Jak sie to ostatnio uważa, kwazary sa wielkimi czarnymi dziurami, namiętnie pochłaniajacymi okoliczną materię, i stąd potężnie promieniującymi w zakresie rentgenowskim. Leża gdzieś tam na krancach obserwowanego Wszechświata, czyli są bardzo stare. i tu mam pytanie - gdzie się podziały? Czy obserwujemy je lub jakieś ich relikty w naszym pobliżu, czyli z niedawnych czasów? Jakoś nie trafiłem na wyjaśnienie, więc może tu mi ktoś pomoże? |