 |
Chcesz być sławy: obraź katolika Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2009 23:14 | Mikołajczyk (147 punktów) | Chcesz być sławy: obraź katolika
6 na 8 | Moja recepta na sukces! Jeżeli jesteś średnim lub co gorsza kiepskim piosenkarzem, malarzem, poetą aktorem lub należysz do jakiekolwiek innej grupy szeroko rozumianych darmozjadów, och pardon, artystów o których pies na wózku inwalidzkim nie słyszał, lub słyszał ale to było dawno i nieprawda rób co mówię:
-urządź sobie artystyczną kpinę z jakiegoś religijnego tematu, osoby kościelnej itp. -napisz anonimowo do lokalnego posła PiS, działacza KIK albo po prostu do kurii na temat twojego oburzenia na temat tego bezeceństwa i proś o protest w związku z planowanym koncertem, wernisażem etc.
Nie bój się, że wszyscy zachowają milczenie wobec tandetnej prowokacji, ukrywającej beztalencie autora. Nie martw się, że zabraknie pieniacza który będzie ciskał pianą z ust w stronę kamer TVN. Jeśli będziesz miał szczęście to do twojej kampanii reklamowej włączy się prokuratura lub władze miasta.
Od tej pory będziesz sławny, choć twoje wiersze/obrazy/piosenki wcale się nie poprawią ale za to aura kontrowersyjnego artysty przysporzy ci popularności. Przykładów jest aż zbyt wiele, dwa moim zdaniem najlepsze? Marilyn Manson i Dorota Nieznalska.
Są ludzie, którzy podobne kontrowersje wywołali nijako przy okazji twórczości w sposób naturalny (Gorgoroth), lub komercyjny ale otwarcie (Urban), jednak nawet tych którzy czynią to niby-naturalnie nie winię, takie są prawa rynku. Natomiast nic nie tłumaczy ciemnoty bandy "oburzeńców", która często wykształcona daje się nabierać taniej prowokacji i wbrew intencji przysparza reklamy, temu co potępia. Mówię to zwłaszcza a propos bicia piany do koncertu Madonny 15 sierpnia.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | -jad- (18783 punktów) |
> Od tej pory będziesz sławny, choć twoje wiersze/obrazy/piosenki wcale się nie poprawią ale za to> aura kontrowersyjnego artysty przysporzy ci popularności. Przykładów jest aż zbyt wiele, dwa moim> zdaniem najlepsze? Marilyn Manson i Dorota Nieznalska.Swoją drogą Manson jest dobrym wokalistą, nie jedzie więc wyłącznie na samej aurze. Nie jestem jego największym fanem ale sympatykiem- owszem. Nie jest tajemnicą, że cały jego image, ta specyficzna otoczka jest sposobem na zwrócenie na siebie uwagi i zarabianie kasy. "God is in the TV" 
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
 | 1 na 1 | R. Grochala (970 punktów) | > "God is in the TV"W dzisiejszych czasach raczej "God is TV" 
"I ciebie nagabują o twe "tak" lub "nie". Biada, jeśli zechcesz między "za" i "przeciw" wcisnąć swój stołek." (F. Nietzsche)
|
|
|  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > >"God is in the TV"> W dzisiejszych czasach raczej "God is TV"  Może. Ale Manson tak nie śpiewał 
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | Nie wiem dlaczego, Mikołajczyk, dostałeś minusa za swoją wypowiedź. Ja w każdym bądź razie uważam, że masz rację. Najprostszym sposobem na rozgłos w tym kraju jest "jechanie" po uczuciach religijnych. Że wzbudzi to zainteresowanie, jest tak pewne, jak to, że JP II będzie świętym. A takie sytuacje pozwalają zaistnieć obydwu stronom. I per saldo wszyscy są zadowoleni. Pomijam tu Madonnę, która mam wrażenie, już zaistniała i jaśnieje
|
|
 | | Mikołajczyk (147 punktów) |
> Pomijam tu Madonnę, która mam wrażenie, już zaistniała i jaśnieje  Sławę trzeba jakoś podtrzymywać, czasem nawet reanimować.
