 |
Babciu żegnaj, ja wyjeżdżam Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-10-2007 21:37 | Gregorias z Pikutkowa | Babciu żegnaj, ja wyjeżdżam | Trzeba sprawę postawić jasno, jeśli babcia chce mieć Kaczory to babci sprawa, ale to nie będzie mój kraj. Babcia jest symboliczna. Sprawa równie dobrze dotyczyć może mamusi czy tatusia. Jarosław Sierotka (po gomułce) apeluje do naszych bliskich, którzy biorą za dobrą monetę wszystkie jego brednie. Młodzi i wykształceni pakują walizki, korzystają z okazji, że jeszcze można. Oczywiście mogą powiedzieć, wyjeżdżamy tak czy inaczej, nawet zwycięstwo antykaczego obozu wiele nie zmieni. To tylko pół prawdy. Nawet jeśli planujesz wyjazd to tu zostaną twoi przyjaciele, twoja rodzina, wreszcie zostawisz tu trochę siebie. Jeśli pozwolisz, żeby ten kraj zmienił się w kolejną Białoruś, spalisz mosty. Sondaże pokazują stały trend - Kaczyński ujmuje czarem ropuchy prawie połowę elektoratu. Czas powiedzieć: babciu żegnaj, ja wyjeżdżam. Szantaż? Ależ skąd. Wolny wybór. W końcu babcia myślący człowiek, może zrewidować swoje decyzje.
|
| prokaczystowska_racjonalistka | >Jarosław Sierotka (po gomułce) apeluje do >naszych bliskich, którzy biorą za dobrą monetę wszystkie >jego brednie.
oczywiście gdyż afery WSI,korupcja w piłce nożnej,oraz powiązania agenturalno-biznesowe po 1989 np. w aferze FOZZZ,handel z bronią czy tzw."mafię" paliwową stworzyły krasnoludki... >Młodzi i wykształceni pakują walizki funciki nie śmierdzą,oj nie śmierdzą i mają lepszy kurs niż złotóweczki!!!
>Jeśli pozwolisz, żeby ten kraj zmienił się w kolejną Białoruś
tak, gwałtowny rozwój gospodarczy,wolność słowa,wzrost inwestycji z zagranicy o tym świadczy.Żywiej Bielarus!!
|
|
 | | Kundzia (53 punktów) |
>oczywiście gdyż afery WSI,korupcja w piłce nożnej,oraz powiązania agenturalno-biznesowe po 1989 np. w aferze FOZZZ,handel z bronią czy tzw."mafię" paliwową stworzyły krasnoludki...<
Panowie Kaczyńscy et consortes robią pokazowe procesy, nie likwidując możliwości korupcji.
>funciki nie śmierdzą,oj nie śmierdzą i mają lepszy kurs niż złotóweczki!!!<
Wyjazdy zarobkowe mają swoje dobre strony, bo likwidują rzeczywiste bezrobocie. Panowie Kaczyńscy niestety nie zmniejszają jednoczenie strefy socjalnej, co powoduje, że nadal jest dwa miliony "bezrobotnych", a do pracy nie ma chętnych. Niejedna inwestycja stoi z powodu braku pracowników, a urzędy pracy wciąż przepełnione "bezrobotnymi"
>tak, gwałtowny rozwój gospodarczy,wolność słowa,wzrost inwestycji z zagranicy o tym świadczy.<
Rozwój gospodarczy jest okresowy i sztuczny. Ciągnie go budownictwo, ale tylko dlatego, że ludzie rzucili się na budowę domów, by załapać się na odliczenie różnicy między 7%, a 22% VAT na materiały budowlane, które wygasa za trzy miesiące. Potem zacznie się zastój. PiS o tym wie i sprytnie wybrał termin wyborów, by w razie porażki pokazywać, że nowa władza rządzi gorzej od nich.
