 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-11-2011 22:21 | Sarmat (230 punktów) | Humanizm a debilizm ...
7 na 7 | Gdzie jest granica? Parę przykładów . Polska. Kilka lat temu. Pewien klawisz ześwirował, bo mu się żona puszczała. Zaczął więc się ostrzeliwać z wieży strażniczej. Postrzelił kilka osób. Wezwana na miejsce policja, zamiast zlecić snajperowi zestrzelenie świra, negocjowała z nim ponad godzinę. Ranni wykrwawili się na śmierć. No ale wszystko zgodnie z "wytycznymi". Norwegia. Kilka miechów temu. Inny świr (nie każcie mi przypominać, czy wyszukiwać jego nazwiska-wszyscy wiemy o kogo chodzi)wykonał egzekucję na ponad 70 osobach, głównie dzieciach. W tak "humanitarnym i prospołecznym" kraju jak Norwegia-policja nie nosi broni. Wezwany na pomoc patrol, widząc co się dzieję, dał nogę. Jeszcze do tych "oburzonych" akcją z Bin Ladenem ! "Czemu zastrzelili"? "Mogli pojmać i osądzić"! Jak myślicie? Ile samolotów? Ilu niewinnych ludzi zabiliby w tym czasie dżihadyści , aby wymusić uwolnienie tego psychopaty? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Jak myślicie? Ile samolotów? Ilu niewinnych ludzi zabiliby EEEEtam! Teraz już nie tak łatwo porwać samolot. Przecież próbowali i w obcasie buta przemycali materiały wybuchowe. A policjanci nie powinni nosić broni. Od rozprawiania się z bandytami są wyszkolone jednostki specjalne, które się wzywa, a nie jakiś młokos po kilkumiesięcznym przeszkoleniu i paru godzinach spędzonych na strzelnicy.
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
 | 5 na 5 | Sarmat (230 punktów) |
>Od rozprawiania się z bandytami są wyszkolone jednostki specjalne, które się wzywa, a nie jakiś młokos po kilkumiesięcznym przeszkoleniu i paru godzinach spędzonych na strzelnicy.
Wiesz co Grabosia! Mylisz pojęcia. Jesteś negatywistyczna jak moja Mała. Ostatnio wciąż mówi "nie", zamiast "mama, tata". Ale ona ma dwa latka, a Ty chyba trochę więcej . Gdyby ten "młokos" miał gnata i prerogatywy, to by mniej nastolatków zginęło . Wezwanie tzw. służb specjalnych wymaga czasu . Mówimy o śmierci dzieciaków. Zachowajmy powagę!
|
|
|  | 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>to by mniej nastolatków zginęło Ty mówisz o szczególnym przypadku Breivika, a ja miałam na myśli ogólnie, że zwykli policjanci broni nosić nie powinni. W Anglii zwykli bobbies też podobno nie noszą pistoletu. Z kolei w USA co i rusz zdarzają się jakieś strzelaniny w których ginie po kilkanaście osób mimo iż pewnie amerykańscy policjanci są lepiej wyszkoleni w strzelaniu i mają kowbojskie tradycje. Ale zanim przybędą to gunman już zdąży narozrabiać i sam się najczęściej zastrzelić.
Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że Breivik spadł na Norwegię jak piorun z jasnego nieba. Chyba nikt, w najczarniejszych snach, nie przypuszczał w tym kraju, że coś takiego może się zdarzyć i to z powodu jednego człowieka. Ale Norwegowie nie dali się zwariować. Nie żądają jednak chyba uzbrojenia policji? Nie pragną przywrócenia kary śmierci. Rząd nie upadł. Nie pamiętam nawet czy jakiś minister policji czy inny musiał się podać do dymisji w związku z tą sprawą. Trochę mnie oczywiście śmieszy, jak media podają, że sąd przedłużył Breivikovi areszt na dwa tygodnie, ale jeszcze bardziej mnie śmieszy, kiedy np. polskie wiadomości podają, że - "27 kwietnia łódzki sąd ma rozpoznać wniosek prokuratury o przedłużenie o trzy miesiące aresztu dla Ryszarda C., który w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił w październiku Marka Rosiaka". Jakby były jakieś wątpliwości.
