Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opus Dei a prawo polskie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
23-12-2007 11:50stokrotka (877 punktów)Opus Dei a prawo polskie
Przeczytałam, iż członkostwo w Opus Dei jest tajne. Moje pytanie: Czy organizacja może utajniać członkostwo, swoje struktury według prawa polskiego? I jaką kwalifikację organizacyjną ma Opus Dei w Polsce? Co to znaczy wydzielona część struktur administracyjnych Kościoła katolickiego?
Joanna
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

joanitaOdp: Opus dei a prawo polskie
>Przeczytałam, iż członkostwo w Opus Dei jest tajne. Moje
>pytanie: Czy organizacja może utajniać członkostwo, swoje
>struktury według prawa polskiego? I jaką kwalifikację
>organizacyjną ma Opus Dei w Polsce? Co to znaczy wydzielona
>część struktur administracyjnych Kościoła katolickiego?
>Joanna
***********************************************
Struktury są mocno rozbudowane,tajne.Wszyscy o tym wiedzą
ale udają że nie wiedzą .
Częsć się boi ujawniać i wcalę się nie dziwię.
Moja Stokrotko.Nie wiem czy prowadzisz samochod,jeżeli tak,to
zwroć uwagę.Moze zdarzyć się że spotkasz na drodze
samochod przed Tobą ze znakiem naklejonej
"rybki"(ok.25 cm)-zawsze z tyłu po lewej
stronie bagażnika. Jest ich coraz wiecej.
Nie kazdy może się dostac do tego tworu.
Jest to elitarna organizacja.-Należą do niej dziennikarze lekarze
i praktycznie b.wiele zawodow-ludzie szczeg.inteligentni ale
bezgranicznie oddani kosciołowi.Należą też
posłowie b.popularni,eurodeputowani,wielu cudzożiemcow,
ludzi bardzo wpływowych, premierow.To tak jak kiedyś
Masoneria w Europie.Przenikają wszedzie nawet do
(racjonalista.pl).Duża zasługą w rozbudowie miał JP2.
Sprawa jest prosta .Walka o kształt mentalny i wpływy
finansowe konsekwentnie do realizowania na przestrzeni
kilkudziesiecioleci(krok po kroku).Juz nie chcę dalej wnikać,bo
też zaczynam się bać.
Radzę Ci nie dotykać tego tematu.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,4654/k,2
****************************

stokrotka (877 punktów)
Bać się chyba nie ma sensu. To rodzaj "tajnej" grupy, której celem są prywatne korzyści. Podobny nepotyzm można spotkać i w innych organizacjach. Nie da się go wyplenić, bo egoizm i wspieranie własnego stada jest wpisane w ludzką naturę. Wystarczy świadomość i dystans do życia. Nie naprawimy świata, a banie się tylko niepotrzebnie spędza sen z powiek

www.niewygodnemysli.blogspot.com
joanita
>Bać się chyba nie ma sensu. To rodzaj "tajnej" grupy, której celem są prywatne korzyści. >Podobny nepotyzm można spotkać i w innych organizacjach. Nie da się go wyplenić, bo >egoizm i wspieranie własnego stada jest wpisane w ludzką naturę. Wystarczy >świadomość i dystans do życia. Nie naprawimy świata, a banie się tylko niepotrzebnie >spędza sen z powiek
>
www.niewygodnemysli.blogspot.com

********************************
Jak sobie doładnie przeczytasz to się dowiesz.
Oczywiscie nikt nie będzie Cie gonić z nożem w ręku.-
Są inne piękne sposoby.by odeszła Ci ochota
od grzebania w tej materii.Podam przykład ;kiedyś
bezmyslnie podałem "pro publico bono"
adres "ośmiornicy rzymskiej".Po tygodniu ktoś włamał
się do mego kompa i wymazal adres,jak rownież zrobił
u żrodła tego artykułu to samo,czyli w adresie strony"www"
podanym Tobie j/w(poprzednio)
.Napisałem list w tej sprawie do autora
tego artykułu.Nie odpisał mi a w miejscu gdzie to było
zmienione,znajduje się zapis pt"Zapraszamy do Dyskusji"
Pozostały tylko adresy krajowe i zagraniczne.Wowczas
wyrażnie zmalało moje zainteresowanie stroną
www.Racjonalista.pl i 2-krotnie zwrociłem się
(mailing@racjonalista.pl) by nie przysyłano mi
automatycznych powiadomień o Waszej stronie.
Nie uwzględniono tego i nadal to leci w mojej poczcie
codziennie.Posłuchaj "Stokrotko"gdybyś nie była członkiem PSR-u
nigdy bym tego nie ujawnił.Jestem starszym facetem i "wiszą mi"
te wszelkiego rodzaju dywagacje -perturbacje polityczno-koscielne
i inne.Odnoszę sie do naszej rzeczywistosci z duzym dystansem i
uważam,że każdy Narod ma taki Rząd i politykow na jaki zasługuje.
Koniec -kropka.Pozdrawiam z dużą sympatią i sprawę zamykamy.
*********************************************

