 |
Hit komunijny: Pierwsza spowiedź na DVD Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-05-2009 14:49 | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | Hit komunijny: Pierwsza spowiedź na DVD
3 na 3 | Nowa moda... Zajrzyjcie: www.newswe(*)erwsza-spowiedz-na-dvd,39884,1Na stronie, dostępny też przykładowy filmik, niestety bez głosu...  Nic tylko się zachwycać pomysłowością katolickich rodziców Nawet jezuicie się to nie podoba: Cytat:Jeśli ktoś filmuje dziecko w takim momencie, zamienia ten sakrament w widowisko – twierdzi jezuita. Jak widać niektórych rodziców nic nie jest w stanie powstrzymać przed pokusą sfilmowania i zarchizowania każdego kroku ich dzieci. Jeden z uczestników forum E-Dziecko skomentował nawet, że może warto było pomyśleć wcześniej i utrwalić na filmie też pierwszy grzech. Gdzie jest szczyt/dno? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | stilgar (7322 punktów) | Skoro katolicy nie szanują własnej religii i własnych sakramentów, to co my mamy jeszcze powiedzieć?
|
|
9 na 9 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | czekam aż to się z hukiem zawali, a zawali się zapewne nie dlatego, że nie ma to już sensu religijnego, tylko nagle wyjdzie z mody. Będzie coś w stylu: wszyscy już mają quady, nagrane na wideo wszystko, sąsiedzi wszyscy już mają to samo, zróbmy coś innego! I nastanie nowa moda, nie wiem na co, może na ceremonie humanistyczne a może na coś kompletnie innego. Prawdopodobnie tę modę wymyśli nie jakiś ksiądz ani instytucja, ale jakiś pomysłowy przedsiębiorca, który zareklamuje coś nowego, np: "tydzień survivalu w Puszczy Białowieskiej uczyni z twojego syna prawdziwego mężczyznę! kurs zakończony certyfikatem męskości - tylko 666PLN!"  Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
 | 3 na 3 | kortyzol (422 punktów) | > "tydzień survivalu w Puszczy Białowieskiej uczyni z twojego syna prawdziwego mężczyznę! kurs zakończony >certyfikatem męskości - tylko 666PLN!"Eeeee, szkoda puszczy. W ogóle to ludzie mają jopla ostatnio na punkcie utrwalania życia dzieci, albo ja mam szczęście do widywania tłumów rodziców z kamerkami,telefonami, aparatami. Latają za tymi dziećmi i kręcą... jak Wielki Brat. Trochę to dziwne 
Spójrzcie bowiem, oto kot blady, a piekło postępuje za nim.
|
|
|  | 2 na 2 | stilgar (7322 punktów) | > >"tydzień survivalu w Puszczy Białowieskiej uczyni z twojego syna prawdziwego mężczyznę! kurs zakończony >certyfikatem męskości - tylko 666PLN!"> Eeeee, szkoda puszczy. W ogóle to ludzie mają jopla ostatnio na punkcie utrwalania życia dzieci, albo ja mam szczęście do widywania tłumów rodziców z kamerkami,telefonami, aparatami. Latają za tymi dziećmi i kręcą... jak Wielki Brat. Trochę to dziwne  Czy ja wiem. Jak byłem mały, mama nagrywała mnie i moją siostrę na magnetofon, jak mówiliśmy jakieś wierszyki czy śpiewaliśmy piosenki  Kto wtedy myślał o takich wynalazkach jak kamera ? Teraz fajnie jest czasem posłuchać tych starych taśm i powspominać. A filmy mają dla mnie wielką wadę w porównaniu do nagrań czy zdjęć - trzeba siedzieć przed ekranem i angażować wszystkie zmysły  Zdjęcia (papierowe) ogląda się znacznie wygodniej.
|
|
5 na 5 | Marta T. (436 punktów) | >Nowa moda... Raczej nowa głupota. Już sam pomysł komunii dzieci 8-9 letnich to głupota, a taki filmik to poprostu jej pochodna. Jak zapytałam mojej siostrzenicy, co jest najważniejsze w pierwszej komunii, to nie potrafiła odpowiedzieć. A już w samym dniu pierwszej komunii najbardziej cieszyła się z roweru i pieniążków. Dzieci nic z tych "dorosłych" głupot nie potrafią zrozumieć. Po co to wszystko? Kasa, kasa, kasa, no i oczywiście władza na umysłami dzieci. >Gdzie jest szczyt/dno? Głupota jest bezkresna. Gdzie jej szczy/dno? Trudno powiedzieć, bo myślisz, że większych bzdetów już nie wymyślą, a zawsze potem wychodzi tak, że zostajesz zakoczony, bo jednak się da.
|
|
 | 2 na 2 | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | >>Gdzie jest szczyt/dno? >Głupota jest bezkresna. Gdzie jej szczy/dno? Trudno powiedzieć, bo myślisz, że większych bzdetów już nie wymyślą, a zawsze potem wychodzi tak, że zostajesz zakoczony, bo jednak się da.
