 |
Wszędzie ci katolicy...:-( Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-08-2007 00:48 | wiśniowski (9 punktów) | Wszędzie ci katolicy...:-( | Witam Was wszystkich. Krótki temat. Czy zauważyliście, że na forach poświęconych osobom niezwiązanym z żadnym związkiem wyznaniowym czy sektą, jest po prostu o dużo za dużo katolików? Albo starają się nawiązać konstruktywną polemikę używając niekonstruktywnych argumentów, albo bezczelnie nawracają, a Ci "najlepsi" walą prosto z mostu o "piekielnych czeluściach" "płaczu i zgrzytaniu zębami" etc. etc. etc... Ja osobiście mam tego dosyć. Szukam spokoju, miejsca w "sieci" gdzie spokojnie mógłbym porozmawiać na różne tematy, ale tylko ze "swoim społeczeństwem". Co sądzicie o utworzeniu forum tylko i wyłącznie dla ateistów, agnostyków i osób generalnie niewierzących? (Jestem tutaj nowy, więc może takowe już istnieje, zobaczymy, co pokaże dyskusja...). Pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| G.K. (1679 punktów) | Odp: wszędzie ci katolicy...:-( | Nie licząc kilku trolli (pozdrowienia dla fratisa  ) to forum jest właśnie takim miejscem. Nie jest ono tylko dla ateistów, jest dla każdego. Izolowanie się od innych źle wpłynęłoby na nas samych. Wiem, że sami byśmy sobie świetnie poradzili, ale jednak niektóre dyskusje wymagają strony przeciwnej, gdzie z pomocą przychodzą wierzący, którzy potrafią przedstawić swoje argumenty, robią to kulturalnie i z zachowaniem wszelkich innych zasad. Jeśli nie wierzysz to poszukaj chociażby wątków, w których wypowiadał sie niejaki Kontrast. To, że ktoś jest katolikiem absolutnie nie skreśla go jako człowieka. Może miałeś pecha, trafiałeś na nawiedzonych fanatyków (energia + głupota = fanatyzm). Pozdrawiam
|
|
 | | HannaW | Ja osoby takie jak frater lub pelagia traktuję z przymrużeniem oka, nawet je lubię  Wydaje mi się, że zagadnienie wyczerpuje wypowiedź poprzednika
|
|
| JATO (2644 punktów) | Odp: Wszędzie ci katolicy...:-( | > Czy zauważyliście,> że na forach poświęconych osobom niezwiązanym z żadnym> związkiem wyznaniowym czy sektą, jest po prostu o dużo za> dużo katolików?Oni to maja wdrukowane! Ewangelizację i nawracanie!  Jak maja odpowiednio wysoki poziom to fajnie się z nimi polemizuje. W przeciwnym wypadku. poza uszczypliwymi uwagami wszyscy ich lekceważą. Ot taki lokalny koloryt.  JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | | wisniowski (9 punktów) | Dzięki za odpowiedzi! Macie racje, jest kilku "troli" na tym forum, ale generalnie kulturka. Mam złe wspomnienia z ateista.pl. generalnie racjonalista jest na trochę wyższym poziomie. Pozdrawiam serdecznie. p.s. lubię i preferuję pluralizm społeczny, ale (można pobujać w obłokach czasami...) wyobraźcie sobie sami, co to by był za piękny świat, gdyby żyli na nim sami ateiści...  POZDRAWIAM
|
|
|  | | G.K. (1679 punktów) | > Dzięki za odpowiedzi! Macie racje, jest kilku "troli" na tym forum, ale generalnie kulturka. Mam złe wspomnienia z ateista.pl. generalnie racjonalista jest na trochę wyższym poziomie. Pozdrawiam serdecznie.> p.s. lubię i preferuję pluralizm społeczny, ale (można pobujać w obłokach czasami...) wyobraźcie sobie sami, co to by był za piękny świat, gdyby żyli na nim sami ateiści... > POZDRAWIAMNiektórzy tutaj lubią czepiać się ortografii. Np. "troll" piszemy przez dwa "l", nazwę serwisu zaczynamy wielką literą (Racjonalista), "P.S." jak i zdanie zaczynane po tych literach piszemy również wielką liter, a i tych pozdrowień nie musiałeś wcale tak wykrzyczeć  P.S. Wybacz, ale musiałem to zrobić ;P Pozdrawiam
|
|
Satanisław (1358 punktów) (zablokowany) | > Co sądzicie o utworzeniu forum tylko i wyłącznie dla ateistów, agnostyków i osób generalnie niewierzących?<Super pomysł. Jakie wtedy byłyby ciekawe dyskusje!!!!! Na przykład: -Boga nie ma. -Masz rację, Boga nie ma -Zgadzam się z Tobą, Boga nie ma -Jestem tego samego zdania - Boga nie ma. -Macie rację, też sądzę, że Boga nie ma. -Słuchajcie, a może jednak... -Zabanować trolla!!!!! -Zabanowałem, możemy wrócić do dyskusji. O czym to mówiliśmy? Aaaa, że Boga nie ma. -Słusznie prawisz, przecież Boga nie ma.......