joanita
Wielkie Dzięki !Przeczytałem to co mi zostało przysłane
z wielką dokładnością:
www.niewygodnemysli.blogspot.com/
Jeszcze raz gorąco pozdrawiam
***********************
gurgul (651 punktów)
Członkowstwo w Opus Dei nie jest tajne. Rodzice mojego kumla sa w Opus Dei i wszyscy ich znajomi o tym wiedzą, nawet ja wiem, a przeciez jestem znajomym ich syna, a nie ich. Byłem nawet na paru spotkaniach w Opus Dei i było ok. Nie sptkałem się z żadnym fanatyzmem, ani nic niepokojącego nie zauwazyłem. Opus Dei to wspólnota ludzi dążących do zbawienia przez sumienne wykonywanie codziennych obowiązków. Nie widzę w tym nic złego.
joanita
>Członkowstwo w Opus Dei nie jest tajne. Rodzice mojego kumla sa w Opus Dei i wszystcy >ich znajomi o tym wiedzą, nawet ja wiem, a przeciez jestem znajomym ich syna, a nie >ich. Byłem nawet na paru spotkaniach w Opus Dei i było ok. Nie sptkałem się z żadnym >fanatyzmem, ani nic niepokojącego nie zauwazyłem. Opus Dei to wspólnota ludzi >dążących do zbawienia przez sumienne wykonywanie codziennych obowiązków. Nie widzę >w tym nic złego.
*****************************************************************
To o czym piszesz to szkołka przedwstepna na zasadzie "kołka różancowego".
Poczytaj sobie dokładnie jakie wymogi muszą byc spełnione.
By się tam dostać trzeba odbyć wieloletni staż.Tam nie przyjmuje się
ludzi głebokiej wiary,to za mało-Trzeba sobą coś prezentować.Poczytaj sobie
dokładnie;
www.racjonalista.pl/kk.php/s,4654/k,2
************************************************
joanita
>>Członkowstwo w Opus Dei nie jest tajne. Rodzice mojego kumla sa w Opus Dei i wszystcy >ich znajomi o tym wiedzą, nawet ja wiem, a przeciez jestem znajomym ich syna, a nie >ich. Byłem nawet na paru spotkaniach w Opus Dei i było ok. Nie sptkałem się z żadnym >fanatyzmem, ani nic niepokojącego nie zauwazyłem. Opus Dei to wspólnota ludzi >dążących do zbawienia przez sumienne wykonywanie codziennych obowiązków. Nie widzę >w tym nic złego.
*****************************************************************
To o czym piszesz to szkołka przedwstepna na zasadzie "kołka różancowego".
Poczytaj sobie dokładnie jakie wymogi muszą byc spełnione.
By się tam dostać trzeba odbyć wieloletni staż.Tam nie przyjmuje się
ludzi głebokiej wiary,to za mało-Trzeba sobą coś prezentować.Poczytaj sobie
dokładnie;
www.racjonalista.pl/kk.php/s,4654/k,2
************************************************
Autor tekstu:*** Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4654
Jak wygląda rekrutacja:

aplikacja
po min. 6 miesiącach - włączenie
po min. roku - podpisanie umowy odnawialnej co roku
po min. 5 latach - inkorporacja ostateczna
gurgul (651 punktów)

>*****************************************************************
>To o czym piszesz to szkołka przedwstepna na zasadzie "kołka różancowego".
>Poczytaj sobie dokładnie jakie wymogi muszą byc spełnione.
>By się tam dostać trzeba odbyć wieloletni staż.Tam nie przyjmuje się
>ludzi głebokiej wiary,to za mało-Trzeba sobą coś prezentować.Poczytaj sobie
>dokładnie;
>www.racjonalista.pl/kk.php/s,4654/k,2
>************************************************
Zeby się dostać do "właściwego" Opus Dei rzeczywiscie trzeba spełniac pewne wymogi. Po prostu mówię, ze mit tego bractwa jest absurdalny. Nie twierdzę ze nigdy nie zdarzyło się tam nic złego, bo tego nie wiem, ale nie rozumiem dlaczego akurat Opus Dei jest tak kontrowersyjne.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365