 |
Ustawa "wytrych" dla Kaczyńskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-09-2007 19:54 | nieobecny | Ustawa "wytrych" dla Kaczyńskiego | Ustawa z dnia 26 kwietnia 2007r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz.U. z 2007r. Nr 89 poz. 590 - www.abc.com.pl/serwis/du/2007/0590.htm) daje premierowi możliwość wprowadzenia czegoś podobnego do stanu wyjątkowego. Jedna z interpretacji słów Kaczyńskiego, że wygrana wyborcza PO będzie jak 13 grudnia 1981 r. jest taka, że skorzysta on z praw nadanych mu w/w ustawą. Odmowa zaproszenia obserwatorów OBWE może potwierdzać słuszność takiej interpretacji. |
| Mave (114 punktów) | chwila... insynujesz, że premier z rozpaczy po przegranych wyborach rozkaże dzielnemu wojsku wyjść na ulice, rozstrzela kłamliwą opozycje i dalej będzie "robił swoje"(czyt. rządził Prawowicie i Sprawiedliwie i niepodzelnie)...hmmm, no generalnie jest to prawdopodobne. poczekajmy na rozwój sytuacji...
|
|
 | | APawłowski (1150 punktów) | >chwila... insynujesz, że premier z rozpaczy po przegranych wyborach rozkaże dzielnemu wojsku wyjść na ulice No to ja mu zdrowia życzę. Ciekaw jestem jaką to indoktrynację musiałby zaaplikować wojakom aby chciało im się z koszar ruszyć na taką okoliczność.
|
|
|  | | kszan (559 punktów) | Zawsze może poprosić Generała o tzw. know-how
|
|
 | | nieobecny | Od insynuacji są PiSdy. Ja wskazuję na zagrożenie.
|
|
 | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > [...] po przegranych wyborach [...]A kto powiedział, że po wyborach?  Przecież to świetny instrument do zachowania władzy bez żadnych wyborów, a i większość parlamentarna nie będzie konieczna... 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| Kurt Gödel | > Ustawa z dnia 26 kwietnia 2007r. o zarządzaniu> kryzysowym (Dz.U. z 2007r. Nr 89 poz. 590 -> www.abc.com.pl/serwis/du/2007/0590.htm) daje> premierowi możliwość wprowadzenia czegoś podobnego do stanu> wyjątkowego.> Jedna z interpretacji słów Kaczyńskiego, że wygrana> wyborcza PO będzie jak 13 grudnia 1981 r. jest taka, że> skorzysta on z praw nadanych mu w/w ustawą. Odmowa> zaproszenia obserwatorów OBWE może potwierdzać słuszność> takiej interpretacji.> Dziwne, ze jako "racjonalisci" dopiero o tym teraz piszecie  Po prostu zabawni jestescie. Ustawa o stanie kryzysowym (o tym pisala wiele miesiecy temu Trybuna, NIE i GW) wprowadza mozliwosc arbitralnego wprowadzenia stanu wyjatkowego na wniosek wojewodow. Podstawa wprowadzenia tego stanu mialyby byc zerwane wiezi spoleczne (WAS IST DAS DENN, VERDAMMT NOCH MAL?)PS. Ustawa zostala przepchnieta przez POdajacych sie za wyksztalciuchow, lecz zgloszona do TK przez SLD. Powstaje pytanie, czy TK zdazy zanim kaczki zrobia rodakom remake z 13.12?
|
|
 | Satanisław (1358 punktów) (zablokowany) | Mordo ty moja, Kaczyńscy są na to zbyt cienkie Bolki. Jaruzelskiemu myk ze stanem wojennym udał się tylko dlatego, że stała za nim sowiecka armia. A kto stoi za Kaczyńskimi? Komandoski z elitarnej jednostki "Moherowe Berety", uzbrojone w bojowe parasolki ziemia-ziemia?
