Szanowni Panstwo, w zwiazku z atakami, obrazliwymi komentarzami oraz podjeta przez srodowiska prawicowe (LPR, MW, PiS) proba przeforsowania odwolania Marszu Rownosci, ktory organizujemy w Poznaniu 20.11, zwracamy sie z goraca prosba Panstwa o wyrazenie poparcia dla idei Marszu. List poparcia prosimy wyslac na adres: lp.pw@40tird Na podpisy czekamy do wtorku wieczora, gdyz chcemy ten list przedstawic na srodowej konferencji prasowej. Pod listem, zamieszczam szczegolowy program Dni Rownosci, jednoczesnie Panstwa serdecznie zapraszajac do wziecia udzialu! W imieniu Komitetu Organizacyjnego Dni Rownosci i Tolerancji w Poznaniu Izabela Kowalczyk Proponowana przez nas tresc listu poparcia: Pragniemy wyrazić poparcie dla Marszu Równości w Poznaniu zaplanowanego na dzień 20 listopada b.r. Marsz Równości nie stanowi prowokacji ani też nie jest dla nikogo zagrożeniem. Jest jedynie pokojową formą wyrażenia protestu przeciwko formom dyskryminacji, jakich doświadczają mniejszości w życiu publicznym. W Konstytucji obywatele RP, mają zagwarantowane między innymi: 1) prawo do wolności i równości wobec prawa - art. 31 2) wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji - art. 54 3) wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich - art. 57 Dlatego też wszelkie głosy nawołujące władze miasta Poznania do odmowy wydania zgody na Marsz Równości można uznać za prowokację ze strony środowisk prawicowych, nie akceptujących podstawowych założeń demokracji. |