Racjonalista - Strona głównaDo treści
Takie rzeczy to tylko w Play'u

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-10-2011 17:17Bezdomny (621 punktów)Takie rzeczy to tylko w Play'u
Ocena 3 na 3
W dniu dzisiejszym, po sprawdzeniu na stronie internetowej zasięgu sieci Play w mojej miejscowości, zakupiłem starter Play (ponieważ potrzebowałem usług tego konkretnego operatora). Po włączeniu telefonu okazało się, że zasięgu tej sieci nie mam. Konsultant z BOK stwierdził, że nie mogę korzystać z ich usług w moim miejscu zamieszkania ponieważ Play jeszcze do mojej miejscowości (oddalonej 4 km od pół milionowego miasta)) nie dociera. Nazywając rzeczy po imieniu jest to oszukiwanie klientów ponieważ z tej sytuacji wynika, że konsultanci posiadają prawdziwe dane dotyczące zasięgu ich sieci natomiast klienci karmieni są hasłami, które mówią, że "Play dociera do 99% polaków". Ciekawy jest jeszcze fakt, że około tygodnia temu odebrałem telefon od przedstawiciela Play (posiadam abonament w Plusie) proponującego mi podpisanie z nimi umowy na abonament, widząc przecież, że telefon, z którego nie można korzystać w domu jest właściwie bezużyteczny.

Miewało się z różnymi firmami mniejsze lub większe problemy, wiadomo, że przeciętny użytkownik nie jest dla nich partnerem ale tak jawnego podejścia do klienta jak do bydła do wydojenia dawno nie doświadczyłem. Myślę, że warto o takich problemach wspominać, zwłaszcza tak elementarnych, zresztą kłopotów z tym operatorem z tego co słyszę jest wiele, np. pierwszy lepszy z rodziny - płacenie dwuletniego abonamentu za internet, którego nigdy nie było. Odradzam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
Mapa zasięgu ma wyłącznie charakter orientacyjny i nie może być podstawą do zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
Trzeba czytać.

Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
Bezdomny (621 punktów)
>Cytat:
Mapa zasięgu ma wyłącznie charakter orientacyjny i nie może być podstawą do zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

>Trzeba czytać.

Podpis ten zauważyłem od razu i jest on tylko potwierdzeniem wprowadzania klienta w błąd skoro posiadają dane o realnym zasięgu. Co to znaczy orientacyjny? Przecież klientowi nie chodzi o to czy 99% kraju jest objęte zasięgiem (co jest kłamstwem) tylko czy będzie mógł korzystać z usług operatora w KONKRETNYM miejscu. Z ciekawości jutro zadzwonię i podam się za klienta, który dopiero zamierza korzystać z usług tej sieci i chce zapytać, czy będzie miał zasięg w mojej miejscowości (w której pewne jest, że zasięgu nie ma).
19-10-2011 19:00 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Muszą się zabezpieczać pisząc o orientacyjnym zasięgu, bo zawsze może dojść do awarii. A znam też ciekawszy przypadek, gdy gmina nie przedłużyła umowy na dzierżawę gruntu i stację przekaźnikową trzeba było wyłączyć. Klienci masowo zgłaszali reklamacje do operatora komórkowego, a winne były władze gminy.


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
sztejkat (4743 punktów)
>(...) a winne były władze gminy.(...)

Nie. Winny był niewątpliwie operator. Umowa była zawarta z operatorem, a nie z gminą. Decyzja gminy to nie klęska żywiołowa - cechuje się mniejszą dynamiką, możliwością negocjacji i ma pewien margines czasowy między jej podjęciem a wykonaniem.

Operator mógł co najmniej renegocjować wszystkie zawarte z zameldowanymi w gminie mieszkańcami umowy. Oczywiście istnieje też, co wielce prawdopodobne, możliwość, że umowa dopuszcza dowolne ograniczenie usług w dowolnych miejscach. Wówczas reklamacje były bezzasadne niezależnie od tego, czy winą było zaniedbanie operatora czy czynnik zewnętrzny.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
A ja mam play i jestem zadowolona.
Kiedy przekraczałam granicę słowacko-polską to włączył mi się plus a dopiero potem play.
Zaznaczam, że mam telefon na kartę a nie na abonament.
Tak samo za granicą włączał mi się bezproblemowo roaming.
Korzystam też z "za darmo ze wszystkimi w play".
Za 10 zł. miesięcznie mogę gadać i gadać i gadać.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
Bezdomny (621 punktów)
>Za 10 zł. miesięcznie mogę gadać i gadać i gadać.

też chciałem...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Korzystam też z "za darmo ze wszystkimi w play".
>Za 10 zł. miesięcznie mogę gadać i gadać i gadać.
Skoro za 10 zł, to nie za darmo, a poza tym ciężko znaleźć kogoś z numerem w Play, bo dyktują zaporowe ceny za połączenia z ich numerami.


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Skoro za 10 zł, to nie za darmo
Wiem, ale tak się mówi. Że służba zdrowia za darmo i szkoły za darmo.
Jestem nie tyle homo co mulier sovieticus albo może sovietica . Czasami jeszcze mówię Czechosłowacja i Związek Radziecki oraz milicja.
> dyktują zaporowe ceny za połączenia z ich numerami
Może jak zdobędą więcej abonentów to się to zmieni?


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
abcde (127 punktów)
ogólnie play nie jest najgorszą siecią nie giną sms'y np jak to się dzieje w plusie czy orange, z kosztami nie jest najgorzej , tylko ten nieszczęsny zasięg. Nawet w dużych miastach jak Łódź, Warszawa, Poznań są problemy z zasiegiem, ostanio pare m-cy temu byłem w Gnieźnie to w centrum miasta nie było zasięgu. Widocznie coś za coś

"bóg i ojczyzna to niepokonana para, ten duet ma na koncie więcej krwi i ludzkich nieszczęść niż cokolwiek innego" Luis Bunuel
neurosurgery (2484 punktów)
>Konsultant z BOK stwierdził, że nie mogę korzystać z ich usług w moim miejscu zamieszkania ponieważ Play jeszcze do mojej miejscowości (oddalonej 4 km od pół milionowego miasta)) nie dociera.

Hm, mam abonament w PLAY już czwarty rok i też miewałem problemy z zasięgiem. Wszedłem więc w ustawienia mojego telefonu, następnie: operatorzy sieci i wybrałem: Plus. Zasięg od razu cały a koszty niezmienne. Nie wiem jak to działa, ale działa już 3 lata. Pozdrawiam.


Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365