Chciałbym polecić wszystkim osobom zainteresowanym funkcjonowaniem wszechświata wykłady profesora Haralda Lescha (z polskimi napisami): www.youtube.com/watch?v=BusBSXZgJ5Qa tu, na deser, coś bardziej na wesoło: www.youtube.com/watch?v=HR7Eu03Jy54Harald Lesch jest astrofizykiem i filozofem. Bardzo interesująco prowadzi popularno-naukowe programy w telewizji niemieckiej. Tłumaczy wszechświat w sposób w miarę zrozumiały dla laików, a jednocześnie bezlitośnie nabija się z wszelkich banialuk narastających wokół niezrozumienia nauki. W innych programach prowadzi dysputy z ... teologami. Podałem te linki już w innym wątku, ale nie każdy tam musiał zaglądać, a sądzę, że warto na nie zwrócić szerszą uwagę. Pozdrawiam |