Racjonalnie (niektórzy wolą określenie "naukowo") można wypowiadać się na każdy temat. To. czy przedstawione zdanie ma sens, czcy jest go pozbawionym zależy nie od omawianego przedmiotu, ale od jakości argumentacji. Zarówno o Apokalipsie jak i o meteorologii, medycynie, krasnoludkach itd. można dyskutować posługując się rozumem prawidłowo, albo bredzić. Jeśli chodzi o Apokalipsę (piszę z dużej litery, gdyż jest to nazwa własna - tytuł), istnienie jej jest faktem sprawdzalnym (różnica in plus w porównaniu z wymienionymi przykładowo krasnoludkami) i w omawianiu tego faktu nie widzę nic nieracjonalnego. Natomiast pytanie, czy racjonalnie można uzasadnić poruszanie tego tematu na nin. forum? Jednak aby racjonalnie odpowiedzieć na to pytanie, należy znać treść inicjującej temat wypowiedzi, która z reguły jest pytaniem zwróconym do ogółu forumowiczów. A w tej sprawie wydaje się, że można przypomnieć znany aforyzm, który głosi, że: "nie ma głupich pytań, głupie są tylko odpowiedzi". Ostateczny wniosek jest ten, że o ile zdarzają się tematy, których poruszanie na tym forum razi, po prostu należy do nich nie włączać sie, a kwestię "wyrzucić, czy nie wyrzucać?" pozostawić moderatorom.
Stach M. G.
|