 |
Aleksander Kwaśniewski mówi Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-09-2007 13:07 | kszan (559 punktów) | Aleksander Kwaśniewski mówi | No cóż... Po obejrzeniu wystąpienia A.K. na Ukrainie było mi faceta po prostu żal. Jeżeli człowiek o takim doświadczeniu i pozycji daje się złapać w taki sposób i to w takim momencie - to oznacza, że ma duży problem ze sobą. Medyczny chyba... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Dudek (190 punktów) | Zgadzam się. Kwaśniewski chyba ma poważny problem - za kolnierz nie wylewa.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
|
|
| Jarek (418 punktów) | >No cóż... Po obejrzeniu wystąpienia A.K. na Ukrainie >było mi faceta po prostu żal. >Jeżeli człowiek o takim doświadczeniu i pozycji daje się >złapać w taki sposób i to w takim momencie - to oznacza, że >ma duży problem ze sobą. Medyczny chyba...
Było Ci żal faceta???? Mnie jest poprostu wstyd, że taki człowiek był Prezydentem RP przez dwie kadencje. Doświadczenie - czy wiesz co to jest doświadczenie? Normalny człowiek jak popełni błąd - co jest możliwe i normalne - drugi raz tego nie zrobi. A on? Pozdrawiam
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Wciąż nam wychodzi orzeł albo reszka. A my byśmy chcieli, żeby ta złotówka stała "na sztorc".
|
|
 | | kszan (559 punktów) | Mnie nie jest wstyd, Polacy go wybrali i to dwa razy. Przy dość wysokiej ferkwencji.
Jezeli zawala taką sytuację w takim momencie - i to drugi raz, to znaczy, że jest alkoholikiem, czyli osobą chorą. No to mi go żal. A własciiwe żal patrzeć jak człowiek przegrywa z wódą.
>Doświadczenie - czy wiesz co to jest doświadczenie? Jak ja lubie takie dygresje. Żeby to wiedzieć trzeba pewnie mieć habilitację albo mieć szczęście i urodzić się geniuszem. Jako osoba przygłupawa i naiwna z natury - niestety nie wiem. A ostatnio chomik zjadł mi Wikipedię i nie mogę sprawdzić.
|
|
|  | | Jarek (418 punktów) | >Mnie nie jest wstyd, Polacy go wybrali i to dwa razy. Przy dość wysokiej ferkwencji. >Jezeli zawala taką sytuację w takim momencie - i to drugi raz, to znaczy, że jest alkoholikiem, czyli osobą chorą. No to mi go żal. A własciiwe żal patrzeć jak człowiek przegrywa z wódą. >>Doświadczenie - czy wiesz co to jest doświadczenie? >Jak ja lubie takie dygresje. Żeby to wiedzieć trzeba pewnie mieć habilitację albo mieć szczęście i urodzić się geniuszem. Jako osoba przygłupawa i naiwna z natury - niestety nie wiem. A ostatnio chomik zjadł mi Wikipedię i nie mogę sprawdzić. > Na pewno nie będę się litował nad alkoholikiem, który raz po raz popełnia gafy na poziomie międzynarodowym. "Człowiek przegrywa z wódą" ? - nie to wódka wygrała z człowiekiem. A jeśli chodzi o "doświadczenie" to miałem na myśli doświadczenie A.K. a nie Twoje. Źle mnie zrozumiałeś. Pozdrawiam
|
|
| |  | | silvermane | >>"Człowiek przegrywa z wódą" ? - nie to wódka wygrała z człowiekiem.
OT: nie, to człowiek daje wódce wygrać. Wódka nikogo nie uzależni, jeśli on sam na to nie pozwoli. Podobnie jest z innymi nałogami.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Mnie nie jest wstyd, Polacy go wybrali i to dwa razy. Przy dość wysokiej ferkwencji.
i przy równie wysokiej ilości promili we krwi...
|
|
| |  | | kszan (559 punktów) | >i przy równie wysokiej ilości promili we krwi... Z tego co pamiętam wybory były jakoś w jesieni, nie w łyk-end majowy ani w różnego rodzaju święta - wtedy rzeczywiście pół Polski pijane....
|
|
| Marcinlet | >No cóż... Po obejrzeniu wystąpienia A.K. na Ukrainie >było mi faceta po prostu żal. >Jeżeli człowiek o takim doświadczeniu i pozycji daje się >złapać w taki sposób i to w takim momencie - to oznacza, że >ma duży problem ze sobą. Medyczny chyba... Już lepszy pijany Kwas niż trzeźwa któraś z Kaczek śpiewająca o Wolsce.
|
|
| Asmoeth_Beta (307 punktów) | >No cóż... Po obejrzeniu wystąpienia A.K. na Ukrainie >było mi faceta po prostu żal. >Jeżeli człowiek o takim doświadczeniu i pozycji daje się >złapać w taki sposób i to w takim momencie - to oznacza, że >ma duży problem ze sobą. Medyczny chyba...
