 |
Ateista.org - ku przestrodze Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-06-2007 00:52 | Kornowski (835 punktów) | Ateista.org - ku przestrodze | Przypadkowo trafiłem na portal ateista.org, z którego dowiedziałem się, że każdy kto nie wierzy boga, lub wierzy inaczej niż autor(lub autorzy) tej strony jest skrajnym hedonistą, kwestionuje kodeks moralny, ma depresje i skłonności samobójcze, oraz nie zdaje sobie sprawy z tysiąca rzeczy.
Niestety, niektórzy "racjonaliści" i "ateiści" piszą porównywalne bzdury... Tymczasem o tym, czy ktoś jest dobry czy zły, głupi czy mądry nie decyduje jego wiara czy ateizm, ale jego poczynania
Dobranc Wszystkim
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| bockxer (1165 punktów) | Odp: ateista.org - ku przestrodze | Toż w tytule tej stronki ludzi po religijnej aborcji mózgów stoi jak byk: Teistyczny serwis informacyjny.
|
|
 | | placownik (17853 punktów) | Odp: Ateista.org - ku przestrodze | > Toż w tytule tej stronki ludzi po religijnej aborcji mózgów stoi jak byk: Teistyczny serwis informacyjny.>  Toż Kornowski doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W tytule wątku stoi jak byk: ku przestrodze . Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | Kornowski (835 punktów) | Chciałem po prostu pokazać do czego prowadzi zaślepienie i fanatyzm i przestrzec forumowiczów, aby nie zniżali się do tego "poziomu"
|
|
| google | Autor tej teistycznej witryny ma więcej jadu niż niejeden antyklerykał.
>Tymczasem o tym, czy ktoś jest dobry >czy zły, głupi czy mądry nie decyduje jego wiara czy ateizm, >ale jego poczynania Wg niego niewierzący są głupi. Nie burzmy jego poukładanego świata, przecież nie opiera się on na argumentach ale emocjach, a z tymi żartów nie ma.
|
|
| Czarny (262 punktów) | Autor stronki to zwykły hipokryta. W jego definicji ateisty można wyczytać: "Wyniosłość, pycha, złość, zarozumiałość, opryskliwość i ignorancja są jego naturą." podczas gdy po przeczytaniu tego jego słownika pojęć wyraźnie widać, że to raczej on wykazuje się tymi cechami (no może z wyjątkiem złości i opryskliwości).
|
|
 | | Jacek Krysztofik (1390 punktów) | > Autor stronki to zwykły hipokryta. W jego definicji ateisty można wyczytać: "Wyniosłość, pycha, złość, zarozumiałość, opryskliwość i ignorancja są jego naturą." podczas gdy po przeczytaniu tego jego słownika pojęć wyraźnie widać, że to raczej on wykazuje się tymi cechami (no może z wyjątkiem złości i opryskliwości).Za podobne wypowiedzi, kierowane pod adresem katolików możnaby zostać oskarżonym o obrazę "uczuć" religijnych. Czy przypadkiem autora omawianej witryny nie można pozwać za publiczną dyskryminację ze względu na bezwyznaniowość i pomówienia?
Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery. Z niego wynika reszta. -- George Orwell, 1984
|
|
|  | | Piotr G. /Grim/ (288 punktów) | > Za podobne wypowiedzi, kierowane pod adresem katolików możnaby zostać oskarżonym o obrazę "uczuć" religijnych. Czy przypadkiem autora omawianej witryny nie można pozwać za publiczną dyskryminację ze względu na bezwyznaniowość i pomówienia?To interesujące. Być może udałoby się znaleźć na tego hipokrytę paragraf. Co prawda nie będzie to "obraza uczuć religijnych". Musimy być konsekwentni w stanowisku że "brak wiary to nie wiara" oraz, że nie jesteśmy członkami organizacji wyznaniowej. Nie można publicznie obrażać uczuć religijnych, mniejszości narodowych, narodowości, osób publicznych... Czy istnieje coś jak obraza uczuć na tle światopoglądowym? A może inaczej: obraza ludzi na podstawie reprezentowanego przez nich światopoglądu? Ja już się czuję wystarczająco obrażony, a reszta?
And the man said: Let there be light.
|
|
| kimak (2276 punktów) | Moim zdaniem, ta stronka, świadczy najlepiej o jej autorze (bądź autorach). Nie ma się czym przejmowac, bo jest ona tylko kompilacją tego wszystkiego, co można od szczególnie sfanatyzowanych religiantów usłyszec przy kazdej okazji, lub przeczytac na ich portalach. Ani bym z tym nie polemizował, ani nie pozywał do sądu, jak ktoś zasugerował. "Argumerty", jakie można w tym szambie wyłowic, przekonaja tylko równie ograniczonego człowieka jak autor tej strony, a na pewno odstręczą każdego, kto ma w sobie odrobinę zdrowego rozsądku i dobrego smaku. Generalnie, jestem przekonany, że ta strona wiecej czyni nam dobrego niż złego. Pozdrawiam
"Bawimy się, bawimy ładnie, lub nie nieważne, bo Nico niełatwo rozdrażnić" Lech Janerka
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|