 |
Niemcy nie chcą antyklerykalnych plakatów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-08-2011 21:19 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemcy nie chcą antyklerykalnych plakatów
5 na 5 | Ocenzurowany plakat brzmi: Nie zgadzamy się na wystąpienie papieża w Bundestagu!„Wygląda na to, że ludność nie powinna być poinformowana, jak absurdalne byłoby wystąpienie papieża w niemieckim Bundestagu.” Tymi słowami Dieter Potzel, rzecznik prasowy Wolnych obywateli w imieniu demokracji, komentuje fakt, że żadna z niemieckich firm plakatowych nie miała odwagi na przyjęcie rozprowadzenia wielkiego plakatu Wolnych obywateli, który też wskazałby na możliwość otrzymania bezpłatnej broszury na ten temat. Oto fragment plakatu: Cytat:Nie zgadzamy się na wystąpienie papieża w Bundestagu!Papież nie jest autentycznym przedstawicielem państwa, głową państwa, lecz przywódcą religijnym prowadzącym dyktatorską politykę, który nie ma czego szukać w demokratycznie wybranym parlamencie. Odpowiada on natomiast za tuszowanie przestępstw seksualnych na skalę światową. Takie odwiedziny kosztują niemieckich podatników 100 milionów euro. (Plakat można zobaczyć: www.freie-buerger.org) Potzel komentuje dalej, że firmy plakatowe przyznają się do tego, że obawiają się po prostu „telefonów” lub „pism”, oczywiście ze strony Kościoła, bo od kogo by innego? „ To jest jak najgorsze świadectwo wolności słowa. Brakuje realnego forum do zajęcia stanowiska krytycznego wobec Kościoła lub pozakościelnego. Podobna tendencja ukazała się również w sprawie » graniczącej już z histerycznym sposobem odrzucenia « zespołu, który pragnął się uformować jako pozakościelny w ramach partii SPD. Jak widać w dalszym ciągu przedstawicielom Kościoła udaje się w sposób mniej lub bardziej subtelny zastraszać ludzi swoimi groźbami o potępieniu. Od setek lat malują swoje demony na ścianach, żeby wciąż na nowo ludziom podgrzewać piekło” stwierdził dalej Potzel, były pastor protestancki. „Dla prawdziwych niemieckich demokratów zachodzi pytanie: Czy w Republice Federalnej zaprowadza się teraz demonizację zamiast przestrzegania demokracji? Jeśli tak, to papież może od razu zabrać ze sobą z Watykanu też szefa-egzorcystę Gabriele Amorth, by z Bundestagu wypędzać ‚diabła’. Takich posłów, którzy jako niekatolicy wylądują w piekle, z punktu widzenia katolicyzmu, będzie wielu.” Potzel twierdzi: „22 września byłby dla demokracji czarnym dniem, gdyby papież miał wystąpić w Bundestagu. Zagranica odebrałyby ten fakt, jakby w Bundestagu rządzili już tylko obłudni reakcjoniści. Biedne Niemcy!” | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Miłosz Michałowski (1657 punktów) | Powiedziałbym, że Niemcy i tak nie mają co narzekać; w tym sensie, że Kościół im się tak nie panoszy. A przy okazji wizyty Benedykta, mogliby spytać "przenajświątobliwego", czy jest bardziej Niemcem czy "Watykańczykiem"?  Zapraszanie papieży zawsze mnie trochę bawi, dziwi, bulwersuje... Oto przyjeżdża głowa takiego, jak dla mnie, pseudopaństwa - niedemokratycznego, którego celem jest szerzenie śmiesznej ideologii opartej na metafizyce, które (ustami swojego przedstawiciela przy ONZ) twierdzi, że prawo do zachowań homoseksualnych jest sprzeczne! z prawami człowieka etc... I za szerzenie tego typu światłych myśli jeszcze się płaci (kosztami przygotowania wizyty, ochrony etc.). Papież przyjedzie, popitoli, może trochę oczerni Niemców: a to, że odwracają się od Ducha św. czy innych fantomów, wspomni coś o gejach, cywylizacji śmierci itp., ludzie będą klaskać i pochylać głowy w zadumie. A przywódcy państwa przywitają się z tym klaunem, oddając mu szacunek, na jaki nie zasługuje. Może chociaż nie będą go całować po pierścionkach, jak nasz prezio Bronek "obiat" Komorowski. Skoro zachodni przywódcy spotykają się z Beniem, to dlaczego nie z prezydentem Iranu? Jest równie oświecony
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|