 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-08-2007 12:57 | kwiatek (3 punktów) (zablokowany) | Mt 22;1-14 | Przypowieść o uczcie królewskiej*
1 A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich: 2 Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. 3 Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. 4 Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: "Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!" 5 Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, 6 a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. 7 Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. 8 Wtedy rzekł swoim sługom: "Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. 9 Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie". 10 Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. 11 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. 12 Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?"* Lecz on oniemiał. 13 Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". 14 Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Jacek Krysztofik (1390 punktów) | Kwiatuszku, żal mi Ciebie, bo wchodzisz, jako ta owca między wilki. Niewłaściwie, moim zdaniem, ukierunkowujesz swój trud. Przykro mi patrzeć, jak Ci się obrywa.  Znasz może taką modlitwę: Panie, daj mi odwagę, abym zaakceptował to, czego nie mogę zmienić, siłę, abym zmienił to, co mogę i mądrość, abym umiał dostrzec różnicę. Nie będę już uczestniczył w wątkach, w których próbujesz nas nawracać i proszę Cię, żebyś wykreślił mnie ze swojej listy osób do nawrócenia. Pozdrawiam. Ying i Yang.
Iniustitia, sed lex.
|
|
 | | unknown (163 punktów) | Fratris jest przepełniony poczuciem misji. Obyś znalazł swoją "Mroczną Wieżę" Fratrisie.
|
|
| G.K. (1679 punktów) | Nie podobało mi się, a z bajek to wolę tę o Królu Lwie.
|
|
| J.Szulc (5723 punktów) |
Ty się nigdy nie zmienisz...  Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
 | kwiatek (3 punktów) (zablokowany) | > Ty się nigdy nie zmienisz...>  > Pozdrawiam.> "Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.ja nie poszukuję dyskutantów tylko poszukujących nie ja jestem celem tylko BÓG ja jestem tylko sługą Pokój i Dobro
|
|
 | kwiatek (3 punktów) (zablokowany) | > Ty się nigdy nie zmienisz...>  > Pozdrawiam.> "Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.ja nie poszukuję dyskutantów tylko poszukujących nie ja jestem celem tylko BÓG ja jestem tylko sługą Pokój i Dobro
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Ależ wiem. Szanuję Twój spokój i opanowanie. Nie wiem jak inne, ale to Forum jest dość nieprzychylne Twojej Misji. Spotykają się tu raczej ludzie o ugruntowanych poglądach, czasem skonsternowani wyczynami Twoich władz zwierzchnich. Wiem, kościół to nie Kościół. Chyba wiesz, co mam na myśli. Domyślam się, że nie traktujesz swojego podejścia jak masochizmu, ale może jednak nie trzeba "na siłę" stawać się męczennikiem? Nie lubię patrzeć, jak co niektórzy "jeżdżą" po Tobie przy cichym przyzwoleniu innych. Ani to ludzkie, ani tym bardziej kulturalne. Żarty były metodą ignorowania Twoich cytatów, które (wybacz) często męczą. Z tej racji nie chce się ich czasem nawet czytać. Nie gniewaj się, ale czasem przypominasz mi świadka Jehowy, a ich uważam za szkodliwą sektę. Rozmawiaj z nami ale nie zarzucaj nas "gotowcami". Nie tak widzę rolę, do której chyba czujesz sie powołany. Jest cała masa wątków, gdzie mógłbyś wiele powiedzieć. Nie robisz tego. Dlaczego? Działasz bardzo mechanicznie. Czy tak widzisz swoją pracę? To tak, jakby "ogniem i mieczem" nawracać Wiślan. Serio. Zastanów się.
Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
|  | | JATO (2644 punktów) | > Pokój i DobroFratris (Frater) to znowu Ty?  JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | | Paul (408 punktów) |
>ja nie poszukuję dyskutantów tylko poszukujących >nie ja jestem celem tylko BÓG >ja jestem tylko sługą >Pokój i Dobro
Jako że dziśaj nie mam czasu, to tylko jeden jedyny.
Idą sobie dwie zakonnice ulicą i spotykają dwóch metali. Jedna do drugiej ze zgrozą: - Ojej oni chyba w życiu nie widzieli prysznica! Zakonnice poszły a metale miedzy sobą: - Ty, co to jest prysznic ? - Nie wiem, jestem niewierzący.
