 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-09-2007 19:10 | Konrado5 (353 punktów) | Platforma Obywatelska | Na jaką partię polityczną zagłosujecie? Ja na PO, ponieważ mają oni najbardziej rozsądny program tzn. podatek liniowy, prywatyzacja, likwidacja Senatu, ograniczenie liczby posłów. Natomiast PiS praktycznie nic nie zrobił w ciągu tych 2 lat. Poza tym zrobił dużo złych rzeczy np. nie wpuścił innych dziennikarzy niż Radia Maryja na jakąś konferencję prasową, doczepił się do dziadka Donalda Tuska (a co jest Donald Tusk winny jaki był dziadek?), wszedł w koalicję z Samoobroną i LPR, zamiast na szpitale dał pieniądze na jakąś świątynię, wprowadził becikowe (w jakim celu?). Natomiast Lepper nie ma pojęcia o ekonomii. Uważa, że można rozdać wszystkim pieniądze (emerytom, pielęgniarkom itd.), a to przecież doprowadziłoby kraj do bankructwa. Poza tym sprzeciwia się prywatyzacji czegokolwiek, a np. prywatyzacja służby zdrowia byłaby korzystna, bo doprowadziłaby do walki o klienta, a co za tym idzie wyższą jakość usług zdrowotnych. Dobrze by było, gdyby się firmom płaciło ubezpieczenia zdrowotne. Natomiast LPR ma zły program, bo próbuje narzucić pewien system wartości (chrześcijański) innym ludziom. Młodzież Wszechpolska nawet jest posądzona o stosowanie faszyzmu. Nie można też głosować na SLD ani LiD, bo lewica opiera się na założeniu, że należy rozdać pieniądze na lewo i prawo i również sprzeciwia się prywatyzacji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| kszan (559 punktów) | Waham sie między PO a LiD ze wskazaniem jednak na PO
Argumenty za PO 1. liberalizm gospodarczy - najbardziej mi odpowiada 2. prywatyzacja, a co za tym idzie odp... sie państwa od gospodarki, ochrony zdrowia itd. 3. obietnica niskich i prostych podatków, likwidacji ulg i zwolnień, urealnienie podatków od rolników.
Argumenty przeciw PO 1. Możliwe niewywiązanie sie z obietnic 2. Cienkie efekty rządzenia PO w samorządach 3. Obecność karierowiczów pokroju J.M.Rokity
Argumenty za LiD 1. Brak ekstermizmu i przewidywalność 2. Najwieksze prawdopodobobienstwo rozdziału religii od państwa Agrumenty przeciw 1. Utrzymanie skal podatkowych 2. Państwo socjalne czyli wysokie podatki 3. Koledzy L. Millera 4. Oni już byli i nie było dobrze 5. Zasada solidaryzmu społecznego - głosuje na siebie, jeżeli są najbiedniejsi, nieprzystosowani, na granicy ubóstwa itp. niech głosują maja takie prawo
|
|
 | | placownik (17853 punktów) |
Głosujący na PO muszą liczyć się z tym, że wybiorą PiSPO.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | kszan (559 punktów) | > Głosujący na PO muszą liczyć się z tym, że wybiorą PiSPO. Głosujacy na LiD musza się liczyć z LiDPSL
|
|
| |  | | Mariusz Agnosiewicz | >> Głosujący na PO muszą liczyć się z tym, że wybiorą PiSPO. >Głosujacy na LiD musza się liczyć z LiDPSL
Wielki POPiS byłby czymś chyba jeszcze gorszym niż IV RP. Nie byłoby mocnej opozycji. Nie ma co raczej liczyć, że LiD z PSL stworzą koalicję. Aby PO się dogadało z LiD potrzeba by chyba niesłabego wyniku LiD oraz opuszczenia PO przez Rokitę.
|
|
 | | nieobecny | Czy pamiętasz jakieś głosowanie w sejmie, podczas którego PO nie poparło PiS? Chodzi mi o populistyczne ustawy typu "becikowe" czy ostatnio "macierzyńskie"?
|
|
|  | | kszan (559 punktów) | >Czy pamiętasz jakieś głosowanie w sejmie, podczas którego PO nie poparło PiS? Chodzi mi o populistyczne ustawy typu "becikowe" czy ostatnio "macierzyńskie"?