|
|
|  | 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | > >Pomijam tu Madonnę, która mam wrażenie, już zaistniała i jaśnieje  > Sławę trzeba jakoś podtrzymywać, czasem nawet reanimować.Mało kto zwraca uwagę, ze Madonna nie kpi z wiary, ani z chrześcijańskich wartości lecz z chrześcijańskiego zakłamania. Przypomnijmy bezbożny akt "ukrzyżowania" z confessions tour, w szczególności polecam zwrócić uwagę na bezbożne treści wyświetlane jako tło krzyżowanej Madonny w tym akcie świętokradztwa.
|
|
| |  | 1 na 1 | Mikołajczyk (147 punktów) | > >>Pomijam tu Madonnę, która mam wrażenie, już zaistniała i jaśnieje  > >Sławę trzeba jakoś podtrzymywać, czasem nawet reanimować.> Mało kto zwraca uwagę, ze Madonna nie kpi z wiary, ani z chrześcijańskich wartości lecz z chrześcijańskiego zakłamania. Przypomnijmy bezbożny akt "ukrzyżowania" z confessions tour, w szczególności polecam zwrócić uwagę na bezbożne treści wyświetlane jako tło krzyżowanej Madonny w tym akcie świętokradztwa.> Chociażby kpiła nie ma w tym nic a nic złego. Natomiast samo kpienie, bez odpowiedniej treści jest zbyt proste, stąd przerost skandalistów nad Artystami. Np. Anja Ortodox potrafiła ukazać religijną obłudę równie trafnie, nie musząc sięgać po efekciarstwo.
|
|
| | |  | | dynktrente (13 punktów) | Zawszę powtarzam by nie dawać dziecka do przewijania dla pedofila-kaprofaga (tak samo jak dla wapniaków się kawałów nie opowiada o jego . . . zwapniałym poczuciu humoru). Sporo ludzi też siedzi przecież przy kompach po pijaku, a firefox błędy ortograficzne poprawia i nie widać "niedyspozycji myślowej" (lub jakiś haker z jego konta nadaje). Mimika, bełkot i zamiary zostają po drugiej stronie "kabla". A co jak się jest katolikiem i katolicyzm obraża? I tak samo jak jest się ateistą i obraża ateizm? Co jest gdy ukradnę 300 zł sąsiadowi, a inny sąsiad ukradnie je mi? Obydwaj jesteśmy karani? A gdy sam się zacznę piąchami okładać i pójdę na obdukcję to czy sprawę sądową mogę sam przeciwko sobie wytoczyć o pobicie skoro nie jestem masochistą?
|
|
| | | |  | 5 na 5 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > I tak samo jak jest się ateistą i obraża ateizm?
Ja w kwestii formalnej. W jaki sposób można obrazić ateizm? A katolicyzm? Islam? Bo że ateistę to owszem. Ale i katolika też. Ba, można obrazić ich tym samym słowem nie mającym ideologicznych konotacji (np. "ty głupku"). Nie można obrazić czegoś, co nie może się poczuć obrażone. Religia nie ma uczuć. Nie ma ich też żadna ideologii, nie mówiąc już a tak słabo sformalizowanych poglądach jak ateizm.
A propos obrażania siebie lub sobie podobnych - spotkałam się z opinią że gay może mówić "pedał" na innego gaya i nie jest to obraza. Na tej samej zasadzie zdarza mi się powiedzieć "ty głupia babo" i rzeczona baba obraża się ewentualnie za "głupią" o ile w ogóle (zwykle baba sama wie, że głupio zrobiła). Ale jestem oburzona gdy mówi to mężczyzna, bez względu na okazję.
Każdy z nas kiedyś sobie powiedział "o ja głupi/a ... (tu wstaw nazwę właściwego narządu)". Jest się na czym rozwodzić? A niech powie tak do was ktoś inny....
