Racjonalista - Strona głównaDo treści
Terroryzm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-10-2007 14:12Jarek Borzdyński (289 punktów)Terroryzm
Wątek zainicjowany a propos pseudo-naukowych faktów, jakoby 98% terrorystów na świecie to byli muzułmanie.

Pomiędzy 1945 a 1962 USA przeprowadziło 331 atmosferycznych prób jądrowych, głównie na Pacyfiku, eko-terroryzm jak nic.
Źródło: film dokumentalny o historii broni atomowej: Trinity and Beyond

Kraje stosujące terroryzm wg portalu terroryzm.com:
Kolumbia, Syria, Sudan, Sri Lanka, Palestyna, Pakistan, Libia, Kuba, Jemen, Japonia, Indonezja, Iran, Irak, Korea Północna, Filipiny, Czeczenia, Arabia Saudyjska, Algieria, Albania.
Jak można się zorientować nie wszystkie wyżej wymienione kraje są w całości muzułmańskie.

Organizacje terrorystyczne wg portalu terroryzm.com:
Hamas, Al-kaida, Albańska Armia Narodowa (AKSh), IRA(Irlandia Północna), AZF(Francja), Rewolucyjny Ruch im. Tupaca Amaru (MRTA)(Peru), Lehi (Banda Sterna)(Izrael), Gusz Emunim(Izrael), Kach i Kachane Chai(Jerozolima) itd...

Oczywiście do listy wg mnie należy dopisać takie kraje jak USA(eko-terroryzm, największy truciciel na świecie), Rosję(choćby za działania w Czeczenii)

Jeśli są osoby które za cały terorryzm na świecie obwiniają muzułmanów to chętnie wysłucham argumentów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Krysztofik (1390 punktów)
"Wojna z terrorem" to nie tylko wielka ściema - to oksymoron.
video.goog(*)oplay?docid=673946929268570136
estetka (708 punktów)
>Wątek zainicjowany a propos pseudo-naukowych faktów,
>jakoby 98% terrorystów na świecie to byli muzułmanie.

jezeli podajesz za kims jakies wyniki badan poparte "procentami" to jezeli chcesz podwazyc te wyniki poszukaj wynikow badan, ktore zaprzeczaja tym pierwszym.
badania sa przeprowadzane zwykle aby zrozumiec proces i jezeli jest niekorzystny - zmienic go dzieki uzyskanym informacjom.
najmniej chodzi o moralne wytykanie palcami kto jest winny i koniec.

jestem przeciwna rozwiazywaniu problemow sila, podejrzewam, ze Ty rowniez... jak chcesz rozwiazac problem skoro nie wiesz kto uzywa tej sily?

podajac przyklad prob jadrowych pzreprowadzanych przez USA mieszasz tym samym problem. terroryzm jaki mamy na uwadze np w Iraku, Afganistanie ma na celu manifestacje swoich racji, zamordowanie przeciwnikow idei jakie terrorysci wyznaja a czesto wylacznie zaznaczenie, ze terroryzm istnieje poprzez zamordowanie na oslep przypadkowych osob....

natomiast proby jadrowe bez wzgledu na to jak bardzo jestesmy przeciwni, nie sa "bezposrednia" walka a wlasnie probami. z zewnatrz nie jestesmy w stanie jednoznacznie okreslic jak abrdzo sa one przydatne naukowcom "pokojowym" a jak badrzo naukowcom parcujacym dla potrzeb wojny... ta nieweryfikowalnosc czyni dyskusje jalowa...

gdy naukowcy ostatnio zalili sie przed kamerami tv, ze kilkuletnie badania na temat dostarczenia insuliny cukrzykom dzieki doswiadczalnej hodowli kukurydzy OGM zostaly zniszczone gdyz pzreciwnicy kukurydzy modyfikowanej genetycznie byli przeciwni i zniszczyli uprawe tej labolatoryjnej kukurydzy.... to nie jestem pewna czy bycie przeciw naukowcom dla czystej zasady jest skuteczna reakcja. ( badania maja na celu dostarczanie insuliny poprzez zjedzenia kukurydzy zmodyfikowanej genetycznie o odpowiedniej dawce insuliny i wyeliminowanie zastrzykow).

>Jeśli są osoby które za cały terorryzm na świecie obwiniają
>muzułmanów to chętnie wysłucham argumentów.

to juz chyba psycholodzy musieliby wytlumaczyc dlaczego jakas grupa zachowuje sie w ten a nie inny sposob.


"Przestancie zdobywac wiedze a skoncza sie wasze dylematy" Lao Tseu
FailSafe (308 punktów)
pomiędzy terroryzmem a eko-terroryzmem jest duża różnica. Terroryzm to działania o charakterze politycznym, mające często postać akcji bezpośrednich zwiazanych z z fizyczną agresją. Terroryzm służy wymuszaniu na konkretnych ludziach i na całych społeczeństwach tego czego akurat chce terrorysta.

eko-terroryzm nie ma nic wspólnego z wymuszaniem i nie ma charakteru politycznego. Jest działalnością wtórną. W terroryźmie zabijanie, niszczenie i grożenie jest częścią konieczną. W eko-terroryźmie nikomu nie zależy na celowym truciu planety, po prostu brakuje woli a często i środków aby temu przeciwdziałać. Eko-terrorystą można nazwać każdego, także personę wyrzucającą papierek po gumie do żucia na trawnik i kierowcę depczącego gaz do dechy.

a skoro już przy eko-terroryzmie jesteśmy, to częściej jednak używa się drugiego znaczenia tego słowa, mianowicie określa się nim... ekologów, którzy na bazie walki o środowisko realizują własne cele.

wątek wzięty z kosmosu raczej... różnica pomiędzy terroryzmem a eko-terroryzmem jest taka jak pomiędzy szczaniem w piwnicy a piciem w szczawnicy



Wojownik Szarej Strony Mocy...

W tej wojnie nie ma zwycięzców...
Ale można mniej przegrać...
Jarek Borzdyński (289 punktów)
>po prostu brakuje woli
Jeśli brakuje woli to jest to działanie celowe, typu: nam jest dobrze bo jesteśmy narodem marnotrawnym i mamy gdzieś innych.

>a często i środków aby temu przeciwdziałać.
Na całym świecie istnieją środki żeby temu przeciwdziałać. Np. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych stosowane przez większość wysoko uprzemysłowionych krajów, poza...USA
Więc tym czynnikiem uniemożliwiającym przeciwdziałanie jest zwykła amerykańska buta i lenistwo.

>Eko-terrorystą można nazwać każdego, także personę wyrzucającą papierek po gumie do żucia na trawnik i kierowcę depczącego gaz do dechy.
Wyrzucenie jednego papierka kontra co najmniej 331 atmosferycznych prób jądrowych...

>ekologów, którzy na bazie walki o środowisko realizują własne cele.
Tak, na pewno są i tacy.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365