5 maja bieżącego roku w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert niezwykłego zespołu- Dead Can Dance. Oczywiście wybieram się na ten koncert, śledzę go od lat 80-tych, prezentuje nietypową muzykę, którą trudno porównać do czegokolwiek co tworzą inni wykonawcy. Z listy gatunków z Wiki tego zespołu, ja wybieram "dark wave" Muzyka niezwykle mroczna i elektryzująca. Grupa w zasadzie składa się z duetu ; Australijki Lisy Gerard i Brytyjczyka Brendana Perry. Niewątpliwie ich muzyka jest trudna w odbiorze, ale mają na świecie rzesze fanów. Co by nie gadać, to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów. Na uwagę zasługuje operowy głos Lisy Gerard. Poniżej linki do dwóch moich ulubionych utworów tego zespołu. Jak słyszę "The Carnival Is Over" zwłaszcza z wokalem Davida Bowie, albo "Children of the Sun" - mam ciarki na skórze. Miłego odbioru. www.youtube.com/watch?v=mPDLJ1UU2Ukwww.youtube.com/watch?v=1Z4uITELiqw |