Racjonalista - Strona głównaDo treści
powód dla którego warto wydać 5 miliardów rocznie na KK

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-12-2007 17:31tokamaka (58 punktów)powód dla którego warto wydać 5 miliardów rocznie na KK
5 miliardów zł rocznie płacimy na kościół. Po tych słowach wypowiedzianych przez polityka SLD czekałem w napięciu co powie "mój człowiek" z PO a musiałem uzbroić się w cierpliwość, żeby przeczekać mowę trawę pana z pisu. Usłyszałem, że warto wydać te pieniądze a nawet więcej, gdyż tylko kościół jest w stanie zaprowadzić ład moralny w Polsce. PO rozmontowywuje elektorat pisu, cel uświęca środki, ale i tak im tego nigdy nie wybaczę...
Jest w tym jednak ziarno prawdy, co nie usprawiedliwia istnienia takiej instytucji jak KK. Pewnie nie jest to wykonalne, ale pomarzyć można: Niedziela rano, ubieram się odświętnie, wychodzę z domu i widzę moich sąsiadów idących w tym samym kierunku co ja. Dochodzimy do budynku, który wygląda jak kościół, tyle, że krzyż zastąpiony jest rzeźbą sowy. Niestety budynek jest pełny i trzeba postać na zewnątrz. Wnętrze również przypomina te znane z KK tyle, że pozbawione wszelkich symboli religijnych. Przemawia średni wiekiem mężczyzna w sutannie z obrączka na palcu nie wyglądający jakby walił sake co drugi dzień. Rozpoczyna od przypowieści o spotkaniu Aleksandra Wielkiego i Diogenesa. Całą opowieść kończy puentą: "Gdybym nie był Aleksandrem, chciałbym być Diogenesem." Później następuje powrót do spraw bardziej przyziemnych, czyli np. potrzeby wybudowania nowej hali dla szkoły, sposobami zabezpieczania się przed wirusem HIV itp. Następnie przechodzi między wiernymi z tacą z napisem wikipedia. Na koniec spotkania przekazujemy sobie znak pokoju i do domu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)
Wątek zdublowany, zamykam.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365