Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne PSR Wrocław, które odbędzie się o godz. 18.00 dnia 8 XII w Minerwie przy kawiarni Kalambur. Z uwagi na zbliżające się wybory zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, będziemy dyskutować o naszym racjonalizmie, o tym, w jaki sposób należy propagować w Polsce postawy wolnomyślicielsko - racjonalistyczno - laicko - ateistyczne. Przedstawimy nasze wrażenia i doświadczenia związane z portalem Racjonalista.pl i zachęcimy naszych dyskutantów do przenoszenia spostrzeżeń wypracowanych w naszych pozostałych dyskusjach (oraz wszelkich innych) na dyskusje na Racjonaliście.pl, który jest, moim zdaniem, jednym z lepszych w Polsce. Zastanowimy się nad sposobami promocji racjonalizmu w Polsce, od strony merytorycznej, plastycznej i społecznej, oraz nad samym słowem "racjonalizm". Dlaczego właśnie ono nas opisuje? Jakie są jego zalety, jakie wady? Szczególnie cenne będą dla nas opinie osób nie związanych jeszcze z PSR, które poznaliśmy już jako intrygujących i twórczych uczestników naszych dyskusji. Krótko mówiąc - będzie ciekawie, choć temat nietypowy. Zapraszamy! |