Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rocznica Sierpnia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-09-2007 22:40diogenes (42753 punktów)Rocznica Sierpnia
uważam, że skutki zdarzeń należą do zdarzeń...
to chyba odosobniony pogląd.
jesteśmy skłonni ujmować zdarzenia w ramy rozsądnych dat. dlaczego? no bo takim "zdarzonkiem" łatwiej manipulować. jest poręczne jak zwykły przedmioty, stół, krzesło, czy puszka po piwie. jak kawałek rzeki...bez źródła i ujścia...
sierpień 89. miesiąc. dokładnie jeden. no i wszystko jasne...
a dzisiaj, po kilkudziesięciu latach ludzie zadają sobie pytanie: o to walczyliśmy? o taki gnój?
odpowiem: tak. bo każde zdarzenie powoduje sprzeczne pod względem wartościowania inne zdarzenia, raz dobre, potem złe, a potem znowu dobre...i tak dalej, bez końca...
nie dziwię się tym, którzy przeklinają sierpień.
i nie dziwię się tym, którzy go apoteozują.
skoro sierpień 89 był raz - już nigdy się od niego, jak od rzepa, nie odczepimy.

będzie naszym przekleństwem i zbawieniem.

chyba...chyba że nie było żadnego sierpnia 89.
że to tylko społeczne złudzenie, zbiorowe marzenie, przekręt,
którego wciąż nie potrafimy
dobić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DrobnerOdp: rocznica sierpnia
Chyba raczej chodzi o 'sierpień 80'.
W 89 ważny był 'czerwiec'.

Pozdrawiam.
Drobner, liczący lata i miesiące.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365