Była wczoraj okazja dla dwóch największych partii opozycyjnych, żeby zarobić. Premier dołożył do pieca, bredząc o nowym stanie wojennym (tak, bredząc), można było to wykorzystać. Ale nie, i Tusk, i Kwaśniewski musieli to przebić.
|
|
 | | kszan (559 punktów) | > bredząc o nowym stanie wojennym (tak, bredząc),i to całkiem na trzeźwiutko  Dzisiaj (na przemówieniu w Lublinie chyba), już coś tak jakby się chciał wycofać. Martwi mnie to, że takie "brednie" prawdopodobnie sa wypowiadane celowo i z premedytacją - narobi się dymu, opozycja coś chlapnie co można wykorzystać, a może jeszcze z 1000 osób uwierzy i 1000 głosów do przodu. >Ale nie, i Tusk, i Kwaśniewski musieli to przebić. Kwaśniewski przebił. Ale co Tuskiem - czegoś nie obejrzałem?
|
|
|  | | Asmoeth_Beta (307 punktów) | > >Ale nie, i Tusk, i Kwaśniewski musieli to przebić. >Kwaśniewski przebił. Ale co Tuskiem - czegoś nie obejrzałem?
Tusk przypisał PiS winę za 13 tysięcy ofiar wypadków na drogach w ciągu ostatnich dwóch lat. Prawda, że ładne? A za Buzka ludzie zimą umierali.
|
|
| |  | | kszan (559 punktów) | Teraz już tak będzie, jak mali chłopcy w PiSkownicy. Mimo wszytsko boję się, że górą będzie PiS (bo ida po trupach i się nie szczypią) , PO jak na razie blado wypada. Z drugiej strony licze na słowa klasyka...  że mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak kończy..... Prawdę mówiąc dla PO przegrać wybory to żadna wpadka (jezeli żyje się z polityki). Wierchuszka partii wejdzie do sejmu z listy krajowej (jakoś nie słychać o okręgach jednomandatowych, ucichło jak makiem zasiał) Być opozycją dla PiS to sama przyjemność. Nic nie robisz, kasa leci, kolesie sami dają Ci powody żeby raz na jakiś czas im dowalić z piąchy prosto w trabę, potem znowu nic nie robisz, za tydzień sytuacja sie powtarza i jest fajnie. Co innego LiD, LPR v.2.0, czy Samoobrona - ci walczą o życie.
|
|
| | |  | | Asmoeth_Beta (307 punktów) | LiD nie walczy o życie.
|
|
| | | |  | | kszan (559 punktów) | >LiD nie walczy o życie. No nie wiem... Dwa lata temu mieli poparcie jak PiS dzisiaj, a teraz oscyluja w granicach 10%, wewnątrz jakieś rozgrywki personalne. A na dodatek ich lokomotywie padł silnik (a właściwie chyba hamulce).
Już widze te spoty z lubością pokazujace A.K. w Charkowie, Siwca całującego ziemię, twarze facetów z afery starachowickiej, Jakubowską jako sprawcę kolizji na bani, głos nagrzmoconego Oleksego na herbatce u Gudzowatego.. Miodzio dla twórców (przez duże TFU) czarnego PR.
|
|
| | | | |  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Zapomniałeś o najważniejszym: DOTACJA BUDŻETOWA!!! Pozdrawiam. 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| Balkowski (5685 punktów) | > Jeżeli człowiek o takim doświadczeniu i pozycji daje się> złapać w taki sposób i to w takim momencie - to oznacza, że> ma duży problem ze sobą.Nie było tak źle  Zauważ że nawet po niejednym kielichu nasz eksprezydent (bez magisterki) wysławiał się w dwóch obcych językach mniej więcej tak samo (nie)składnie jak jego profesorski następca w mowie ojczystej (i to na trzeźwo).
|
|
 | | Interek (1162 punktów) | Mysle, ze te sytuacje sie nieco wyolbrzymia - Kwasniewski mowil skladnie i plynnie i wcale nie odnioslem wrazenia, by byl jakos szczegolnie pijany.
|
|
|  | | kszan (559 punktów) | Może słyszałes tylko fonię albo miałeś za daleko telewizor. No nie tańczył jak Jelcyn, ale jak nic był na bombie.
|
|
| |  | | Interek (1162 punktów) | Widzialem w internecie zarowno material TVN, jak i TVP. No dobra, film wyswietlony w "Faktach" byl nieco bardziej przekonywujacy, ale i tak mysle, ze nie byl on na tyle pijany, by robic z tego afere.