Nie wiem czy becikowe i macierzyńskie to akurat populistyczne ustawy, chyba że przez populizm rozumiesz zdolność populacji do powiększania się.
Populistyczny to jest 50% podatek dla najbogatszych, czego PO nie poparło. Równie populistyczne są hasła de- (dopisz co chcesz: -komunizacja, -ubekizacja itd.), rozliczenia prywatyzacji, poszukiwanie Wilekiego Wroga Narodu itd.
Nie popieram specjalnie ulg i dotacji jako sposobu zwrotu wysokiego podatku - wolałbym po prostu niższy podatek - ale wolę ulgę na dzieci niż coroczne dofinansowanie CBA zeby zabierało zegarki i flaszki z prywatnych domów.
|
|
| |  | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >>Czy pamiętasz jakieś głosowanie w sejmie, podczas którego PO nie poparło PiS? Chodzi mi o populistyczne ustawy typu "becikowe" czy ostatnio "macierzyńskie"? >Nie wiem czy becikowe i macierzyńskie to akurat populistyczne ustawy, chyba że przez populizm rozumiesz zdolność populacji do powiększania się.
Becikowe - kobieta, którą do urodzenia dziecka skłoni perspektywa otrzymania tysiąca czy dwóch tysięcy złotych nie powinna w ogóle mieć dzieci. Ta zachęta trafia do najbiedniejszych i jednocześnie najbardziej patologicznych rodzin - tych z których potem wywodzą się ci młodzi ludzie, których ja dziś muszę utrzymywać i jeszcze zarobić na ich emeryturę socjalną (nie licząc zarobienia na swoją). Dla kobiety, która nie ma dzieci bo boi sie utraty pracy, bo nie ma dość żłobków i przedszkoli a babcia jest ledwo po pięćdziesiątce i sama pracuje, te tysiąc zł to jakiś żart. Regularnie jak któraś ze znajomych zachodzi w ciąże zaczynają się żarty, czego też ona nie nakupuje za becikowe... u mniej wesołe rozważania czy deficyt pracowników już zapewnia jej bezpieczeństwo w pracy czy może po macierzyńskim nie będzie do czego wracać.
Wydłużony macierzyński bez jednoczesnego wprowadzenia prawdziwego urlopu ojcowskiego (bardzo proszę nie używać infantylnego potworka "tacierzyński" skoro odpowiednikiem macierzyństwa jest ojcostwo) powoduje, że kobieta staje się pracownikiem bardziej nieprzewidywalnym i kłopotliwym od mężczyzny. Tysiąc złotych tego nie zmienia.
I to nie jest populizm?
"Wizards don't believe in gods in the same way that most people don't find it necessary to believe in, say, tables." Terry Pratchett "Reaper Man"
|
|
| | |  | | kszan (559 punktów) | Ale to jest błąd w myśleniu. Becikowe nie ma skłaniać do rodzenia dzieci. Becikowe jest na beciki, pampersy, przwijak, wanienkę,łózeczko, odciągacz do pokarmu, grzałkę do butelek, butelki, smoczki, NAN1 lub Bebilon i jeszcze ze sto innych pierdół, które rodzice muszą kupić, a jak nie mają to nie kupują - zapewniam cię że 1000 ledwo, ledwo starcza. Oczywiście, że menele przenaczą część lub całość na przelew ale tego nie unikniesz.
System uważam za sprawiedliwy bo dostać mogą wszyscy i ohydnie bogaci i bardzo biedni a między tymi grupami 99,99% zwykłych obywateli którym się urodziło dziecko. Nie ma wreszcie tego debilnego kryterium najniższych dochodów, % najniższego wynagrodzenia brutto itd. - to właśnie powodowało że tego typu "pomoc socjalna" trafiała prosto do monopolowego.
