Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podwyższony poziom promieniowania w okolicy Belgradu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
27-12-2019 21:49Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Podwyższony poziom promieniowania w okolicy Belgradu
   Jaka może być przyczyna podwyższonego poziomu promieniowania jonizującego w okolicach Belgradu (Serbia)?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Wysokie promieniowanie w północnej Szwajcarii
   Jaka może być przyczyna stosunkowo bardzo wysokiego poziomu promieniowania jonizującego (setki mikrosiwertów na godzinę) na północy Szwajcarii?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Wysokie promieniowanie w północnej Szwajcarii

Wyłączyli czujniki. Ciekawe, czy już biorą jod?
To pewnie stara ciśnieniówka w Beznau. Coś poszło nie tak przy wyłączaniu czy przy ponownym włączaniu?
Spełnił się najgorszy scenariusz?
Link: www.swissi(*)er-could-do-to-europe/44977606


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Dziś (28.12.2019) podali, że to awaria w elektrowni atomowej w Leibstadt.

Link: www.swissi(*)nuclear-power-station/45461886

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Pawel077 (1855 punktów)
A skąd masz informacje, że poziom promieniowania na północy Szwajcarii jest podwyższony?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>A skąd masz informacje, że poziom promieniowania na północy Szwajcarii jest podwyższony?

   Z dozymetru. Masz swoje dozymetry i czujniki, to wiesz, co się dzieje z wyprzedzeniem. Nie masz - jesteś skażony i nie masz szans na ucieczkę. Żyjemy w czasach dezinformacji i propagandy uporczywej, a lobby przemysłowe jest bezkarne. We Francji, Hiszpanii i Turcji są tereny skażone jak Czarnobyl. Nie tylko Rosja i Ukraina są źródłami skażenia promieniotwórczego w Europie. W całej Europie i Azji Mniejszej są elektrownie atomowe i inne instalacje nuklearne, które miały awarie i katastrofy, o których szerzej nic nie wiadomo. Czarnobyl nagłośnili, bo było im to wtedy na rękę. To są brudne bomby wpisane w system międzynarodowych szantaży i haraczy. Szantażują się nawzajem, żądając pieniędzy na modernizację instalacji nuklearnych. Gdy elektrownie są w kłopotach, straszą ludność niebezpieczeństwem skażenia, domagając się dotacji i subwencji. Szwajcarzy zbudowali swoje elektrownie atomowe przy granicy z Niemcami i Francją. Nie przewidzieli, że w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatr północny) skażenie w takiej skali dotknie ich terytorium.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Pawel077 (1855 punktów)
Sam to zmierzyłeś? Przebywałeś w ostatnich dniach w Serbii i w Szwajcarii?
29-12-2019 17:12 
 Ocena-1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>Sam to zmierzyłeś? Przebywałeś w ostatnich dniach w Serbii i w Szwajcarii?

Przecież podali, że mieli awarię!
Mam udawać, że nie wierzę w to, co widzę, bo wszyscy kochają energetykę atomową?
Może jeszcze mam jechać do Niemiec jako ekolog-przebieraniec paradować w obronie jakiejś ekologicznej instalacji nuklearnej w imieniu ludu priwislinskiego?

Wszędzie propaganda, przechwycenia, zielone ludziki i fałszywe flagi, a ja mam klaskać bo ktoś wykupił wykopki?

Może jeszcze powinienem udawać szesnastoletnią dziewicę ze Skandynawii i podróżować po świecie na koszt agencji PR-owej w obronie klimatu dla przemysłu wydobywczego i hutniczego? Tylko muszę znaleźć kilka zdjęć z przedszkola, żeby je wrzucić do netu i na fejsa. Psiecieź plowadzie dziecięcią klućjatę o pjanietę! Albo lepiej najmę do tego jakąś karlicę o dziecięcych rysach. Niech występuje w zastępstwie! Ameryka będzie się cieszyła, bo za każdy występ w ONZ zapłaci dolarami, do tego opłaci przelot i nocleg, i Nowy Jork już jest do przodu!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
29-12-2019 19:39 
 Ocena 2 na 2
Pawel077 (1855 punktów)
>Przecież podali, że mieli awarię!