|
|
| | |  | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >Widzialem w internecie zarowno material TVN, jak i TVP. No dobra, film wyswietlony w "Faktach" byl nieco bardziej przekonywujacy, ale i tak mysle, ze nie byl on na tyle pijany, by robic z tego afere. Byly prezydent przemawia do mlodziezy pijany i ma nie byc afery?? To co powinien zrobic, by byla afera? Zalac sie w trupa na oczach wszystkich? A tak przy okazji ten pan ma byc przyszlym premierem z ramienia LiDu. Lepszy pijak niz Kaczynski, jak to mowia w niektorych srodowiskach. Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | kszan (559 punktów) | > Lepszy pijak niz KaczynskiZaczyna to niestety przypominać wybór pomiędzy śmiercią na krześle elektrycznym poprzez porażenie pradem lub w śmiercią komorze gazowej poprzez zatrucie cyjankiem potasu. Perspektywy po ch...
|
|
| | | |  | | Interek (1162 punktów) | Po pierwsze nie pijany, tylko podpity. Po drugie nadal uwazam, ze sprawe sie wyolbrzymia. Mysle, ze najrozsadniejszym glosem w dyskusji jest glos prof. Bartoszewskiego: Mnie to się nie podoba. Ale to mi się równie nie podoba, jak wszelkie inne niezręczności czy wygłupy osób, które odgrywały jakąś rolę i których nazwiska coś znaczą - powiedział Bartoszewski na poniedziałkowej konferencji prasowej w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. (...) Bartoszewski zwrócił uwagę, że Polacy być może są nadwrażliwi w tej sprawie, bo - jak mówił - nie sądzi, żeby np. Amerykanie się bardzo przejęli, gdyby któryś z byłych żyjących prezydentów zrobił coś niestosownego. Jego zdaniem, byłoby to w jakieś lokalnej prasie, jakiejś stacji telewizyjnej, ale nie w głównej. Zrodlo: wiadomosci(*)iadomosci/1,80269,4516589.html
|
|
| | | | |  | | kszan (559 punktów) | >żeby np. Amerykanie się bardzo przejęli, gdyby któryś z byłych żyjących prezydentów zrobił coś niestosownego. A ha! Już to widzę. Lokalna stacja, pijany Clinton na wykładzie dla młodzieży akademickiej mówi płynnie po hiszpańsku. Buhahahahaha
>Po pierwsze nie pijany, tylko podpity. Jak ja lubie takie sprostowania.
Po pierwsze nie kłamie tylko mija się z prawdą Po drugie nie kradzież tylko niegospodarność Po trzecie nie łapówka tylko dowód wdzięczności
To tak na szybko kilka "nadużyć semantycznych" Macie jeszcze jakieś inne propozycje? Zrobimy taki mały słownik.
|
|
| | | | | |  | | Interek (1162 punktów) | To zadne naduzycie semantyczne, ale robienie uzytku z bogactwa jezyka  A mowiac powaznie: Umowmy sie, ze jednak jest roznica miedzy slowami "upity" a "podpity", tak samo jak jest roznica na przyklad miedzy "pobity" a "zabity". Jesli opisac za pomoca jezyka zachowanie Kwasniewskiego, to w moim przekonaniu sprawial on wrazenie "podpitego", a nie "upitego". Powiedzialbym, ze byl "upity", jesli zachowawalby sie w sposob zenujacy, czyli jesli by sie zataczal, mowil nieskladnie, etc., a tak wcale nie bylo, bo zachowywal sie calkiem przyzwoicie. Na dobra sprawe mozna bylo odniesc wrazenie, ze byl raczej zmeczony niz pijany. Pozdr.
|
|
| | | | | | |  | | superkuku (191 punktów) |
> byl raczej zmeczony niz pijany.
Tak. Był zmęczony, biedaczek. Praca z młodzieżą go wykończyła.
|
|
|  | | Dudek (190 punktów) | >Mysle, ze te sytuacje sie nieco wyolbrzymia - Kwasniewski mowil skladnie i plynnie i wcale nie odnioslem wrazenia, by byl jakos szczegolnie pijany.
