Wyłączenie prądu w kilku stanach USA było efektem awarii związanej z przeciążeniem sieci energetycznej. Sieć enegetyczna była połączona w ten sposób, że przeciązenie jednej elektrowni automatycznie pociągało za sobą awarie następnej zmuszonej do zaspokojenia zaspokojenia zwiekszonych awarią, potrzeb energetycznych.
|