 |
Obiecany artykul x. "prof." B. - uwaga: tresci drastyczne Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-01-2008 21:58 | darlove (2804 punktów) | Obiecany artykul x. "prof." B. - uwaga: tresci drastyczne | Dla racjonalistow o mocnych nerwach: Zanim przeczytasz - rada. Na boku miej przygotowane jakies zadanie matematyczne, proste, w stylu 3 + 5 * (-1). Po przeczytaniu sprawdz, czy jestes jeszcze w stanie... www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6874 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| G.K. (1679 punktów) | Odp: Obiecany artykul x. "prof." B. - uwaga: tresci drastycz | Faktycznie mocne, jednak przejrzałem tylko powierzchownie, ponieważ nie mam dziś zbytnio czasu na cokolwiek. Jutro Ci odpowiem w tamtej dyskusji
|
|
| stilgar (7322 punktów) | e tam, jakieś głupoty
chociaż porównanie z pisanką nawet mi się podobało, ale raczej odniósłbym je do czegoś innego...
|
|
 | | darlove (2804 punktów) | >e tam, jakieś głupoty >chociaż porównanie z pisanką nawet mi się podobało, ale raczej odniósł bym je do czegoś innego...
--- To moze sa glupoty, ale chyba nie do konca rozumiesz konsekwencje tych glupot. Otoz, chodzi o to, ze te glupoty wlasnie sa regularnie czytane na antenie Radia z Twarza Znanego Zwierzecia. Jest to ich propagandowka, tym napedzaja moher, a jeszcze jak powiedza, ze to napisal ks. profesor... to tak jakby sam Bog to pisal. Status rowny, co najmniej, Ewangelii. Dlatego warto znac poglady takich piewcow glupoty jak x. Bartnik, aby wiedziec, co i jak obalac.
Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
|
|
|  | | stilgar (7322 punktów) | > Dlatego warto znac poglady takich piewcow glupoty jak x. Bartnik, aby wiedziec, co i jak obalac.hmm... czy ja wiem... z jedną tezą mógłbym się zgodzić - racjonaliści powinni być areligijni, nie antyreligijni i tego samego oczekiwałbym od wierzących i od każdej innej grupy społecznej - Live and let live. I nie narzucaj swojego światopoglądu innym, nawet (a zwłaszcza!) jeśli uważasz, że jest słuszny... (to ostatnie zdanie to nie do ciebie, to tak ogólnie  )
|
|
| |  | | darlove (2804 punktów) | > >Dlatego warto znac poglady takich piewcow glupoty jak x. Bartnik, aby wiedziec, co i jak obalac.> hmm... czy ja wiem...> z jedną tezą mógłbym się zgodzić - racjonaliści powinni być areligijni, nie antyreligijni i tego samego oczekiwałbym od wierzących i od każdej innej grupy społecznej - Live and let live. I nie narzucaj swojego światopoglądu innym, nawet (a zwłaszcza!) jeśli uważasz, że jest słuszny...> (to ostatnie zdanie to nie do ciebie, to tak ogólnie )> --- Rozumiem, ze kolega jest pacyfista w obliczu katolickiego dzihadu  Rozumiem, rozumiem... choc nie popieram. Jestem zdania, ze nie moze byc tolerancji dla ludzi nietolerancyjnych. Co to znaczy byc tolerancyjnym dla ludzi nietolerancyjnych doswiadczylem w Zjednoczonym Krolestwie, kiedy mialem spiecie z muzulmanka...
Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
|
|
| |  | 1 na 1 | Pan Tau (1237 punktów) | stilgar napisał:[...] z jedną tezą mógłbym się zgodzić - racjonaliści powinni być areligijni, nie antyreligijni i tego samego oczekiwałbym od wierzących i od każdej innej grupy społecznej - Live and let live. I nie narzucaj swojego światopoglądu innym [...] Problemem jest to, że narzucanie innym swojego światopoglądu jest istotną częścią większości światopoglądów religijnych. Z tego powodu wierzący nawet najmniejsze protesty przeciwko temu narzucaniu natychmiast odbierają... jako narzucanie światopoglądu areligijnego.
|
|
| aenigma (455 punktów) | moje nerwy nie okazały się dość mocne... wymimękłam po pierwszym akapicie 
Google i Wikipedia to najbardziej łebscy goście na tym forum. Zanim zadasz mi jakieś pytanie, spytaj ich!
|
|
| Skorupka (64 punktów) | No, to jestem istnym Szatanem  Do tej pory mówiły mi to tylko kobiety. Teraz mam potwierdzenie z samej góry
|
|
| Filip | Hello Twardy jestem bo przeczytałem całość ale chciałbym rozwiać swoje wątpliwości w dwóch kwestiach i może ktoś z Was będzie potrafił wyjaśnić mi pojęcia jakimi posługuje się autor - mianowicie: - kulturologia (co to do cholery jest?  ) - myślenie prawdziwościowe (tu już wymiękam kompletnie  ) Pozdrawiam wszystkich "naszym" diabelskim pozdrowieniem AVE SATAN  A w żyłach naszych płynie czarna maź...
|
|
| gurgul (651 punktów) | Trudno przeczytać cały ten bełkot, doszedłem tylko do połowy. Zaciekawiła mnie w nim jednak pewna prawidłowość. Otóż ten człowiek wyraźnie przeciwstawia sobie nie antyreligijną dogmatykę i tolerancję, ale posiadanie władzy przez ateistów i przez katolików. Nietypowość mediów księdza Rydzyka polega na tym, że bez żenady mówi się w nich o "potrzebie odzyskania władzy politycznej przez Kościół". Oczywiście Kościół jest tu rozumiany jako zwolennicy Radia Maryja i w sposób widoczny przeciwstawia się im "katolików liberalnych" i "katolewicę", a więc tych katolików którzy sa zwolennikami wzajemnej tolerancji i dialogu. Tak więc mylą sie ci, którzy nazywają Rydzyka wariatem i oszołomem. Rośnie nam nowy Tomas de Torquemada.
|
|
 | | asriel | Muszę przyznac że miałem wątpliwa przyjemność wysłuchania tego artykułu na antenie radyja. Mogą jedynie stwierdzić że jeśliby to była prawda: o tym niesłychanym ataku na kościół i religię na świecie i w Polsce, to miałbym się z czego cieszyć. A jednak nie mam.
Najgorsze że radyjo podaje zmanipulowane informacje i wywołuje tym u słuchaczy (ludzi starszych, schorowanych) stałe poczucie zagrożenia, styrachu przed wspólczesnością, i robi na tym kasę.
Zainteresował mnie fragment:
"Także religijna gmina protestancka w Holandii poparła pastora Klausa Hendriksa w jego nauce, że Bóg nie istnieje, a istnieje tylko człowiek społeczny. W takiej religijności jest logika właśnie diabelska."
Niektóre odłamy protestantyzmu są dość liberalne, ale żeby aż tak?
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|