|
|
|  | | Gregorias z Pikutkowa | Okazuje się, że babcię czasem łatwiej przekonać niż brata. Studentce biologii udało się przekonać babcię, jednak starszy brat, którego wyniki nauczania były mniej więcej takie jak pana Ziobry, czyli w okolicach słabych trójczyn już dawno zwietrzył, że pojawiła się partia polityczna, która obiecuje dobrze płatną pracę nie za stopnie, nie za znakomity dyplom i lata ciężkiej pracy, ale za lojalność i dyspozycyjność. Jeżeli będzie wiernie służył i będzie gotowy zrobić dla wodza każde świństwo - życie przed nim, ma szansę na najwyższe stanowiska w państwie. Armia moherowych beretów nie jest aż tak straszna, jak ci trójkowicze, którzy dostrzegli swoją życiową szansę. Ilu ich jest? Miliony? W PRL byli w pierwszych szeregach na wiecach, byli w ZOMO, byli prezenterami w telewizji, byli oczywiście dyrektorami przedsiębiorstw i dyrektorami szkół. Realny socjalizm opierał się na tych trójkowiczach, na takich ludziach jak Jacek Kurski, Zbigniew Ziobro, czy wreszcie Jarosław Kaczyński. Dla tych typów otwiera się eldorado IV Rzeczpospolitej, czyli drugiej PRL. Już ćwiczą deklaracje lojalności i przemówienia o kaczej moralności, idą na wojnę, żeby ruszyć z posad, nie tyle Ziemię, co konkurentów. Technika jest prosta, wystarczy być gotowym na każde świństwo. To oni będą budowali demokrację dla niezdolnych i leniwych. Podejrzewam, że jest jeszcze drugi brat, pracowity i zdolny, który ma mdłości jak czyta gazety i brzydząc się polityką postanowił zostać w dniu wyborów w domu. Można zrozumieć jego racje, ale może, może uda się go przekonać, że jednak stawka jest zbyt duża, aby wolno nam było bawić się w pięknoduchów.
|
|
 | | Gregor (2 punktów) | >oczywiście gdyż afery WSI,korupcja w piłce nożnej,oraz powiązania >agenturalno-biznesowe po 1989 np. w aferze FOZZZ,handel z bronią czy >tzw."mafię" paliwową stworzyły krasnoludki...
Układ i Żydzi są wszędzie.
>funciki nie śmierdzą,oj nie śmierdzą i mają lepszy kurs niż złotóweczki!!!
Zazdrościsz, że ktoś odpowiednio utalentowany zarabia funty lub euro? Emigracja dotyczy różnych grup społecznych. Nie będzie lekarz czy naukowiec zarabiał 300-400 euro na miesiąc przecież, skoro może 10 razy tyle kilkaset kilometrów na zachód.
>tak, gwałtowny rozwój gospodarczy,wolność słowa,wzrost inwestycji z zagranicy o tym świadczy.Żywiej Bielarus!!
Ciężko wytłumaczyć, że rozwój gospodarczy to nie zasługa obecnego rządu. Zmiany w gospodarce zachodzą z inercją. W dziejszych czasach gospodarka jest w dużym stopniu niezależna od rządu, to nie czasy gospodarki sterowanej.
Wolność słowa? Czyli telewizja rządowo-publiczna ostatnio też polsat?
|
|
| Brzostowski (7067 punktów) | Niestety mam wrażenie że robi się nam forum jak na onecie. Sądzę iż aby tego uniknąć trzeba o polityce rozmawiać merytorycznie, niepersonalnie i bez emocji, a tym bardziej bez szufladkowania i epitetów. Każda z istniejących na polskiej scenie politycznej partii działa legalnie, reprezentuje określone środowiska i ma prawo wyrażać opinie o innych politykach i partiach. Każda partia, szczególnie w okresie wyborów staje się bardziej populistyczna. Każda partia będąca u władzy wpływała i wpływa na media. Każda partia będąca u władzy wpływała i wpływa na prokuraturę. Każda partia sukces gospodarczy przypisuje sobie, a porażki innym. Przykłady dwóch populistycznych, kretyńskich haseł: "Jak wygra PiS będziemy mieli totalitaryzm, jak na Białorusi". "Jak wygra PO i LiD będziemy mieli nowy 13 grudnia 1981 roku".
Nie dajmy złapać się medialnemu populizmowi.
pozdrawiam
|
|
 | | Gregorias z Pikutkowa | PiS narzucił ton tej kampanii i nie tylko ton. To nie jest normalna partia polityczna, to partia, która dąży do zawładnięcia państwem. Polska znalazła się na rozdrożu. Kiedy politycy zachodni życzą nam pozbycia się tych panów, to nie jest populizm, to głęboki niepokój o to, co będzie jeśli rządy Kaczyńskich będą kontynuowane. W tej chwili nie ma szans na zmianę taktyki, druga strona narzuciła zasady gry. Program Kaczyńskich nie jest żadnym programem.
|
|
 | | placownik (17853 punktów) |
>Niestety mam wrażenie że robi się nam forum jak na onecie. Sądzę iż aby tego uniknąć trzeba o polityce rozmawiać merytorycznie, niepersonalnie i bez emocji, a tym bardziej bez szufladkowania i epitetów.
Tak rozmawiał o polityce Donald Tusk. I przegrał wybory. Dziś jest przez przyjaciół z PiS oskarżany o chamstwo. Tak rozmawiając o polityce Donald Tusk zamierzał wygrać następne wybory. I znowu przegra. Bo zbyt późno zaczęło mu świtać, że zasady fair play można, a nawet należy stosować tylko wtedy, kiedy są one tak samo rozumiane przez wszystkich konkurentów, a na trybunach siedzą znający się na rzeczy koneserzy, a nie banda klubowych szowinistów, dla których pognębienie przeciwnika jest jedynym wartym zachodu celem.