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
| | | | |  | | checkmate (1197 punktów) | Cytat:Ja w kwestii formalnej. W jaki sposób można obrazić ateizm? A katolicyzm? Islam? Bo że ateistę to owszem. Ale i katolika też. Ba, można obrazić ich tym samym słowem nie mającym ideologicznych konotacji (np. "ty głupku"). Jasne, ze mozna, nauka notuje takie przypadki. Cytat:Nie można obrazić czegoś, co nie może się poczuć obrażone. Religia nie ma uczuć. Nie ma ich też żadna ideologii, nie mówiąc już a tak słabo sformalizowanych poglądach jak ateizm. Nawet tak slabo sformalizowane pojecie jak bla-bla nie poczuje sie urazone. Cytat:A propos obrażania siebie lub sobie podobnych - spotkałam się z opinią że gay może mówić "pedał" na innego gaya i nie jest to obraza. Na tej samej zasadzie zdarza mi się powiedzieć "ty głupia babo" i rzeczona baba obraża się ewentualnie za "głupią" o ile w ogóle (zwykle baba sama wie, że głupio zrobiła). Ale jestem oburzona gdy mówi to mężczyzna, bez względu na okazję. Każdy z nas kiedyś sobie powiedział "o ja głupi/a ... (tu wstaw nazwę właściwego narządu)". Jest się na czym rozwodzić? A niech powie tak do was ktoś inny.... A jak ma sie do tego racjonalizm? Cytat: "Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"Bardzo dobre hobby - zapobiega innemu - zbieraniu kleszczy.
|
|
| | |  | | Sylwek (15472 punktów) |
>Chociażby kpiła nie ma w tym nic a nic złego. Natomiast samo kpienie, bez odpowiedniej treści jest zbyt proste, stąd przerost skandalistów nad Artystami. Np. Anja Ortodox potrafiła ukazać religijną obłudę równie trafnie, nie musząc sięgać po efekciarstwo.
Myślę, że Anja Orthodox jest artystką z trochę innej parafii niż Madonna. No i w tej swojej parafii ma trochę inna pozycję niż Madonna w swojej.
|
|
 | 1 na 1 | pavvel (8272 punktów) |
> Że wzbudzi to zainteresowanie, jest tak pewne, jak to, że JP II będzie świętym.Trochę nie na temat: W książce Orsona Scotta Carda "Gra Endera", której akcja rozgrywają się w przyszłości jeden z bohaterów czyta życiorys Świętego Jana Pawła II. Napisane to zostało w 2002 roku
|
|
2 na 2 | Marszalik (733 punktów) | Mam rozumieć, że kozłami ofiarnymi są tylko wiecznie uciśnieni katolicy? To ja mam inna teorię: Chcesz być męczennikiem? Zostań katolikiem.
|
|
 | 1 na 1 | Mikołajczyk (147 punktów) | > Mam rozumieć, że kozłami ofiarnymi są tylko wiecznie uciśnieni katolicy? To ja mam inna teorię: Chcesz być męczennikiem? Zostań katolikiem.Bardzo mnie się podoba ta wypowiedź! Katolik-populista w porozumieniu z artysta-skandalistą zawierają nieformalną umowę: artysta wywoła skandal a katolik go rozgłośni i obaj zyskają popularność.
|
|
1 na 1 | Kowalski (1042 punktów) | Ależ to stara metoda -- pamiętająca jeszcze starożytność.
Swoją drogą, sławę można też zdobyć w drugą stronę -- bo także ci, którzy szukają potępienia dzieł 'obraźliwych' (cudzysłów, bo nie zawsze są rzeczywiście obraźliwe, ani nie zawsze są celowe), też zdobywają pewną popularność.
|
|
4 na 4 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) |
>Natomiast nic nie tłumaczy ciemnoty bandy "oburzeńców", która >często wykształcona daje się nabierać taniej prowokacji i wbrew intencji przysparza reklamy, temu co >potępia. Mówię to zwłaszcza a propos bicia piany do koncertu Madonny 15 sierpnia.