Nieważne czy tanczyl czy tylko belkotal, wazne że wypil. Ten gość ma po prostu problem z alkoholem.(z litości nie użylem stwierdzenia "alkoholik")
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
|
|
| |  | | kszan (559 punktów) | >(z litości nie użylem stwierdzenia "alkoholik") Nie ma się co litować. Alkoholik i już. Może to czyta i się weźmie za siebie. To może nawet nieźle wypaść w jakiejś przyszłej kampanii, z wódą wygrywają tylko prawdziwi twardziele. I niejeden Polak (również Polak katolik) miał taki epizod w życiu..... Może sie zidentyfikuje.
|
|
| Piotrek K. (451 punktów) | Kwaśniewski populista jeden! Odwołał się skubaniec do uczuć narodowych Polaków - cwany jest!
|
|
 | | superkuku (191 punktów) | > Kwaśniewski populista jeden! Odwołał się skubaniec do uczuć narodowych Polaków - cwany jest!  Ja też uważam, że to genialne. Nawet Leper nie wpadł nigdy na to, żeby uderzyć w alkoholowy elektorat.
|
|
| Virginia (1 punktów) | Cóż napisać...Uważałam go za poważnego polityka, za poważnego człowieka, a tu taki wstyd nam przyniósł. Jego zachowanie było żenujące . :
|
|
| Totus | Rzeczywiście nie jest to zrozumiałe i nie wiem czy pojechał tam sam czy może współpracownik(cy) nie odzyskali przytomności po libacji by powstrzymać go przed wyjściem z pokoju? Szkoda, wielka szkoda jeśli to zaszkodzi obozowi antykaczystów. Chciałbym wierzyć, że nie i że na wyrozumiałość w narodzie może liczyć. Pozdrawiam.
|
|
| Pabloss | Faktycznie Kwaśniewski nie przemyslał sprawy zanim wyszedł na mównicę. Goscinność Ukraińców coprawda silnie związana jest z alkoholem, ale taka osoba jak eksprezydent powinna się pohamować, przynajmniej w czasie oficjalnych spotkań. Jakby nie patrzeć nadal jest i będzie wizytówką naszego kraju (jak każdy prezydent). Szkoda bo ośmiesza juz i tak ostatnimi czasy osłabioną lewicę.
|
|
| APawłowski (1150 punktów) | >Jeżeli człowiek o takim doświadczeniu i pozycji daje się >złapać w taki sposób i to w takim momencie - to oznacza, że >ma duży problem ze sobą. Medyczny chyba... Raczej nie powinien odwiedzać Ukrainy. Pewno ma tam zbyt wielu przyjaciół. A może to element kampanii wyborczej? Średnio-krajowy standardowy rodak poczuje, że choć ten Kwaśniewski to taki swojski chłop, jak się okazja nadarzy to za kołnierz nie wylewa. Szkoda że w telewizorze nie zaczą usprawiedliwiania się w stylu: ludzie, jak ja się wczoraj na....m. Normalnie 3 0,7 na dwóch z Kuczmą żeśmy obalili a ja jeszcze jakiś wykład, czy coś tam, musiałem rano poprowadzić, q...a ale to musiała być jazda. Taki, lub podobny tekścik, namnożył by sympatii wśród rodaków. To nie jest problem alkoholowy, to kampania wyborcza. Kaczyńskie grożą że jak ktoś walczy z nimi, to daje jednoznaczny znak, że jest przeciw walce z korupcją a to z powodu że pewnikiem niezbyt czysty w tej sprawie. Więc jak tu elektorat zdobywać? Narazić się na to, aby wszyscy gadali, że łapówkarze chcą do parlamentu?
|
|
Satanisław (1358 punktów) (zablokowany) | > to oznacza, że> ma duży problem ze sobą. Medyczny chyba...<Ano medyczny. Problemem Aleksandra Sztolzmana zwanego dziś Kwaśniewskim jest chora goleń. Ta pechowa goleń kolejny raz boli go wtedy, gdy Olek odwiedza Ukrainę. Ból powoduje bełkotliwą mowę, zataczanie się, mętny wzrok, charakterystyczny zapach z ust i chęć zażycia kolejnej dawki lekarstwa, co lud prosty nazywa krótkim słowem "cug"
|
|
| Jacek Krysztofik (1390 punktów) | Wielką zaletą Kwaśniewskiego jest to, że musi się upić, żeby się wygłupić, natomiast Kaczyńscy, Ziobro, czy Kurski nawet na trzeźwo nie umieją się zachować przyzwoicie.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc, co mam robić. Mr Zoob
|
|
 | | mohawk (2936 punktów) | >Wielką zaletą Kwaśniewskiego jest to, że musi się upić, żeby się wygłupić, natomiast Kaczyńscy, Ziobro, czy Kurski nawet na trzeźwo nie umieją się zachować przyzwoicie.
Dodajmy, że choć kłamał na temat swojego wykształcenia, to jednak ten "niedouk" mówi swobodnie co najmniej w dwóch językach obcych. Natomiast jego następca, mimo tytulatury, nie dość, że nie mówi w żadnym, to łgał, że mówi po angielsku. Oczywiście z powodu tych łgarstw nikt nie podnosi larum i nie chce unieważniać wyborów.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|