Poza tym żeby je dostać trzeba się zgłosić do MOPS i wypełnić formularz, jak ktoś uważa, że nie chce bo jest za bogaty to po prostu nie idzie do MOPS.
A co powiesz na refundowane leki albo dopłaty do paliwa dla rolników czy to wg Twoich kryteriów taki sam populizm jak becikowe? Czy bezpłatna edukacja to też populizm?
Bez przesady.
|
|
 | | Zyga | > Argumenty za LiD> 1. Brak ekstermizmu i przewidywalność> 2. Najwieksze prawdopodobobienstwo rozdziału religii od państwa> Agrumenty przeciw> 1. Utrzymanie skal podatkowych> 2. Państwo socjalne czyli wysokie podatki> 3. Koledzy L. Millera> 4. Oni już byli i nie było dobrze> 5. Zasada solidaryzmu społecznego - głosuje na siebie, jeżeli są najbiedniejsi, nieprzystosowani, na granicy ubóstwa itp. niech głosują maja takie prawoJeżeli nic się nie zmieniło, to warto uważać zanim skreśli się LiD LiD = MW
|
|
 | | Jarek Borzdyński (289 punktów) | >2. Najwieksze prawdopodobobienstwo rozdziału religii od państwa Dlatego ja najprawdopodobniej będę za nimi.
|
|
 | | Jarek Borzdyński (289 punktów) | Sporym problemem dla obalenia PiS-u jest bierność młodych warstw społeczeństwa. Bierność wynika z oczywistego zdenerwowania i frustracji tym czym "nasi reprezentanci" wyprawiają na Wiejskiej. Dobrym rozwiązaniem, od strony frekwencji wyborczej, jest możliwość głosowania przez internet. Takie rozwiązanie funkcjonuje już chyba w kilku państwach, lecz nie wiem z jakim rezultatem. Co tu dużo mówić, wśród młodzieży jest największy odsetek informatyzacji i jednocześnie najmniejsza frekwencja wyborcza. A "żelazny elektorat" partii skrajnie prawicowych, to w większości przecież nie młodzieniaszki...
|
|
| LEGION. (3161 punktów) | Ech, łatwowierni. Już byli tacy, co chcieli senat likwidować. A jak zaczęli rządzić, to im przeszło. I wiele innych rzeczy już obywatelom obiecywano. A po wyborach? Żadna z partii która wygrała wybory nie robiła tego co obiecywała w czasie kampanii. A PO to ludzie, którzy już byli przy korycie. Nie są ani lepsi, ani gorsi... A i na laicyzację pod ich rządami nie ma co liczyć. Program PO 
Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
|
|
 | | Konrado5 (353 punktów) | A co wam nie odpowiada u Jana Rokity? Czy nie mówi mądrze?
|
|
|  | | nieobecny | Mówi "mondże" (taki 'krakowianizm') będąc członkiem kolejnych partii.
|
|
|  | | kszan (559 punktów) | >Czy nie mówi mądrze? No własnie a jak mówi, to znaczy że mówi...
|
|
|  | | katalina | >A co wam nie odpowiada u Jana Rokity? Czy nie mówi mądrze? ****************************************** Tak ! To inteligentny glupiec. Specjalista od efektownych swiecidelek slownych.Taka mial opinie w Sejmie.Zawsze ! To,ze Polska podpisala Konkordat to jego zasluga.Razem z tetrykiem Skubiszewskim splodzili, mimo ze Rzad panienki Hanny Suchockiej juz upadl to jednak chylkiem podpisano Konkordat . W nagrode poszla w ambasadory do Watykanu na 8 lat. Konkordat podpisaly tez kraje wspolpracujace z Hitlerem w czasie 2-giej wojny swiatowej. _______________________________________ Nigdy nie mozna wyleczyc glupoty i uporu ludzkiego. __________________________________________
|
|
| mohawk (2936 punktów) | Jakieś to strasznie infantylne...
