Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
20-09-2009 17:38usia 166 (23 punktów)Zagadka
Ocena -1 na 1
Siedem osób znalazło się na Wyspie Lotos. Są to Radosław, Małgorzata, Monika, Manuela, Karolina, Jerzy i Janusz. Mają za zadanie przepłynąć łódką z wyspy Lotos na wyspę Pampa. W łódce zmieszczą się tylko dwie osoby a tylko jedna może wiosłować. Jednak są pewne trudności:
1. Manuela i Monika nie mogą płynąć razem w łódce.
2. Radosław i Monika nie mogą zostać sami na wyspie Lotos
3. Jerzy i Małgorzata nie mogą zostać sami na wyspie Pampa
4. Janusz nie może wiosłować

Jak myślisz czy możliwe jest wykonanie tego zadania?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Degre (752 punktów)
Jeśli nic nie przeoczyłem to uważam,że tak i zrobią to w 11 kursów(liczone w jedną i drugą stronę).
20-09-2009 20:26 
 Ocena 1 na 1
checkmate (1197 punktów)
>Jeśli nic nie przeoczyłem to uważam,że tak i zrobią to w 11 kursów(liczone w jedną i drugą stronę).
Zgadzam się, 11 kursów to minimum, z tym, że mogą to zrobić na całe mnóstwo sposobów.
Jakie utrudnienia trzeba dodać, by istniało tylko jedno rozwiązanie?
np. wiosłują tylko kobiety, Janusz nie może przebywać w towarzystwie Karoliny, bez Radosława, Manuela w 10 kursie gubi wiosła, a tylko Jerzy by jej za to nie zabił itp

Elemele dutki...
dnak (1340 punktów)
usia 166:
Jak myślisz czy możliwe jest wykonanie tego zadania...

...domowego?
Tak, przy pomocy podręcznika. Własnoręcznie.
Zyga (1539 punktów)
riverIQGame

Okrągły guzik to start.
checkmate (1197 punktów)
>riverIQGame
>Okrągły guzik to start.

Trochę zabawy z tym jest, bo najpierw trzeba się dowiedzieć kto i gdzie z kim może oraz kto i gdzie z kim nie może - no, chyba, że ktoś potrafi odczytać te hieroglify.
To jest schemat rozwiązania, ale by nie psuć zabawy innym, nie podam teraz kto jest kto. W sam raz zajęcie na wieczorową porę.
/2,D/2/2,C/2,D/A,B/A/1,A/1/2,D/A/1,A/1/1,3/2,D/2,4/2/2,D/

Elemele dutki...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365