>Nie dajmy złapać się medialnemu populizmowi.
Ano nie dajmy się. Ale nie wierzmy też w to, że jeśli ktoś twierdzi, (nawet nie bez racji) że :
>Każda partia, szczególnie w okresie wyborów staje się bardziej populistyczna. >Każda partia będąca u władzy wpływała i wpływa na media. >Każda partia będąca u władzy wpływała i wpływa na prokuraturę. >Każda partia sukces gospodarczy przypisuje sobie, a porażki innym
to daje tym samym dowód swojej szczególnej odporności na populistyczne hasła. Bo jest to dowód na coś wręcz przeciwnego.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | Brzostowski (7067 punktów) |
>Tak rozmawiał o polityce Donald Tusk. I przegrał wybory. A ja myślałem że pogadamy merytorycznie, sorry! Problem z PO jest taki, że mimo iż to dość rozsądna partia ma kłopot z określeniem się co do elektoratu. PO nie potrafi narzucić swojego stylu kampanii, widzieliście jakiś spot merytoryczny PO? Niestety. Ja dzisiaj widziałem taki, ale LPR (porobiło się !). Tymczasem styl PO powinien być właśnie merytoryczny, a tu pustka. Faktycznie JK jest wyśmienitym graczem politycznym, brakuje podobnego w PO. Mogę go nie lubić ale muszę to przyznać, powoduje to frustrację opozycji. Czy opozycja może dzisiaj coś zrobić? Ja czekam na odpowiedź PO, bo chcę na nią głosować, ale czekam co wymyśli!
>Ano nie dajmy się. Ale nie wierzmy też w to, że jeśli ktoś twierdzi, (nawet nie bez racji) że : >>Każda partia, szczególnie w okresie wyborów staje się bardziej populistyczna. >>Każda partia będąca u władzy wpływała i wpływa na media. >>Każda partia będąca u władzy wpływała i wpływa na prokuraturę. >>Każda partia sukces gospodarczy przypisuje sobie, a porażki innym >to daje tym samym dowód swojej szczególnej odporności na populistyczne hasła. Bo jest to dowód na coś wręcz przeciwnego. Ciekawa konstrukcja logiczna, jeśli twierdzę jak napisałem to znaczy że łapię się na "populę". A Ty nie przychylasz się do tych 4 zdań?
|
|
| |  | | placownik (17853 punktów) |
>Ciekawa konstrukcja logiczna, jeśli twierdzę jak napisałem to znaczy że łapię się na "populę". A Ty nie przychylasz się do tych 4 zdań?
Napisałem >jeśli ktoś twierdzi, (nawet nie bez racji) Problem, moim zdaniem, leży w natężeniu z jakim kolejne partie rządzące grzeszą w podany przez Ciebie sposób. Natomiast samo, wielokrotnie powtarzane wymienianie tych grzechów, bez żadnej głębszej analizy, sprawia że grzechy te powszednieją. Ich popełnianie staje się nieomal "oczywiste" i zaczyna być postrzegane jako nieodłącznie związane z pełnieniem każdej władzy. Taki jest zresztą cel tego działania. Nie jest to populizm w jego podręcznikowym sensie, ale jest z populizmem ściśle związany. Sprzyja bowiem skrajnie uproszczonemu sposobowi patrzenia na politykę i rządzenie.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | | Brzostowski (7067 punktów) | Owszem owe grzechy powszednieją i jest to zjawisko groźne. Należy jednak pamiętać że zawsze najwięcej emocji wywołuje aktualna kampania, a nie sprzed kilku lat. Jeśli pamiętam podobne zarzuty były formułowane przy każdych wyborach. Jeśli chcesz powiedzieć, że ten rząd (czytaj PiS) jest najgorszy pod tym względem ze wszystkich rządów od 89 roku to się nie zgodzę, mimo że nie jestem ich zwolennikiem.
pozdrawiam
|
|
| | | |  | | placownik (17853 punktów) |
> Jeśli chcesz powiedzieć, że ten rząd (czytaj PiS) jest najgorszy pod tym względem ze wszystkich rządów od 89 roku to się nie zgodzę, mimo że nie jestem ich zwolennikiem. Tak, chcę to powiedzieć, nawet będąc świadom psychologicznej prawidłowości zgodnie z którą lepiej się pamięta zdarzenia mniej odległe w czasie. Jako wyzwanemu pozostawiam Ci wybór pierwszego grzechu, jaki weźmiemy na tapetę.  Dyskutowanie wszystkich czterech na raz dobrze skończyć się nie może. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|