Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zdania wybranej garstki Polaków na temat opodatkowania KK

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-08-2007 13:07Monika (217 punktów)Zdania wybranej garstki Polaków na temat opodatkowania KK

www.wptv.w(*)wp=1187261395.995&ticaid=144ac

Szególnie śmieszy mnie sposób wypowiedzi pierwszej pary...Mężczyzna jeszcze ujdzie w tłumie, ale ta pani chyba sama nie wie co mówi....

"Ludzie dają, bo chcą, a nie każdy musi dawać, każdy daje z własnej woli..."
Szkoda, że takiego zdania jest większość Polaków....I w zasadzie jest im obojętne, czy KK jest czy nie jest opodatkowany, czy będzie czy nie będzie...Bo jak stwierdził pan nr 1. (czym wprawił mnie w zdumienie) NIE ON SIĘ TYM ZAJMUJE! - więc nie ma zdania na ten temat...
Skoro tak jak wyżej napisałam i jak dobrze o tym wiemy, większość Polaków myśli w taki własnie sposób, czy mamy szansę na wygraną tzn. opodatkowanie Kościoła?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kszan (559 punktów)
> czy mamy
>szansę na wygraną tzn. opodatkowanie Kościoła?

Nie. Nie mamy
wierzba
>> czy mamy
>>szansę na wygraną tzn. opodatkowanie Kościoła?
>Nie. Nie mamy
********************
Nie tak dawno problem byl delikatnie poruszony w TVN24.
w konteksie formy opodatkowania.
Natychmiast odezwal sie biskup Pieronek i wielce oburzony,
ze ktos odwazyl sie wrocic do tego tematu,byl mocno poirytowany
-oswiadczyl,,,,,,,,,ze kk placi podatki jak wszyscy obywatele.
Sprawa byla w sposob "delikatny"poruszana juz wiele razy,nawet
za czasow SLD u wladzy ale te tchorze eseldowcy ukrecili
"glowe calej sprawie".Nie mam zaufania ani do prawicy
i lewicy rowniez-szmatlawcy.
Jest jakas dziwna cecha wystepuje w naszym spoleczenstwie:
niewytlumaczalna spolegliwosc wobec kk.
Mysle,ze za naszego zycia to sie nie zmieni.
*******************************

Kalisz (101 punktów)
Protestuje przeciwko nazywaniu SLD lewicą, to oportunistyczne polityczne panie lekkich obyczajów, z małymi wyjątkami, które niestety chociaż barwne nie nadają tej formacji odpowiedniego charakteru.
nieobecny
Mocno przeginasz.

Pan nr 1 ma swoje zdanie, które określa mówiąc, że KK nie będąc w sensie prawnym przedsiębiorstwem nie jest zobowiązany do płacenia podatków, że podlega innym uregulowaniom - i to jest prawda, choćby nie wiem jak bardzo cię to śmieszyło.
Ponadto stwierdzenie pana nr 1, że nie on się tym zajmuje w dalszym ciągu jego wypowiedzi jest uzasadnione w ten sposób, że nie od niego zależy ustanawianie zmian w prawie - to też prawda.

Zamiast pękać ze śmiechu i się zdumiewać lepiej staraj się zrozumieć co ludzie mówią.
16-08-2007 23:13 
 Ocena 1 na 1
Monika (217 punktów)
>Mocno przeginasz.
>Pan nr 1 ma swoje zdanie, które określa mówiąc, że KK nie będąc w sensie prawnym przedsiębiorstwem nie jest zobowiązany do płacenia podatków, że podlega innym uregulowaniom - i to jest prawda, choćby nie wiem jak bardzo cię to śmieszyło.
>Ponadto stwierdzenie pana nr 1, że nie on się tym zajmuje w dalszym ciągu jego wypowiedzi jest uzasadnione w ten sposób, że nie od niego zależy ustanawianie zmian w prawie - to też prawda.
>Zamiast pękać ze śmiechu i się zdumiewać lepiej staraj się zrozumieć co ludzie mówią.

Tak, a Ty zrozum mnie i to, ze smiałam się z tego, że sam się gubi w swojej teorii...
Osnowa
>czy mamy szansę na [...] opodatkowanie Kościoła?

Gdyby w celu niepłacenia podatków rozmaite podmioty gospodarcze poprzekształcały się w związki wyznaniowe, szybko doszłoby do wyklarowania sytuacji. Wówczas albo by opodatkowano wszystkie kościoły, albo otwarcie określilibyśmy się jako państwo katolickie.
Osnowa
>Gdyby w celu niepłacenia podatków rozmaite podmioty gospodarcze poprzekształcały się w związki wyznaniowe...

A, i jeszcze taki podmiot może wziąć mnie na wspólnika.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365