Tak... Istotnie, tego elementu zaskoczenia, obawiam się, nigdy nie zabraknie...
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
 | 4 na 4 | Celtyk (3337 punktów) | > Raczej nowa głupota. Już sam pomysł komunii dzieci 8-9 letnich to głupota, a taki filmik to poprostu jej pochodna. Jak zapytałam mojej siostrzenicy, co jest najważniejsze w pierwszej komunii, to nie potrafiła odpowiedzieć. A już w samym dniu pierwszej komunii najbardziej cieszyła się z roweru i pieniążków. Dzieci nic z tych "dorosłych" głupot nie potrafią zrozumieć. Po co to wszystko? Kasa, kasa, kasa, no i oczywiście władza na umysłami dzieci.> Głupota jest bezkresna. Gdzie jej szczy/dno? Trudno powiedzieć, bo myślisz, że większych bzdetów już nie wymyślą, a zawsze potem wychodzi tak, że zostajesz zakoczony, bo jednak się da. Mnie to nie dziwi. W zasadzie zastanawiam się co będzie następne - filmowanie pogrzebów... (a może już się filmuje. Pomijam pogrzeby sławnych), bo narodziny już się upamiętnia  Człowiek ma to do siebie, że stara się wszystko utrwalić a potem ma kolejny "grat" na półce do którego nie zajrzy, ale i nie wyrzuci, bo to pamiątka rodzinna 
Co do Sedna sprawy czyli samej Pierwszej Komunii Świętej....  Przykład idzie od góry i tą górą nie jest rodzic..., sprawa sięga "wyżej"... To co teraz obserwujemy , jest już owocem wcześniej dawanego przykład "Uczonych" w piśmie  Miałem okazję ostatnio obserwować cały proces od rozpoczęcia nauk przed komunijnych do samej mszy świętej. I Coś mnie bardzo w tym całym przedsięwzięciu "uderzyło".  Uderzył mnie fakt, że ksiądz zwracał największą uwagę na .... . O nie, nie to nie było to, że dzieci idą do pierwszej spowiedzi a potem przyjmą swoją Pierwszą Eucharystię, ale zupełnie coś innego. Najbardziej został nagłośniony "Dobrowolny Prezent" jaki dzieci ofiarowały "Prafii"  Skoro dziecko od urodzenia widzi, że najważniejsza jest kwestia materialna całego przyjęcia, co zresztą prezentują również przedstawiciele KK to co się dziwić, że potem na przyjęciu komunijnym ono nadal przywiązuje najważniejszą wagę to tej części przyjęcia 
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
|  | 2 na 2 | Marta T. (436 punktów) | > Uderzył mnie fakt, że ksiądz zwracał największą uwagę na .... . O nie, nie to nie było to, że dzieci idą do pierwszej spowiedzi a potem przyjmą swoją Pierwszą Eucharystię, ale zupełnie coś innego. Najbardziej został nagłośniony "Dobrowolny Prezent" jaki dzieci ofiarowały "Prafii"  Mój tata opowiadał, jak to w pewnej parafii proboszcz powiedział, że te pieniążki, co dzieci dostaną w domku po komunii mają przynieść na popołudniowe nabożeństwo majowe. Szczyt pazerności i bezczelności, normalnie nóż się w kieszeni otwiera. :/ I żeby dzieciom nie przyszło do głowy zanosić pieniądze do kościoła, goście dawali pieniądze po powrocie z owego nabożeństwa. Jak widać, dla księdza komunia to złoty interes.
|
|
|  | 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) |
> W zasadzie zastanawiam się co będzie następne - filmowanie pogrzebów...  Jak najbardziej, kolego, jak najbardziej. Już to widziałem na żywo i to doś dawno, bo kilka lat temu. Kto to, k***a, będzie oglądał??  open your eyes
|
|
| |  | 1 na 1 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > Jak najbardziej, kolego, jak najbardziej. Już to widziałem na żywo i to doś dawno, bo kilka lat temu.> Kto to, k***a, będzie oglądał??  > open your eyesJadzie, są lepsi - zamawiają komplecik: ślub, wesele, noc poślubna. Był o tym gdzieś artykuł... Tu jest wątek z forum dla młodej pary. Tu jest oferta firmy.A artykuł był w jakieś lokalnej gazecie.Jak coś takiego widzę, to mam ochotę zarzucić "klasycznie wojskową i zawsze skuteczną"... 
