Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co by było, gdyby...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
07-11-2004 23:07KrzysiuCo by było, gdyby...
Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się na temat:
Co by było, gdyby Adam w raju nie zjadł zakazanego owocu, tylko sama EWA?

inhet (1073 punktów)
Mielibyśmy matriarchat.
mohawk (2936 punktów)
A co to ma w ogóle wspólnego z nauką?
inhet (1073 punktów)
>A co to ma w ogóle wspólnego z nauką?
>
Ewentualna reakcja Krzysia - jak też jej brak - będzie miała, z psychologią m.in.
Ale faktycznie chyba jest dla tego wątku właściwsze miejsce na forum?
Tymoteusz
>Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się na temat:
>Co by było, gdyby Adam w raju nie zjadł zakazanego owocu,
>tylko sama EWA?

Pozwole sobie na żart,ponieważ tak "poważnego" problemu to jeszcze nie rozważałem...
A wiec...pewnie to EWA musiała by teraz zapir***ać w kopalni...
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Adam nie mógł nie zjeść jabłuszka, bo ta konsumpcja była przecież częścią Wielkiego Boskiego Planu. Oczywiście Adam miał wolną wolę - tylko wyboru nie miał odkąd w jego życiu pojawiła się Ewcia
inhet (1073 punktów)
Biedaku, ty też jesteś zonaty? %-(
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
I tu rodzi się następne fundamentalne pytanie: jak religie chrześcijańskie postrzegają związek Ewy z Adamem, który przecież nie był w istocie oparty na "świętym węźle małżeńskim"? Adam i Ewa żyli "na kocią łapę" i może to (a nie fakt konsumpcji jabłuszka) był przyczyną Gniewu Bożego?!
Drobner
i bez chrztu ani komunii ..... ! Zgroza
Daniel Delimata
>i bez chrztu ani komunii ..... ! Zgroza

Jakby Panu to nie było wiadome to informuję, że chrzest i eucharystia są związane z postacią niejakiego Jezusa Chrystusa który żył mniej więcej na początku naszej ery.
mała
a co by było gdyby nigdy nie doszło do Wielkiego Wybuchu?
inhet (1073 punktów)
>a co by było gdyby nigdy nie doszło do Wielkiego Wybuchu?
Byłaby era Plancka i zupa kwantowa.
Makowski (2 punktów)
Kiedyś na lekcji religii zadałem księdzu klasyczne pytanie: "Skąd się wzięło tylu ludzi na ziemii skoro w raju byli tylko Adam i Ewa? Bo przecież ich dzieci nie popełniały kazirodztwa?". Ksiądz na to mi odpowiedział, że opowieść o raju jest tylko mitem który ma pokazać pewne głębsze prawdy (jakoś tak to ujął). Tak więc jeżeli księża twierdzą że to bajka to może nie zastanawiajmy się nad tym jabłkiem...

PTRqwerty
>Kiedyś na lekcji religii zadałem księdzu klasyczne pytanie: "Skąd się wzięło tylu ludzi na ziemii skoro w raju byli tylko Adam i Ewa? Bo przecież ich dzieci nie popełniały kazirodztwa?". Ksiądz na to mi odpowiedział, że opowieść o raju jest tylko mitem który ma pokazać pewne głębsze prawdy (jakoś tak to ujął). Tak więc jeżeli księża twierdzą że to bajka to może nie zastanawiajmy się nad tym jabłkiem...
>
ech te argumentowanie, że coś jest prawdą "bo ksiądz tak powiedział" %-)
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Ech... ta dzisiejsza młodzież katolicka... za grosz szacunku należnego Osobie Duchownej, że o zaufaniu (wierze?) nie wspomnę... %-P
inhet (1073 punktów)
>Kiedyś na lekcji religii zadałem księdzu klasyczne pytanie: "Skąd się wzięło tylu ludzi na ziemii skoro w raju byli tylko Adam i Ewa? Bo przecież ich dzieci nie popełniały kazirodztwa?". Ksiądz na to mi odpowiedział, że opowieść o raju jest tylko mitem który ma pokazać pewne głębsze prawdy (jakoś tak to ujął). Tak więc jeżeli księża twierdzą że to bajka to może nie zastanawiajmy się nad tym jabłkiem...
>
Nieuczony jakis klecha to był. Wszak stoi w Biblii, ze po wypędzeniu z raju Adam i Ewa poszli do inych ludzi. Kazirodztwo, fi donc!!!
A gdyby ktoś spytał .skąd sie wzięli ci inni ludzie, to przecież oczywiste, ze z kapusty lub bocianiej dostawy. Na takie triuzmy nie trzeba miejsca marnować w objawionej księdze.
Tomasz
Dla mnie ten mit ma charakter symboliczny wylacznie;
Wydaje mi sie ze kobiety sa bardziej od mezczyzn zakorzenione w rzeczywistosci swiata. One wiedza lepiej co jest korzystne a co nie (owoce ladne byly i jadalne), ale slabo odrozniaja dobro od zla. Zerwanie owocu zakazanego bylo obraniem sciezki zycia, na ktorej K potrzebuje M. i stad jej "niewinny" podstep.
Krzysiu
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Moim zdaniem, gdyby Ewa zjadła owoc, a Adam nie, to... dalej by sobie zyli w raju, ponieważ Bóg zakaz dał tylko Adamowi. Ewa nie była objęta tym prawem.
Drobner
> Bóg zakaz dał tylko Adamowi. Ewa nie była objęta tym prawem.
To dlaczego została NAJCIĘŻEJ ukarana?!!!!!
inhet (1073 punktów)
A bo ja wiem, kto ciężej...?
krzysiu
...Albo poszłaby sama do piachu, a Adam mógłby żyć dalej. Jednak wizja samotności spowodowała, że wolał podzielić jej los, byle tylko uniknąć samotności.
inhet (1073 punktów)
>...Albo poszłaby sama do piachu, a Adam mógłby żyć dalej. Jednak wizja samotności spowodowała, że wolał podzielić jej los, byle tylko uniknąć samotności.
No, może nie byłoby tak źle - miał przecież jeszcze sporo żeber...

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365