 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-11-2004 23:07 | Krzysiu | Co by było, gdyby... | Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się na temat: Co by było, gdyby Adam w raju nie zjadł zakazanego owocu, tylko sama EWA? |
| inhet (1073 punktów) | Mielibyśmy matriarchat.
|
|
| mohawk (2936 punktów) | A co to ma w ogóle wspólnego z nauką?
|
|
 | | inhet (1073 punktów) | >A co to ma w ogóle wspólnego z nauką? > Ewentualna reakcja Krzysia - jak też jej brak - będzie miała, z psychologią m.in. Ale faktycznie chyba jest dla tego wątku właściwsze miejsce na forum?
|
|
| Tymoteusz | > Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się na temat:> Co by było, gdyby Adam w raju nie zjadł zakazanego owocu,> tylko sama EWA?Pozwole sobie na żart,ponieważ tak "poważnego" problemu to jeszcze nie rozważałem... A wiec...pewnie to EWA musiała by teraz zapir***ać w kopalni...
|
|
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Adam nie mógł nie zjeść jabłuszka, bo ta konsumpcja była przecież częścią Wielkiego Boskiego Planu. Oczywiście Adam miał wolną wolę - tylko wyboru nie miał odkąd w jego życiu pojawiła się Ewcia
|
|
 | | inhet (1073 punktów) | Biedaku, ty też jesteś zonaty? %-(
|
|
|  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | I tu rodzi się następne fundamentalne pytanie: jak religie chrześcijańskie postrzegają związek Ewy z Adamem, który przecież nie był w istocie oparty na "świętym węźle małżeńskim"? Adam i Ewa żyli "na kocią łapę" i może to (a nie fakt konsumpcji jabłuszka) był przyczyną Gniewu Bożego?!
|
|
| |  | | Drobner | i bez chrztu ani komunii ..... ! Zgroza
|
|
| | |  | | Daniel Delimata | >i bez chrztu ani komunii ..... ! Zgroza
Jakby Panu to nie było wiadome to informuję, że chrzest i eucharystia są związane z postacią niejakiego Jezusa Chrystusa który żył mniej więcej na początku naszej ery.
|
|
| mała | a co by było gdyby nigdy nie doszło do Wielkiego Wybuchu?
|
|
 | | inhet (1073 punktów) | >a co by było gdyby nigdy nie doszło do Wielkiego Wybuchu? Byłaby era Plancka i zupa kwantowa.
|
|
| Makowski (2 punktów) | Kiedyś na lekcji religii zadałem księdzu klasyczne pytanie: "Skąd się wzięło tylu ludzi na ziemii skoro w raju byli tylko Adam i Ewa? Bo przecież ich dzieci nie popełniały kazirodztwa?". Ksiądz na to mi odpowiedział, że opowieść o raju jest tylko mitem który ma pokazać pewne głębsze prawdy (jakoś tak to ujął). Tak więc jeżeli księża twierdzą że to bajka to może nie zastanawiajmy się nad tym jabłkiem...
|
|
 | | PTRqwerty | > Kiedyś na lekcji religii zadałem księdzu klasyczne pytanie: "Skąd się wzięło tylu ludzi na ziemii skoro w raju byli tylko Adam i Ewa? Bo przecież ich dzieci nie popełniały kazirodztwa?". Ksiądz na to mi odpowiedział, że opowieść o raju jest tylko mitem który ma pokazać pewne głębsze prawdy (jakoś tak to ujął). Tak więc jeżeli księża twierdzą że to bajka to może nie zastanawiajmy się nad tym jabłkiem...  > ech te argumentowanie, że coś jest prawdą "bo ksiądz tak powiedział"  %-)
|
|
|  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Ech... ta dzisiejsza młodzież katolicka... za grosz szacunku należnego Osobie Duchownej, że o zaufaniu (wierze?) nie wspomnę... %-P
|
|
 | | inhet (1073 punktów) | > Kiedyś na lekcji religii zadałem księdzu klasyczne pytanie: "Skąd się wzięło tylu ludzi na ziemii skoro w raju byli tylko Adam i Ewa? Bo przecież ich dzieci nie popełniały kazirodztwa?". Ksiądz na to mi odpowiedział, że opowieść o raju jest tylko mitem który ma pokazać pewne głębsze prawdy (jakoś tak to ujął). Tak więc jeżeli księża twierdzą że to bajka to może nie zastanawiajmy się nad tym jabłkiem...  > Nieuczony jakis klecha to był. Wszak stoi w Biblii, ze po wypędzeniu z raju Adam i Ewa poszli do inych ludzi. Kazirodztwo, fi donc!!! A gdyby ktoś spytał .skąd sie wzięli ci inni ludzie, to przecież oczywiste, ze z kapusty lub bocianiej dostawy. Na takie triuzmy nie trzeba miejsca marnować w objawionej księdze.
|
|
| Tomasz | Dla mnie ten mit ma charakter symboliczny wylacznie; Wydaje mi sie ze kobiety sa bardziej od mezczyzn zakorzenione w rzeczywistosci swiata. One wiedza lepiej co jest korzystne a co nie (owoce ladne byly i jadalne), ale slabo odrozniaja dobro od zla. Zerwanie owocu zakazanego bylo obraniem sciezki zycia, na ktorej K potrzebuje M. i stad jej "niewinny" podstep.
|
|
 | | Krzysiu | Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Moim zdaniem, gdyby Ewa zjadła owoc, a Adam nie, to... dalej by sobie zyli w raju, ponieważ Bóg zakaz dał tylko Adamowi. Ewa nie była objęta tym prawem.
|
|
|  | | Drobner | > Bóg zakaz dał tylko Adamowi. Ewa nie była objęta tym prawem. To dlaczego została NAJCIĘŻEJ ukarana?!!!!!
|
|
| |  | | inhet (1073 punktów) | A bo ja wiem, kto ciężej...?
|
|
| | |  | | krzysiu | ...Albo poszłaby sama do piachu, a Adam mógłby żyć dalej. Jednak wizja samotności spowodowała, że wolał podzielić jej los, byle tylko uniknąć samotności.
|
|
| | | |  | | inhet (1073 punktów) | >...Albo poszłaby sama do piachu, a Adam mógłby żyć dalej. Jednak wizja samotności spowodowała, że wolał podzielić jej los, byle tylko uniknąć samotności. No, może nie byłoby tak źle - miał przecież jeszcze sporo żeber...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|