Tak dla uściślenia - Madonna to jest pierwsze imię tej wokalistki. Takie dostała na chrzcie w kościele katolickim i widać ksiądz nie miał oporów. Reklamacje powinno się kierować do państwa Ciccone. Dodatkowo przeczytałam ostatnio, że do listy zniewag Madonna dodała kolejną - jej nowy chłopak ma na imię Jezus (a konkretnie Jesus, popularne imię w krajach latynoskich).
Mam dziwne wrażenie, że ten katolicki bóg to niezły jajcarz.
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
 | | Sylwek (15472 punktów) |
>Dodatkowo przeczytałam ostatnio, że do listy zniewag Madonna dodała kolejną - jej nowy chłopak ma na imię Jezus
I wygląda prawdziwie jak młody bóg.
Grecki na szczęście.
|
|
|  | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >Dodatkowo przeczytałam ostatnio, że do listy zniewag Madonna dodała kolejną - jej nowy chłopak ma na imię Jezus> I wygląda prawdziwie jak młody bóg.> Grecki na szczęście.Daj linka! Daj linka! 
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
| |  | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) |
> Daj linka! Daj linka!  Prosisz i masz UWAGA W LINKU TREŚCI ATRAKCYJNE DLA GEJÓW (i jak mniemam wielu kobiet), przewrażliwieni nie zbliżać się. LOL, nie sądziłem ze takie rzeczy będę pokazywał na Racjonaliście, wątek zaczyna jak mniema zmierzc w stronę bazgrołów przeze mnie, przepraszam!!!
|
|
| | |  | | finerbijk (17282 punktów) | > UWAGA W LINKU TREŚCI ATRAKCYJNE DLA GEJÓW (i jak mniemam wielu kobiet), przewrażliwieni nie zbliżać się.Trochę przesadziłeś z tym ostrzeżeniem  Nawet przewrażliwieni mogą się zbliżać.
|
|
| | |  | | Meretseger (61860 punktów) | > UWAGA W LINKU TREŚCI ATRAKCYJNE DLA GEJÓW (i jak mniemam wielu kobiet), przewrażliwieni nie zbliżać się.Eeeee tam. To jest facet Madonny? Niedługo spośród przedszkolaków zacznie wybierać... Ale to jej sprawa, nie moja, jak lubi nieletnich, to niech ma  > LOL, nie sądziłem ze takie rzeczy będę pokazywał na Racjonaliście, wątek zaczyna jak mniema zmierzac w stronę bazgrołów przeze mnie, przepraszam!!!Nie przejmuj się prawie każdy wątek ma takie wtręty  Stara, dobra metoda "odśmiania", jak już robi się sennie (lub groźnie)
|
|
| | | |  | | Gosia (9452 punktów) |
> Eeeee tam. To jest facet Madonny? Niedługo spośród przedszkolaków zacznie wybierać... Ale to jej sprawa, nie moja, jak lubi nieletnich, to niech ma To nieco aktualniejszy wizerunek:  > Nie przejmuj się prawie każdy wątek ma takie wtręty Stara, dobra metoda "odśmiania", jak już robi się sennie (lub groźnie)  Zrobiłabyś się przy nim senna?
|
|
| | | | |  | | Meretseger (61860 punktów) |
> Zrobiłabyś się przy nim senna?> Nie jest w moim typie
|
|
| finerbijk (17282 punktów) | Skandalistów religijnych by nie było, gdyby nie było nieadekwatnej reakcji na ich "dzieła". Samemu na siebie można napisać donos, ale nie można się publicznie obrażać. Dlatego trudno się dziwić, że być może niektórzy wykorzystują grupę radykalnych katolików z wyolbrzymionym pojęciem "uczuć religijnych" dla zbicia własnego kapitału popularności. Ale trzeba też pamiętać, że w ten sposób eliminują część swoich potencjalnych odbiorców - kij ma dwa końce.
|
|
 | | checkmate (1197 punktów) | Cytat:Skandalistów religijnych by nie było, gdyby nie było nieadekwatnej reakcji na ich "dzieła". Samemu na siebie można napisać donos, ale nie można się publicznie obrażać. Dlatego trudno się dziwić, że być może niektórzy wykorzystują grupę radykalnych katolików z wyolbrzymionym pojęciem "uczuć religijnych" dla zbicia własnego kapitału popularności. Ale trzeba też pamiętać, że w ten sposób eliminują część swoich potencjalnych odbiorców - kij ma dwa końce.