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
5 na 5 | Despite (432 punktów) | Bodajże na początku 1935 r. J. Piłsudski zaproponował Francji i Anglii prewencyjne uderzenie na Niemcy.... Oczywiście sojusznicy odmówili. Jak dziś wyglądałby Świat gdyby się zgodzili ? Ludzie stali się niezdolni do podejmowania decyzji, ale jak tu podejmować twarde decyzje, skoro policjant który złapał złodzieja idzie do więzienia a złodziej z ogromnym odszkodowaniem cieszy się wolnością...?
|
|
 | 1 na 1 | Scarabaeus (2198 punktów) | >Bodajże na początku 1935 r. J. Piłsudski zaproponował Francji i Anglii prewencyjne uderzenie na Niemcy.... Oczywiście sojusznicy odmówili.
Może właśnie tym się różnili od Hitlera? Bo on nie miałby problemów z podjęciem decyzji.
|
|
 | | Sylwek (15472 punktów) | >ale jak tu podejmować twarde decyzje, skoro policjant który złapał złodzieja idzie do więzienia a złodziej z ogromnym odszkodowaniem cieszy się wolnością...?
Jak żyć panie premierze?
|
|
6 na 6 | Marudek (208 punktów) | >Gdzie jest granica? Granica jest tam gdzie ją sobie sami wyznaczamy. Skoro mamy możliwość "pojmać i osądzić" a wybieramy zabić... Mordy w majestacie prawa, listy proskrypcyjne, szwadrony smierci, kto nie z nami ten przeciw nam... Kładziesz sie spac jako praworządny obywatel, rano wywleką Ciebie do odstrzału, możesz nawet nie wiedzieć dlaczego przez noc znalazłeś się poza prawem.
|
|
1 na 3 | Trollius (550 punktów) | >Gdzie jest granica? Masz rację. Od jutra głosuję na władcę much i daję przyzwolenie na budowę państwa policyjnego. Oby moje dzieci obudziły się w roku 1984 albo w nowym, wspaniałym świecie.
|
|
 | 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Oby moje dzieci obudziły się w roku 1984 albo w nowym, wspaniałym świecie. Przypominam nieśmiało, że rok 1984 już minął, dwadzieścia siedem lat temu.
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
|  | 3 na 3 | Trollius (550 punktów) | > >Oby moje dzieci obudziły się w roku 1984 albo w nowym, wspaniałym świecie. >Przypominam nieśmiało, że rok 1984 już minął, dwadzieścia siedem lat temu. Ten zdehumanizowany świat z Roku 1984 zbudowany ze strachu, pogardy, przemocy i nienawiści może wrócić gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto nie widzi różnicy pomiędzy humanizmem a debilizmem.
|
|
| |  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>zawsze znajdzie się ktoś, kto nie widzi różnicy pomiędzy humanizmem a debilizmem
Właśnie mieliśmy przedsmak czyli IV RP. Ale naród dał kaczystom jednoznaczną odprawę i Palikotem jeszcze dołożył.
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
| | |  | | Trollius (550 punktów) | > >zawsze znajdzie się ktoś, kto nie widzi różnicy pomiędzy humanizmem a debilizmem >Właśnie mieliśmy przedsmak czyli IV RP. >Ale naród dał kaczystom jednoznaczną odprawę i Palikotem jeszcze dołożył. I mam nadzieję, że Palikot nie pozwoli chłopcom patrolującym ulice naszych miast na zabawy ostrą bronią. Ma rację ten pan i jego ruch, że należy budować zaufanie w społeczeństwie a nie jak postulują sarmaci z Kaczyńskim na czele- zbroić się i nieustannie podtrzymywać klimat zagrożenia.
|
|
| | | |  | 1 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Ma rację ten pan i jego ruch
Dlatego na Niego głosowałam i zmusiłam rodzinę do głosowania na Niego!! A jak jeszcze policjant zapali sobie skręta z marychy to już będzie "do serca przytul psa".
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Sarmat (230 punktów) |
>I mam nadzieję, że Palikot nie pozwoli chłopcom patrolującym ulice naszych miast na zabawy ostrą bronią. Ma rację ten pan i jego ruch, że należy budować zaufanie w społeczeństwie a nie jak postulują sarmaci z Kaczyńskim na czele- zbroić się i nieustannie podtrzymywać klimat zagrożenia.
