Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak to rozumieć?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-10-2007 11:00Taiken (1148 punktów)Jak to rozumieć?
W artykule "Wspomnienie Urbana" (rzecz dotyczy konwencji wyborczych PO i PiS, które odbyły się w ten weekend) w dzisiejszej Rzepie wyczytałam:

> Na koniec obaj liderzy mówili o przyszłych rządach. Zdaniem Tuska współpraca z PiS jest możliwa, ale pod pewnymi warunkami.
> - Że złożycie uroczyste przyrzeczenie, a pan, panie premierze, szczególnie, iż nigdy więcej nie okłamie pan Polaków -powiedział lider Platformy Obywatelskiej.
> Premier skomentował to stwierdzeniem, że lider PO chce, aby powstała koalicja Platforma - LiD.

www.rzeczp(*)nie_071008/kraj/kraj_a_11.html

Czy to znaczy, że premier nadal będzie okłamywał społeczeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Roman (1901 punktów)
>Czy to znaczy, że premier nadal będzie okłamywał
>społeczeństwo?
>

Z logicznego punktu widzenia - tak, będzie okłamywał

Zamiast szukać istot inteligentnych w kosmosie,
spróbujmy znaleźć je na Ziemi.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>> Na koniec obaj liderzy mówili o przyszłych rządach.
>Zdaniem Tuska współpraca z PiS jest możliwa, ale pod
>pewnymi warunkami.
>> - Że złożycie uroczyste przyrzeczenie, a pan, panie
>premierze, szczególnie, iż nigdy więcej nie okłamie pan
>Polaków -powiedział lider Platformy Obywatelskiej.
>> Premier skomentował to stwierdzeniem, że lider PO
>chce, aby powstała koalicja Platforma - LiD.
>www.rzeczp(*)nie_071008/kraj/kraj_a_11.html
>Czy to znaczy, że premier nadal będzie okłamywał
>społeczeństwo?
>

Premier jest człowiekiem honoru i nie składa obietnic których nie zamierza dotrzymywać.
Zasady zobowiązują.

"Wizards don't believe in gods in the same way that most people
don't find it necessary to believe in, say, tables."
Terry Pratchett "Reaper Man"
Taiken (1148 punktów)
>>Premier jest człowiekiem honoru i nie składa obietnic których nie zamierza dotrzymywać.
>Zasady zobowiązują.

Hehehe Dobre. Nie patrzyłam na to z tego punktu widzenia. Ale co racja, to racja.


Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.
J.Szulc (5723 punktów)

Przepraszam, że pytam....
- czy może po politykach spodziewasz się czegoś innego?

Znasz powiedzenie - zachować się w jakiejś sytuacji POLITYCZNIE? - znaczy, żeby postąpić tak, aby i wilk był syty i owca została w miarę w jednym kawałku. To takie kłamstwa i kłamstewka, które można przyjąć za "dobrą monetę" i wytłumaczyć całą masą dobrych intencji.
Tym bardziej, że nasza, polska polityka w ogóle ma jakiś dziwny wydźwięk. W każdym razie ostatnio.

Rzuca się w oczy, że co niektórzy, mimo, że prawa jazdy nie posiadają, jednak wspaniale potrafią trzymać się kierownicy, zwłaszcza państwowej.

Pozdrawiam.

"Lepiej z mądrym nieść kamień, niż z głupcem jeść i pić." - przysłowie armeńskie
Taiken (1148 punktów)
>Przepraszam, że pytam....
>- czy może po politykach spodziewasz się czegoś innego?
>Przepraszam, że pytam....
>- czy może po politykach spodziewasz się czegoś innego?

Nie, już nie.
Moje pytanie to po prostu przyczynek do dyskusji, a nie skutek naiwnej wiary w dobre intencje i działania pro publico bono rządzących (nie moich, bo się z nimi nie identyfikuję).
Również pozdrawiam.


Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365