów)
(zablokowany)
Nadal mam o Tobie pozytywne zdanie.

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale bardzo niewielu z nas jest w stanie przyznać się do błędu i wyrazić skruchę.
Do tego potrzeba wzrostu w Pokorze.


Pokój i Dobro
TyDraniu (6569 punktów)

>Wszyscy jesteśmy grzesznikami,

Rozumiem, że ci my to chrześcijanie. Ateiści nie są grzesznikami, skoro nie mają boga, którego zasady mogliby łamać.

>ale bardzo niewielu z nas jest w stanie przyznać się do błędu i wyrazić skruchę.

Nie musisz wyrażać skruchy za błędy, wystarczy "Żegnajcie".

>Do tego potrzeba wzrostu w Pokorze.

Wzrastaj, wzrastaj. Krzyżyk na drogę.
kwiatek (3 punktów)
(zablokowany)
Mylisz się
zarówno Wierzący jak i niewierzący podlegają ocenie Sprawiedliwego Sędziego JEZUSA CHRYSTUSA.

Z tą różnicą, że jeżeli będziesz sie starał być Dobrym a, Ci nie będzie to wychodziło, BÓG będzie na Ciebie patrzył przez pryzmat Miłości i Miłosierdzia

Pokój i Dobro
TyDraniu (6569 punktów)
>zarówno Wierzący jak i niewierzący podlegają ocenie Sprawiedliwego Sędziego JEZUSA CHRYSTUSA.

Mam dobrego adwokata.

>Z tą różnicą, że jeżeli będziesz sie starał być Dobrym a, Ci nie będzie to wychodziło,

Nie chcę być Dobrym, bo kobiety kochają drani .

>BÓG będzie na Ciebie patrzył przez pryzmat Miłości i Miłosierdzia

I ocali mnie od takich świrów, jak ty?

>Pokój i Dobro

Balonówa z Coca-Colą
kafir (363 punktów)
>>No i dla małej przyjemności odbierania punkcików fratrowi
>- a moja ulubiona, bo dotychczas niewojująca osoba, odwdzięcza sie tym samym.
>Wiem coś o tym

Początkowo, tuż po wprowadzeniu punktowania wypowiedzi forumowych, uważałem to za głupi pomysł. Potem zwyczajnie traktowałem je niezbyt poważnie, ale teraz kiedy frater się zezłościł na mnie i hurtem odbiera mi punkciki, uznałem, że sprawa jest arcypoważna i honorowa!
Rock, honor, ojczyzna!!!

P.s. Myślałem, że złośliwość jest cechą ludzi inteligentnych, ale moralnie obca chrześcijanom, a tu proszę nawet zakonnik poślubiony Jezusowi potrafi bywać małostkowy.


Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
kwiatek (3 punktów)
(zablokowany)
Odebrałem Ci punkciki tylko ku Sprawiedliwości

nadal podchodzę do Ciebie z Miłością

Myślę, że pamiętasz kto z nas zaczął być oportunistą.

Pokój i Dobro
kafir (363 punktów)
>Odebrałem Ci punkciki tylko ku Sprawiedliwości
Bożej czy naturalnej?

>nadal podchodzę do Ciebie z Miłością
Jakoś nie czuję oddechu na plecach braciszku.
Ale myśl o tym grubym i sękatym sznurze, którym zapewne jesteś przepasan przyprawia mnie o uderzenia gorąca!!!

>Myślę, że pamiętasz kto z nas zaczął być oportunistą.
Ja! Ja! Natürlich!

>Pokój i Dobro
Może być pokój, może być kuchnia! Mi tam jedno. Trza spróbować wszystkiego, niy!?!

Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
kafir (363 punktów)
>>
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...

>Oj niezgłębione, więc zacznij je Moja Droga zgłębiać
>
Pokój i Dobro

>
A ty wolisz zgłębiać czy być zgłębianym, mój ty fratrze?
Nie jest ci ciepło pod sukienką?
Ściągnij kapturek, bo ci się główka zgrzeje i nie będziesz miał czym zgłębiać, proszę!
Uważaj na siebie, pa słodziutki!


Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
J.Szulc (5723 punktów)

Odpuść, Kafir.

Można pożartować, ale nie pastwić się, prawda?
Mieliśmy, dzięki Paulowi i jego dowcipom, tyle śmiechu, że trzeba pomyśleć o zmarszczkach mimicznych.
I o szacunku dla samego siebie.

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
kafir (363 punktów)
>Odpuść, Kafir.

Jeśli prosisz cobych odpuścił nam nasze winy, to chyba musza sforłordować ta prośba do jakiego inkszego Kwiotka!
>Można pożartować, ale nie pastwić się, prawda?
Ale dlaczego?
Po pierwsze: on nie przestaje żartować próbując pastwić się, a po drugie to chyba on, jako chrześcijanin ma pierwszy wystawić pośladek!
Czy jakoś tak!


Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>Ale dlaczego?
   Po pierwsze - mowa jest srebrem, a milczenie złotem ...a czasu coraz mniej.
   Po drugie dlatego, że we wszystkim musi być umiar, w umiarze także. W tym momencie dopuszczamy się okrutnego szyderstwa. Nie przystoi.
   Po trzecie dlatego, Frater nikomu nie szkodzi, nikogo nie obraża a sam już wystarczająco oberwał od "racjonalistów." To, że do niego nie dociera łagodna perswazja znaczy, że ironia też nie dotrze.
   Po czwarte dlatego, że Frater to franciszkanin, czyli najporządniejszy gatunek chrześcijanina. Franciszkanie sami mieli na pieńku z Watykanem, m.in. dlatego, że postulowali ubóstwo. Franciszkanizm jest bliski taoizmowi i buddyzmowi, wyjmij stamtąd boga i różnica się zatrze. Gdyby nas dopadli domini canes dopiero mogłoby być ciężko.

Iniustitia, sed lex.
Gosia (9452 punktów)

>(...) Frater nikomu nie szkodzi

(...)bogów Dysku nigdy nie interesowały sądy nad duszami zmarłych, więc ludzie szli do Piekła tylko wtedy, gdy w głębi serca wierzyli, że powinni tam trafić. Oczywiście nie wierzyli, jeśli nie wiedzieli o jego istnieniu.To tłumaczy, dlaczego tak ważne jest, by strzelać bez ostrzeżenia do wszelkich misjonarzy.
T.Pratchett "Eryk".

Pozdrawiam.
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
Cóż mogę powiedzieć? Przekonałaś mnie.

   Żal mi jednak Fratra tak, jak żal mi chorych ludzi. Nie wydaje mi się, że to, co robi to zupełnie wyłącznie jego wina, a wyżywanie i pastwienie się nie jest godne pochwały.

   P.S. To świństwo też trzeba rzucić w diabły, bo zanadto zwiększa empatię.

Iniustitia, sed lex.
kafir (363 punktów)
>>Ale dlaczego?
>   Po pierwsze - mowa jest srebrem, a milczenie złotem
To kiepski argument, bo nie prawdziwy!

> ...a czasu coraz mniej.
To dobry argument!

>   Po drugie dlatego, że we wszystkim musi być umiar, w umiarze także.
??? Czyżby?

>W tym momencie dopuszczamy się okrutnego szyderstwa. Nie przystoi.
W tym momencie dopuszczamy się okrutnego błędu: zaczęliśmy(ście) w jego wątku poważnie między sobą dyskutować czyli zaczęliśmy(ście) uwiarygadniać jego bla, bla, bla!
Jego pasterską paplaninę z epoki brązu zaczęliśmy traktować poważnie na co ona absolutnie nie zasługuje!

>   Po trzecie dlatego, Frater nikomu nie szkodzi, nikogo nie obraża,...
Obraża wszystkich myślących intencyjnie ignorując argumenty i bezmyślnie wklejając cytaty od czapy!
Nie widzicie tego?

>...a sam już wystarczająco oberwał od "racjonalistów."
Na razie był głaskany i perswadowano mu, że pomylił miejsca w sieci.
Nic mu się złego nie stało, a jego wiary chyba nikt nie przyrównał do choroby!

>   Po czwarte dlatego, że Frater to franciszkanin, czyli najporządniejszy gatunek chrześcijanina.
I co dalej? Jaki to ma związek ze spamem naszego braciszka od kwiatków?

>Franciszkanie sami mieli na pieńku z Watykanem, m.in. dlatego, że postulowali ubóstwo.
A to jakaś cnota?

>Franciszkanizm...
... jest częścią składową rzymskiego, dogmatycznego katolicyzmu.

Oczywiście, że możemy schować się do mysiej norki własnych mądrych dyskusji unosząc nos wysoko ponad bzdety fratrowe, ale robiąc to uznamy, że są one tylko innym punktem widzenia!
A to nie prawda!!!

Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>>
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...

>Oj niezgłębione, więc zacznij je Moja Droga zgłębiać

NIE RÓB TEGO!!! Skończysz jak koleś, o którym czytałem na Racjonaliście. Ponoć pisał, że chce być dla innych wzorem...

>
Pokój i Dobro


Ave Matka Boska Termokurczliwa!!

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Małgorzata Leśniak (3242 punktów)
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę

Jeśli rozum jest darem niebios i jeśli to samo można powiedzieć o wierze, niebiosa dały nam dwa sprzeczne i wykluczające się wzajem prezenta...

>wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba wynika
>głównie z nie odpowiednich wartości przekazywanych w
>rodzinie, jak też pobłażania występkom w czasie
>kształtowania się charakteru

Od miernej porcji głupoty ludzie czują się nieswojo i chorzy; od potężnej - przychodzą do siebie... Ty jaką porcję dostałeś?

>wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw
>lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie

>
Widząc, że ci skrzydła rosną, nie raduj się jeszcze, że jesteś poetą. Wiatrak też ma skrzydła...
marmur (26 punktów)
>[b]Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę
>próbuję tą lukę wypełnić
>wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba ...