Ale pisałeś o podwyższonym promieniowaniu, zanim dowiedziałeś się o awarii. A na moje pytanie, skąd wiesz o podwyższonym promieniowaniu, odpowiedziałeś, że "z dozymetru". Zatem ponawiam pytanie: z jakiego dozymetru? Kto to zmierzył?
29-12-2019 19:50 
 Ocena-1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

To jedź i sobie sprawdź!

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
29-12-2019 23:09 
 Ocena 2 na 2
Pawel077 (1855 punktów)
Masz coś z głową?
Przecież to ty podałeś informację, że w Serbii i w północnej Szwajcarii jest podwyższone promieniowanie. Ja tylko proszę o podanie źródeł tych rewelacji. Myślisz, że ktoś ci uwierzy na słowo?
j23a (1186 punktów)
>Masz coś z głową?

Raczej odpowiednia faza księżyca plus czytanie właściwych (magicznych) tekstów z netu. Zamienia się w Trolla po prostu.
Kto powiedział że musi się zmienić w wilka ?

Sądząc z tekstów zaczyna mu to wchodzić w krew.

//
Czas na nowy horror.
Laptop przy pełni księżyca
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Powtarzam, że źródła są wiarygodne i powszechnie dostępne, ponieważ są skalibrowane zgodnie z Międzynarodowym Systemem Miar. Polska Agencja Atomistyki zna te źródła, ale nie cytuje. Samemu sobie trzeba kupić, zmierzyć, porównać i wyciągnąć wnioski. Tak tuszuje się problemiki polskiej atomistyki. Bo to są chłopy równe, ale szorstkie. Schizofrenik też się zdarzy. Wszyscy się radują, a najbardziej uradowani są mieszkańcy Otwocka. Kiedyś myśleli, że to jest daleko od Warszawy. Przy Marii mają wysoki komin. Nie wygląda na taki od ciepłowni. Dlaczego taki wysoki? I co udają te sosenki? Strefę buforową?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
30-12-2019 11:51 
 Ocena 3 na 3
Pawel077 (1855 punktów)
>Powtarzam, że źródła są wiarygodne i powszechnie dostępne

To co stoi na przeszkodzie, żeby je podać?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Pogódź się z tym, że niektórzy mają swoje kontakty i swoje źródła. Nie będą czekać na oficjalne komunikaty. Dlatego zaglądają na tutejsze forum i dowiadują się różnych ciekawych rzeczy o różnych sprawach.

Na przykład, jak nie daje się uniknąć emisji skażonego radioaktywnie pyłu do atmosfery przy rozbiórce elektrowni atomowej (oglądać do końca!): youtu.be/VY3q_W9RLuQ


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
30-12-2019 15:41 
 Ocena 2 na 2
Pawel077 (1855 punktów)
Ale pieprzysz. Twoja wiarygodność jest zerowa. Bredzisz coś o ogólnodostępnych źródłach, których nie możesz udostępnić. Przestań się kompromitować.
30-12-2019 16:04 
 Ocena-1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Zapamiętaj sobie dobrze: W PRZYPADKU KATASTROFY PRZEMYSŁOWEJ TO NIE WŁADZE KŁAMIĄ, ALE NAUKOWCY I PRZEMYSŁOWCY!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Pawel077 (1855 punktów)
Te minusy w wątku o zaćmieniu Słońca, to taka twoja zemsta za krytykę wątku o podwyższonym promieniowaniu? Bardzo to dojrzałe. Jak masz coś do zarzucenia moim wpisom, to wal śmiało - ja bardzo chętnie odpowiadam na wszelką krytykę.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Nie wiem, o czym mówisz. Drobnostkami nie przejmuje się, bo jestem poważnym dyskutantem.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365