and that's it.
|
|
| | |  | 5 na 5 | -jad- (18783 punktów) | > >Jak najbardziej, kolego, jak najbardziej. Już to widziałem na żywo i to doś dawno, bo kilka lat temu.> >Kto to, k***a, będzie oglądał??  > > open your eyes> Jadzie, są lepsi - zamawiają komplecik: ślub, wesele, noc poślubna. Był o tym gdzieś artykuł...> Tu jest wątek z forum dla młodej pary.> Tu jest oferta firmy.> A artykuł był w jakieś lokalnej gazecie.> Jak coś takiego widzę, to mam ochotę zarzucić "klasycznie wojskową i zawsze skuteczną"...  > and that's it.Tak, też o tym słyszałem. Powiem Ci, że jakoś bardziej rozumiem tych uwieczniających swoją noc poślubną, bo to w założeniu coś miłego. Ale pogrzeb? A.. dziś wieczorem nie ma nic ciekawego na HBO to może oglądniemy pogrzeb wujka Heńka? Dawno nie oglądaliśmy.... open your eyes
|
|
| | | |  | 1 na 1 | xarion (917 punktów) | > > Tak, też o tym słyszałem. Powiem Ci, że jakoś bardziej rozumiem tych uwieczniających swoją noc poślubną, bo to w założeniu coś miłego. Ale pogrzeb? A.. dziś wieczorem nie ma nic ciekawego na HBO to może oglądniemy pogrzeb wujka Heńka? Dawno nie oglądaliśmy.... Taaak...na marginesie (bo nie o komunii) słyszałem (źródło: "wieść gminna niesie), że hitem staje się montaż odtwarzaczy video w płytach nagrobnych...  Można więc sobie - przy okazji wizyty na cmentarzu - puścić sekwencje z życia zmarłego (bądź - jeśli takowych nie ma - zapis "ostatniej drogi")...
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
| | | | |  | | stilgar (7322 punktów) | > >>Tak, też o tym słyszałem. Powiem Ci, że jakoś bardziej rozumiem tych uwieczniających swoją noc poślubną, bo to w założeniu coś miłego. Ale pogrzeb? A.. dziś wieczorem nie ma nic ciekawego na HBO to może oglądniemy pogrzeb wujka Heńka? Dawno nie oglądaliśmy....> Taaak...na marginesie (bo nie o komunii) słyszałem (źródło: "wieść gminna niesie), że hitem staje się montaż odtwarzaczy video w płytach nagrobnych...  > Można więc sobie - przy okazji wizyty na cmentarzu - puścić sekwencje z życia zmarłego (bądź - jeśli takowych nie ma - zapis "ostatniej drogi")...To akurat nie wydaje mi sie takie głupie  Mamy na grobach nazwiska, daty, czasem zdjęcia, czemu nie umieścić więcej informacji w postaci filmu o zmarłym?
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>Mamy na grobach nazwiska, daty, czasem zdjęcia, czemu nie umieścić więcej informacji w postaci filmu o zmarłym? Będą dwie szkoły - wprawiania video w nagrobek oraz ustawiania urny w salonie opodal odtwarzacza. .
|
|
| | |  | 4 na 4 | Marta T. (436 punktów) | > Tu jest oferta firmy.A na stronie przeczytać można: Cytat:Na wyraźne życzenie nowożeńców, operator może częściowo reżyserować akcję. Już to sobie wyobrażam  "Panna młoda - troszeczkę głośniej!", "Pan młody - jeszcze nie teraz, coś mi uciekło ujęcie. Jak to już skończył? No to zrobimy dubelka."  Ot, zawsze można kogoś zaskoczyć większą głupotą.
|
|
| | | |  | 6 na 6 | Gosia (9452 punktów) |
> Cytat:Na wyraźne życzenie nowożeńców, operator może częściowo reżyserować akcję. > Już to sobie wyobrażam "Panna młoda - troszeczkę głośniej!", "Pan młody - jeszcze nie teraz, coś mi uciekło ujęcie. Jak to już skończył? No to zrobimy dubelka." > Ot, zawsze można kogoś zaskoczyć większą głupotą. Głupotą? A nie pomyślałaś, ze może to człowiekowi życie uratować? Czy ty XYZ bierzesz sobie tę kobietę za żonę?...A operator w tym momencie: CIĘCIE!