|
|
|  | | Kurt Gödel | Robisz podstawowy blad niedoceniajac przeciwnika. Goscie z PiS przycisnieci do muru perspektywa TS zrobia wszystko, zeby tego uniknac. A zanosi sie, ze dopna swego, bo PiS znowu wygra wybory  Jaruzelski? To ich niedoscigniony idol. Dlatego nic mu nie zrobia. Tylko strasza biednego i schorowanego generala, coby szybciej wykorkowal. Ma trzy cwierci do smierci. Racja, Ruskie pozwolily mu zalatwic sprawe we wlasnym zakresie. Lecz pamietaj jaka byla wtedy przyczyna - paraliz poprzez strajki zwiazkowcow. Teraz zanosi sie, ze brakujacych lekarzy beda wcielac do wojska, a ci, co mysla, ze uda sie im wyjechac za granice, niech sie nie ludza; granice rowniez zostana zamkniete. Wprowadzenie stanu wyjatkowego, to tylko kwestia zgrabnego opakowania w elegacka motywacje dla ciemnej masy i odpowiedniej kampanii PR, celem znalezienia i obietnicy ukarania winnych. Przecietnemu Kowalskiemu zwisa i powiewa interes grup zawodowych. On chce dostepu do uslug medycznych, bo placi na to skladke zdrowotna, a nie stac go na prywatnego lekarza. Dlatego bedzie glosowac na PiS. Niezly z ciebie prowokator. Jestes taki naiwny, czy tylko udajesz? Dobrze wiesz, ze narastajacy chaos medialny zaowocuje tym, ze frekwencja spadnie na leb na szyje (nie zdziwi mnie, gdy tylko co 5 uprawniony pofatyguje sie do lokalu wyborczego), co moze dac Kaczynskim wiecej niz polowe miejsc w sejmie i senacie, bo tylko betonowy elektorat pojdzie glosowac. Kto wie, czy po wyborach PiS nie uchwali wlasnej konstytucji? Ich kenne eine wahre Aussage, die sich innerhalb des Systems weder beweisen noch widerlegen lässt. Sie ist aber wahr!
|
|
| |  | Satanisław (1358 punktów) (zablokowany) |
> Racja, Ruskie pozwolily mu zalatwic sprawe we wlasnym zakresie. Lecz pamietaj jaka byla wtedy przyczyna - paraliz poprzez strajki zwiazkowcow.<Paraliż czego? Nie da się sparaliżować czegoś, co juz wcześniej jest sparaliżowane. Stan wojenny miał podłoże tylko i wyłącznie polityczne. > Teraz zanosi sie, ze brakujacych lekarzy beda wcielac do wojska<Toś mnie rozbawił. Mnie nie wcielą, bo mam kategorię E, mimo końskiego zdrowia. Ale jak wcielą moich kumpli, to ci zapowiedzieli, że natychmiast sami "zachorują". I co, będą do nich strzelać? > a ci, co mysla, ze uda sie im wyjechac za granice, niech sie nie ludza; granice rowniez zostana zamkniete.<Przed siłami zbrojnymi NATO mogą sobie zamykać  > On chce dostepu do uslug medycznych, bo placi na to skladke zdrowotna, a nie stac go na prywatnego lekarza. Dlatego bedzie glosowac na PiS.<Chcieć to sobie może, tylko kto mu te usługi zapewni? Ja od dawna zupełnie wypiąłem się na publiczną (tfu!!!!) "służbę" "zdrowia" a pacjentów mam już tak wielu, że do mojego prywatnego gabinetu są zapisy na terminy wizyt, choć podwyższyłem stawkę honorarium. > Kto wie, czy po wyborach PiS nie uchwali wlasnej konstytucji?<Chcieć, a móc - to dylemat nie tylko impotentów.
|
|
|  | | Kurt Gödel | Prezydent RP jest poki co zwierzchnikiem sil zbrojnych, zwierzchnikiem prezydenta jest premier (melduje, zadanie wykonane  ), oberprokuratorem jest Zer0, szef CBA to Kaminski, szefem sluzb specjalnych jest postrzelony Antek policmajster i wraz z Naimskim i Zybertowiczem dzielnie poszukuja sPiSkow, policja podlega PiS, MON podlega PiS, szefem IPN jest Kurtyka. Czego chciec wiecej? Acha, TK jest jeszcze nie zdobyty. Ale od czego jest IPN, der dziennik, Wprost? Wystarczy rzucic bluzg, ze ten i tamtem z TK jest umoczony po uszy g..nie. Na opozycje tez przyjdzie czas, spokojnie. W koncu kaczki obiecaly 3 mln (przymusowych) mieszkan...o metrazu 2 x 2 m. Myslisz, ze kaczuszki wobec w takiej sytuacji, ktora zdarza sie tylko raz w zyciu, odpuszcza? Keine demokratischen Rechte können die Bürger vor Tyrannei schützen, die nach demokratischen Gesetzen aufgezwungen werden kann!
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|