|
|
 | | japanese | Z tą ortografią to trochę przesada, ale ok, jak nie ma się do czego przyczepić...A co do posta "-Boga nie ma.-Masz rację, Boga nie ma" etc., to pozostawie go bez komentarza, choć przyznam, że sam w gronie samych ateistów prowadzę znacznie bardziej konstruktywne i ciekawe rozmowy, i nie potrzebuje do ich kontynuacji katolików.... Chyba że S.P. Satanisław potrzebuje... Pozdrawiam
|
|
|  | | wisniowski (9 punktów) | Z tą ortografią to trochę przesada, ale ok, jak nie ma się do czego przyczepić...A co do posta "-Boga nie ma.-Masz rację, Boga nie ma" etc., to pozostawie go bez komentarza, choć przyznam, że sam w gronie samych ateistów prowadzę znacznie bardziej konstruktywne i ciekawe rozmowy, i nie potrzebuje do ich kontynuacji katolików.... Chyba że S.P. Satanisław potrzebuje... Pozdrawiam
|
|
 | | Jacek Krysztofik (1390 punktów) | - Prawda, Ssatanisław ma rację, tudzież: - Ssatan dobrze prawi, - Zgadzam się z Ssatanem, - Pedały to geje, medal dla Ssatacha, - Geje to pedały, Ssatan dobry le(j)kasz jezd, - Homiki do domu! - SSYJONIŚCI DO SSYJAMU! - RZYDZI WON! - SSOCJALIŚCI TO KAPITALIŚCI!
Oto został stworzony dla człowieka jeden język i dwoje oczu i dwoje uszu, aby słuchał i widział więcej, aniżeli mówi. -- Sufi
|
|
|  | Satanisław (1358 punktów) (zablokowany) |
> - SSYJONIŚCI DO SSYJAMU!<Aż tak złego losu sympatycznym Tajom i ponętnym Tajkom nie życzę
|
|
| japanese | jeszcze chciałem coś dodać. czasami pomaga. to, że boga nie ma uznaje za (zapomniałem wyrażenia, z matematyki...) coś w rodzaju "prawdy oczywistej". po prostu nie poddaje tego dyskusji. jest to dla mnie tak oczywiste, jak to, że 2+2=4. rozmowa ta temat "czy bóg istnieje" jest, moim zdaniem waleniem grochem o ścianę. poza tym nie lubię wdawać się w konflikty z katolikami, jestem raczej pokojowo nastawiony, i mam złe doświadczenia z tym związkiem wyznaniowym.
pozdrawiam
|
|
 | | wisniowski (9 punktów) | jeszcze chciałem coś dodać. czasami pomaga. to, że boga nie ma uznaje za (zapomniałem wyrażenia, z matematyki...) coś w rodzaju "prawdy oczywistej". po prostu nie poddaje tego dyskusji. jest to dla mnie tak oczywiste, jak to, że 2+2=4. rozmowa ta temat "czy bóg istnieje" jest, moim zdaniem waleniem grochem o ścianę. poza tym nie lubię wdawać się w konflikty z katolikami, jestem raczej pokojowo nastawiony, i mam złe doświadczenia z tym związkiem wyznaniowym. pozdrawiam
|
|
| wisniowski (9 punktów) | mała sprawa techniczna. japanese i wiśniowski, to jedna i ta sama osoba, czyli ja  nie wiem, czego system raz pisze tak, a innym razem inaczej. w każdym bądź razie to ja
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|