Tydzień Mózgu 2012 w Krakowie pod hasłem - "Płeć mózgu"
W tym roku start - poniedziałek, 12 marca
12.03.2012, poniedziałek
prof. dr hab. Piotr Wolski
(Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie): "Płeć mózgu"
13.03.2012, wtorek
prof. dr hab. Piotr Wolski
(Instytut Psychologii, Uniwersytet Jagielloński): "Dwie dusze w jednym mózgu"
14.03.2012, środa
dr hab. Małgorzata Kajta
(Zakład Neuroendokrynologii Doświadczalnej, Instytut Farmakologii PAN w Krakowie): "W jaki sposób występujące w środowisku substancje hormonalnie czynne wpływają na mózg?"
15.03.2012, czwartek
prof. dr hab. Bogdan Wojciszke
(Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej): "Psychiczne różnice płci - fakty i fikcje"
16.03.2012, piątek
prof. dr hab. Jerzy Vetulani
(Instytut Farmakologii PAN w Krakowie): "Neurobiologia behawioru seksualnego"
17.03.2012, sobota
prof. dr hab. Jacek Kuźnicki
(Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie): "Czy jon wapnia ma płeć?"
18.03.2012, niedziela
prof. dr hab. n. med. Jolanta Rabe-Jabłońska
(I Katedra Psychiatrii oraz Klinika Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi): "Dlaczego kobiety częściej niż mężczyźni chorują na zaburzenia odżywiania (jadłowstręt psychiczny i bulimę)?"
Miejsce i czas wykładów: Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, ul. Krupnicza 33
Początek: codziennie godz. 17:00
Wstęp otwarty dla wszystkich chętnych!