Rozumiem Twoje poczucie misji, ale sorry, probujesz siac jakies plewy wiary. Zrzuc ten worek z sieczka, nic Ci z tego nie wzejdzie. Nie znajduje w tym co mowisz ani ziarenka prawdy, ktore zachecalo by do podjecia merytorycznej dyskusji.
>
lipschitz (1674 punktów)
Idealny koń ma kończyny geparda, tułów wielbłąda i łeb strusia A propos wzorców
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę
>próbuję tą lukę wypełnić

Czyt. chcesz być dla nas wzorem?? Boże, chroń nas przed swoimi wyznawcami....

>wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba wynika
>głównie z nie odpowiednich wartości przekazywanych w
>rodzinie, jak też pobłażania występkom w czasie
>kształtowania się charakteru

Gdzie to przeczytałeś?? W "Pani Domu"??

>wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw
>lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie


Wydaje Ci się, że dużo wiesz? Masz rację! WYDAJE CI SIĘ!!! Czemu każdego, kto myśli rozsądnie nazywasz "potomkiem warstw lewicowych"?? I do tego zarzucasz mi "wykoślawiony" światopogląd... Osobiście czuję się urażony, więc możesz się spodziewać, że będę po tobie jeździł jak po łysym koniu!

Partyzant z wyciętego lasu...

Pozdrawiam innych "wykoślawionych światopoglądowo potomków warstw lewicowych"!!

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Pisze się " lukę" ignorancie.

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
diogenes (42753 punktów)
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę

ludzie (twoje wzorce) to mało istotny element doświadczenia w budowaniu obrazu świata. twój trwały fundament to zdaje się zasłyszane od innych prawdy, tzw, tradycja. a jak do prawdy dochodzą autorytety?
wybacz - nie chodzę w cudzych butach. mogę wyobrazić sobie twoją wiarę. widzę ją, rozumiem, jak powstaje i mówię: dziękuję. zawsze oddam ci ją z powrotem. powiem ci to twoim językiem: nie pragnę wiecznego życia, nie pragnę zbawienia.
jestem tak zajęty sobą, że nie obchodzi mnie nawet zmartwychwstanie. nie myśl, że jestem tylko egoistą. bywam nim tak jak ty.

>próbuję tą lukę wypełnić...

moje luki najlepiej wypełnia pajęczyna...

>wiem, że wśród np. homoseksualistów,...

jeśli dajesz dupy - to twoja sprawa. jeśli nie - to też.

>wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw
>lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie


warstwy nie mają potomstwa...mój pogląd na świat nie ma nic wspólnego z moim ojcem, z moja matką. nie interesuje mnie to, czy zostałem ochrzczony, czy nie, czy mój ojciec był marksistą, a matka buddystką. w gruncie rzeczy nie mam żadnej tradycji. tradycja jest przypadkiem, a te mnie nie interesują. zamiast na religię chodziłem na hutniczą hałdę: było tam cieplej niż w kościele.

jeśli objawi mi się twój bóg,
będę mu współczuł jak domowej musze.

współczując mi
tracisz czas.

pozdrawiam
kwiatek (3 punktów)
(zablokowany)
przeczytaj dzisiejszą Ewangelię
Dobitnie mówi o nurtujących Cię myślach

Pokój i Dobro
diogenes
>...mówi o nurtujących Cię myślach

nie wciskaj mi kitu ...
jesli zwracasz się do mnie - pisz cos od siebie...
metka z koszuli więcej powie mi o tobie niż fragment biblii
żadna myśl mnie nie nurtuje...
ani pokój, ani wojna...
ani dobro, ani zło...
smietana8 (19 punktów)
(zablokowany)
>>...mówi o nurtujących Cię myślach
>nie wciskaj mi kitu ...
>jesli zwracasz się do mnie - pisz cos od siebie...
>metka z koszuli więcej powie mi o tobie niż fragment biblii
>żadna myśl mnie nie nurtuje...
>ani pokój, ani wojna...
>ani dobro, ani zło...
>

To dlaczego zagłuszasz na tej stronie swoje sumienie.

Czyżby to był strach?

witamserdecznie (28 punktów)
>Brak poprawnych wzorców jest u wielu z Was powodem
>braku trwałego fundamentu, by zasiać Wiarę
>próbuję tą lukę wypełnić
>wiem, że wśród np. homoseksualistów, ich choroba wynika
>głównie z nie odpowiednich wartości przekazywanych w
>rodzinie, jak też pobłażania występkom w czasie
>kształtowania się charakteru
>wiem też, że bardzo duża część z Was to potomkowie warstw
>lewicowych o wykoślawionym światopoglądzie

>

A co to sa poprawne wzory? Jak chcesz zerknij: hem.passagen.se/baraskriva

Mieszkam w Szwecji i zainteresowalam sie islamem. Interesowalo mnie w ogole wiele religii. Ktora z nich jest "wzorem poprawnym"???

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365