Nic ujac, ale cos dodam: nawet pol kija ma dwa konce.
|
|
5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | >aura kontrowersyjnego artysty przysporzy ci popularności.
Nie tylko artysty. Jak to było z Buddą, Sokratesem, Jezusem? Co takiego zakwestionowali impresjoniści? A Einstein?
Kluczem zmian i rozwoju jest negacja.
|
|
 | 7 na 7 | pavvel (8272 punktów) |
> Jak to było z Buddą, Sokratesem, Jezusem?> Co takiego zakwestionowali impresjoniści?> A Einstein?> Kluczem zmian i rozwoju jest negacja.Anegdota o Einsteinie  Pytali Einsteina wykładowcy innych przedmiotów: - Profesorze, dlaczego w tym roku na egzaminie z fizyki dał profesor takie same pytania jak rok temu. Nie sadzi profesor, że to zbyt duże ułatwienie dla studentów? - W żadnym wypadku. Pytania były takie same, ale w tym roku odpowiedzi są inne.
|
|
|  | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >Pytania były takie same, ale w tym roku odpowiedzi są inne.
Zgoda. Wiele pytań idzie za nami jak cień. Ale niektóre tracą sens. Bezpowrotnie. Co to jest eter? Co to jest flogiston? Co to jest bóg?
|
|
| |  | 2 na 2 | pavvel (8272 punktów) | > >Pytania były takie same, ale w tym roku odpowiedzi są inne.> Zgoda.> Wiele pytań idzie za nami jak cień.> Ale niektóre tracą sens. Bezpowrotnie.> Co to jest eter?> Co to jest flogiston?> Co to jest bóg?Eter to "był" hipotetyczny nośnik oddziaływań w próżni. Na zasadzie analogii: Fala akustyczna to zaburzenia ośrodka w jakim się rozchodzi. Zaburzeniem czego jest fala elektromagnetyczna? No i to miał wyjaśniać eter. Flogiston (inaczej cieplik) to miała być substancja odpowiedzialna za spalanie. Materiały łatwopalne to takie, które więcej cieplika zawierają. Dzisiaj wiemy już, że spalanie to po prostu gwałtowne utlenianie i żadnego flogistonu nie potrzebujemy. Bóg natomiast to hipotetyczna postać odpowiedzialna za powstanie tego świata i wszystkie procesy w nim zachodzące. Kolejna z teorii bez znaczenia praktycznego. Z nie do końca jasnych dla mnie powodów cieszy się poparciem społecznym sporo większym niż dwie poprzednie.  Pozdrawiam
|
|
| checkmate (1197 punktów) | Cytat:Moja recepta na sukces! Jeżeli jesteś średnim lub co gorsza kiepskim piosenkarzem, malarzem, poetą, aktorem lub należysz do jakiekolwiek innej grupy szeroko rozumianych darmozjadów, och pardon, artystów o których pies na wózku inwalidzkim nie słyszał, lub słyszał ale to było dawno i nieprawda rób co mówię: Mam wrazenie, ze miescisz sie w powyzszej grupie, wiec daj sobie sobie szanse. Cytat:-urządź sobie artystyczną kpinę z jakiegoś religijnego tematu, osoby kościelnej itp. -napisz anonimowo do lokalnego posła PiS, działacza KIK albo po prostu do kurii na temat twojego oburzenia na temat tego bezeceństwa i proś o protest w związku z planowanym koncertem, wernisażem etc. Gdzie widzisz problem? Cytat:Nie bój się, że wszyscy zachowają milczenie wobec tandetnej prowokacji, ukrywającej beztalencie autora. Nie martw się, że zabraknie pieniacza który będzie ciskał pianą z ust w stronę kamer TVN. Jeśli będziesz miał