Akurat z pisowczykami nigdy nie miałem i nie mam do czynienia. Nie wmawiaj mi choroby! Niech oni kiszą się w rydzykowej marynacie, aż skisną tak, że będą zupełnie niestrawni! Nie jestem też za powszechnym dostępem do broni. Podałem jedynie parę przykładów, gdzie zginęli ludzie z powodu niekompetencji policji. Palikotem bym się tak nie podniecał. Jego ruch to efemeryda, sezonowe zjawisko. On nie zrobi nic twórczego . Będzie odstawiać te swoje szopki. W tym i tylko w tym jest dobry. Zobaczysz!
|
|
6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | >Gdzie jest granica? Parę przykładów.
Z przykładami w prawie jest podobnie jak z przykładami w poznaniu (indukcja): jeśli dotychczas widziałeś tylko białe łabędzie, to błędem jest wnioskować, że są tylko białe łabędzie. Jeśli ktoś zastrzeli kogoś na przystanku, to indukcyjna reakcja polegająca na powszechnym dostępie do broni i traktowaniem każdego jako potencjalnego zabójcy wcale nie musiałaby być właściwa: straty z niej wynikające przewyższyłyby korzyści. Zbyt często jednostkowe zdarzenia są uogólniane przez prawodawcę i wtedy wszyscy cierpią. W każdych warunkach znajdzie się szaleniec, ale to nie pod jego zachowanie należy budować prawo. Granica bywa umowna, ale najważniejsze, żeby była. W przeciwnym razie musielibyśmy spać z kałachem pod poduszką.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>W każdych warunkach znajdzie się szaleniec, ale to nie pod jego zachowanie należy budować prawo.
Ale tak się właśnie dzieje kochany diogenesie! Bo prawo jest tworzone przez polityków pod publiczkę!
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
|  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >prawo jest tworzone przez polityków pod publiczkę!
Raczej pod kasę. Wyobraźmy sobie, że jakaś polityczna opcja wprowadza ułatwiony dostęp do broni. Pistolety, karabiny, itp. schodzą jak ciepłe pączki. Kto na tym zarabia? A publiczka? Strzela do siebie!
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| |  | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Raczej pod kasę. Od rzemyczka do koniczka z kasą wiąże się publiczka.
Ja raczej miałam na myśli np. taką sytuację jak z narkotykami. Ogólnie jest wiadomo, że karanie za narkotyki przynosi więcej szkody niż pożytku więc kierując się zdrowym rozsądkiem powinno się nie karać a inne czynności przedsięwziąć. A jednak się kary stosuje, a mafia zarabia. Być może ta mafia finansuje potem za część zarobionych na narkotykach pieniędzy kampanie polityków nawołujących do penalizacji? A może to zbyt daleko posunięte wnioskowanie?
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
|
|
4 na 4 | marcin1902 (3438 punktów) | > Jeszcze do tych "oburzonych" akcją z Bin Ladenem ! "Czemu zastrzelili"? "Mogli pojmać i osądzić"! Jak myślicie? Ile samolotów? Ilu niewinnych ludzi zabiliby w tym czasie dżihadyści , aby wymusić uwolnienie tego psychopaty?Wiesz nie każdy samolot musi być niewinny, znam parę samolotów, które są strasznymi chu*ami. 
"W Anglii ludzie starają się być błyskotliwi przy śniadaniu. To straszne. Tylko głupcy są bowiem błyskotliwi o tej porze." Oscar Wilde
|
|
 | | Sarmat (230 punktów) |
> Wiesz nie każdy samolot musi być niewinny, znam parę samolotów, które są strasznymi chu*ami.  Domyślam się, że wytykasz mi błąd gramatyczny. Przyznaję, nie jestem purystą językowym.
|
|
1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >Gdzie jest granica?
Nie wiem. Wiem że pijani* kierowcy zabiją rocznie około 450 osób. 4500 WYPADKÓW to ich sprawka. Około 5500 zostaje rannych. I tak rok w rok samolot spada na ziemię.
W 2010 roku doszło do 38 832 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 3907 osób, a 48 952 doznały obrażeń. I tak rok w rok 10 samolotów bach na glebę.
Ja nie boję się Brevików i innych szaleńców... boję się polskich dróg.
*z tym "pijani" to ogólnie akurat
|
|
 | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | >Ja nie boję się Brevików i innych szaleńców... boję się polskich dróg. Czyli ... politycy działają na korzyść obywateli. Im mniej dróg (zwłaszcza autostrad), tym mniej obaw w społeczeństwie.
|
|
| ziółko (-2 punktów) | Prawo do życia każdego człowieka w demokratycznym kraju jest takie samo, niezależnie od tego jakim jest debilem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|