24 listopada 2011 odbędzie się spotkanie dyskusyjne PSR Wrocław na temat: "Czy patriotyzm jest racjonalny?". Spotkamy się o godz. 18:00 w klubie Minerwa przy kawiarni Kalambur na ulicy Kuźniczej (miejsce może ulec zmianie, proszę o śledzenie wątku, czas, data i temat pozostają bez zmian). Wszystkich chętnych do rozmowy i (lub) do posłuchania serdecznie zapraszamy. Oczywiście pytania nie należy rozumieć czarnobiało, przypuszczam iż rozmowa będzie o tym, kiedy pewne elementy narodowej kultury zasługują na pielęgnację (a w grę wchodzą takie rzeczy, jak choćby język i jego ortografia  ) i rozpowszechnianie, kiedy zaś staje się to swoistą formą religijności, czyli nacjonalizmem. Zastanowimy się pewnie nad tym, czy chcielibyśmy, aby docelowo ludzkość zaczęła mówić jednym językiem, w obrębie jednego, ludzkiego państwa. A może warto bronić różnorodności? Jeśli tak, to czy warto łączyć różnorodność państw - niezależnych podmiotów, z różnorodnością kulturową? Jeśli nie, to czy przy jednorodności politycznej możliwa jest różnorodność kulturowa i czy warto ją pielęgnować? Jaka jest nasza ocena procesów globalizacji? A jaka multikulturalizmu? |