|
|
| | | | |  | | Marta T. (436 punktów) | > >Ot, zawsze można kogoś zaskoczyć większą głupotą. > Głupotą? A nie pomyślałaś, ze może to człowiekowi życie uratować?> Czy ty XYZ bierzesz sobie tę kobietę za żonę?...A operator w tym momencie: CIĘCIE!Ale ja pisałam o sytuacji, kiedy nagrywana jest noc poślubna. Kiedy już jest po ptokach i żadne "cięcie!" w tym momencie życia już nie uratuje
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | Gosia (9452 punktów) |
> Kiedy już jest po ptokach i żadne "cięcie!" w tym momencie życia już nie uratuje I tu jesteś w mylnym błędzie. Jeszcze i wtedy nie jest za późno na ratunek. Dawno dawno temu, na Litwie, panna młoda przed kościołem, na oczach zgromadzonych gości, dostawała od matki siarczystego klapsa w policzek.To na wypadek konieczności unieważnienia małżeństwa, jako widomy znak niezadowolenia i sprzeciwu rodzicielki, której panna posłuszeństwo winna była. Świat poszedł do przodu, mamy postęp.Można więc wyreżyserować noc poślubną w kierunku: proszę wysokiego konsystorza, no przecie widać, że ja nie ten-tego, orgazm był udawany, pociąg fizyczny podstawiony a małżeństwo sfingowane.Do tego dołączamy zeznania naocznego świadka w osobie operatora i życie ludzkie jednak uratowane!
|
|
| |  | -1 na 1 | tahicola (217 punktów) | > >W zasadzie zastanawiam się co będzie następne - filmowanie pogrzebów...  > Jak najbardziej, kolego, jak najbardziej. Już to widziałem na żywo i to doś dawno, bo kilka lat temu.> Kto to, k***a, będzie oglądał??  > open your eyesSkoro filmuje sie osoby sławne, to dlaczego nie osoby, które sa nam bliskie? Nie wiem co złego w tym pomyśle. Filmuje się śluby, filmuje się i pogrzeby. Są tacy, którzy oglądają tego typu filmy i nie widzę w tym nic dziwnego. A może po prostu to ze mną coś nie tak? Mimo wszystko polecam więcej otwartości na świat i ludzi.
|
|
| | |  | 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) |
> Skoro filmuje sie osoby sławne, to dlaczego nie osoby, które sa nam bliskie?Z tego co wiem, to osoby sławne filmują dziennikarze tak samo chętnie albo nawet chętniej niż filmowali ich za życia. Taki krótki urywek z pogrzebu sławnej osoby nadaje się w sam raz, żeby puścić go w tle, gdy spiker będzie mówił kto i czemu umarł. Jakoś ten obraz ugruntowuje, chyba, w umysłach widzów wiadomość, że ten ktoś sławny na pewno nie żyje. Osobami nam bliskimi telewizja z kulawą nogą się nie zainteresuje chyba, że były choć troszkę sławne za życia albo umarły w jakiś spektakularny sposób. Najlepiej masowo. Jest więc różnica- sławny trup jest filmowany dla obcych a nie dla bliskich. Pogrzeb bliskiej mi osoby nie jest mi potrzebny na DVD czy blue ray'u w high definition, bo jest dla mnie przykrym wspomnieniem. Nie mam zamiaru sprawdzać czy wszyscy zebrani wystarczająco mocno rozpaczali czy robili sobie podśmiechujki albo kto się w co ubrał i jaki wieniec przyniósł. Jeśli wspominam kogoś bliskiego to zawsze żywego a nie w trupim wcieleniu. > Nie wiem co złego w tym pomyśle. Filmuje się śluby, filmuje się i pogrzeby. Są tacy, którzy oglądają tego typu filmy i nie widzę w tym nic dziwnego.W sumie filmowania wesel też nie lubię ale rozumiem, że taka płytka może być dla pary młodej jakąś miłą pamiątką. Ale po co komu pamiątka z czyjegoś pogrzebu? Tego nie rozumiem. > Mimo wszystko polecam więcej otwartości na świat i ludzi.Jestem otwarty. Powiedz, proszę, po co komu film z pogrzebu mamy na przykład. open your eyes
|
|
|  | | stilgar (7322 punktów) |
> >Głupota jest bezkresna. Gdzie jej szczy/dno? Trudno powiedzieć, bo myślisz, że większych bzdetów już nie wymyślą, a zawsze potem wychodzi tak, że zostajesz zakoczony, bo jednak się da.> Mnie to nie dziwi. W zasadzie zastanawiam się co będzie następne - filmowanie pogrzebów... (a może już się filmuje. Pomijam pogrzeby sławnych), bo narodziny już się upamiętnia  Juz 15 lat temu widzialem na pogrzebach pana z kamerą, więc...