|
|
 | | Jedoń (1 punktów) | Hm, PO podobno naobiecuje, a nic nie spełni, LiD to jednak lewica więc jest pewne ryzyko, że młody Pan Olejniczak będzie sterowany przez stare wygi...Ja głosuje na PO. Może nie zabrzmi to zbyt zachęcająco, lecz powierzenie im swojego zaufania to najmniejsze zło, a nasza bierność (olanie wyborów) przybliży PiS i Rydzyka do władzy i do budowy największego europejskiego państwa wyznaniowego, fuj!!!
|
|
| Arkady (143 punktów) | > Na jaką partię polityczną zagłosujecie?Mi się tak zdaje, że nijakiej alternatywy nie ma - tzn. TRZEBA głosować na PO, bo to jedyna partia która może realnie odebrać mandaty rydzykowcom!
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | > ... TRZEBA głosować na PO, bo to jedyna partia która może realnie odebrać mandaty rydzykowcom!  I przekazać je zwolennikom ojca Rydzyka...
|
|
 | | Jarek Borzdyński (289 punktów) | Ale nadal katolicka prawica, choć już nie tak skrajna. I jak widać było nie przeszkadza im m.in. religia do średniej. Jedyną partią, jaką zaobserwowałem, która wyraziła swój zdecydowany sprzeciw, poparty zapowiedzią odwołania do TK, było SLD.
|
|
|  | | Arkady (143 punktów) | > Ale nadal katolicka prawicaBaaaaa pewnie że by było najlepiej wesprzeć antyklerykalną lewicę... tyle tylko, że SLD, LiD ... czy jak tam się to będzie nazywać, nie będzie w stanie wiele zdziałać w przyszłym parlamencie z powodu marnej reprezentacji.. ergo: koniecznością jest PO, która jest jedyną realną alternatywą dla kaczorów, choc może nie jest to alternatywa w pełni satysfakcjonująca
|
|
| |  | | ButterFly34 | Ludzie, jak można popierać LiD po tym wszystkim, po wszystkich aferach i po ich rządach ? Mam wrażenie, że wystarczy iż udają antyklerykałów, i już automatycznie mnóstwo ludzi TYLKO za to ich popiera...Moim zdaniem to za mało, a poza tym przez tyle lat NIC tak naprawdę nie zrobili w tym kierunku (usadzenia kleru)...to jedna klika razem z czarnymi.
|
|
| | |  | | Arkady (143 punktów) | ...to jedna klika razem z czarnymi. > no nieeee ... teraz to żeś nieco przekombinował/a
|
|
| Balkowski | >Na jaką partię polityczną zagłosujecie? Ja na PO, >ponieważ mają oni najbardziej rozsądny program tzn. podatek >liniowy, prywatyzacja, likwidacja Senatu, ograniczenie >liczby posłów. Proponuję nie sugerować się tak bardzo tym co PO ma w swoim programie (czy raczej obietnicach wyborczych), a raczej popatrzeć na to co robili (a zwłaszcza czego nie zrobili) przez ostatnie 2 lata. Wyjdzie na to że większość Platformy aż tak bardzo nie różni się od PiS-u. Niektórzy, jak np. Rokita, w ogóle nie wiem czemu do niego otwarcie nie wstąpili. Przykładowo, w kwestii "liberalnego" podejścia PO proponuje poczytać wynurzenia Rokity w kwestii służb specjalnych i ich ostatnich wygłupów - otóż ten "liberał" co prawda widzi pewne niedociągnięcia, ale ogólnie jest nie tylko za istnieniem, a nawet rozszerzeniem ich uprawnień. Można też postawić pytanie co przez dwa lata zrobił lider największej partii opozycyjnej (poza przegraniem już prawie wygrancyh wyborów). Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy... więc pewnie niedużo, siedział sobie spokojnie w Sejmie i nic nie robił kiedy rządzący urządzali kolejne festiwale głupoty. A nawet jak nieśmiało coś napomnknął to na zdyscyplinowanie go zwykle wystarczała uwaga Jarosława typu "no tak, PO i komuna przeciwko nam".
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|