Wieczorem wyjeżdzam i chyba zapomne podlać kwiatki.
|
|
| |  | | kafir (363 punktów) | >Wieczorem wyjeżdzam i chyba zapomne podlać kwiatki. Nie bój nic! One nie zwiędną! One żyją miłością, co prawda wyimaginowaną, bo do boga, ale zawwsze!
Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
|
|
|  | | kafir (363 punktów) | > >Ty się nigdy nie zmienisz...> >  > >Pozdrawiam.> > "Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.> ja nie poszukuję dyskutantów tylko poszukujących> nie ja jestem celem tylko BÓG> ja jestem tylko sługą> Pokój i DobroCzkawka czy schizofrenija? Mimo całej do Ciebie niechęci mam jednak nadzieję, że zwyczajnie zaczynamy odbijać ci się czkawką! Czego serdecznie życzę!
Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
|
|
| Małgorzata Leśniak (3242 punktów) | A ja, "kwiatku" (ładnyś chociaż?), odpowiem Ci tak:
"Biada wam (...) obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami" /Mt 23, 15/
|
|
 | | wierzba | Odp:Swietny dowcip ku rozwadze dyskutantow | > A ja, "kwiatku" (ładnyś chociaż?), odpowiem Ci tak:> "Biada wam (...) obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami" /Mt 23, 15/********************************************************************************* Idą sobie dwie zakonnice ulicą i spotykają dwóch metali. Jedna do drugiej ze zgrozą: - Ojej oni chyba w życiu nie widzieli prysznica! Zakonnice poszły a metale miedzy sobą: - Ty, co to jest prysznic ? - Nie wiem, jestem niewierzący. **********tym dowcipem ,bedzie mozna chyba zakonczyc te bezproduktywna dyspute nt boga. ******************************************** SLOWA przeciw SLOWOM itd,itp,blebleble.********************************************
|
|
 | | kafir (363 punktów) | Odp: Mt 22;1-14 | >A ja, "kwiatku" (ładnyś chociaż?), odpowiem Ci tak:
Skoro się do mnie zaleca, to musi być ładny!!! Prawda, mój ty brązowy Kwiatuszku?!?
Bóg to nałóg, ... a czasu coraz mniej!
|
|
 | smietana8 (19 punktów) (zablokowany) | >A ja, "kwiatku" (ładnyś chociaż?), odpowiem Ci tak: >"Biada wam (...) obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami" /Mt 23, 15/
Biada obłudnikom
13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą*. 15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę*. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. 16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada. 23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku*, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! 25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. 27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. 29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych*, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!* 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? 34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych*. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza*, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.
|
|
|  | | Jacek Krysztofik (1390 punktów) | Brawo. Wszystko pasuje jak ulał do kościoła katolickiego.
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Znowu na niebiesko? Czy to jakiś symbol? Chyba tak, prawda?
Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
| |  | smietana8 (19 punktów) (zablokowany) | >Znowu na niebiesko? >Czy to jakiś symbol? Chyba tak, prawda? >Pozdrawiam. > "Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Koleżanko to sentencja.
Wielu tu anormalnych, czyżbym zmienił galaktykę?
białych koszulek tu nie rozdają?
gadają tak jakby uważali się za normalnych?!
Parodia
ale strona , jak z kiepskiego melodramatu
Czyżby oni naprawdę nie bali się Boga? Fakt, że to wielka Łaska Sama im w rączki nie wpadnie. Musieliby o Nią zabiegać, a wyglądają na ułomnych.
|
|
| | |  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Kto ma prawo mienić sie normalnym, a kto nie? Gdzie przebiega granica normalności i nienormalności? Czy to coś namacalnego, czy tylko niewidoczna linia? Czy normalny to taki, który zamyka oczy i idzie z tłumem? A może normalny to taki, który ma odwagę przeciwstawić się nienormalności. No i skąd wie, że "tamci", to nienormalni?
Jeśli potrafisz odpowiedzieć na te pytania, masz prawo osądzać o normalności bądź nienormalności innych.
Więc...?
Pozdrawiam.
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
|
|
| unknown (163 punktów) | A niech to. Ale byłem naiwny. Ja myślałem, że się naśmiewasz z tych "opowieści" (bądź co bądź o zabarwieniu masochistycznym). "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych." A z masonów to szydzą, chociaż sami kółka wzajemnej adoracji tworzą
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|