szczęście to do twojej kampanii reklamowej włączy się prokuratura lub władze miasta. Od tej pory będziesz sławny, choć twoje wiersze/obrazy/piosenki wcale się nie poprawią ale za to aura kontrowersyjnego artysty przysporzy ci popularności. Przykładów jest aż zbyt wiele, dwa moim zdaniem najlepsze? Marilyn Manson i Dorota Nieznalska. Dorzuce Wisniewskiego i Dode (chociaz nie atakuja katolikow) - po prostu ignoruje ich tworczosc przez duze TFU zamiast reklamowac ich na portalu Racjonalista.pl. Robisz dokladnie to samo, co potepiasz. Cytat:Są ludzie, którzy podobne kontrowersje wywołali nijako przy okazji twórczości w sposób naturalny (Gorgoroth), lub komercyjny ale otwarcie (Urban), jednak nawet tych którzy czynią to niby-naturalnie nie winię, takie są prawa rynku. . Dokladnie tak, wiec w czym problem? Cytat:Natomiast nic nie tłumaczy ciemnoty bandy "oburzeńców", która często wykształcona daje się nabierać taniej prowokacji i wbrew intencji przysparza reklamy, temu co potępia. Mówię to zwłaszcza a propos bicia piany do koncertu Madonny 15 sierpnia. Masz racje - nic Cie nie tlumaczy. Zacznijmy jeszcze raz - o co Ci chodzi?
|
|
 | | Mikołajczyk (147 punktów) | > > Mam wrazenie, ze miescisz sie w powyzszej grupie, wiec daj sobie sobie szanse.jeżeli masz ochotę obrażać to nie krępuj się, a nawet mów wprost. > Gdzie widzisz problem?Z instrumentalnego wykorzystywania niewiedzy "tłumu" przez inteligentniejszego artystę, który mówi wiele o sztuce, a posługuje się tandetną socjotechniką. > Dorzuce Wisniewskiego i Dode (chociaz nie atakuja katolikow) - po prostu ignoruje ich tworczosc przez duze TFU zamiast reklamowac ich na portalu Racjonalista.pl. Robisz dokladnie to samo, co potepiasz.Nie. Podanie jako przykładu spraw już rozgłośnionych, poprzez portal wypełniony ludźmi myślącymi, to nie coś jednak innego. > Cytat:Są ludzie, którzy podobne kontrowersje wywołali nijako przy okazji twórczości w sposób naturalny (Gorgoroth), lub komercyjny ale otwarcie (Urban), jednak nawet tych którzy czynią to niby-naturalnie nie winię, takie są prawa rynku. .> Dokladnie tak, wiec w czym problem?To, że zarzut pieniactwa wyłączyłem w stosunku do pewnej grupy osób. A zwrot "w czym problem" jako pusty zarzut pasuje bardziej do forum onetu. > Cytat:Natomiast nic nie tłumaczy ciemnoty bandy "oburzeńców", która >często wykształcona daje się nabierać taniej prowokacji i wbrew intencji przysparza reklamy, temu co potępia. Mówię to zwłaszcza a propos bicia piany do koncertu Madonny 15 sierpnia. > Masz racje - nic Cie nie tlumaczy.> Zacznijmy jeszcze raz - o co Ci chodzi?Chyba jednak dam Ci ten link... "forum.onet.pl" Polecam dyskusje z A. Emigrantem, z pewnością dorównacie sobie poziomem rzeczowości.
|
|
1 na 1 | maciek (1053 punktów) | > Mówię to zwłaszcza a propos bicia piany do koncertu Madonny 15 sierpnia.Chciałem zauważyć, że to katolicy rozpętali histerię wokół koncertu, który jeszcze się nie odbył. Chyba w takim razie pójdę, chociaż nie miałem zamiaru.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|