Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, mającą na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Jest to impreza naukowa organizowana od 13 lat z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego i Stowarzyszenia na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu DANA, a wspierana przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz projekt BIO-IMAGINE i Redakcję Tygodnika Polityka. Do wygłaszania wykładów zapraszani są wybitni specjaliści z dziedziny neurobiologii, neurologii, psychiatrii i neuropsychologii. Wykłady mają otwartą formułę i są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką badań układu nerwowego oraz najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie nauki. Wykłady Tygodnia Mózgu 2012 w Warszawie PONIEDZIAŁEK 12.03.2012 Prof. dr hab. Anna Członkowska (Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa)
Stwardnienie rozsiane - choroba i terapia WTOREK 13.03.2012 dr hab. Anna Nowicka (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa)
Czy nasze JA ma swoje imię? ŚRODA 14.03.2012 dr Aneta Brzezicka (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa)
Pamięć robocza - inteligentny zarządca CZWARTEK 15.03.2012 Prof. dr hab. Daniel Wójcik (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa)
Elektryczny ślad myśli
PIĄTEK 16.03.2012 dr Maksymilian Bielecki (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa)
Czy grą komputerową naprawimy mózg?
Wykłady odbędą się w siedzibie redakcji tygodnika Polityka przy ulicy Słupeckiej 6, wejście B, godz. 17:00. Wstęp wolny! [oprac. na podstawie informacji o wydarzeniu] |