|
|
| |  | | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | > >>Głupota jest bezkresna. Gdzie jej szczy/dno? Trudno powiedzieć, bo myślisz, że większych bzdetów już nie wymyślą, a zawsze potem wychodzi tak, że zostajesz zakoczony, bo jednak się da.> > Mnie to nie dziwi. W zasadzie zastanawiam się co będzie następne - filmowanie pogrzebów... (a może już się filmuje. Pomijam pogrzeby sławnych), bo narodziny już się upamiętnia  > Juz 15 lat temu widzialem na pogrzebach pana z kamerą, więc...No sami robią cyrk, a potem mają pretensje, że się śmiejemy.
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
11 na 11 | Adamiak (36436 punktów) | >Gdzie jest szczyt/dno?
Tego nie wie nikt, ale świetną pamiątką byłby zapis USG po 1 komunii - jak się przyjęła i w co z pożytkiem zmieniła... ups.
|
|
 | 4 na 4 | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | > >Gdzie jest szczyt/dno?> Tego nie wie nikt, ale świetną pamiątką byłby zapis USG po 1 komunii - jak się przyjęła i w co z pożytkiem zmieniła... ups.Wymyśliłam jeszcze lepsze  Minikamerka zainstalowana w języku, a następnie podążająca za 1 komunią, przez cały przewód pokarmowy aż do końca....
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
|  | | igrazka (303 punktów) | > >>Gdzie jest szczyt/dno?> > Tego nie wie nikt, ale świetną pamiątką byłby zapis USG po 1 komunii - jak się przyjęła i w co z pożytkiem zmieniła... ups.> Wymyśliłam jeszcze lepsze Minikamerka zainstalowana w języku, a następnie podążająca za 1 komunią, przez cały przewód pokarmowy aż do końca....> postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnymi następnie po wydaleniu sprzedana. Otrzymane pieniadze oczywiscie dla proboszcza....
|
|
| |  | 2 na 2 | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) |
> i następnie po wydaleniu sprzedana. Otrzymane pieniadze oczywiscie dla proboszcza.... O nie nie, żadnego sprzedawania! To byłaby profanacja. Postawić przy domowym ołtarzyku z innymi obrazkami. Oglądać co rok w rocznicę I komunii. Zanieść obowiązkowo na lekcję religii do okazania katechecie, że istotnie się u tej komunii było. Potem zbiorowe oglądanie filmików z kamerki na forum klasy. Najładniejsze i najbarwniesze będą wyświetlone w kościele na mszy. Żeby inne dzieci tez takie chciały 
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
| | |  | | igrazka (303 punktów) | > >i następnie po wydaleniu sprzedana. Otrzymane pieniadze oczywiscie dla proboszcza.... > O nie nie, żadnego sprzedawania! To byłaby profanacja.> Postawić przy domowym ołtarzyku z innymi obrazkami. Oglądać co rok w rocznicę I komunii. Zanieść obowiązkowo na lekcję religii do okazania katechecie, że istotnie się u tej komunii było. Potem zbiorowe oglądanie filmików z kamerki na forum klasy. Najładniejsze i najbarwniesze będą wyświetlone w kościele na mszy. Żeby inne dzieci tez takie chciały  > postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnymwybacz, ja zadnego oltarzyka nie posiadam to tez nie pomyslalam o tej opcji. mea culpa..
|
|
| | | |  | | Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | > wybacz, ja zadnego oltarzyka nie posiadam to tez nie pomyslalam o tej opcji. mea culpa.. Nic sie nię martw - katolicy na pewno posiadają 
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
| | | | |  | | igrazka (303 punktów) | > >wybacz, ja zadnego oltarzyka nie posiadam to tez nie pomyslalam o tej opcji. mea culpa.. > Nic sie nię martw - katolicy na pewno posiadają  > postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnymzapewne tak
|
|
| szperacz (2861 punktów) | >Gdzie jest szczyt/dno?
Szczytem byłoby sfilmowanie aniołków, unoszących się nad dziećmi w czasie obrzędu, a dnem rozstąpienie się ziemi, która pochłonęła by całe to zamieszanie.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|