Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rosja, Białoruś, Polska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-09-2007 13:47waldmarcRosja, Białoruś, Polska
Patrząc na sytuację w naszym kraju, a głównie na ewolucję (wsteczną) świadomości polskiego społeczeństwa (choćby wczorajszy sondażowy skok PiS), powstaje pytanie: czy rzeczywiście należymy do kręgu zachodniej cywilizacji, ewentualnie czy jeszcze do tego kręgu aspirujemy? Wydaje się, że coraz bardziej brniemy na Wschód, w kierunku rozwiązań rosyjskich czy białoruskich: przy formalnej demokracji rzeczywiste autorytarne rządy, wszechwładza specsłużb, knajacko-populistyczny język polityków, nacjonalizm itp., a to wszystko przy aplauzie gawiedzi. Może faktycznie Rosja i Białoruś to nasz krąg cywilizacyjny?...

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Prosze pojechac na Bialorus czy do Rosji zanim zaczniesz wypisywac takie rzeczy.
Pozdrawiam
waldmarc
>Prosze pojechac na Bialorus czy do Rosji zanim zaczniesz wypisywac takie rzeczy.

Proszę jechać na Zachód i porównać ich standardy z polskimi.
estetka (708 punktów)
>>Prosze pojechac na Bialorus czy do Rosji zanim zaczniesz wypisywac takie rzeczy.
>Proszę jechać na Zachód i porównać ich standardy z polskimi.
>
to wlasnie dlatego operuje sie w slownictwie geopolitycznym okresleniem Europa Centralna - jako tak bardzo rozna od Zachodu i rwonie nieporownywalna do Wschodu.

"Przestancie zdobywac wiedze a skoncza sie wasze dylematy" Lao Tseu
kszan (559 punktów)
>.....a głównie na
>ewolucję (wsteczną) świadomości polskiego społeczeństwa
>(choćby wczorajszy sondażowy skok PiS)...

Co Ci to przeszkadza? Niech każdy głosuje na kogo chce byleby głosował.

>Może faktycznie Rosja i Białoruś to nasz krąg
>cywilizacyjny?...
Na Białorusi nie byłem, ale Rosja to nasz krąg cywilizacyjny, czy tego chcemy czy nie.
Zaratustra (145 punktów)

>czy rzeczywiście należymy do kręgu zachodniej cywilizacji

Słowianie należą do kręgu wschodniej cywilizacji. Przybyliśmy na te tereny wcale nie tak dawno temu.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365