Dnia 5 stycznia 2012 roku w klubie Minerwa przy kawiarni Kalambur, o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie dyskusyjne PSR Wrocław. Temat brzmi - "ateizm pozytywny". Ateizm często postrzegany jest jako czysta negacja. Będziemy dyskutować o tym, jak przedstawić go jako postawę afirmacyjną, pozwalającą na swobodę w budowaniu wartości, którym dotychczas szkodziło oddanie zmyślonym bogom. Na przykład poprzez pełne spojrzenie na przyrodę, naturę, w stosunku do ograniczonego spojrzenia ludzi religijnych (ateista widzi drzewo w całej jego drzewności, chrześcijanin (ale nie tylko) - drewnianą, przemijającą dekorację teatru zmartwychwstania, mniej ważną niż obdarzony nieśmiertelną duszą człowiek). Ateista może widzieć sztukę zgodnie z jej naturą i bogactwem, nie zaś jako wyrażenie inaczej dążenia do wieczności wierzących etc. Ateizm może być pojmowany jako otwarcie silnie zmróżonych oczu, które nie pozwalały widzieć wyraźnie osobie oślepionej zabobonami. Oprócz tego odbędą się wybory uzupełniające do zarządu PSR Wrocław, które nie będą trwały długo. |